Praca

 • PRFON przeznaczy 5,5 mld zł w 2019 r. na wsparcie osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 28.02.2019

  PRFON przeznaczy 5,5 mld zł w 2019 r. na wsparcie osób z niepełnosprawnościami

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczy w 2019 r. 5,5 mld zł na wsparcie osób z niepełnosprawnościami, w tym ponad 3,4 mld zł na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. To o 930 mln zł więcej w stosunku do roku 2015.

 • Poczta Polska zatrudnia coraz więcej osób z niepełnosprwnością
  Data dodania: 25.02.2019

  Poczta Polska zatrudnia coraz więcej osób z niepełnosprwnością

  W grudniu ub. roku w Poczcie pracowało ok. 1500 osób niepełnosprawnych. W tym roku kolejnych 400 takich osób znajdzie pracę w placówkach pocztowych i sortowniach.

 • Sejm przyjął informację nt. realizacji Karty Praw Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 22.02.2019

  Co trzecia osoba z niepełnosprawnością w wieku produkcyjnym jest aktywna zawodowo

  Mimo pozytywnych zmian w aktywności ekonomicznej niepełnosprawnych, sytuacja tych osób nadal jest trudna; w 2017 r. aktywna zawodowo pozostawała co trzecia osoba niepełnosprawna w wieku produkcyjnym - wynika z informacji przedstawionych przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Nienależny zwrot dofinansowania - ważny wyrok WSA
  Data dodania: 18.02.2019

  Nienależny zwrot dofinansowania - ważny wyrok WSA

  Pracodawca zaskarżył decyzję PFRON nakazującą mu zwrot dofinansowań do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością za miesiące, w których wg Funduszu doszło do niewłaściwego opłacenia składek.

 • Aby absolwent z niepełnosprawnością dobrą pracę dostał...
  Data dodania: 31.01.2019

  Aby absolwent z niepełnosprawnością dobrą pracę dostał...

  Skończyłeś studia, a potem z energią i wiarą zacząłeś szukać pracy. Jednak mijają miesiące, a ty nie pamiętasz jak wiele wysłałeś swoich CV. Czujesz się bezradny, bo pracodawcy rzadko odpowiadają na twoje zgłoszenie, a gdy już zaproszą cię na rozmowę, to czujesz się kandydatem gorszym, bo niepełnosprawnym.

 • Projekt „GraduatON"
  Data dodania: 25.01.2019

  Projekt „GraduatON"

  Międzynarodowa Fundacja „Reaxum" realizuje projekt pn. „GraduatON" adresowany do 128 studentów ze znaczną i umiarkowaną niepełnosprawnością ostatniego roku studiów oraz absolwentów (do 24 miesięcy od ukończenia studiów).

 • Ogłoszenie ws. projektu pt.: „Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy"
  Data dodania: 23.01.2019

  Ogłoszenie ws. projektu pt.: „Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy"

  Nabór otwarty partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu pt.: „Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych.

 • CERT coraz bliżej. Ambitny plan Dać Szansę
  Data dodania: 22.01.2019

  CERT coraz bliżej. Ambitny plan Dać Szansę

  Od ponad półtora roku w Wadowicach powstaje Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne. Jego otwarcie może nastąpić już latem, o co zabiega Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Dać Szansę. To największe przedsięwzięcie w historii tej organizacji, ale w ostatnich miesiącach nie zabrakło nowych inicjatyw.

 • Co 4 lata ustawa o PPK będzie przeglądana i ewentualnie weryfikowana
  Data dodania: 18.01.2019

  Co 4 lata ustawa o PPK będzie przeglądana i ewentualnie weryfikowana

  Co cztery lata ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) będzie przeglądana i ewentualnie weryfikowana - powiedział 17 stycznia w Sejmie wiceminister finansów i wiceszef KAS Piotr Walczak.

 • Nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością w Małopolsce
  Data dodania: 15.01.2019

  Nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością w Małopolsce

  Pawilon z frytkami, spółdzielnia socjalna zajmująca się niszczeniem dokumentów oraz hotel z restauracją i centrum opieki wytchnieniowej - to inicjatywy podjęte w Małopolsce. Ich celem jest zapewnienie miejsc pracy osobom z niepełnosprawnością.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.