Aktualności

 • Śladami św. Brata Alberta
  Data dodania: 16.06.2017

  Śladami św. Brata Alberta

  12 czerwca ulicami Krakowa przeszedł Marsz św. Brata Alberta. Z danych szacunkowych wynika, że wzięło w nim udział ok. 500 osób. W programie znalazły się m.in. scenki teatralne.

 • Integracyjny Plac Zdrowia i Zabawy
  Data dodania: 16.06.2017

  Integracyjny Plac Zdrowia i Zabawy

  W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach został otwarty 14 czerwca Integracyjny Plac Zdrowia i Zabawy. Plac ma powierzchnię ok. 660 m kw. Z kilkunastu urządzeń mogą korzystać zarówno dzieci pełnosprawne, jak i te z ograniczoną sprawnością.

 • Klauzule społeczne - czy to działa? [panel ekspertów]
  Data dodania: 15.06.2017

  Klauzule społeczne - czy to działa? [panel ekspertów]

  Klauzule społeczne to narzędzie, dzięki któremu można łączyć zamówienia publiczne z wspieraniem osób pozostających w trudnej sytuacji na rynku pracy. Raport przygotowany przez Najwyższą Izbę Kontroli pokazał, że klauzule wciąż są wykorzystywane w znikomym stopniu. O tym, czy się to zmieni, dyskutowali zaproszeni do NIK eksperci.

 • Odwołanie prezesa Zarządu PFRON
  Data dodania: 14.06.2017

  Odwołanie prezesa Zarządu PFRON

  W związku z zakończeniem misji polegającej na reorganizacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z dniem 14 czerwca 2017 r. prezes Rady Ministrów Beata Szydło, na wniosek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, odwołała Roberta Kwiatkowskiego ze stanowiska prezesa Zarządu PFRON.

 • Kongres EPC już wkrótce w Katowicach
  Data dodania: 13.06.2017

  Kongres EPC już wkrótce w Katowicach

  W Katowicach, w terminie 15-18 czerwca, po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się kongres EPC - European Paralympic Comittee (Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego). Po raz pierwszy do naszego kraju przyjedzie Sir Philip Craven, prezydent Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.

 • Wychowywanie dzieci z niepełnosprawnością powinno być równo doceniane
  Data dodania: 13.06.2017

  Wychowywanie dzieci z niepełnosprawnością powinno być równo doceniane

  Dzieci z niepełnosprawnością wymagają szczególnej ochrony ze strony państwa, dlatego rodzic zastępczy niespokrewniony z dzieckiem, rezygnując z pracy powinien otrzymywać odpowiednie wsparcie – uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak w apelacji o zmiany legislacyjne, skierowanej 12 czerwca do minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Ogólnopolski konkurs „Otwarte Drzwi" po raz czternasty
  Data dodania: 12.06.2017

  Ogólnopolski konkurs „Otwarte Drzwi" po raz czternasty

  PFRON ogłosił czternastą edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznym „Otwarte Drzwi".

 • Za niestrudzoną pracę na rzecz dzieci z niepełnosprawnością
  Data dodania: 12.06.2017

  Za niestrudzoną pracę na rzecz dzieci z niepełnosprawnością

  Alicja Szatkowska jest znana w Miliczu, znana na Dolnym Śląsku, znana w Polsce! Uosabia działania na rzecz osób z niepełnosprawnością, a zakres tych działań – to długa, bardzo długa opowieść...

 • Edycja specjalna programu „MALUCH plus" 2017
  Data dodania: 10.06.2017

  Edycja specjalna programu „MALUCH plus" 2017

  W ramach programu „Za życiem", 9 czerwca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło specjalną edycję konkursu „MALUCH plus".

 • „Europa bez Barier - Korzyść dla Wszystkich”
  Data dodania: 10.06.2017

  „Europa bez Barier - Korzyść dla Wszystkich”

  Jak wypracować skuteczne europejskie rozwiązania, które zwiększą dostępność produktów i usług dla osób z niepełnosprawnościami? Między innymi na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Europa bez Barier - Korzyść dla Wszystkich" zorganizowanej 9 czerwca przez europosłów Marka Plurę i Krzysztofa Hetmana.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON