Aktualności

 • Data dodania: 11.10.2011

  Łódź po raz 19. stolicą - nie tylko polskiej - rehabilitacji

  8 października br. zakończyła się 19. edycja Targów REHABILITACJA niezmiennie, od początku realizowanych przez firmę INTERSERVIS z Łodzi i w tym mieście, co należy odnotować z uznaniem i satysfakcją. Stanowią one forum wymiany nowoczesnej wiedzy, technologii i doświadczenia w realizacji potrzeb osób z niepełnosprawnością, znacząco wpisują się też w...

 • Data dodania: 09.10.2011

  Do końca października wniosek o dodatek do świadczenia pielęgnacyjnego

  Osoby, którym przysługuje świadczenie pielęgnacyjne zgodnie z uchwałą przyjętą 27 września br. przez Radę Ministrów, otrzymają dodatkowe świadczenie w listopadzie i grudniu br. w wysokości 100 zł miesięcznie niezależnie od wysokości dochodu, o czym już wcześniej informowaliśmy. Zgodnie z przyjętym 4 października rozporządzeniem Rady Ministrów regulującym...

 • Data dodania: 06.10.2011

  Spotkania dla niepełnosprawnych na temat dotacji z Funduszy Europejskich

  Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza chętnych, a w szczególności osoby niepełnosprawne i ich opiekunów, do udziału w spotkaniach na temat dotacji z Funduszy Europejskich, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne.

 • Święto co czwartego Polaka
  Data dodania: 06.10.2011

  Święto co czwartego Polaka

  W Polsce cierpi na nie 9 milionów osób, w całej Europie ponad 100 milionów. Nie są śmiertelne, jednak mogą skrócić życie nawet o 10 lat. Pociągają za sobą olbrzymie koszty społeczne, ale przede wszystkim potrafią diametralnie zmienić życie osoby chorej i jej rodziny.

 • Data dodania: 05.10.2011

  Po wypadku niewidomy student żąda 14, 5 tys. zł renty

  Ojciec Filipa Zagończyka - niewidomego studenta, który trzy lata temu wpadł pod pociąg metra w Warszawie - zeznał w środę, 5 października br., przed sądem, że nadal wymaga on specjalistycznej opieki medycznej. Poszkodowany mężczyzna chce zwiększenia kwoty zadośćuczynienia oraz większej renty.

 • Data dodania: 05.10.2011

  Większe możliwości zarobkowania przez rencistów socjalnych

  5 października prezydent podpisał ustawę z dnia 30 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o rencie socjalnej.

 • Wszystko o niepełnosprawnych w Zachodniopomorskiem
  Data dodania: 05.10.2011

  Wszystko o niepełnosprawnych w Zachodniopomorskiem

  Pracujemy, realizujemy swoje zainteresowania, zakładamy rodzinę. Jednym słowem - prowadzimy normalne życie. Takie życie chcą prowadzić także osoby niepełnosprawne. Co zrobić aby to było możliwe?

 • Częściowe przywrócenie prawa udzielania ulg możliwe?
  Data dodania: 02.10.2011

  Częściowe przywrócenie prawa udzielania ulg możliwe?

  Już drugie tegoroczne spotkanie szkoleniowo-informacyjne zorganizowane przez Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych, w terminie 8-9 września br., mimo pewnej refleksyjności zdominowane było ponownie skutkami znowelizowanego art. 22 ustawy o rehabilitacji, dotyczącego prawa udzielania tzw. ulgi sprzedażnej we wpłatach na...

 • Wspólna deklaracja posłów
  Data dodania: 29.09.2011

  Wspólna deklaracja posłów

  29 września br. w Katowicach odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez POPON z kandydatami do parlamentu, w którym udział wzięli poseł Marek Plura (PO) i Stanisław Szwed (PIS).

 • Data dodania: 28.09.2011

  Gala finałowa Lodołamaczy 2011

  27 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się kolejna, szósta Gala Finałowa Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze 2011". Jego organizatorem jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON).


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.