Praca

 • W Poczcie Polskiej 2 proc. zatrudnionych pracowników to osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności
  Data dodania: 29.04.2019

  W Poczcie Polskiej 2 proc. zatrudnionych pracowników to osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności

  Poczta Polska zatrudnia 1630 osób z orzeczoną niepełnosprawnością. Stanowi to blisko 2% zatrudnionych. W ramach realizowanej od lipca 2018 roku „Polityki zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością" spółka dąży do wyrównywania szans zatrudniania osób zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy.

 • Szwed o zatrudnianiu niepełnosprawnych: wzrost, ale nie przełom
  Data dodania: 25.04.2019

  Minister Szwed o zatrudnianiu niepełnosprawnych: wzrost, ale nie przełom

  Udział niepełnosprawnych w rynku pracy wynosi ok. 10 proc. – poinformował 24 kwietnia w Rzeszowie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed na konferencji "Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy. W 100-lecie powstania publicznych służb zatrudnienia". W ostatnich trzech latach nastąpił w tym zakresie wzrost, ale nie jest to...

 • 279 mln zł od PFRON dla organizacji pozarządowych
  Data dodania: 15.04.2019

  279 mln zł od PFRON dla organizacji pozarządowych

  Zgodnie z obietnicą Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Nie-pełnosprawnych wzrosła kwota jaka przekazana zostanie w tym roku na dzia-łania dla organizacji pozarządowych na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Budżet wzrósł do prawie 279 milionów zł. To największy budżet w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

 • Coraz więcej emerytów pracuje
  Data dodania: 11.04.2019

  Coraz więcej emerytów pracuje

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych opracował raport „Pracujący emeryci". Wynika z niego, że w roku 2018 o 8,3 proc. w stosunku do roku 2017 wzrosła liczba pracujących emerytów i wynosiła 747,2 tys.

 • Ludzie sukcesu
  Data dodania: 05.04.2019

  Ludzie sukcesu

  Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w spełnianiu marzeń i sięganiu po więcej! Jest na to mnóstwo przykładów a, najlepszą egzemplifikacją są losy ośmiorga bohaterów, których łączy Fundacja PODAJ DALEJ i coś jeszcze - pomimo niepełnosprawności żyją pełnią życia i pomagają innym.

 • Od lewej: Tomasz Maruszewski, prof. Maciej Żukowski, Beata Dobak-Urbańska i Romuald Schmidt
  Data dodania: 01.04.2019

  Innowacyjne aplikacje i roboty wspomagają zatrudnianie

  Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami – to wciąż wiodący temat w dyskusjach aranżowanych przez instytucje publiczne i reprezentantów tego środowiska. Tym razem o wdrażaniu rozwiązań niwelujących bariery oraz o tworzeniu przyjaznych miejsc pracy była mowa 28 marca, podczas konferencji naukowej pod tytułem: „Innowacje w zatrudnieniu osób...

 • Kolejne dofinansowania PFRON dla organizacji pozarządowych
  Data dodania: 29.03.2019

  Kolejne dofinansowania PFRON dla organizacji pozarządowych

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadecydował o przekazaniu 177 mln zł dla organizacji pozarządowych – poinformował w piątek PFRON. Pieniądze te mają zapewnić wsparcie 144 tys. osób, z czego ponad 17 tys. to korzystający z rehabilitacji ciągłej w placówkach terapeutycznych.

 • Nowoczesne leczenie osób ze schizofrenią zmniejsza wydatki na renty
  Data dodania: 28.03.2019

  Nowoczesne leczenie osób ze schizofrenią zmniejsza wydatki na renty

  Obecnie aż 10 proc. wszystkich osób w Polsce pobierających renty stanowią osoby ze schizofrenią. Refundacja skutecznych terapii dla tych pacjentów może to zmienić i przynieść oszczędności – ocenili 28 marca eksperci podczas debaty w Warszawie.

 • Konsultacje dotyczące projektu procedur realizacji programu „Stabilne Zatrudnienie"
  Data dodania: 26.03.2019

  Konsultacje dotyczące projektu procedur realizacji programu „Stabilne Zatrudnienie"

  PFRON zaprasza jednostki administracji publicznej, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach dotyczących projektu procedur realizacji programu „Stabilne Zatrudnienie – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej".

 • Spółdzielnia socjalna - przyjazne otoczenie dla osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 20.03.2019

  Spółdzielnia socjalna - przyjazne otoczenie dla osób z niepełnosprawnościami

  Rola spółdzielni socjalnych jest nie do przecenienia. To przestrzeń, w której każda z osób może poczuć się zrozumiana. To przestrzeń, w której ważniejszym od efektywności ekonomicznej jest indywidualnie doceniony człowiek – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.