Aktualności

 • 100 lat niepodległości Polski to 100 lat polityki społecznej
  Data dodania: 12.04.2018

  100 lat niepodległości Polski to 100 lat polityki społecznej

  Odzyskanie niepodległości przez Polskę po zakończeniu I wojny światowej  w roku 1918 i przystąpienie naszego kraju do Międzynarodowej Organizacji Pracy, to fakty przełomowe w historii naszego państwa i narodu. Po rozbiorach zbudowano jedno państwo, scalono system ubezpieczeń społecznych, zbudowano nowoczesny system emerytalny, ochronę zdrowia,...

 • Model wsparcia w środowisku pracy
  Data dodania: 11.04.2018

  Model wsparcia w środowisku pracy

  Rozpoczęto realizację projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. "Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy," którego liderem jest Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy. 

 • Kwiecień na niebiesko. Wkręć się w autyzm
  Data dodania: 11.04.2018

  Kwiecień na niebiesko. Wkręć się w autyzm

  W Krakowie trwają obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. W programie pierwszego tygodnia znalazł się happening „Ubierz Adasia na niebiesko”. Do końca kwietnia zostaną zorganizowane jeszcze różne wydarzenia. Będzie można m.in. poszerzyć wiedzę i wybrać się na koncert Kayah.

 • Szanowni Czytelnicy
  Data dodania: 10.04.2018

  Szanowni Czytelnicy

  Odpowiadając na liczne zapytania dotyczące dotychczasowego braku tradycyjnych, papierowych wydań „Naszych Spraw” w 2018 roku pragniemy wyjaśnić, że wciąż oczekujemy na ostateczną decyzję Zarządu PFRON, dotyczącą dofinansowania naszego periodyku.

 • Non omnis moriar
  Data dodania: 10.04.2018

  Non omnis moriar

  10 kwietnia minęła ósma rocznica katastrofy smoleńskiej, w której straciliśmy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką Marią oraz Ryszarda Kaczorowskiego – ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie i 93 towarzyszące Im osoby, wraz z załogą samolotu, w locie na uroczystości rocznicowe do Katynia.

 • Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego w Sosnowcu
  Data dodania: 10.04.2018

  Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego w Sosnowcu

  Już 20-21 kwietnia 2018 r. w obiektach Centrum Targowo-Konferencyjnego EXPO-SILESIA w Sosnowcu obędzie się premierowa edycja Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo.

 • Spółdzielnie socjalne po nowemu
  Data dodania: 09.04.2018

  Spółdzielnie socjalne po nowemu

  Zmiany w spółdzielniach socjalnych, które weszły w życie 31 marca br., to efekt uchwalonej przez parlament nowelizacji ustawy o spółdzielniach socjalnych, ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku...

 • Inauguracja spotkań „Siła to stan umysłu”
  Data dodania: 06.04.2018

  Inauguracja spotkań „Siła to stan umysłu”

  Autorskie spotkanie Łukasza Kaznowskiego, autora książki pt. "Luzak na Kółkach" pozwoli Ci na refleksję nad własnymi trudnościami, związanymi nie tylko z niepełnosprawnością i nastawi pozytywnie do pokonywania barier prowadzących do szczęścia.

 • Nowe limity na pieluchomajtki – kreatywna refundacja i coraz trudniejsza sytuacja
  Data dodania: 04.04.2018

  Nowe limity na pieluchomajtki – kreatywna refundacja i coraz trudniejsza sytuacja

  Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” jest bardzo zaniepokojona skutkami nowych limitów refundacji środków absorpcyjnych, które obowiązują od 3 marca br. Prowadzą one do pogorszenia i tak trudnej sytuacji finansowej osób niesamodzielnych.

 • Julia Torla na Fashion Week w Mediolanie!
  Data dodania: 03.04.2018

  Julia Torla na Fashion Week w Mediolanie!

  Julia w 2014 roku zdobyła tytuł Mis Polski na wózku, zdobywając również tytuł Miss Publiczności. Jej fotografie spodobały się założycielowi włoskiej agencji modelek Iulia Barton. Fabrizio zaprosił ją oraz Katarzynę Kozioł – Miss Polski na wózku 2015 – do Mediolanu. Po raz pierwszy pojechały obie latem 2016 roku. Na Fashion Week spędziły trzy...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.