Praca

 • O zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim
  Data dodania: 12.06.2018

  O zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

  W pięknej Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach 8 czerwca odbyła się konferencja „Od wykształcenia do zatrudnienia, bariery, rozwiązania, efekty”. Jej organizatorami byli wspólnie Śląski Oddział PFRON ze Śląską Wojewódzką Komendą OHP.

 • RPO o niewystarczającej pomocy osobom z niepełnosprawnościami we wchodzeniu na otwarty rynek pracy
  Data dodania: 09.06.2018

  RPO o niewystarczającej pomocy osobom z niepełnosprawnościami we wchodzeniu na otwarty rynek pracy

  Zastępca RPO Stanisław Trociuk napisał do wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda, że do Biura RPO wpływają skargi osób z niepełnosprawnościami w zakresie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. 

 • [NIE]PEŁNOSPRAWNOŚĆ - Gala wręczenia nagród i pokaz zwycięskich filmów
  Data dodania: 08.06.2018

  [NIE]PEŁNOSPRAWNOŚĆ - Gala wręczenia nagród i pokaz zwycięskich filmów

  Zakończył się konkurs na krótki film dokumentalny [Nie]pełnosprawność, który miał opowiadać historię osoby pracującej z niepełnosprawnością W Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym (FINA) 7 czerwca odbyła się gala wręczenia nagród tego konkursu, podczas której zaprezentowane zostały wyróżnione tytuły.

 • Karolina Długosz, Ireneusz Białek i Maciej Borkowski na początku panelu
  Data dodania: 25.05.2018

  Piękno różnorodności – bogactwo czy utopia?

  Ludzie i firmy silni różnorodnością – to hasło trzeciej edycji spotkania Come CloSeR Show 2018 – wydarzenia, łączącego środowisko akademickie, biznesowe i trzeciego sektora wokół różnorodności i włączenia społecznego, zwłaszcza osób z niepełnosprawnościami. Odbyło się ono 11 maja w Krakowie.

 • Wsparcie wejścia uczestników WTZ na rynek pracy - konferencja PFRON i ZUS w Chorzowie
  Data dodania: 14.05.2018

  Wsparcie wejścia uczestników WTZ na rynek pracy - konferencja PFRON i ZUS w Chorzowie

  „Wszyscy jesteśmy tacy sami”, to hasło dumnie wyeksponowane na banerze Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych doskonale wpisywało się w temat konferencji ZUS i PFRON „Wsparcie wejścia uczestników WTZ na rynek pracy”, zorganizowanej przez  Śląski Oddział Funduszu przy współpracy ZUS. Spotkanie odbyło się 10 maja w Chorzowie, w...

 • Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018. Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę - Lodołamacza 2018
  Data dodania: 11.05.2018

  Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018. Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę - Lodołamacza 2018

  Nadszedł miesiąc maj, a to jak już nakazuje tradycja, czas na ogłoszenie rozpoczęcia konkursu Lodołamacze. Od 13. lat jego organizatorzy – Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) nagradzają pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy.

 • Rozwój technologii cyfrowych szansą dla osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 11.05.2018

  Rozwój technologii cyfrowych szansą dla osób z niepełnosprawnościami

  Możliwości, jakie stwarzają nowe technologie w zakresie nauki, rozwoju zawodowego, aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnościami – były tematem konferencji „Digital Promise w praktyce”, zorganizowanej 10 maja przez Fundację Instytut Innowacyjna Gospodarka i Coders Trust Polska w warszawskim Google Campus.

 • Poczta Polska uczestniczy w obchodach Dnia Osób z Niepełnosprawnością
  Data dodania: 08.05.2018

  Poczta Polska uczestniczy w obchodach Dnia Osób z Niepełnosprawnością

  Eksperci Poczty Polskiej będą promować zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie organizowane jest podczas ogólnopolskiego Dnia Osób z Niepełnosprawnością „Sięgnij po sukces” (11 maja br.) w wybranych placówkach ZUS, przez ZUS wspólnie z PFRON, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy oraz Instytutem Transportu...

 • Podpisano porozumienie między PFRON i PKP S.A.
  Data dodania: 25.04.2018

  Podpisano porozumienie między PFRON i PKP S.A.

  Na mocy tego porozumienia, zawartego 24 kwietnia, obie strony zobowiązują się do działań na rzecz osób z niepełnosprawnością. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • Nadal trudno na rynku pracy
  Data dodania: 20.04.2018

  Nadal trudno na rynku pracy

  „Osoby z niepełnosprawnością – niewykorzystany kapitał. (Nie)pełnosprawny w biznesie” – to tytuł konferencji naukowej pod patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która odbyła się 19 kwietnia w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego (UEP) w Poznaniu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.