Aktualności

 • Chcą pomóc osobom z nowotworami krwi, grając przez dwa dni na komputerach
  Data dodania: 08.12.2017

  Chcą pomóc osobom z nowotworami krwi, grając przez dwa dni na komputerach

  Najsłynniejsze nazwiska polskiej sceny gamingowej i znani artyści, tacy jak Łozo oraz Jankes, już jutro spotkają się w Warszawie, by 9-10 grudnia grać w popularne gry. W ten sposób podczas NVIDIA CHARITY STREAM przez 36 godzin będą zachęcać do przekazywania darowizn na Fundację DKMS. Wszystko będzie można oglądać dzięki transmisji online.

 • Należy rozważyć wprowadzenie tłumaczy języka migowego w opiece zdrowotnej
  Data dodania: 07.12.2017

  Należy rozważyć wprowadzenie tłumaczy języka migowego w opiece zdrowotnej

  Ministerstwo Zdrowia uważa, że należy w przyszłości rozważyć wprowadzenie przepisów dot. zapewnienia w opiece zdrowotnej tłumaczy języka migowego. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dodaje, że trzeba najpierw wprowadzić certyfikaty dla tłumaczy języka migowego.

 • Za niezależnym życiem do samorządów
  Data dodania: 07.12.2017

  Za niezależnym życiem do samorządów

  Przez wiele miesięcy odbywały się spotkania i konsultacje społeczne w całym kraju. W efekcie powstały założenia dla Nowego Systemu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami wdrażającego postanowienia Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami. Nadszedł czas ich upowszechniania i przekazywania decydentom.

 • Senat przyjął poprawkę do ustawy o spółdzielniach socjalnych
  Data dodania: 07.12.2017

  Senat przyjął poprawkę do ustawy o spółdzielniach socjalnych

  Senat chce, żeby Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakłady Aktywności Zawodowej oraz Centra i Kluby Integracji Społecznej mogły być stroną umowy dotyczącej konsorcjum spółdzielczego. Taką poprawkę senatorowie przyjęli 6 grudnia br. do ustawy zwiększającej wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych oraz ułatwiającej zakładanie takich ośrodków.

 • Mikołaj spełnił marzenia...
  Data dodania: 06.12.2017

  Mikołaj spełnił marzenia...

  Kilka dni wcześniej, bo 3 grudnia, do dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia Bądźcie z nami - przyszedł św. Mikołaj. Tradycyjnie spotkał się z nimi w gościnnych salach bankietowych hotelu Novotel Kraków City West. Nazwy hotelu się zmieniały, ale św. Mikołaj zawsze przez ostatnie 24 lata bezbłędnie wybierał drogę w to samo miejsce.

 • 150 tys. podpisów pod projektem dot. zwiększenia nakładów na zdrowie
  Data dodania: 06.12.2017

  150 tys. podpisów pod projektem dot. zwiększenia nakładów na zdrowie

  Ponad 150 tys. podpisów pod projektem ustawy o zwiększeniu nakładów na zdrowie do 6,8 proc. PKB w ciągu trzech lat złożyli 5 grudnia br. w Sejmie przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych i Porozumienia Rezydentów OZZL.

 • Certyfikaty dla obiektów kultury przystosowanych dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 05.12.2017

  Certyfikaty dla obiektów kultury przystosowanych dla niepełnosprawnych

  33 obiekty kultury w Małopolsce otrzymały 4 grudnia certyfikaty dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zaświadczenia instytucjom przyznał zarząd województwa małopolskiego, a obiekty testowali niepełnosprawni.

 • Co piąty Polak jest wolontariuszem
  Data dodania: 04.12.2017

  Co piąty Polak jest wolontariuszem

  Udział zaangażowanych w wolontariat Polaków nie przekracza 20 proc. - wynika z opracowania Stowarzyszenia Klon/Jawor. W roboczym rankingu stworzonym przez stowarzyszenie na podstawie dostępnych danych na temat wolontariatu Polska znajduje się na 11 miejscu.

 • "Lista Mocy" - daje moc
  Data dodania: 02.12.2017

  "Lista Mocy" - daje moc

  Dla osób niepełnosprawnych "Lista Mocy" to duże wyróżnienie, podkreślenie ich osiągnięć, dla osób sprawnych to lista, która powinna tej mocy dodać. Stowarzyszenie Integracja prezentuje listę 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością.

 • Czy możliwe są zmiany w prawie odpadowym na rzecz osób niewidomych?
  Data dodania: 01.12.2017

  Czy możliwe są zmiany w prawie odpadowym na rzecz osób niewidomych?

  3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W Sejmie trwa debata na temat pełnego dostępu do segregowania odpadów przez mi.in. osoby niewidome. Przyczynkiem do niej był zainicjowany dokładnie rok temu program ENERIS „Segreguję – nie widzę przeszkód". W jego ramach na polski rynek wprowadzono pierwsze w Europie naklejki na...


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON