Praca

 • Postawili na aktywizację zawodową
  Data dodania: 27.05.2017

  Postawili na aktywizację zawodową

  Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska EKON zrealizowało dwie edycje projektu „Aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych osób młodych z woj. małopolskiego". Wzięło w nim udział 80 mieszkańców regionu. Program obejmował m.in. płatne staże.

 • Większość chorych na raka rezygnuje z pracy lub ją ogranicza
  Data dodania: 25.05.2017

  Większość chorych na raka rezygnuje z pracy lub ją ogranicza

  Nowotwory destrukcyjnie wpływają na pracę zawodową i życie chorych. Ponad 62 proc. z nich rezygnuje z pracy lub ją ogranicza w okresie leczenia - wynika z raportu przedstawionego 25 maja w Warszawie.

 • Nowa ustawa o rehabilitacji nie powstanie szybko – zapewnia Michałkiewicz
  Data dodania: 24.05.2017

  Nowa ustawa o rehabilitacji nie powstanie szybko – zapewnia Michałkiewicz

  Chcemy, żeby osoby z niepełnosprawnościami czuły się bezpieczne i wiedziały o wszystkich zmianach, które zamierzamy wprowadzić w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych - zapewnił 23 maja wiceszef MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz.

 • Płaca minimalna w 2018 r.
  Data dodania: 19.05.2017

  Płaca minimalna w 2018 r.

  MRPiPS skierowało na Komitet Stały Rady Ministrów propozycję, która mówi o wynagrodzeniu minimalnym w 2018 r. na poziomie 2100 zł. Byłby to pięcioprocentowy wzrost minimalnego wynagrodzenia.

 • Wystartowała kampania "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego"
  Data dodania: 18.05.2017

  Wystartowała kampania "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego"

  Kampania społeczno-informacyjna "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego" rozpoczęła się 18 maja i będzie trwała do połowy czerwca. Pierwsze spotkania w terenie odbędą się w woj.: małopolskim, podkarpackim i pomorskim.

 • Trzy startupy z Polski - najlepszymi z dziedziny medycyny
  Data dodania: 18.05.2017

  Trzy startupy z Polski - najlepszymi z dziedziny medycyny

  Trzy startupy z Polski - zwycięzcami konkursu dla firm z branży medycznej, odbywającego się w ramach konferencji InfoShare 2017 w Gdańsku. Najlepszym startupem medycznym w Europie Środkowo-Wschodniej została firma FindAir z Krakowa.

 • Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Minister Krzysztof Michałkiewicz przedstawia założenia programu "Za Życiem"
  Data dodania: 18.05.2017

  Rozpoczęły się konsultacje do programu „Za życiem”

  Będziemy wspierać w znalezieniu pracy nie tylko samych niepełnosprawnych, ale też osoby, które ze względu na opiekę nad nimi były przez lata wykluczone z rynku pracy - mówiła 17 maja podczas otwarcia konsultacji do programu "Za życiem" minister rodziny Elżbieta Rafalska.

 • Zła nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych
  Data dodania: 12.05.2017

  Zła nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

  Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych wejdzie w życie z niejasnymi, bardzo groźnymi dla przedsiębiorców przepisami – Sejm przyjął senackie poprawki i skierował ją do podpisu prezydenta RP. W trakcie prac nad ustawą nie zostały należycie przeprowadzone konsultacje społeczne, a wprowadzone regulacje naruszają kompetencje zarezerwowane dla...

 • Wsparcie niepełnosprawnych priorytetem rządu
  Data dodania: 09.05.2017

  Wsparcie niepełnosprawnych priorytetem rządu

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska 9 maja wzięła udział w zorganizowanej w Sejmie konferencji, poświęconej funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczeństwie. Konferencja odbyła się z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

 • O społecznie odpowiedzialnych zamówieniach publicznych
  Data dodania: 08.05.2017

  O społecznie odpowiedzialnych zamówieniach publicznych

  Społecznie odpowiedzialne zamówienia publiczne to temat kolejnego opracowania, które ukazało się w ramach Samorządowej Akademii Finansów. Jego autorką jest Alicja Juszczyk, radca prawny pracujący w urzędach i jednostkach administracji publicznej.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON