Aktualności

 • Data dodania: 27.05.2010

  Propozycje resortu pracy dotyczące usuwania skutków powodzi

  26 maja MPiPS przedstawiło swoje propozycje do projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja 2010 r.

 • Marzycielska poczta, czyli piszemy listy do chorych dzieci
  Data dodania: 26.05.2010

  Marzycielska poczta, czyli piszemy listy do chorych dzieci

  Marzycielska poczta to kampania na rzecz dzieci chorych.  Jej istota polega na tym, że po wejściu na stronę internetową www.marzycielskapoczta.pl wybieramy sobie dziecko, czytając jego profil i wysyłamy do niego list tradycyjną pocztą lub wpisujemy komentarz do jego profilu. W listach tradycyjnych można...

 • Data dodania: 19.05.2010

  Pomoc poszkodowanym w powodzi

  Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak postanowiła przekazać, poza środkami wynikającymi z zatwierdzonego planu finansowego Funduszu Pracy, dodatkowo 90 mln złotych na wsparcie prac związanych z usuwaniem skutków powodzi i tworzeniem nowych miejsc pracy. Środki pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy, są uruchamiane z inicjatywy ministra i...

 • Wieczór marzeń we wrocławskim ZOO
  Data dodania: 19.05.2010

  Wieczór marzeń we wrocławskim ZOO

  W tym roku w ZOO we Wrocławiu 11 czerwca (piątek) od godziny 18:00 do 22:00 odbędzie się czwarta edycja „Dreamnight at the ZOO" czyli Wieczór marzeń w ZOO, charytatywnej imprezy plenerowej.

 • Data dodania: 16.05.2010

  Głosowanie dzięki pełnomocnikowi

  Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza osoby niepełnosprawne będą mogły wziąć udział w wyborach prezydenckich. W lokalu wyborczym zastąpi je pełnomocnik.

 • Data dodania: 10.05.2010

  Jubileusz „Resursu"

  Na obchody swego 20-lecia zarządzający Spółdzielczym Centrum Rehabilitacyjno-Medycznym RESURS z Wrocławia wybrali znakomitą porę i miejsce - uroczystości odbyły się w pierwszy majowy weekend 2010 roku w Sarbinowie. „Adhara", flagowy obiekt „Resursu", leżący kilkadziesiąt metrów od plaży o rzadko spotykanej szerokości, przyjęła blisko dwustu gości.

 • Data dodania: 09.05.2010

  Potęga 1%, czyli duży może więcej...

  Niby wszystko w porządku - formalnie i prawnie. A jednak coś tu nie gra...

 • Data dodania: 06.05.2010

  Kolejne edycje konkursów PFRON

  PFRON ogłosił VII edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie i pracę doktorską, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym i społecznym OTWARTE DRZWI

 • Data dodania: 06.05.2010

  Projektowanie uniwersalne w Norwegii

  Myślenie i działanie w kategoriach uniwersalnego projektowania (universal design) jest szeroko rozpowszechnione i stosowane w Norwegii. Jest zdefiniowane jako projektowanie produktów oraz otoczenia w sposób, aby były one dostępne w największym możliwym stopniu dla wszystkich ludzi, bez potrzeby adaptacji bądź wyspecjalizowanego projektowania.

 • Data dodania: 03.05.2010

  Witaj majowa jutrzenko!

  (...) A na koniec król i rycerstwo dnia trzeciego maja umyślił wszystkich Polaków zrobić bracią, naprzód mieszczan, a potem włościan. I nazwano braci ślachtą, iż się ślachcili, to jest zbratali z Lachami, ludźmi wolnymi i równymi (...)Ślachectwo tedy miało być chrztem Wolności, i każdy, kto by gotów był umrzeć za wolność, byłby ochrzczony z...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.