Praca

 • Poczta Polska laureatem konkursu na Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym
  Data dodania: 01.03.2018

  Poczta Polska laureatem konkursu na Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym

  Poczta Polska została laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym, który po raz siódmy został zorganizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska" oraz spółkę Impressarium. Uroczysta gala odbyła się 28 lutego.

 • Łódzki samorząd rozdysponował środki z PFRON
  Data dodania: 28.02.2018

  Łódzki samorząd rozdysponował środki z PFRON

  PFRON przekaże samorządowi Łodzi ponad 14 mln zł na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnością. 2 mln zł zostanie przeznaczone dla osób poszukujących pracy, w urzędzie jest ich zarejestrowanych ok. 2.2 tys. osób.

 • Koncepcja kapitału ludzkiego osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 28.02.2018

  Koncepcja kapitału ludzkiego osób z niepełnosprawnością

  Celem opracowania jest wprowadzenie do polskiego systemu aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami pojęcia kapitału ludzkiego (KL) wraz a zestawem pojęć i mechanizmów stosowanych w analizie i rozwoju zasobów ludzkich (do których niepełnosprawni z pewnością należą) ze wszystkimi jak się wydaje rewolucyjnymi konsekwencjami tego zabiegu.

 • Zatrudnianie niepełnosprawnych – nowe przepisy ws. refundacji składek
  Data dodania: 27.02.2018

  Zatrudnianie niepełnosprawnych – nowe przepisy ws. refundacji składek

  Osoby niepełnosprawne korzystające z refundacji składek na ubezpieczenia społeczne będą mogły opłacać składki w całości nie później niż w dniu złożenia wniosku do PFRON. Jednocześnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wprowadzi zmiany w rozporządzeniu ws. refundacji składek.

 • Ile może dorobić rencista lub emeryt?
  Data dodania: 23.02.2018

  Ile może dorobić rencista lub emeryt?

  Limity dorabiania dla emerytów rencistów ustala się na podstawie wysokości przeciętnego wynagrodzenia, które ustala prezes GUS. Zmniejszenie emerytury lub renty następuje po przekroczeniu 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, a zawieszenie po przekroczeniu 130 proc.

 • NIK o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych w województwie łódzkim
  Data dodania: 23.02.2018

  NIK o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych w województwie łódzkim

  Samorządy powiatowe i urzędy pracy województwa łódzkiego w większości prawidłowo realizowały zadania w zakresie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych wg algorytmu przez PFRON.

 • Pasjonat, marzyciel i business coach, który myśli inaczej
  Data dodania: 15.02.2018

  Pasjonat, marzyciel i business coach, który myśli inaczej

  Tomasz Manikowski urodził się bez jednej ręki i obu nóg. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, a nawet podpowiadali rodzicom, aby go zostawili w szpitalu i po kilku dniach problem sam się rozwiąże.

 • Praca dla ambitnych i aktywnych
  Data dodania: 08.02.2018

  Praca dla ambitnych i aktywnych

  Na rynku pracy trwa dobra passa dla pracowników. Trzeba ją wykorzystać również z korzyścią dla pracowników z niepełnosprawnością. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ich sytuacja uległa radykalnej poprawie – twierdzą przedstawiciele Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON).

 • O przyszłość tych, którzy dziś dbają o innych
  Data dodania: 07.02.2018

  O przyszłość tych, którzy dziś dbają o innych

  Opiekunowie osób z niepełnosprawnością pobierający świadczenie pielęgnacyjne apelują o to, by składki na ubezpieczenie społeczne były odprowadzane przez cały okres sprawowania opieki nad osobami zależnymi.

 • Absolwencie weź udział w projekcie!
  Data dodania: 05.02.2018

  Absolwencie weź udział w projekcie!

  TEKA ABSOLWENTA – Technologia –Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.