Praca

 • Spółdzielnia socjalna - przyjazne otoczenie dla osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 20.03.2019

  Spółdzielnia socjalna - przyjazne otoczenie dla osób z niepełnosprawnościami

  Rola spółdzielni socjalnych jest nie do przecenienia. To przestrzeń, w której każda z osób może poczuć się zrozumiana. To przestrzeń, w której ważniejszym od efektywności ekonomicznej jest indywidualnie doceniony człowiek – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 • Skuteczne leczenie w onkologii jest opłacalne dla budżetu
  Data dodania: 09.03.2019

  Skuteczne leczenie w onkologii jest opłacalne dla budżetu

  Odpowiednio skuteczne leczenie nawet zaawansowanych chorób nowotworowych jest opłacalne dla budżetu, pozwala chorym kontynuować pracę zawodową i płacić podatki – przekonywali eksperci podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który 8 marca zakończył się w Katowicach.

 • Stopniowy wzrost zatrudnienia niepełnosprawnych ogółem, spadek wśród niewidomych
  Data dodania: 08.03.2019

  Stopniowy wzrost zatrudnienia niepełnosprawnych ogółem, spadek wśród niewidomych

  28 proc. osób niepełnosprawnych jest aktywnych zawodowo – powiedziała 7 marca szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zwróciła uwagę na potrzebę zwiększenia zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością wzroku, bo tylko 17 proc. z nich pracuje.

 • Składanie sprawozdań finansowych za 2018 rok
  Data dodania: 06.03.2019

  Składanie sprawozdań finansowych za 2018 rok

  Sprawozdanie finansowe za 2018 r. lub „oświadczenie o braku obowiązku sporządzania sprawozdania finansowego za 2018 r." należy dostarczyć, jak w latach ubiegłych, do właściwego terytorialnie Oddziału PFRON do dnia 30 kwietnia 2019 r.

 • PRFON przeznaczy 5,5 mld zł w 2019 r. na wsparcie osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 28.02.2019

  PRFON przeznaczy 5,5 mld zł w 2019 r. na wsparcie osób z niepełnosprawnościami

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczy w 2019 r. 5,5 mld zł na wsparcie osób z niepełnosprawnościami, w tym ponad 3,4 mld zł na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. To o 930 mln zł więcej w stosunku do roku 2015.

 • Poczta Polska zatrudnia coraz więcej osób z niepełnosprwnością
  Data dodania: 25.02.2019

  Poczta Polska zatrudnia coraz więcej osób z niepełnosprwnością

  W grudniu ub. roku w Poczcie pracowało ok. 1500 osób niepełnosprawnych. W tym roku kolejnych 400 takich osób znajdzie pracę w placówkach pocztowych i sortowniach.

 • Sejm przyjął informację nt. realizacji Karty Praw Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 22.02.2019

  Co trzecia osoba z niepełnosprawnością w wieku produkcyjnym jest aktywna zawodowo

  Mimo pozytywnych zmian w aktywności ekonomicznej niepełnosprawnych, sytuacja tych osób nadal jest trudna; w 2017 r. aktywna zawodowo pozostawała co trzecia osoba niepełnosprawna w wieku produkcyjnym - wynika z informacji przedstawionych przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Nienależny zwrot dofinansowania - ważny wyrok WSA
  Data dodania: 18.02.2019

  Nienależny zwrot dofinansowania - ważny wyrok WSA

  Pracodawca zaskarżył decyzję PFRON nakazującą mu zwrot dofinansowań do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością za miesiące, w których wg Funduszu doszło do niewłaściwego opłacenia składek.

 • Aby absolwent z niepełnosprawnością dobrą pracę dostał...
  Data dodania: 31.01.2019

  Aby absolwent z niepełnosprawnością dobrą pracę dostał...

  Skończyłeś studia, a potem z energią i wiarą zacząłeś szukać pracy. Jednak mijają miesiące, a ty nie pamiętasz jak wiele wysłałeś swoich CV. Czujesz się bezradny, bo pracodawcy rzadko odpowiadają na twoje zgłoszenie, a gdy już zaproszą cię na rozmowę, to czujesz się kandydatem gorszym, bo niepełnosprawnym.

 • Projekt „GraduatON"
  Data dodania: 25.01.2019

  Projekt „GraduatON"

  Międzynarodowa Fundacja „Reaxum" realizuje projekt pn. „GraduatON" adresowany do 128 studentów ze znaczną i umiarkowaną niepełnosprawnością ostatniego roku studiów oraz absolwentów (do 24 miesięcy od ukończenia studiów).


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.