Aktualności

 • „Samorząd Równych Szans 2017" – zaproszenie do udziału w konkursie
  Data dodania: 02.08.2017

  „Samorząd Równych Szans 2017" – zaproszenie do udziału w konkursie

  Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapraszają do udziału w IX edycji konkursu na najlepsze praktyki samorządów na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 • Lekkoatleci podbili Londyn
  Data dodania: 31.07.2017

  Lekkoatleci podbili Londyn

  Niezwykle udane dla reprezentacji Polski były Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie (14-23 lipca). Biało-czerwoni sięgnęli po 29 medali, w tym 4 złote, 10 srebrnych i 15 brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęli dwunaste miejsce.

 • Ma powstać Narodowe Centrum Autyzmu
  Data dodania: 31.07.2017

  Ma powstać Narodowe Centrum Autyzmu

  Z inicjatywy prezesa Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, senatora Stanisława Koguta, ma powstać Narodowe Centrum Autyzmu. Ma to być pierwsza tego typu placówka w Polsce, wyposażona w 40 dwuosobowych pokoi oraz gabinety lekarsko-rehabilitacyjne m.in. okulistyczny, stomatologiczny, kardiologiczny oraz zapewnione będą inne usługi medyczne...

 • Będą zmiany wspierające zatrudnianie niepełnosprawnych
  Data dodania: 28.07.2017

  Będą zmiany wspierające zatrudnianie niepełnosprawnych

  W trakcie regionalnych spotkań konsultacyjnych programu „Za życiem" w Rzeszowie 25 lipca i w Lublinie 27 lipca wiceminister Krzysztof Michałkiewicz zadeklarował, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje pakiet zmian dotyczących m.in. warsztatów terapii zajęciowej.

 • Ruszyła X. edycja Marcin Gortat Camp
  Data dodania: 26.07.2017

  Ruszyła X. edycja Marcin Gortat Camp

  Fundacja Marcina Gortata MG13 kolejny raz organizuje obozy treningowe koszykówki na wózkach, adresowane głównie dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Tegoroczne wydarzenie ma charakter wyjątkowy, bowiem obchodzona jest X., jubileuszowa edycja Marcin Gortat Camp, która będzie poniekąd podsumowaniem 10 lat działalności.

 • Z asystentem do urzędów
  Data dodania: 26.07.2017

  Z asystentem do urzędów

  Pozytywne recenzje zbiera pilotażowy projekt prowadzony w Krakowie. Ułatwia on kontakty z urzędami i innymi instytucjami publicznymi. Bezpłatne wsparcie asystentów jest skierowane do osób niewidomych i niedowidzących.

 • Zmiany w programie PRFON „Stabilne zatrudnienie..."
  Data dodania: 24.07.2017

  Zmiany w programie PRFON „Stabilne zatrudnienie..."

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej wprowadzone zostały zmiany do programu „Stabilne zatrudnienie –osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej", których celem jest uproszczenie trybu realizacji programu i wyjście naprzeciw zgłaszanym do PFRON propozycjom ułatwiającym...

 • Konkurs na wypracowanie i upowszechnianie modelu wsparcia osób z niepełnosprawnością w środowisku pracy
  Data dodania: 24.07.2017

  Konkurs na wypracowanie i upowszechnianie modelu wsparcia osób z niepełnosprawnością w środowisku pracy

  Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosił konkurs na realizację projektów w ramach II Osi priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER - Działanie 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób...

 • Najprzystojniejszy 2017
  Data dodania: 24.07.2017

  Najprzystojniejszy 2017

  Mateusz Borowski z Bydgoszczy, student III roku Specjalistycznego Wychowania Resocjalizującego na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach zdobył tytuł Mister Deaf International 2017. Koronacja odbyła się w Paryżu.

 • Informacja o podziale środków PFRON dla samorządów wojewódzkich i powiatowych w roku 2017
  Data dodania: 19.07.2017

  Informacja o podziale środków PFRON dla samorządów wojewódzkich i powiatowych w roku 2017

  Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, podjął uchwałę nr 54/2017 z dnia 18 lipca 2017 r. zmieniającą uchwałę nr 10/2017 z dnia 7 lutego 2017 r. w sprawie podziału środków Funduszu na 2017 rok na realizację zadań określonych w ustawie o rehabilitacji (...).


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON