Aktualności

 • Zmiany w trzech rozporządzeniach do ustawy o rehabilitacji
  Data dodania: 12.10.2018

  Zmiany w trzech rozporządzeniach do ustawy o rehabilitacji

  W związku ze zmianą ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 511, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą o rehabilitacji, dokonanej ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

 • Ruszyła kampania społeczna „RZS – nie rezygnuj"
  Data dodania: 12.10.2018

  Ruszyła kampania społeczna „RZS – nie rezygnuj"

  W obchodzonym co roku 12 października, Światowym Dniu Reumatyzmu, rozpoczyna się edukacyjna kampania społeczna pt.: „RZS - nie rezygnuj".

 • Za większymi prawami pasażerów kolei w Parlamencie Europejskim
  Data dodania: 11.10.2018

  Za większymi prawami pasażerów kolei w Parlamencie Europejskim

  Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami, odszkodowania za spóźnienia i miejsce dla rowerów w każdym pociągu – Komisja Transportu i Turystyki w PE przegłosowała pakiet zmian, które zwiększają prawa pasażerów kolei na terenie Unii Europejskiej. Zabiegali o to w Parlamencie Europejskim europosłowie Platformy Obywatelskiej Marek Plura, Elżbieta...

 • Podejrzenie błędu medycznego ws. śmierci Piotra Pawłowskiego
  Data dodania: 10.10.2018

  Podejrzenie błędu medycznego ws. śmierci Piotra Pawłowskiego

  Dokumentacja medyczna oraz przebieg akcji ratunkowej w domu Piotra Pawłowskiego dają nam prawo podejrzewać, że doszło do błędu medycznego - poinformowała w środę PAP pełnomocnik rodziny zmarłego mec. Beata Bosak-Kruczek. Jak dodała prokuratura wszczęła we wtorek śledztwo w tej sprawie.

 • Niepełnosprawni – Kraków OK
  Data dodania: 10.10.2018

  Niepełnosprawni – Kraków OK

  Ponad 14,5 proc. mieszkańców Krakowa stanowią osoby z niepełnosprawnościami. Miasto podejmuje szereg działań na rzecz tej grupy, a najważniejsze z nich zostały przedstawione podczas konferencji „Niepełnosprawni – Kraków OK". Spotkanie odbyło się 2 października w sali obrad Rady Miasta Krakowa.

 • Ponad 250 mln ludzi na świecie nie widzi lub widzi źle
  Data dodania: 10.10.2018

  Ponad 250 mln ludzi na świecie nie widzi lub widzi źle

  Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia ponad 250 mln ludzi na świecie cierpi z powodu istotnego zaburzenia widzenia, w tym 36 mln jest niewidomych – przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Wzroku, obchodzonego 11 października.

 • WOŚP i działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych z nagrodami PE
  Data dodania: 10.10.2018

  WOŚP i działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych z nagrodami PE

  Szef WOŚP Jerzy Owsiak oraz Alicja Szatkowska z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odebrali 9 pażdziernika w Brukseli Europejską Nagrodę Obywatelską PE. Wśród tegorocznych zwycięzców znaleźli się także przedstawiciele Polskiego Forum Żydów.

 • Konferencja „Zobaczyć rehabilitację..."
  Data dodania: 09.10.2018

  Konferencja „Zobaczyć rehabilitację..."

  W gmachu Sejmu 27 września miało miejsce ważne wydarzenie dla osób z dysfunkcją wzroku i ich otoczenia. Parlamentarny Zespół ds. Osób z Niepełnosprawnością Narządu Wzroku oraz Polski Związek Niewidomych wraz z organizacjami partnerskimi zorganizowały konferencję „Zobaczyć rehabilitację osób niewidomych i słabowdzących".

 • Premier: przeznaczamy znacząco więcej pieniędzy na wsparcie domów seniora
  Data dodania: 08.10.2018

  Premier: przeznaczamy znacząco więcej pieniędzy na wsparcie domów seniora

  Przeznaczamy znacząco więcej środków na wsparcie domów seniora – powiedział 8 października w Warszawie premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Centrum Medycznym Bonifratrów. Miarą człowieczeństwa jest to, jak opiekujemy się osobami starszymi – stwierdził.

 • Prezydent o Piotrze Pawłowskim: przełamywał bariery i czynił świat dostępnym
  Data dodania: 08.10.2018

  Prezydent o Piotrze Pawłowskim: przełamywał bariery i czynił świat dostępnym

  Był opoką w dziele przełamywania barier i czynienia świata dostępnym. Obiecujemy wędrować dalej wytyczonym przez niego szlakiem wyrównywania szans – napisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda, wspominając zmarłego prezesa Fundacji Integracja Piotra Pawłowskiego.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.