Praca

 • Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji w Sejmie
  Data dodania: 14.04.2018

  Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji w Sejmie

  Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny kontynuowała 11 kwietnia rozpatrywanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2215).

 • Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce
  Data dodania: 12.04.2018

  Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce

  Prowadzona przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak Agencja Zatrudnienia Wspomaganego Bizon zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie „Kierunek praca - działaj skutecznie!”.

 • Model wsparcia w środowisku pracy
  Data dodania: 11.04.2018

  Model wsparcia w środowisku pracy

  Rozpoczęto realizację projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. "Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy," którego liderem jest Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy. 

 • Spółdzielnie socjalne po nowemu
  Data dodania: 09.04.2018

  Spółdzielnie socjalne po nowemu

  Zmiany w spółdzielniach socjalnych, które weszły w życie 31 marca br., to efekt uchwalonej przez parlament nowelizacji ustawy o spółdzielniach socjalnych, ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku...

 • Konkurs fotograficzny dotyczący pracy osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 02.04.2018

  Konkurs fotograficzny dotyczący pracy osób z niepełnosprawnością

  Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Pracujesz i chcesz podzielić się z innymi swoją historią? Adah Advertising Sp. z o.o. w Warszawie oraz Fundacja Grupy PKP z siedzibą w Warszawie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym.

 • Trenerzy pracy niezastąpionym wsparciem dla osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 27.03.2018

  Trenerzy pracy niezastąpionym wsparciem dla osób z niepełnosprawnością

  W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie 26 marca podsumowano projekt „Wsparcie trenera pracy w procesie zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych”. Był on realizowany w partnerstwie przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną...

 • Przedstawiciele Ambasadorów Zatrudnienia Wspomaganego
  Data dodania: 23.03.2018

  Centrum DZWONI nagrodziło „Jaskółkami 2018”

  Od dwunastu lat działa w Bytomiu Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (DZWONI) prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Działając na terenie całego Śląska i Zagłębia bytomskie centrum przez 12 lat pomogło znaleźć pracę prawie 350 osobom.

 • Zdobyć i utrzymać zatrudnienie
  Data dodania: 05.03.2018

  Zdobyć i utrzymać zatrudnienie

  Zdobyli pracę, a wkrótce otrzymają wsparcie, aby ją utrzymać. Mowa o beneficjentach dwuletniego projektu „Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy", realizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR).

 • Wystąpienie Doroty Habich, p.o. prezesa Zarządu PFRON podczas konferencji w Szamotułach
  Data dodania: 02.03.2018

  Dobre praktyki przedsiębiorczości społecznej

  Zalety tworzenia modelu spółdzielni socjalnych przy warsztatach terapii zajęciowej oraz rola przedsiębiorczości społecznej w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych były tematem prelekcji Doroty Habich, p.o. prezesa Zarządu PFRON podczas otwarcia konferencji dotyczącej przedsiębiorczości społecznej.

 • Poczta Polska laureatem konkursu na Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym
  Data dodania: 01.03.2018

  Poczta Polska laureatem konkursu na Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym

  Poczta Polska została laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym, który po raz siódmy został zorganizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska" oraz spółkę Impressarium. Uroczysta gala odbyła się 28 lutego.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.