Aktualności

 • Urodziny, medale, podziękowania
  Data dodania: 16.10.2017

  Urodziny, medale, podziękowania

  Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji zorganizowała 11. urodziny Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II z ulicy Hodowlanej w Tarnowie. Był tort, prezenty, życzenia, podziękowania i odznaczenia państwowe.

 • Ruszyła I edycja Festiwalu Tradycji Literackich
  Data dodania: 16.10.2017

  Ruszyła I edycja Festiwalu Tradycji Literackich

  Do listopada potrwa I edycja Festiwalu Tradycji Literackich, którą zainaugurowano w sobotę 14 pażdiernika, w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Podczas wydarzenia zaplanowano debaty, konferencję dla polonistów i warsztaty poezji miganej dla osób głuchych.

 • Rafalska: chcielibyśmy w 2019 r. wyrównać zasiłki dla opiekunów niepełnosprawnych
  Data dodania: 14.10.2017

  Rafalska: chcielibyśmy w 2019 r. wyrównać zasiłki dla opiekunów niepełnosprawnych

  Chcielibyśmy, by w 2019 r. zostały wyrównane zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Chodzi o różnice w wysokości świadczeń dla opiekunów dzieci i dorosłych. Zaznaczyła, że najpierw musi zostać uchwalona ustawa dot. orzecznictwa.

 • W Polsce wzrasta zachorowalność na raka piersi
  Data dodania: 13.10.2017

  W Polsce wzrasta zachorowalność na raka piersi

  Wciąż wzrasta zachorowalność na raka piersi w naszym kraju, trzeba zwiększyć wczesne wykrywanie tych nowotworów - przekonywali 12 października eksperci podczas debaty Fundacji OncoCafe Lepiej Razem, która odbyła się w Warszawie.

 • Senat: projekt ws. rozszerzenia dostępu do tłumaczy języka migowego
  Data dodania: 13.10.2017

  Senat: projekt ws. rozszerzenia dostępu do tłumaczy języka migowego

  Policja, straż pożarna oraz niektóre jednostki systemu ratownictwa medycznego będą miały obowiązek umożliwienia potrzebującym osobom skorzystania z tłumacza języka migowego - zakłada projekt ustawy, którym zajęły się 12 października połączone senackie komisje.

 • Ruszył projekt edukacyjny "Naszpikuj się wiedzą" dot. dawstwa szpiku
  Data dodania: 12.10.2017

  Ruszył projekt edukacyjny "Naszpikuj się wiedzą" dot. dawstwa szpiku

  Ponad 60 proc. Polaków nie jest w stanie powiedzieć, czym dokładnie jest dawstwo szpiku - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Fundacji DKMS. W celu zwiększenia świadomości idei dawstwa szpiku i komórek macierzystych ruszył projekt edukacyjny "Naszpikuj się wiedzą".

 • PE uhonorował m.in. Stowarzyszenie Drogami Tischnera
  Data dodania: 12.10.2017

  PE uhonorował m.in. Stowarzyszenie Drogami Tischnera

  Prezes Stowarzyszenia Drogami Tischnera Kazimierz Tischner, Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych "De Facto" oraz działaczka społeczna z Lublina Ewa Dados odebrali 11 paźdzernika w Brukseli Europejskie Nagrody Obywatelskie.

 • Najważniejsze projektowane zmiany prawne
  Data dodania: 11.10.2017

  Najważniejsze projektowane zmiany prawne

  Projekt z dnia 29 września 2017 roku ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw jest przedmiotem konsultacji społecznych.

 • RPO: model opieki psychiatrycznej wymaga pilnych zmian
  Data dodania: 11.10.2017

  RPO: model opieki psychiatrycznej wymaga pilnych zmian

  Zmiana modelu opieki psychiatrycznej, zniesienie instytucji ubezwłasnowolnienia i ochrona osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi w kontaktach z wymiarem sprawiedliwości - to obszary wymagające pilnych zmian - ocenia rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

 • Ruszyła kampania Poczty Polskiej adresowana do niepełnosprawnych
  Data dodania: 11.10.2017

  Ruszyła kampania Poczty Polskiej adresowana do niepełnosprawnych

  W Polsce żyje ponad 5 mln osób niepełnosprawnych, które mimo usilnych działań w dalszym ciągu są wykluczone z życia społecznego bądź dyskryminowane - mówiła na inauguracji kampanii "Poczta Polska bez barier" minister RPiPS Elżbieta Rafalska.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON