Prawo

 • Zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, to konieczność!
  Data dodania: 09.02.2018

  Zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, to konieczność!

  We wtorek, 6 lutego pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, sekretarz stanu w MRPiPS, minister Krzysztof Michałkiewicz przedstawił w Sejmie informacje nt. realizacji Karty Praw Osób Niepełnosprawnych i sytuacji tychże na rynku pracy.

 • Wyrównanie świadczeń dla opiekunów – w podkomisji
  Data dodania: 07.02.2018

  Wyrównanie świadczeń dla opiekunów – w podkomisji

  6 lutego sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny skierowała projekt ustawy wyrównującej świadczenia dla opiekunów osób z niepełnosprawnością, opracowany przez klub Nowoczesnej, do sejmowej podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych.

 • Problemy z dowozem do szkół uczniów z niepełnosprawnością
  Data dodania: 05.02.2018

  Problemy z dowozem do szkół uczniów z niepełnosprawnością

  Obowiązujące prawo stanowi, że za dowóz uczniów z niepełnosprawnością do szkół płaci gmina. Tym, których nie dowożą rodzice musi ona zapewnić transport. Podczas jazdy powinien z dziećmi być opiekun.

 • O dowozie do szkół uczniów z niepełnosprawnością
  Data dodania: 22.01.2018

  O dowozie do szkół uczniów z niepełnosprawnością

  Zgodnie z ustawą za dowóz uczniów z niepełnosprawnością do szkół płaci gmina. Tym, których nie dowożą rodzice gmina musi zapewnić transport.

 • Negatywna opinia nt. obniżenia wieku emerytalnego dla głuchych
  Data dodania: 10.01.2018

  Negatywna opinia nt. obniżenia wieku emerytalnego dla głuchych

  Sejmowa komisja ds. petycji 9 stycznia nie uwzględniła petycji dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego dla osób głuchych z ubytkiem słuchu powyżej 80 db.

 • Renty i emerytury bez składek?
  Data dodania: 27.12.2017

  Renty i emerytury bez składek?

  21 grudnia 2017 do Sejmu trafił projekt ustawy posłów PSL zakładający zniesienie podatku dochodowego oraz składki zdrowotnej od rent i emerytur. W praktyce oznaczałoby to pobieranie świadczeń w kwocie brutto. Takie zasady obowiązują w Bułgarii, na Węgrzech i Litwie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.