Praca

 • Dyplom za I miejsce w rajdzie
  Data dodania: 11.01.2018

  Najtrudniejsza jest normalność

  Pani Agnieszka Maj wychowywała wraz z mężem niesłyszącą córkę w trudnych czasach, ale dzięki ogromnemu wysiłkowi, staraniom i codziennej pracy udało się osiągnąć to, że dzisiaj jej córka wspaniale sobie radzi i prowadzi normalne, szczęśliwe życie rodzinne i zawodowe.

 • Rząd przyjął projekt noweli ustawy o rehabilitacji
  Data dodania: 10.01.2018

  Rząd przyjął projekt noweli ustawy o rehabilitacji

  Przewidziano w nim m.in. nowe formy wsparcia byłych uczestników WTZ, możliwość elastycznego czasu pracy i telepracy dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością oraz doprecyzowano przepisy dotyczące pracodawców wystawiających informacje o kwocie obniżenia wpłat na PFRON.

 • Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"
  Data dodania: 09.01.2018

  Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"

  Śląski europoseł Marek Plura ogłasza trzecią edycję konkursu „Grasz o Staż". Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego.

 • Wniosek o dopłatę do wynagrodzenia należy składać niezwłocznie
  Data dodania: 05.01.2018

  Wniosek o dopłatę do wynagrodzenia należy składać niezwłocznie

  Interpretacja przepisów przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) dotycząca zatrudniania osób niepełnosprawnych wprowadza rewolucję w dotychczasowej praktyce ubiegania się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością. Do tej pory nie było określonego czasu na wystąpienie o nie do PFRON przy zatrudnieniu...

 • Minister Rafalska: na emeryturę chcą przejść nieaktywni zawodowo
  Data dodania: 04.01.2018

  Minister Rafalska: na emeryturę chcą przejść nieaktywni zawodowo

  Do końca grudnia 2017 roku ZUS przyjął ponad 424 tys. wniosków emerytalnych, wynikających z obniżenia wieku emerytalnego. - Wpływ przywrócenia wieku emerytalnego na rynek pracy nie był tak silny, jak to wstępnie szacowano – mówi minister Elżbieta Rafalska.

 • Prezydent podpisał nowelizację ustawy o spółdzielniach socjalnych
  Data dodania: 30.12.2017

  Prezydent podpisał nowelizację ustawy o spółdzielniach socjalnych

  Większe wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych oraz ułatwienie zakładania takich ośrodków przewiduje nowelizacja ustawy o spółdzielniach socjalnych, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

 • Korzystanie z ulg we wpłatach na PFRON przez jednostki wewnętrzne i jednostki ze scentralizowanym rozliczeniem VAT
  Data dodania: 22.12.2017

  Korzystanie z ulg we wpłatach na PFRON przez jednostki wewnętrzne i jednostki ze scentralizowanym rozliczeniem VAT

  W związku z wątpliwościami pracodawców dotyczącymi korzystania z ulg we wpłatach na PFRON przez jednostki wewnętrzne i jednostki ze scentralizowanym rozliczeniem VAT, zamieszczamy informację wyjaśniającą te zagadnienia.

 • Zmiany w opłacaniu składek ZUS od 2018 r.
  Data dodania: 14.12.2017

  Zmiany w opłacaniu składek ZUS od 2018 r.

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina, iż zgodnie z nowymi regulacjami w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych, od 1 stycznia 2018 r. płatnik składek będzie opłacał składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jednym przelewem na indywidualny numer rachunku.

 • Sejmowa komisja za poprawką Senatu do ustawy o spółdzielniach socjalnych
  Data dodania: 13.12.2017

  Sejmowa komisja za poprawką Senatu do ustawy o spółdzielniach socjalnych

  Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zarekomendowała przyjęcie poprawki do ustawy o spółdzielniach socjalnych. Senat chce, żeby Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakłady Aktywności Zawodowej oraz Centra i Kluby Integracji Społecznej mogły być stroną umowy dotyczącej konsorcjum spółdzielczego.

 • Nowelizacja prawa dot. zatrudniania osób niepełnosprawnych – wciąż niekorzystna dla pracodawców
  Data dodania: 12.12.2017

  Nowelizacja prawa dot. zatrudniania osób niepełnosprawnych – wciąż niekorzystna dla pracodawców

  Trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Obecne brzmienie projektu, w stosunku do wersji, jaka została opublikowana we wrześniu br., jest zdecydowanie korzystniejsze dla pracodawców i bardziej racjonalne z punktu widzenia rynku pracy osób z niepełnosprawnością.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON