Aktualności

 • Ruszyła X. edycja Marcin Gortat Camp
  Data dodania: 26.07.2017

  Ruszyła X. edycja Marcin Gortat Camp

  Fundacja Marcina Gortata MG13 kolejny raz organizuje obozy treningowe koszykówki na wózkach, adresowane głównie dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Tegoroczne wydarzenie ma charakter wyjątkowy, bowiem obchodzona jest X., jubileuszowa edycja Marcin Gortat Camp, która będzie poniekąd podsumowaniem 10 lat działalności.

 • Zmiany w programie PRFON „Stabilne zatrudnienie..."
  Data dodania: 24.07.2017

  Zmiany w programie PRFON „Stabilne zatrudnienie..."

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej wprowadzone zostały zmiany do programu „Stabilne zatrudnienie –osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej", których celem jest uproszczenie trybu realizacji programu i wyjście naprzeciw zgłaszanym do PFRON propozycjom ułatwiającym...

 • Konkurs na wypracowanie i upowszechnianie modelu wsparcia osób z niepełnosprawnością w środowisku pracy
  Data dodania: 24.07.2017

  Konkurs na wypracowanie i upowszechnianie modelu wsparcia osób z niepełnosprawnością w środowisku pracy

  Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosił konkurs na realizację projektów w ramach II Osi priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER - Działanie 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób...

 • Informacja o podziale środków PFRON dla samorządów wojewódzkich i powiatowych w roku 2017
  Data dodania: 19.07.2017

  Informacja o podziale środków PFRON dla samorządów wojewódzkich i powiatowych w roku 2017

  Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, podjął uchwałę nr 54/2017 z dnia 18 lipca 2017 r. zmieniającą uchwałę nr 10/2017 z dnia 7 lutego 2017 r. w sprawie podziału środków Funduszu na 2017 rok na realizację zadań określonych w ustawie o rehabilitacji (...).

 • Sytuacja opiekunów osób niepełnosprawnych wymaga zmiany
  Data dodania: 18.07.2017

  Sytuacja opiekunów osób niepełnosprawnych wymaga zmiany

  W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzone są obecnie analizy możliwych do wprowadzenia zmian w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnością, ich rodzin oraz opiekunów.

 • Kraków Business Run – nowa trasa, nowy rekord
  Data dodania: 18.07.2017

  Kraków Business Run – nowa trasa, nowy rekord

  Już 3 września Kraków Business Run wystartuje, by pomóc stanąć na nogi osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Organizatorzy właśnie poinformowali o zmianie dotychczasowej trasy oraz o planowanym przyjęciu dodatkowych drużyn na listę startową.

 • Zmiana w wykazywaniu obniżeń wpłat na PFRON
  Data dodania: 17.07.2017

  Zmiana w wykazywaniu obniżeń wpłat na PFRON

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że zgodnie z art.2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji /.../ w deklaracjach DEK-I-u, stanowiących załącznik do dokumentów DEK-I-0, DEK-I-a, DEK-I-b, składanych od dnia 1 lipca 2017 r., nie można już wykorzystywać obniżeń wpłat nabytych na zasadach...

 • Letnie spotkanie studentów bez ograniczeń
  Data dodania: 17.07.2017

  Letnie spotkanie studentów bez ograniczeń

  „Samorozwój bez ograniczeń" - to temat przewodni 14. Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Niepełnosprawnych w Krakowie. Uczestnicy mieli okazję poznać wiele motywujących przykładów, a także skorzystać z różnych atrakcji mających na celu integrację.

 • Szanowni Czytelnicy, Drodzy Przyjaciele
  Data dodania: 14.07.2017

  Szanowni Czytelnicy, Drodzy Przyjaciele

  Serdecznie przepraszamy za opóźnienie w wydawaniu „Naszych Spraw". Oczekiwaliśmy dotychczas na decyzję Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotyczącą dofinansowania wszystkich wydawnictw środowiskowych.

 • Nowe Mapy Google informują o ułatwieniach dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 07.07.2017

  Nowe Mapy Google informują o ułatwieniach dla niepełnosprawnych

  Google wprowadziło nowości w aplikacji Mapy, a konkretnie w programie dostarczania informacji o miejscach przez samych użytkowników. Zmiany mogą się jednak okazać niezwykle przydatne – dzięki nim na Mapach pojawią się szczegółowe informacje o udogodnieniach dla niepełnosprawnych.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON