Aktualności

 • Najpiękniejsza Polka na wózku
  Data dodania: 16.04.2013

  Najpiękniejsza Polka na wózku

  Fundacja „Jedyna Taka" jest organizatorem I Wyborów Miss Polski na wózku.

 • Serwisy internetowe instytucji publicznych będą bardziej dostępne
  Data dodania: 09.04.2013

  Serwisy internetowe instytucji publicznych będą bardziej dostępne

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji (SPI) realizuje projekt wspierający powiatowe urzędy pracy, miejskie ośrodki pomocy społecznej i powiatowe centra pomocy rodzinie we wdrażaniu obowiązujących zgodnie z prawem zasad dostępności serwisów internetowych dla osób z...

 • Wyższe świadczenia pielęgnacyjne
  Data dodania: 27.03.2013

  Wyższe świadczenia pielęgnacyjne

  Na posiedzeniu rządu, które odbyło się 26 marca br. zadecydowano m. in. o podniesieniu wysokości świadczeń pielęgnacyjnych.

 • Szansa na wprowadzenie jednolitej europejskiej karty osoby niepełnosprawnej
  Data dodania: 27.03.2013

  Szansa na wprowadzenie jednolitej europejskiej karty osoby niepełnosprawnej

  26 marca br. w  Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się międzynarodowe seminarium "Mobility of disabled persons-more choices, more jobs, more Europe”, na temat usuwania barier w mobilności osób niepełnosprawnych w Unii Europejskiej.

 • Na niebiesko dla autyzmu
  Data dodania: 27.03.2013

  Na niebiesko dla autyzmu

  Autyzm na całym świecie dotyka coraz większej grupy ludzi. Statystki w niektórych krajach są alarmujące. W Stanach Zjednoczonych zaobserwowano sześciokrotny wzrost liczby osób autystycznych w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

 • Alergia – rzeczywisty problem świata
  Data dodania: 26.03.2013

  Alergia – rzeczywisty problem świata

  Od 2011 r. między 4 a 10 kwietnia obchodzimy Światowy Tydzień Alergii. Liczba osób dotkniętych przeróżnymi alergiami, w ostatnich latach, na całym świecie wzrosła wprost dramatycznie.

 • Data dodania: 25.03.2013

  Natalia Partyka Kobietą Roku 2012

   Tym, którzy interesują się sportem w ogóle, a w szczególności sportem osób z niepełnosprawnością Natalii Partyki nie trzeba przedstawiać. Jest ona utytułowaną zawodniczką i laureatką wielu konkursów i plebiscytów. Ostatnio czytelniczki „Twojego Stylu” wybrały ją Kobietą Roku 2012.

 • Konwencja niestraszna?
  Data dodania: 25.03.2013

  Konwencja niestraszna?

  Prof. Irena Lipowicz-rzecznik praw obywatelskich, Zygmunt Łukaszczyk-wojewoda śląski oraz Marek Plura-poseł na Sejm RP byli organizatorami konferencji Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych - nowe zadania dla jednostek samorządowych”.

 • Uczniowie szkół specjalnych świetnie gotują! A przy tym dobrze się bawią...
  Data dodania: 25.03.2013

  Uczniowie szkół specjalnych świetnie gotują! A przy tym dobrze się bawią...

  19 marca br. w samym centrum Katowic, w restauracji "Oko Miasta"  na Rondzie gen. Jerzego Ziętka odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Kulinarne.

 • Marek Plura nad grubą kreską
  Data dodania: 23.03.2013

  Marek Plura nad grubą kreską

  W każdym tygodniu nad "grubą kreską" znajduje się osoba bądź osoby z życia publicznego, które odniosły sukces bądź pozytywnie się wyróżniły. Pod "grubą kreską" lądują z kolei ci, którzy wyróżnili się negatywnie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.