Aktualności

 • Data dodania: 11.12.2012

  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  Gala w Sali Kolumnowej Sejmu RP...To stało się chyba po raz pierwszy w historii Sejmu. I było wzruszające nie tylko dla nagrodzonych medalistów - bohaterów Paraolimpiady, ale dla wszystkich zaproszonych przez marszałek Sejmu Ewę Kopacz na uroczyste spotkanie, 3 grudnia br., w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych. Został...

 • Data dodania: 09.12.2012

  Zmarł Jan Oborski

  „...koniec by nigdy nie kończyćczas by utracić bliskichłzy by chodziły paramiśmierć aby wszystko się stałopomiędzy światem a nami..."ks. Jan Twardowski Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego prezesa Spółdzielni Inwalidów „Postęp" w Pniewach Śp. mgr inż. Jana...

 • Data dodania: 06.12.2012

  „Zintegrowani Niepełnosprawni"

  W dniach 29.11.-01.12.2012 r. w Miłomłynie k. Ostródy, odbyła się konferencja „Zintegrowani Niepełnosprawni" zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Otwarcia dokonał prezes Sejmiku Tadeusz Milewski, a uczestniczyło w niej niemal 90 osób, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych zrzeszonych w W-MSON, pracownicy,...

 • Włączenie wyłączonych - czyli Ida CSR wobec osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 03.12.2012

  Włączenie wyłączonych - czyli Ida CSR wobec osób niepełnosprawnych

  Nieprzypadkowo, bo w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych, obchodzonym 3 grudnia, odbyła się konferencja zorganizowana przez pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych i Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych „Lewiatan" poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i aktywnym uczestnictwie osób niepełnosprawnych na rynku pracy.

 • Data dodania: 02.12.2012

  Wspaniali podają dalej nadzieję

  Realizują swoje pasje, są ambitni, swoją postawą pomagają innym. To 12 wspaniałych ludzi, którzy mimo niepełnosprawności żyją pełnią życia.

 • Data dodania: 30.11.2012

  Wspomnienie o Marianie Bojarskim

  Wszystkich nas zaskoczyła nagła śmierć Mariana Bojarskiego, wieloletniego prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa SIMET SA w Jeleniej Górze, który odszedł od nas 21 listopada 2012r., pogrążając rodzinę, przyjaciół i znajomych w bólu i smutku.

 • Data dodania: 25.11.2012

  I Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców ZAZ

  Około 70 reprezentantów zakładów aktywności zawodowej z całej Polski, przedstawiciele stowarzyszeń chcących utworzyć ZAZ, panele dyskusyjne, debata o dobrych praktykach, spotkanie z poseł Małgorzatą Adamczak i dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu Aleksandrą Kowalską, prezentacja obszarów współpracy między przedsiębiorstwami...

 • Data dodania: 22.11.2012

  Konfederatki 2012 wręczone!

  W czwartek, 22 listopada 2012 r., w Klubie Kultury „Saska Kępa" w Warszawie Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej obchodzili 23. urodziny. Podczas gali wręczone zostały nagrody: „Konfederatki 2012" i „Konfederatki - Przyjaciel Pracodawcy 2012". W uroczystości oprócz przedsiębiorców wzięły udział wybitne osobistości ze świata nauki, kultury i polityki.

 • Data dodania: 15.11.2012

  Królewskie spotkania sztuki i nauki na Zamku

  Gala finałowa konkursów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: IX edycji konkursu OTWARTE DRZWI i X jubileuszowej edycji SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie 6 listopada 2012 r.

 • Data dodania: 14.11.2012

  Pasja życia Iskierki

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna pod batutą prof. Piotra Sutta oraz Chór Dziennikarzy i Chór Policyjny pod batutą prof. Grzegorza Rubina zapraszają na występy 1 grudnia br. do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.