Aktualności

 • Konwencja o prawach osób z niepełnosprawnościami monitorowana przez RPO
  Data dodania: 20.02.2018

  Konwencja o prawach osób z niepełnosprawnościami monitorowana przez RPO

  Polska w 2012 r. ratyfikowała Konwencję ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami. Zdaniem rzecznika praw obywatelskich, który w Polsce pełni rolę niezależnego organu monitorującego wykonanie konwencji konieczne jest wprowadzenie zmian systemowych, które umożliwią osobom niepełnosprawnym pełne i równe korzystanie ze wszystkich praw człowieka.

 • Startuje PluraPomoc
  Data dodania: 16.02.2018

  Startuje PluraPomoc

  Śląski europoseł Marek Plura uruchamia #PluraPomoc. Darmowe porady indywidualne i zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin.

 • Gala konkursu "Samorząd Równych Szans" 2017 - 26 lutego br.
  Data dodania: 16.02.2018

  Gala konkursu "Samorząd Równych Szans" 2017 - 26 lutego br.

  Juz wkrótce będzie miała miejsce uroczysta Gala konkursu "Samorząd Równych Szans" 2017, podczas której zostaną wręczone statuetki oraz wyróżnienia dla nagrodzonych samorządów. Uroczystość odbędzie się 26 lutego o godz. 12.00 w Krakowie, w Sali Muzeum Armii Krajowej (ul. Wita Stwosza 12).

 • Pasjonat, marzyciel i business coach, który myśli inaczej
  Data dodania: 15.02.2018

  Pasjonat, marzyciel i business coach, który myśli inaczej

  Tomasz Manikowski urodził się bez jednej ręki i obu nóg. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, a nawet podpowiadali rodzicom, aby go zostawili w szpitalu i po kilku dniach problem sam się rozwiąże.

 • S-ICD – szansa na normalne życie dla pacjentów zagrożonych NZK. Historia Adriana Bruderka
  Data dodania: 15.02.2018

  S-ICD – szansa na normalne życie dla pacjentów zagrożonych NZK. Historia Adriana Bruderka

  Wszczepiany podskórnie, pozbawiony elektrod wewnątrzsercowych układ defibrylujący S-ICD jest zalecany pacjentom po przebytym epizodzie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) w mechanizmie komorowych zaburzeń rytmu oraz u pacjentów zagrożonych nagłym zgonem sercowym

 • Środki PFRON dla samorządów
  Data dodania: 14.02.2018

  Środki PFRON dla samorządów

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekaże 143 mln zł do samorządów wojewódzkich, tyle samo co w roku ubiegłym i 780,9 mln zł do samorządów powiatowych prawie o 17 mln więcej w stosunku do roku ubiegłego.

 • Innowacyjne technologie medyczne w nowo otwartym Centrum Referencyjnym Philips w ICZMP w Łodzi
  Data dodania: 13.02.2018

  Innowacyjne technologie medyczne w nowo otwartym Centrum Referencyjnym Philips w ICZMP w Łodzi

  Ponad 300 zaawansowanych technologicznie urządzeń medycznych, w tym m.in. angiografy służące do obrazowania wnętrz naczyń krwionośnych, a także 3-teslowy cyfrowy rezonans magnetyczny, dający radykalnie udoskonaloną jakość badań obrazowych - znalazły się w Centrum Referencyjnym otwartym 13 lutego w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi...

 • ŚDS - potrzebna i korzystna inwestycja
  Data dodania: 13.02.2018

  ŚDS - potrzebna i korzystna inwestycja

  Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) to dobry sposób wydatkowania pieniędzy publicznych. To korzystna inwestycja zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak i dla samorządów – mówiła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej podczas uroczystości otwarcia takiej placówki w Strzelcach Krajeńskich w Lubuskiem, 12 lutego.

 • Rada Ekspertów przy UTK zbada dostępność kolei
  Data dodania: 12.02.2018

  Rada Ekspertów przy UTK zbada dostępność kolei

  Po raz pierwszy w nowym składzie zebrała się Rada Ekspertów do spraw osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Rada działa przy prezesie Urzędu Transportu Kolejowego, a jej członkami są osoby doskonale znające problemy osób z niepełnosprawnością.

 • Znamy laureatów IX Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności"!
  Data dodania: 12.02.2018

  Znamy laureatów IX Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności"!

  Joanna Brodzik, Bartek Jędrzejak i Reprezentacja Artystów Polskich to Laureaci IX edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności" wybrani przez internatów. Nagrodę specjalną Magazynu SHOW – partnera głównego Plebiscytu – otrzymała Katarzyna Zielińska, a Nagrodę Honorową Kapituły – Filip Chajzer.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.