Aktualności

 • Święto tańca na Święto Niepodległości - godne świętowanie
  Data dodania: 15.11.2018

  Święto tańca na Święto Niepodległości - godne świętowanie

  Rzesze tancerzy z całej Europy zjechały na wielkie święto tańca - Mistrzostwa Europy do podwarszawskich Łomianek. Taneczne rytmy rozbrzmiewały przez trzy dni w rzęsiście oświetlonym Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym... Wydarzenie to tym bardziej niezwykłe dla obserwatorów, że większość tancerzy porusza się na wózkach.

 • Ruszyła kolejna edycja konkursu „Grasz o staż 2019"
  Data dodania: 14.11.2018

  Ruszyła kolejna edycja konkursu „Grasz o staż 2019"

  Śląski europoseł Marek Plura ogłasza czwartą edycję konkursu „Grasz o staż". Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego.

 • Polskie MSZ sfinansowało świetlicę dla dzieci w białoruskim Homlu
  Data dodania: 14.11.2018

  Polskie MSZ sfinansowało świetlicę dla dzieci w białoruskim Homlu

  Świetlica dla niepełnosprawnych dzieci, sfinansowana ze środków Polskiej Pomocy przez polskie MSZ, została otwarta 13 listopada w Homlu na południowym wschodzie Białorusi.

 • 500 zł świadczenia dla osób niepełnosprawnych w Krakowie
  Data dodania: 14.11.2018

  500 zł świadczenia dla osób niepełnosprawnych w Krakowie

  Od przyszłego roku Urząd Miasta Krakowa wprowadzi nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych, którego kwota będzie wynosić 500 zł. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce wychodząca naprzeciw tej grupie społecznej.

 • Sejm odrzucił obywatelski projekt likwidujący obowiązek szczepień
  Data dodania: 10.11.2018

  Sejm odrzucił obywatelski projekt likwidujący obowiązek szczepień

  Sejm zdecydował 9 listopada o odrzuceniu obywatelskiego projektu, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych. Za odrzuceniem opowiedziało się 354 posłów, 10 było przeciw, 16 wstrzymało się od głosu.

 • Prezydent: nie można rezygnować ze szczepień, bo to kwestia ochrony życia
  Data dodania: 09.11.2018

  Prezydent: nie można rezygnować ze szczepień, bo to kwestia ochrony życia

  Nie można rezygnować ze szczepień, bo to kwestia ochrony życia, przede wszystkim dzieci - powiedział 8 listopada prezydent Andrzej Duda. Przypomniał, że dzięki szczepieniom udało się wyeliminować wiele chorób, m.in. chorobę Heinego-Medina.

 • Nieszczepienie dziecka narusza jego prawa
  Data dodania: 09.11.2018

  Nieszczepienie dziecka narusza jego prawa

  Wszelkie działania, których konsekwencją byłoby obniżenie wskaźników wyszczepialności dzieci w Polsce są z całą pewnością niekorzystne i zaprzeczają podstawowemu prawu dziecka do ochrony jego życia i zdrowia – uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

 • Komunikat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 09.11.2018

  Komunikat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

  W związku z pojawiającymi się informacjami, w tym w artykule opublikowanym w gazecie Dziennik Polski z dnia 8 listopada 2018 r. pt.: „Harujesz latami, a urzędnik niszczy wszystko w dzień", w sprawie prowadzonych przez Fundusz działań, mających na celu zweryfikowanie prawidłowości ubiegania się o wsparcie w postaci dofinansowań do wynagrodzeń...

 • PFRON nakazał Impelowi zwrot 5 mln zł
  Data dodania: 09.11.2018

  PFRON nakazał Impelowi zwrot 5 mln zł

  Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nakazał spółce zależnej Impela zwrot 5 mln zł - podała grupa w komunikacie. Kwota była wypłacona tytułem refundacji składek na ubezpieczenia społeczne za okres kwiecień – listopad 2008 roku.

 • PE i kraje UE osiągnęły porozumienie ws. przepisów dotyczących niepełnosprawnych
  Data dodania: 09.11.2018

  PE i kraje UE osiągnęły porozumienie ws. przepisów dotyczących niepełnosprawnych

  Parlament Europejski i kraje unijne osiągnęły 8 listopada wstępne porozumienie w sprawie propozycji nowych przepisów, które mają sprawić, że wiele usług i produktów codziennego użytku będzie łatwiej dostępnych dla osób niepełnosprawnych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.