Aktualności

 • „Nasz Dziennik": będzie korekta programu „Za życiem"
  Data dodania: 25.03.2019

  „Nasz Dziennik": będzie korekta programu „Za życiem"

  Pewne rozwiązania w programie „Za życiem" należy zaktualizować; zmiany dotyczyć będą m.in. opieki wytchnieniowej - podkreślał 25 marca w „Naszym Dzienniku" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

 • Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych: minister Bańka: jesteśmy z was dumni
  Data dodania: 23.03.2019

  Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych: minister Bańka: jesteśmy z was dumni

  Minister sportu Witold Bańka podkreślił sukces polskiej reprezentacji, która wróciła 22 marca ze Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi z 69 medalami. - Jesteśmy z was dumni - zapewnił na lotnisku Chopina w Warszawie.

 • Mniejsza dotacja z PFRON na świetlice terapeutyczne grozi likwidacją placówek św. Brata Alberta?
  Data dodania: 23.03.2019

  Mniejsza dotacja z PFRON na świetlice terapeutyczne grozi likwidacją placówek św. Brata Alberta?

  - Organizacje pozarządowe i fundacje prowadzące świetlice terapeutyczne otrzymały z PFRON-u mniej pieniędzy niż wnioskowały. Naszym świetlicom grozi likwidacja – powiedział PAP prezes Fundacji im. św. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 • (Nie)pełnosprawny na dworcu kolejowym
  Data dodania: 22.03.2019

  (Nie)pełnosprawny na dworcu kolejowym

  W latach 2014-2017 PKP S.A. przeprowadziła modernizację 20 spośród 632 czynnych dworców kolejowych. Jej celem była poprawa jakości obsługi podróżnych, w tym także poprawa dostępności dworców i peronów dla osób z różnymi niepełnosprawnościami i innych osób ze szczególnymi potrzebami, czyli obiektów, które w fazie projektowania nie uwzględniały potrzeb...

 • Paulina Pergoł laureatką Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii
  Data dodania: 22.03.2019

  „Listy do przyjaciela" wyróżnione nagrodą Queen Silvia Nursing Award

  Wymiana tradycyjnej korespondencji między pensjonariuszami domów seniora a wolontariuszami może poprawić stan psychiczny osób starszych. Za ten pomysł o nazwie „Listy do przyjaciela" studentkę I roku pielęgniarstwa Paulinę Pergoł wyróżniono prestiżową nagrodą Queen Silvia Nursing Award (QSNA).

 • Zarażają świat życzliwością
  Data dodania: 22.03.2019

  Zarażają świat życzliwością

  „Ty Downie!" – takie właśnie określenie często pada z ust młodych osób w przestrzeni publicznej. Słowem „Down" określają słabszego od siebie znajomego – jego niezdarność, roztargnienie, często także brak orientacji w danym temacie. „Down" ma więc wydźwięk pejoratywny. Czy i co można zrobić, żeby nasze dzieci nie wyzywały się od „Downów", a okazywały...

 • Rozpoczęła się 10. edycja akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym"
  Data dodania: 21.03.2019

  Rozpoczęła się 10. edycja akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym"

  W pierwszy dzień wiosny, 21 marca ruszyła w Katowicach kolejna edycja akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym", która potrwa do 25 kwietnia. We wtorki i czwartki, w godzinach od 9.00 do 15 doradcy podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych...

 • Marek Plura z nagrodą MEP Award 2019 - Europoseł Roku
  Data dodania: 21.03.2019

  Marek Plura z nagrodą MEP Award 2019 - Europoseł Roku

  Europoseł Marek Plura uhonorowany prestiżową nagrodą MEP Award 2019 w dziedzinie Zatrudnienie, Polityka Społeczna i Regionalna. „Europarlamentarne Oscary" przyznawane są co roku przez brukselski miesięcznik „The Parliament Magazine" dla najbardziej pracowitych i wpływowych posłów do Parlamentu Europejskiego.

 • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa
  Data dodania: 21.03.2019

  21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa

  21 marca po raz 14. obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, nad którym od 2012 r. patronat sprawuje ONZ. Choroba ta nadal budzi wiele uprzedzeń i krzywdzących stereotypów – alarmuje Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów osób z zespołem Downa „Bardziej Kochani".

 • Te prace pokazują moc i siłę
  Data dodania: 21.03.2019

  Te prace pokazują moc i siłę

  Minister rodziny Elżbieta Rafalska, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz prezes zarządu PFRON Marlena Maląg uczestniczyli 21 marca w otwarciu wystawy pokonkursowej "Sztuka osób niepełnosprawnych 2018". Wystawę zorganizowano w siedzibie PFRON z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.