Aktualności

 • Znamy laureatów IX Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności"!
  Data dodania: 12.02.2018

  Znamy laureatów IX Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności"!

  Joanna Brodzik, Bartek Jędrzejak i Reprezentacja Artystów Polskich to Laureaci IX edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności" wybrani przez internatów. Nagrodę specjalną Magazynu SHOW – partnera głównego Plebiscytu – otrzymała Katarzyna Zielińska, a Nagrodę Honorową Kapituły – Filip Chajzer.

 • Na szlaku życia. Czas na Denali
  Data dodania: 12.02.2018

  Na szlaku życia. Czas na Denali

  W maju Piotr Pogon wyruszy na Denali (6190 m n.p.m.), najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Dla pięćdziesięciolatka będzie to kolejne wyzwanie w planie zdobycia Korony Ziemi. Krakowianin pokazuje, jak podnosić się po bolesnych upadkach. Wpływ na to mają „onkologiczne ADHD" i zamiłowanie do pomagania innym.

 • 400 osób z niepełnosprawnościami będzie pracowało na Poczcie Polskiej
  Data dodania: 09.02.2018

  400 osób z niepełnosprawnościami będzie pracowało na Poczcie Polskiej

  8 lutego w siedzibie PFRON podpisana została z Fundacją Aktywizacja pierwsza umowa w ramach Pilotażowego Program „Praca – Integracja".

 • Coraz więcej Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej
  Data dodania: 09.02.2018

  Coraz więcej Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej

  Liczba Polaków korzystających z prywatnej opieki zdrowotnej, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym, będzie rosła - prognozuje Polska Izba Ubezpieczeń (PIU). Z jej danych wynika, że obecnie takich osób jest 2,17 mln - poinformowała izba w wydanym 8 lutego komunikacie.

 • Zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, to konieczność!
  Data dodania: 09.02.2018

  Zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, to konieczność!

  We wtorek, 6 lutego pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, sekretarz stanu w MRPiPS, minister Krzysztof Michałkiewicz przedstawił w Sejmie informacje nt. realizacji Karty Praw Osób Niepełnosprawnych i sytuacji tychże na rynku pracy.

 • Praca dla ambitnych i aktywnych
  Data dodania: 08.02.2018

  Praca dla ambitnych i aktywnych

  Na rynku pracy trwa dobra passa dla pracowników. Trzeba ją wykorzystać również z korzyścią dla pracowników z niepełnosprawnością. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ich sytuacja uległa radykalnej poprawie – twierdzą przedstawiciele Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON).

 • O przyszłość tych, którzy dziś dbają o innych
  Data dodania: 07.02.2018

  O przyszłość tych, którzy dziś dbają o innych

  Opiekunowie osób z niepełnosprawnością pobierający świadczenie pielęgnacyjne apelują o to, by składki na ubezpieczenie społeczne były odprowadzane przez cały okres sprawowania opieki nad osobami zależnymi.

 • Wyrównanie świadczeń dla opiekunów – w podkomisji
  Data dodania: 07.02.2018

  Wyrównanie świadczeń dla opiekunów – w podkomisji

  6 lutego sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny skierowała projekt ustawy wyrównującej świadczenia dla opiekunów osób z niepełnosprawnością, opracowany przez klub Nowoczesnej, do sejmowej podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych.

 • Raport o nowotworach. Na co najczęściej chorujemy i jak leczy się raka w Polsce
  Data dodania: 06.02.2018

  Raport o nowotworach. Na co najczęściej chorujemy i jak leczy się raka w Polsce

  Skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej. A według najnowszych prognoz istnieje ryzyko, że stan ten będzie się pogarszał. Prawdopodobnie do 2025 roku zachorowalność na choroby onkologiczne wzrośnie o ponad 25 proc., a nowotwory staną się wówczas główną przyczyną zgonów w Polsce.

 • Nowe centrum leczenia SM
  Data dodania: 05.02.2018

  Nowe centrum leczenia SM

  Poradnia Stwardnienia Rozsianego (SM), której działalność zainaugurował – podczas konferencji prasowej 1 lutego – Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest nowoczesnym centrum leczenia i rehabilitacji tego schorzenia.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.