Aktualności

 • Apel RPO o kompleksowe wsparcie osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 30.05.2018

  Apel RPO o kompleksowe wsparcie osób z niepełnosprawnościami

  27 maja 2018 r. zawieszony został protest osób z niepełnosprawnościami i członków ich rodzin w Sejmie. Protest ten sprawił, że problem niewystarczającego wsparcia osób z niepełnosprawnościami stał się wreszcie jednym z priorytetów rządu.

 • Zawieszenie protestu w Sejmie to dobra decyzja, uważa szefowa resortu rodziny
  Data dodania: 29.05.2018

  Zawieszenie protestu w Sejmie to dobra decyzja, uważa szefowa resortu rodziny

  - To dobra decyzja, rozumiem, że nie przyszła łatwo - powiedziała minister rodziny E. Rafalska, odnosząc się do zawieszenia protestu w Sejmie. - Przez moment odczułam ulgę, ale tylko przez moment, bo wiem, jakie wyzwania i zobowiązania są wobec resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Oświadczenie po zawieszeniu protestu i pierwsze opinie
  Data dodania: 28.05.2018

  Oświadczenie po zawieszeniu protestu i pierwsze opinie

  - Po 40 dniach zawieszamy protest w Sejmie; decyzja została podjęta jednomyślnie - poinformowała w niedzielę, 27 maja Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Ok. godz. 14.30 protestujący wyszli z Sejmu. Zostali powitani oklaskami i kwiatami przez spontaniczną, kilkudziesięcioosobową...

 • Po 40. dniach niepełnosprawni zakończyli protest
  Data dodania: 28.05.2018

  Po 40. dniach niepełnosprawni zakończyli protest

  Po 40 dniach zawieszamy protest w Sejmie; decyzja została podjęta jednomyślnie - poinformowała w niedzielę, 27 maja Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Dodała, że oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane podczas konferencji prasowej o 14.30.

 • Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele
  Data dodania: 28.05.2018

  Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele

  Z nieukrywaną dumą i radością mamy zaszczyt poinformować, że w czerwcu bieżącego roku czasopismo „Nasze Sprawy” Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych będzie obchodziło 30. urodziny. Pierwszy numer periodyku - wówczas regionalnego – ukazał się 28 czerwca 1988 roku, a więc na niemal trzy lata przed pierwszą ustawą o rehabilitacji z maja...

 • Manifestacja solidarnościowa pod Sejmem
  Data dodania: 28.05.2018

  Manifestacja solidarnościowa pod Sejmem

  Pod hasłem „Dzień SuperMatki” 26 maja odbyła się przed Sejmem manifestacja solidarnościowa wspierająca protestujących wewnątrz gmachu niepełnosprawnych i ich opiekunów. Wśród zebranych były osoby z niepełnosprawnościami.

 • Szef EDF wystosował list otwarty w sprawie protestu w Sejmie
  Data dodania: 25.05.2018

  Szef EDF wystosował list otwarty w sprawie protestu w Sejmie

  Yannis Vardakastanis, przewodniczący Europejskiego Forum Osób z Niepełnosprawnościami (European Disability Forum – EDF) wystosował list otwarty w sprawie protestu w Sejmie osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, skierowany m. in. do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza...

 • Przedstawiciele opozycji podpisali „pakt solidarnościowy” na rzecz niepełnosprawnych
  Data dodania: 25.05.2018

  Przedstawiciele opozycji podpisali „pakt solidarnościowy” na rzecz niepełnosprawnych

  Przedstawiciele PSL, PO, Kukiz '15, Nowoczesna, Unia Europejskich Demokratów, SLD i Partia Razem 25 maja podpisali „Pakt solidarnościowy” na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. - Rząd nie dał rady. Dlatego deklarujemy, że wszyscy będziemy współdziałać na rzecz wprowadzenia tego paktu. To najpilniejsza sprawa dziś w Polsce - stwierdził...

 • Kompromisowa propozycja protestujących w Sejmie: 500 zł od przyszłego roku
  Data dodania: 24.05.2018

  Kompromisowa propozycja protestujących w Sejmie: 500 zł od przyszłego roku

  Propozycję przesunięcia wypłaty 500 złotowego dodatku „na życie” od przyszłego roku protestujące osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie przekazali 24 maja podczas konferencji prasowej w Sejmie.

 • Apel Stowarzyszenia „Podkarpacie” z Jasła o zawieszenie protestu w Sejmie
  Data dodania: 23.05.2018

  Apel Stowarzyszenia „Podkarpacie” z Jasła o zawieszenie protestu w Sejmie

  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie” z Jasła 22 maja wystosowało pisemny apel do protestujących w Sejmie osób z niepełnosprawnością o zawieszenie protestu. List skierowany został bezpośrednio na ręce Adriana Glinki i Jakuba Hartwicha.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.