Aktualności

 • Kobieca siła serc
  Data dodania: 08.06.2010

  Kobieca siła serc

  Europejska Unia Kobiet - Sekcja Polska 7 czerwca 2010 r. zorganizowała w Filharmonii Śląskiej w Katowicach spotkanie pod hasłem „Kobieta potrafi".

 • Data dodania: 07.06.2010

  Działania popowodziowe

  7 czerwca br. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska i inni przedstawiciele rządu uczestniczyli w spotkaniu z wojewodami i marszałkami z 7 województw, na którym przedstawiono szczegóły dotyczące przekazania 14 gminom 600 mln zł na odbudowę infrastruktury lokalnej.

 • Data dodania: 06.06.2010

  Wesprzyjmy niewidomych uczniów z Krakowa!

  Woda zalała Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6. Jest to jedna z największych w Polsce szkół muzycznych dla dzieci z problemami wzroku. Powódź zniszczyła sale lekcyjne, pianina, specjalistyczny sprzęt komputerowy i wiele innych niezbędnych uczniom rzeczy.

 • Data dodania: 02.06.2010

  Piknik wśród znaków zapytania

  Fundacja Wspólnota Nadziei zaprosiła w sobotę, 29 maja 2010 r. swoich podopiecznych z opiekunami i przyjaciółmi oraz gości na wiosenny piknik integracyjny w swojej siedzibie, w Więckowicach pod Krakowem. To właśnie tam mieści się jedyna w Polsce Farma Życia - nowatorskie przedsięwzięcie, jedyny taki projekt realizowany w kraju, wzorowany na inicjatywach...

 • Data dodania: 31.05.2010

  Jeszcze o pomocy dla powodzian

  Preferencje podatkowe dla powodzian - Trwająca powódź i towarzyszące jej okoliczności utrudniają lub wręcz uniemożliwiają podatnikom wywiązanie się z obowiązków podatkowych. Urzędy skarbowe podejdą do tej sytuacji ze zrozumieniem i umożliwią ich uzupełnienie w najmniej uciążliwy sposób - zapewnił wiceminister finansów Maciej...

 • Data dodania: 30.05.2010

  Apel o udostępnienie lokali wyborczych

  W związku ze zbliżającymi się wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej, zastępca rzecznika praw obywatelskich Stanisław Trociuk wystosował apel do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o odpowiednie przygotowanie lokali wyborczych, aby umożliwić oddanie głosu wszystkim obywatelom.

 • Data dodania: 28.05.2010

  Pomoc dla powodzian

  Od kilkunastu dni dominującym tematem w mediach i rozmowach prywatnych jest powódź w Polsce. Od pierwszych dni tego zdarzenia z całej Polski dla powodzian płynęła pomoc.  Potrzeby są ogromne i nadal można w różnej formie pomagać osobom poszkodowanym. Wiele instytucji jest zaangażowanych w organizowanie tej pomocy prowadząc...

 • Data dodania: 27.05.2010

  Przyznano statuetki Lodołamaczy na Śląsku

  Gala wieńcząca regionalną, śląską edycję Konkursu Lodołamacze 2010, zainicjowanego i realizowanego przez POPON, a będącego kampanią społeczną na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnością, odbyła się 27 maja br. w Hotelu Qubus w Katowicach.

 • Data dodania: 27.05.2010

  Propozycje resortu pracy dotyczące usuwania skutków powodzi

  26 maja MPiPS przedstawiło swoje propozycje do projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja 2010 r.

 • Marzycielska poczta, czyli piszemy listy do chorych dzieci
  Data dodania: 26.05.2010

  Marzycielska poczta, czyli piszemy listy do chorych dzieci

  Marzycielska poczta to kampania na rzecz dzieci chorych.  Jej istota polega na tym, że po wejściu na stronę internetową www.marzycielskapoczta.pl wybieramy sobie dziecko, czytając jego profil i wysyłamy do niego list tradycyjną pocztą lub wpisujemy komentarz do jego profilu. W listach tradycyjnych można...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.