Aktualności

 • Data dodania: 19.06.2011

  Jednolity tekst ustawy o rehabilitacji

  W Dzienniku Ustaw RP nr 127 (poz. 721) z 20 czerwca 2011 roku ukazało się obwieszczenie marszałka Sejmu RP z 11 maja 2011 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 16.06.2011

  Niezbędny jest dialog dotyczący polityki społecznej wobec osób niepełnosprawnych

  7 czerwca r. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat" w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków KIG-R, którego rezolucję przedstawiamy poniżej.

 • Data dodania: 15.06.2011

  Podróż prawie sentymentalna

  W rozhukanym, pędzącym życiu codziennym nieczęsto mamy okazję świętować w atmosferze prawdziwie wolnej od presji czasu, wśród starych przyjaciół, serdecznych znajomych. A co najważniejsze - bez wszechobecnej polityki i politykierstwa! Niemożliwe? Bajka? Otóż, owszem, i możliwe, i wcale nie bajka!

 • Data dodania: 12.06.2011

  20 lat ustawy oraz systemu wsparcia i co dalej?

  W drugiej połowie maja pracownicy PFRON zwrócili się do mnie z prośbą o krótki materiał-opinię poświęconą 20-leciu współczesnego systemu rehabilitacji w Polsce, z próbą określenia jego perspektyw i zadań PFRON. Miał on być wykorzystany w wydaniu Biuletynu Informacyjnego BIFRON poświęconemu 20-leciu ustawy o rehabilitacji. Materiał został przygotowany i...

 • Data dodania: 05.06.2011

  „Nic trudnego dla niepełnosprawnego..."

  31 maja br. w studiu TVP Katowice odbyła się konferencja pod - nieco prowokującym - tytułem „Nic trudnego dla niepełnosprawnego, czyli jak Europejski Fundusz Społeczny wspiera osoby niepełnosprawne".

 • Data dodania: 02.06.2011

  Podsumowanie działań rządu i parlamentu na rzecz osób niepełnosprawnych w latach 2007-2011

  31 maja br. w śląskim Oddziale PFRON w Katowicach odbyła się konferencja prasowa posła Marka Plury i ministra Jarosława Dudy, pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych. Jej tytuł i temat przewodni to „Prawa obywatelskie, przestrzeń bez barier, rehabilitacja, edukacja i praca oraz wsparcie rodzin, czyli podsumowanie...

 • Data dodania: 01.06.2011

  Status PFRON bez zmian, firmy usługowe bez możliwości udzielania ulg

  Na konferencji prasowej posła Marka Plury i ministra Jarosława Dudy, pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych, która odbyła się 31 maja br. w Śląskim Oddziale PFRON w Katowicach, zadałem pytania o działania podejmowane celem utrzymania dotychczasowego statusu PFRON oraz o ocenę zjawiska prawdopodobnego omijania prawa przez niektóre firmy usługowe...

 • Milowy krok w dostępie do urn wyborczych
  Data dodania: 01.06.2011

  Milowy krok w dostępie do urn wyborczych

  27 maja br. Sejm przyjął ustawę o dostosowaniu organizacji wyborów do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Teraz ustawą zajmie się Senat.

 • Data dodania: 29.05.2011

  20 lat dla sztuki i pro publico bono

  W kameralnym wnętrzu Galerii „Stańczyk" w Krakowie Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych 19 maja br. obchodziła swoje 20-lecie. Bez fanfar i sztandarów, w gronie przyjaciół, najbliższych współpracowników i podopiecznych składano życzenia i gratulacje fundatorom i Zarządowi Fundacji na ręce prezes Heleny Maślanej. Jej skromna osoba łączy się z historią...

 • Data dodania: 26.05.2011

  Bunt matek w Dzień Matki

  26 maja w Dniu Matki, Fundacja MaMa zorganizowała happening „Bunt matek". Wykorzystując to święto, jego organizatorzy i uczestnicy chcieli zwrócić uwagę na codzienne problemy, z którymi borykają się mamy oraz osoby z niepełnosprawnościami. Tematem przewodnim tegorocznego happeningu były bariery architektoniczne.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.