Aktualności

 • W Gdańsku odbyła się kwesta na rzecz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i WOŚP
  Data dodania: 19.01.2019

  W Gdańsku odbyła się kwesta na rzecz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i WOŚP

  19 stycznia wolontariusze kwestowali w Gdańsku na rzecz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i WOŚP. Taka była wola rodziny tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, o czym wcześniej poinformowały władze miasta. Zamiast kwiatów i zniczy, rodzina prosiła o datki dla hospicjum i Orkiestry.

 • Co 4 lata ustawa o PPK będzie przeglądana i ewentualnie weryfikowana
  Data dodania: 18.01.2019

  Co 4 lata ustawa o PPK będzie przeglądana i ewentualnie weryfikowana

  Co cztery lata ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) będzie przeglądana i ewentualnie weryfikowana - powiedział 17 stycznia w Sejmie wiceminister finansów i wiceszef KAS Piotr Walczak.

 • Alimenty dla osób niepełnosprawnych – bezterminowo?
  Data dodania: 17.01.2019

  Alimenty dla osób niepełnosprawnych – bezterminowo?

  Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało zmieny w prawie dotyczącym osób z niepełnosprawnością, które ukończyły 25 lat. Ma nie być już automatycznego wygaszania obowiązku alimentacyjnego.

 • RPO do TK: ubezwłasnowolnienie całkowite powinno być uznane za niekonstytucyjne
  Data dodania: 17.01.2019

  RPO do TK: ubezwłasnowolnienie całkowite powinno być uznane za niekonstytucyjne

  Ubezwłasnowolnienie całkowite jest niezgodne z zasadami godności i wolności człowieka oraz poszanowania życia prywatnego oraz rodzinnego i powinno zostać uznane za niekonstytucyjne - napisał rzecznik praw obywatelskich (RPO) Adam Bodnar w stanowisku dla Trybunału Konstytucyjnego (TK).

 • Śląscy lekarze apelują do Owsiaka, aby nadal kierował Fundacją WOŚP
  Data dodania: 17.01.2019

  Śląscy lekarze apelują do Owsiaka, aby nadal kierował Fundacją WOŚP

  O cofnięcie decyzji ws. rezygnacji z funkcji prezesa Fundacji WOŚP zaapelowała do Jerzego Owsiaka Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach. Lekarze akcentują, że w świadomości publicznej to Owsiak jest twarzą i motorem Fundacji, której są wdzięczni za każdy otrzymany sprzęt.

 • W Sejmie informacja bieżąca ws. sytuacji w ochronie zdrowia
  Data dodania: 17.01.2019

  W Sejmie informacja bieżąca ws. sytuacji w ochronie zdrowia

  W Sejmie, na wniosek PSL-UED, trwa informacja bieżąca "w sprawie pogarszającej się sytuacji w systemie opieki zdrowotnej".

 • Brąz na wagę zwycięstwa. Ciężka praca przynosi efekty
  Data dodania: 16.01.2019

  Brąz na wagę zwycięstwa. Ciężka praca przynosi efekty

  5 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Mistrzów Sportu „Przeglądu Sportowego". W jej trakcie nastąpiło ogłoszenie wyników 84. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku, którym został Bartosz Kurek. Z tytułu Niepełnosprawnego Sportowca Roku 2018 cieszył się Igor Sikorski.

 • Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje
  Data dodania: 14.01.2019

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

  W trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, 13 stycznia wieczorem, tuż przed światełkiem do nieba, prezydent miasta Paweł Adamowicz został kilkakrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego Stefana W., który wtargnął na scenę.

 • 27. Finał WOŚP: datki zbiera niemal 120 tys. wolontariuszy - nie tylko w Polsce
  Data dodania: 14.01.2019

  27. Finał WOŚP: datki zbiera niemal 120 tys. wolontariuszy - nie tylko w Polsce

  Blisko 120 tys. wolontariuszy - w kraju i nie tylko - zbierało w niedzielę, 13 stycznia datki w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia o godz. 20.00 w całym kraju rozbłysły "światełka do nieba" - kulminacyjny moment finału. Do tego czasu zebrano prawie 53 mln zł. Tym samym łączna suma zebrana od początku działania WOŚP...

 • MRPiPS pracuje nad dedykowanym wsparciem dla osób z autyzmem
  Data dodania: 11.01.2019

  MRPiPS pracuje nad dedykowanym wsparciem dla osób z autyzmem

  Resort planuje stworzenie centrów opiekuńczo-mieszkalnych m.in. dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu i sprzężonymi niepełnosprawnościami. Trwają też prace nad dostosowaniem przepisów o środowiskowych domach samopomocy, by stworzyć ofertę dla tej grupy.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.