Aktualności

 • Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne
  Data dodania: 20.09.2017

  Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne

  XV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, do którego zaproszenie przyjęło 35 zespołów z 8 europejskich krajów, przeszedł już do historii. Uroczyste otwarcie oraz prezentacje sceniczne, tradycyjnie odbyły się na deskach sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

 • Światowa premiera filmu fabularnego o Andrei Bocellim
  Data dodania: 20.09.2017

  Światowa premiera filmu fabularnego o Andrei Bocellim

  We Florencji odbyła się światowa premiera filmu fabularnego o tenorze Andrei Bocellim. „Muzyka ciszy" w reżyserii Michaela Radforda to adaptacja książki śpiewaka pod tym samym tytułem. Jej bohaterem jest jego alter ego, Amos Bardi.

 • Nabór do Rady Nadzorczej PFRON
  Data dodania: 19.09.2017

  Nabór do Rady Nadzorczej PFRON

  Pełnomocnik Rządu ds Osób Niepełnosprawnych zaprasza do zgłaszania w terminie do 29 września 2017 roku, kandydatów na członków Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • Gala Jubileuszowa w Kuźnicy Grabowskiej
  Data dodania: 19.09.2017

  Gala Jubileuszowa w Kuźnicy Grabowskiej

  Jubileusz – dwudziestolecie działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, świętowano 12 września w Grabowskim Dworku.

 • Sąd 3 listopada zajmie się kolejną apelacją ws. Pistoriusa
  Data dodania: 19.09.2017

  Sąd 3 listopada zajmie się kolejną apelacją ws. Pistoriusa

  Najwyższy Sąd Apelacyjny w RPA 3 listopada wysłucha argumentów prokuratury, domagającej się ponownego rozpatrzenia sprawy Oscara Pistoriusa.

 • Ponad 60 proc. nowotworów głowy i szyi wykrywanych za późno
  Data dodania: 19.09.2017

  Ponad 60 proc. nowotworów głowy i szyi wykrywanych za późno

  Ponad 60 proc. chorych na nowotwory głowy i szyi ma stawianą diagnozę w późnym stadium, gdy szanse na wyleczenie są małe. Może się to zmienić, dzięki programowi wczesnego wykrywania tych nowotworów, finansowanemu ze środków europejskich - oceniają eksperci.

 • Śledztwo ws. M. Dubienieckiego przedłużone do grudnia
  Data dodania: 18.09.2017

  Śledztwo ws. M. Dubienieckiego przedłużone do grudnia

  Do 10 grudnia przedłużyła krakowska Prokuratura Regionalna śledztwo dotyczące wyłudzenia kilkunastu milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i prania pieniędzy, w którym głównym podejrzanym jest adwokat Marcin Dubieniecki.

 • Jubileusz multiartystycznego wydarzenia
  Data dodania: 18.09.2017

  Jubileusz multiartystycznego wydarzenia

  Po raz 20. artyści z niepełnosprawnością zaprezentowali w dniach 7-10 września swoją twórczość w Grudziądzu na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2017. Organizatorem przedsięwzięcia – jak zawsze – było Centrum Rehabilitacji im. biskupa Jana Chrapka i osobiście jego prezes Krystyna Grabowska.

 • Stypendia dla dzieci z niepełnosprawnością - ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami papieży
  Data dodania: 18.09.2017

  Stypendia dla dzieci z niepełnosprawnością - ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami papieży

  Na stypendia dla niepełnosprawnych dzieci przeznaczony zostanie dochód ze sprzedaży kalendarzy na 2018 rok, wydanych przez Fundusz im. biskupa Jana Chrapka. Kalendarz zawiera fotografie 12 ostatnich papieży.

 • Sejm przyjął nowelę umożliwiającą zwolnienie weteranów z opłat za DPS
  Data dodania: 16.09.2017

  Sejm przyjął nowelę umożliwiającą zwolnienie weteranów z opłat za DPS

  Możliwość częściowego lub całkowitego zwolnienia weteranów z opłat za pobyt w domu pomocy społecznej zakłada nowelizacja ustawy, przyjęta 15 września przez Sejm. Celem noweli ma być wsparcie członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP, którzy nie mogą samodzielnie funkcjonować.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON