Praca

 • W Opolu zakończyły się konsultacje programu "Za życiem"
  Data dodania: 05.10.2017

  W Opolu zakończyły się konsultacje programu "Za życiem"

  Zmiany w Kodeksie pracy i dostosowanie terapii zajęciowej osób z niepełnosprawnościami do potrzeb rynku pracy zapowiedzieli w Opolu przedstawiciele MRPiPS oraz PFRON. Opolszczyzna była ostatnim województwem, w którym prowadzono konsultacje programu "Za życiem".

 • PFRON: 28 proc. niepełnosprawnych w Polsce aktywnych zawodowo
  Data dodania: 04.10.2017

  PFRON: 28 proc. niepełnosprawnych w Polsce aktywnych zawodowo

  Zaledwie 28 proc. osób z niepełnosprawnością w Polsce jest aktywnych zawodowo. Według p.o. prezes zarządu PFRON Doroty Habich, mimo że sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy poprawiła się, to wskaźnik bezrobocia w tej grupie wciąż jest zbyt wysoki.

 • Telepraca dla rodziców osób z niepełnosprawnością – proponuje MRPiPS
  Data dodania: 04.10.2017

  Telepraca dla rodziców osób z niepełnosprawnością – proponuje MRPiPS

  Umożliwienie rodzicom osób niepełnosprawnych wykonywania pracy w formie telepracy oraz w dogodnych dla nich godzinach - to jedno z założeń projektu ustawy przygotowanego w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej. Projekt ma realizować program "Za życiem".

 • Laureaci 12. edycji konkursu Lodołamacze w 2017 roku
  Data dodania: 28.09.2017

  Laureaci 12. edycji konkursu Lodołamacze w 2017 roku

  Kategoria Zakład Pracy Chronionej I miejsce i statuetkę LODOŁAMACZ 2017 otrzymuje: MetalERG Sp. z o.o. Sp. K. z OławyTo firma rodzinna działająca od roku 1967, która produkuje kotły na biomasę, eksportując je m.in. do Danii, Szkocji, Kazachstanu, Rosji, Chin, USA.

 • Laureaci 12. edycji konkursu Lodołamacze
  Data dodania: 28.09.2017

  Rozstrzygnięto 12. edycję konkursu „Lodołamacze"

  Niepełnosprawność nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów w życiu społecznym i zawodowym - mówiła 27 września podczas gali konkursu "Lodołamacze" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. Możliwości edukacyjne osób z niepełnosprawnością są szerokie, ale poziom zatrudnienia zbyt niski – oceniła.

 • Spada bezrobocie wśród osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 26.09.2017

  Spada bezrobocie wśród osób z niepełnosprawnością

  O 5 punktów procentowych spadło bezrobocie wśród osób z niepełnosprawnościami – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pracę ma już prawie 30 proc. osób, które mają orzeczenia o niepełnosprawności.

 • Osoby z niepełnosprawnościami nie poszukują aktywnie pracy
  Data dodania: 22.09.2017

  Osoby z niepełnosprawnościami nie poszukują aktywnie pracy

  84 proc. osób z niepełnosprawnościami przyznaje wprost, że nie poszukują aktywnie pracy - wynika z badania zrealizowanego dla PFRON. Główne bariery przy podjęciu pracy to pułapka rentowa, niska motywacja oraz stan zdrowia.

 • Gdański Urząd Pracy oferuje 17 tys. zł dotacji na założenie firmy
  Data dodania: 20.09.2017

  Gdański Urząd Pracy oferuje 17 tys. zł dotacji na założenie firmy

  Ponad 200 bezrobotnych zarejestrowanych w Gdańskim Urzędzie Pracy może otrzymać dotację w wysokości 17 tys. zł na założenie własnej działalności gospodarczej. Urząd pozyskał na ten cel 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 • O spółdzielniach socjalnych w Sejmie
  Data dodania: 15.09.2017

  O spółdzielniach socjalnych w Sejmie

  Ułatwienia w zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych oraz poszerzenie zakresu wsparcia– to zmiany, jakie zakłada projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach socjalnych. 14 września odbyło się pierwsze czytanie projektu w Sejmie.

 • Płatne staże i szkolenia dla osób niepełnosprawnych w Podkarpackiem
  Data dodania: 15.09.2017

  Płatne staże i szkolenia dla osób niepełnosprawnych w Podkarpackiem

  80 osób niepełnosprawnych z Podkarpacia ma szansę na półroczne płatne staże oraz szkolenia zawodowe. Do końca września Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR) prowadzi nabór w pierwszej turze projektu "Szansa na sukces".


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON