Aktualności

 • Powołanie Rady Dostępności nastąpi w najbliższym czasie – zapewnia min. Kwieciński
  Data dodania: 20.09.2018

  Powołanie Rady Dostępności nastąpi w najbliższym czasie – zapewnia min. Kwieciński

  19 września w Katowicach minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, że wkrótce zostanie powołana Rada Dostępności, w skład której wejdą przedstawiciele organizacji osób niepełnosprawnych oraz ministerstw zaangażowanych w program Dostępność Plus.

 • Nowa kampania River Island
  Data dodania: 20.09.2018

  Nowa kampania River Island

  „Etykiety są dla ubrań, ale nie dla ludzi" - to hasło przyświeca River Island już od jakiegoś czasu. Wcześniej do kampanii zaproszono między innymi chłopca z zespołem Downa, a teraz można zobaczyć dorosłych modeli, którym daleko od „ideałów" z wybiegów.

 • Rząd przyjął projekt ustawy o funduszu solidarnościowym
  Data dodania: 19.09.2018

  Rząd przyjął projekt ustawy o funduszu solidarnościowym

  18 września Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Gala otwarcia - Dariusz Pawlikowski i Andżelika Chrapkiewicz-Gądek
  Data dodania: 18.09.2018

  Integracja nie tylko od święta

  Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja" (4-8 września) odbył się po raz piętnasty i choć istniała pokusa, by nadać mu charakter jubileuszowy, był po prostu kolejnym wspaniałym świętem kina, przyjaźni i – jak powiedziała prowadząca galę wręczenia nagród, Andżelika Chrapkiewicz-Gądek – „miłości człowieka do człowieka".

 • Zaśpiewają dla Katarzyny
  Data dodania: 17.09.2018

  Zaśpiewają dla Katarzyny

  Black Pin i formacja KASIA SKIBA I JA wystąpią 28 września w Miejskim Centrum Kultury w Tychach w koncercie charytatywnym dla tyszanki Katarzyny Muchy. Zebrane podczas imprezy pieniądze przeznaczone zostaną na jej kosztowne leczenie oraz dostosowanie jej mieszkania do codziennych potrzeb. Podczas koncertu odbędzie się dodatkowo licytacja przedmiotów...

 • Małopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami
  Data dodania: 12.09.2018

  Małopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami

  ...odbędzie się 21 września 2018 r., od godz. 10:00 w Centrum Obywatelskim, ul. Reymonta 20/39 w Krakowie.

 • Rozwój ŚDS związany z rosnącym poziomem dotacji
  Data dodania: 12.09.2018

  Rozwój ŚDS związany z rosnącym poziomem dotacji

  Dzięki zmianom w zakresie finansowania środowiskowych domów samopomocy po raz kolejny wzrośnie poziom minimalnej dotacji na jednego uczestnika. W 2019 r. będzie to wzrost o 27 proc. w porównaniu do roku 2016.

 • Rozpatrzono sprawozdanie o wykonywaniu Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych przez Polskę
  Data dodania: 10.09.2018

  Rozpatrzono sprawozdanie o wykonywaniu Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych przez Polskę

  4-5 września 2018 r. w Genewie miało miejsce spotkanie delegacji polskiej z Komitetem ds. Praw Osób Niepełnosprawnych w związku z rozpatrzeniem pierwszego Sprawozdania Polski z wykonywania Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

 • Plebiscyt „Wrocław bez barier" po raz ósmy!
  Data dodania: 07.09.2018

  Plebiscyt „Wrocław bez barier" po raz ósmy!

  Rusza ósma edycja plebiscytu „Wrocław bez barier". Ma on zachęcić firmy, organizacje pozarządowe i osoby indywidualne do działań promujących dostępność i brak dyskryminacji na wszystkich płaszczyznach. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się 6 października w czasie ogólnopolskiej konferencji Fundacji „Potrafię Pomóc". 20 września upływa termin...

 • Para Prezydencka i minister Witold Bańka pogratulowali paralekkoatletom
  Data dodania: 06.09.2018

  Para Prezydencka i minister Witold Bańka pogratulowali paralekkoatletom

  Prezydent RP Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkali się w Pałacu Prezydenckim z paralekkoatletami, którzy podczas Mistrzostw Europy w Berlinie zdobyli 61 medali, w tym 26 w kolorze złota.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.