Aktualności

 • Ostatnie pożegnanie Piotra Pawłowskiego
  Data dodania: 19.10.2018

  Ostatnie pożegnanie Piotra Pawłowskiego

  Kiedy żegnamy kogoś niespodziewanie, czujemy ból, rozpacz. Jesteśmy zaskoczeni i przerażeni nagłą pustką w miejscu, które jeszcze niedawno przepełnione było czyjąś obecnością. Zadajemy sobie pytanie: Co dalej? Czy da się normalnie dalej egzystować. Tak jest też po śmierci Piotra Pawłowskiego, któremu dzisiaj oddaliśmy ostatnią...

 • Uroczystości pogrzebowe Piotra Pawłowskiego, prezesa i założyciela Integracji
  Data dodania: 18.10.2018

  Uroczystości pogrzebowe Piotra Pawłowskiego, prezesa i założyciela Integracji

  Uroczystości pogrzebowe Piotra Pawłowskiego, założyciela i prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja, rozpoczną się 18 października 2018 r. o godz. 14.00 nabożeństwem żałobnym w kościele pw. Świętego Wincentego a Paulo (drewnianym) na Bródnie w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu...

 • W Warszawie osoby z niepełnosprawnością bezpłatnie dojadą do lokalu wyborczego
  Data dodania: 18.10.2018

  W Warszawie osoby z niepełnosprawnością bezpłatnie dojadą do lokalu wyborczego

  W dniu wyborów samorządowych osoby z niepełnosprawnością ruchową będą mogły skorzystać z zapewnionego przez stołeczny ratusz bezpłatnego, specjalistycznego transportu. Zgłoszenia przyjmowane są do soboty.

 • Nawet mały krok ku dostępności przyczyni się do podniesienia jakości życia
  Data dodania: 17.10.2018

  Nawet mały krok ku dostępności przyczyni się do podniesienia jakości życia

  Każdy, nawet mały krok ku dostępności przyczyni się do podniesienia jakości życia oraz zapewnienia niezależności i komfortu pracy wszystkim osobom z ograniczeniami - powiedział 16 października minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, zapowiadając strat kampanii promującej program Dostępność Plus.

 • FAR, czyli 30 lat minęło
  Data dodania: 16.10.2018

  FAR, czyli 30 lat minęło

  8 października w Krakowie odbyły się obchody trzydziestej rocznicy powstania Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Najpierw goście wzięli udział w mszy świętej w Bazylice Mariackiej, skąd udali się do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Spotkanie zostało zorganizowane przez FAR – region małopolski.

 • Zbliża się już IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami
  Data dodania: 16.10.2018

  Zbliża się już IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

  Już 25 października br. w Warszawie odbędzie się środowiskowa dyskusja dotycząca osób z niepełnosprawnościami na temat ich praw. Wspólnie zbudujmy solidarność we własnym środowisku. To właśnie Kongres może być początkiem zmiany społecznej!

 • Wizyta delegacji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na Śląsku
  Data dodania: 16.10.2018

  Wizyta delegacji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na Śląsku

  Co: Wizyta Delegacji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na Śląsku  Kiedy: 30.10.2018 r. godz. 10:00  Gdzie: Zakład Aktywizacji Zawodowej, Żory, ul. Bażancia 40  Kontakt: Alicja Majewska-Gałęziak tel. kom. +32 477 75 26 80

 • Zobacz Niewidomego
  Data dodania: 16.10.2018

  Zobacz Niewidomego

  15 października, corocznie od 1970 roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski – światowe święto osób z dysfunkcjami wzroku. W Polsce w bieżącym roku takie obchody odbywają się po raz 25. W tym dniu cztery śląskie organizacje pozarządowe wraz z PKP zaprosiły na wydarzenie „Zobacz Niewidomego", które odbyło się w holu głównym Dworca PKP w...

 • Szef MON: weterani to ludzie niezwykli
  Data dodania: 16.10.2018

  Szef MON: weterani to ludzie niezwykli

  Reprezentacja polskich weteranów, która weźmie udział w zawodach "Invictus Games" to ludzie niezwykli, bo postanowili przełamać swoje ograniczenia; są też bohaterami, bo walczyli służąc Polsce - powiedział 16 października szef MON Mariusz Błaszczak.

 • Wstępne wyniki sekcji zwłok Piotra Pawłowskiego wykazały obustronny obrzęk mózgu
  Data dodania: 15.10.2018

  Wstępne wyniki sekcji zwłok Piotra Pawłowskiego wykazały obustronny obrzęk mózgu

  Według wstępnych wyników sekcji zwłok Piotra Pawłowskiego, wynika, że wystąpił u niego nasilony, obustronny obrzęku mózgu, co potwierdza fakt niedotlenienia i niewłaściwej akcji reanimacyjnej - poinformowała w poniedziałek PAP pełnomocnik rodziny zmarłego mec. Beata Bosak-Kruczek.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.