Praca

 • Zatrudnianie niepełnosprawnych – nowe przepisy ws. refundacji składek
  Data dodania: 27.02.2018

  Zatrudnianie niepełnosprawnych – nowe przepisy ws. refundacji składek

  Osoby niepełnosprawne korzystające z refundacji składek na ubezpieczenia społeczne będą mogły opłacać składki w całości nie później niż w dniu złożenia wniosku do PFRON. Jednocześnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wprowadzi zmiany w rozporządzeniu ws. refundacji składek.

 • Ile może dorobić rencista lub emeryt?
  Data dodania: 23.02.2018

  Ile może dorobić rencista lub emeryt?

  Limity dorabiania dla emerytów rencistów ustala się na podstawie wysokości przeciętnego wynagrodzenia, które ustala prezes GUS. Zmniejszenie emerytury lub renty następuje po przekroczeniu 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, a zawieszenie po przekroczeniu 130 proc.

 • NIK o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych w województwie łódzkim
  Data dodania: 23.02.2018

  NIK o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych w województwie łódzkim

  Samorządy powiatowe i urzędy pracy województwa łódzkiego w większości prawidłowo realizowały zadania w zakresie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych wg algorytmu przez PFRON.

 • Pasjonat, marzyciel i business coach, który myśli inaczej
  Data dodania: 15.02.2018

  Pasjonat, marzyciel i business coach, który myśli inaczej

  Tomasz Manikowski urodził się bez jednej ręki i obu nóg. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, a nawet podpowiadali rodzicom, aby go zostawili w szpitalu i po kilku dniach problem sam się rozwiąże.

 • Praca dla ambitnych i aktywnych
  Data dodania: 08.02.2018

  Praca dla ambitnych i aktywnych

  Na rynku pracy trwa dobra passa dla pracowników. Trzeba ją wykorzystać również z korzyścią dla pracowników z niepełnosprawnością. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ich sytuacja uległa radykalnej poprawie – twierdzą przedstawiciele Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON).

 • O przyszłość tych, którzy dziś dbają o innych
  Data dodania: 07.02.2018

  O przyszłość tych, którzy dziś dbają o innych

  Opiekunowie osób z niepełnosprawnością pobierający świadczenie pielęgnacyjne apelują o to, by składki na ubezpieczenie społeczne były odprowadzane przez cały okres sprawowania opieki nad osobami zależnymi.

 • Absolwencie weź udział w projekcie!
  Data dodania: 05.02.2018

  Absolwencie weź udział w projekcie!

  TEKA ABSOLWENTA – Technologia –Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia

 • Projekt Trenerzy Wsparcia odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością narządu ruchu
  Data dodania: 01.02.2018

  Projekt Trenerzy Wsparcia odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

  Na podstawie doświadczenia związanego z kompleksową pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym osobom po amputacji, Fundacja Poland Business Run postanowiła otoczyć swoich podopiecznych jeszcze skuteczniejszą opieką.

 • Poczta Polska testuje aplikację rekrutującą osoby głuche i niedosłyszące
  Data dodania: 30.01.2018

  Poczta Polska testuje aplikację rekrutującą osoby głuche i niedosłyszące

  Bezrobocie wśród osób głuchych i niedosłyszących w Polsce przekracza 70 proc. Dla pracodawców, którzy borykają się z trudną sytuacją na rynku pracy i niedoborem kadr, to atrakcyjna grupa potencjalnych pracowników. Poczta Polska testuje platformę, która umożliwia komunikację z niesłyszącym pracownikiem. Innowacyjne rozwiązanie może ułatwić też...

 • Dyplom za I miejsce w rajdzie
  Data dodania: 11.01.2018

  Najtrudniejsza jest normalność

  Pani Agnieszka Maj wychowywała wraz z mężem niesłyszącą córkę w trudnych czasach, ale dzięki ogromnemu wysiłkowi, staraniom i codziennej pracy udało się osiągnąć to, że dzisiaj jej córka wspaniale sobie radzi i prowadzi normalne, szczęśliwe życie rodzinne i zawodowe.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.