Aktualności

 • graf. BP Paulina Kot
  Data dodania: 20.03.2018

  Na Śląsku: Doradcy podatkowi dla osób z niepełnosprawnością

  Od 20 marca do 26 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

 • System opieki nad dziećmi z zespołem Downa ma poważne luki
  Data dodania: 20.03.2018

  System opieki nad dziećmi z zespołem Downa ma poważne luki

  Polski system opieki nad rodzinami wychowującymi dzieci z zespołem Downa ma poważne luki. Rodziny wychowujące takie dzieci są często pozostawione same sobie - ocenili autorzy raportu zaprezentowanego 19 marca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

 • Przedświąteczna wystawa rękodzieła
  Data dodania: 16.03.2018

  Przedświąteczna wystawa rękodzieła

  Połączona z kiermaszem XXVI wystawa rękodzieła osób z niepełnosprawnością o tematyce Świąt Wielkanocnych pn. „My też potrafimy”, odbyła się15 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

 • 23 miliardy na Dostępność Plus
  Data dodania: 16.03.2018

  23 miliardy na Dostępność Plus

  Ponad 23 miliardy złotych trafi w latach 2018-2025 na likwidację barier w przestrzeni publicznej, tak aby była ona przyjazna osobom o szczególnych potrzebach np. seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, kobietom w ciąży – poinformował 15 marca resort inwestycji i rozwoju. 

 • Wsparcie dla rodzin z ciężko chorymi dziećmi
  Data dodania: 16.03.2018

  Wsparcie dla rodzin z ciężko chorymi dziećmi

  Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES wspiera rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Rodziny zakwalifikowane do Programu Pomocy Dzieciom otrzymują pomoc w formie dostosowanej do potrzeb.

 • Minister Michałkiewicz rozmawia podczas przerwy z uczestnikami konferencji
  Data dodania: 15.03.2018

  Innowacje społeczne i technologiczne dla osób z niepełnosprawnością

  W terminie 13-14 marca w Budapeszcie odbyła się konferencja pn. Social and Technological Innovations – A Full Participation of Persons with Disabilities organizowana przez Ministerstwo Zasobów Ludzkich Węgier (Ministry of Human Capacities), w ramach prezydencji węgierskiej w Grupie Wyszehradzkiej. 

 • Stephen Hawking w Cambridge, sierpień 2008
  Data dodania: 14.03.2018

  Stephen Hawking – niebywała siła życia!

  Znany na całym świecie brytyjski astrofizyk Stephen Hawking zmarł w wieku 76 lat. O śmierci uczonego poinformowały jego dzieci w opublikowanym oświadczeniu.

 • Materiały prasowe / Tomasz Gollob / Tomasz Gollob, obok wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora
  Data dodania: 14.03.2018

  Tomasz Gollob skończył z akupunkturą

  Polska medycyna nie oferuje Tomaszowi Gollobowi rozwiązania alternatywnego do chińskiej akupunktury. Niestety sławny żużlowiec stracił wiarę w jej uzdrowicielską moc z powodu wciąż utrzymującego się dojmującego bólu kręgosłupa.

 • Kacper Nowakowski z synem Szymkiem (arch. domowe Nowakowskich)
  Data dodania: 13.03.2018

  Głuchy ojciec wygrał przed Trybunałem w Strasburgu

  Kacper Nowakowski z racji niedziałającego przewodu słuchowego, nie nadaje się na ojca – taka była konkluzja wyroków sądów rodzinnych w Polsce. Z powodu głuchoty nie powinien również wychodzić z nim na ulicę.

 • Przywitanie uczestników konferencji przez Krzysztofa Michałkiewicza - Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 13.03.2018

  „Za Życiem” – program wielkiej misji

  W dniu 14 marca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowującą prowadzone konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.