Aktualności

 • Data dodania: 04.09.2012

  Wyłoniono laureatów konkursu Samorząd Równych Szans 2012

  Są już wyniki ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans 2012 na najlepsze działania na rzecz osób niepełnosprawnych realizowane przez polskie samorządy.

 • Data dodania: 15.08.2012

  Wyższa podstawa naliczania dofinansowań od września

  10 sierpnia br. prezydent podpisał ustawę z dnia 28 czerwca 2012 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

 • Data dodania: 12.08.2012

  Wstępne wyniki z Narodowego Spisu Powszechnego 2011 w zakresie populacji osób niepełnosprawnych

  Wstępne wyniki z Narodowego Spisu Powszechnego 2011 w zakresie populacji osób niepełnosprawnych pobierz

 • Data dodania: 29.07.2012

  Gwarantowane usługi rehabilitacji społecznej - podsumowanie projektu i propozycje

  23 lipca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się pod patronatem ministra pracy i polityki socjalnej Władysława Kosiniaka-Kamysza konferencja pt. Gwarantowane usługi rehabilitacji społecznej w nowej ustawie - propozycja Koalicji na rzecz Osób z Niepełnosprawnością. Była ona podsumowaniem projektu realizowanego przez Koalicję pn. „Rzecznictwo na rzecz...

 • Data dodania: 13.07.2012

  Niepełnosprawni w służbie cywilnej: marzenia czy schody?

  4 lipca br. odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów konferencja zorganizowana przez szefa Służby Cywilnej Sławomira Brodzińskiego oraz pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosława Dudę pod tytułem „Osoby niepełnosprawne jako kandydaci na wolne stanowiska w Służbie Cywilnej". W konferencji uczestniczyła również pełnomocniczka rządu ds....

 • Data dodania: 12.07.2012

  Stanowisko MAiC w sprawie egzekwowania standardów dostępności WCAG 2.0

  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC) ogłosiło na swojej stronie internetowej wyniki prac warsztatów eksperckich.

 • Nowelizacja potrzebna, ale czy nie za późno?
  Data dodania: 10.07.2012

  Nowelizacja potrzebna, ale czy nie za późno?

  Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych zaprosił na konferencję na temat zapowiadanych i realizowanych zmian w systemie zatrudniania osób niepełnosprawnych, która odbyła się w dniach 5-6 lipca br.. Jej tematyka przyciągnęła szeroką reprezentację przedstawicieli spółdzielni, żywo zainteresowanych najnowszymi zmianami. W...

 • Data dodania: 09.07.2012

  Projektowanie uniwersalne - dla wszystkich

  W Centrum Konferencyjnym Golden Floor w Warszawie 21 czerwca br. odbyła się druga edycja ogólnopolskiej konferencji „Projektowanie uniwersalne. Dostępność i uczestnictwo dla wszystkich", przygotowana przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, we współpracy z pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania, w celu prezentacji możliwości...

 • Stawka większa niż ACTA - wygrana w Parlamencie Europejskim!
  Data dodania: 04.07.2012

  Stawka większa niż ACTA - wygrana w Parlamencie Europejskim!

  Nareszcie dotarliśmy do mety. Zakończył się wielomiesięczny maraton walki z ACTA, znamy jego zwycięzców i przegranych. Dziś podczas głosowania w Parlamencie Europejskim wygrało przekonanie, że własność intelektualna nie może być egzekwowana z naruszeniem pewnych podstawowych zasad, które gwarantują wolny i otwarty Internet.

 • Kto jest w Polsce dyskryminowany?
  Data dodania: 03.07.2012

  Kto jest w Polsce dyskryminowany?

  Co druga osoba badana jest zdania, że w naszym kraju istnieje problem gorszego traktowania ze względu na chorobę psychiczną oraz orientację psychoseksualną - m.in. wynika z ogólnopolskich badań przeprowadzonych w ramach projektu "Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia" realizowanego na zlecenie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.