Aktualności

 • Data dodania: 03.09.2009

  Razem żegnamy lato

  Konwent Bonifratrów pw. św. Elżbiety Węgierskiej zaprosił do Iwonicza 29 sierpnia przyjaciół i sympatyków na obchody jubileuszu 400 lat obecności Zgromadzenia na ziemiach polskich, połączone ze spotkaniem integracyjnym osób niepełnosprawnych pod nazwą IV Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - Pożegnanie Lata.

 • Data dodania: 16.07.2009

  Interwencja w sprawie zwiększenia limitu kwoty de minimis do 500 tys. euro

  Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna i Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych 14 lipca br. przekazały Jolancie Fedak – minister pracy i polityki społecznej pismo wnoszące o pilne spowodowanie wdrożenia w krajowym systemie prawnym programu umożliwiającego skorzystanie z pomocy de minimis do wysokości 500 tys. euro.

 • Data dodania: 15.07.2009

  III Edycja Konkursu 'Województwo kujawsko-pomorskie bez barier"

    Cele konkursu:- wskazanie obiektów użyteczności publicznej oraz mieszkalnych wielorodzinnych w pełni dostępnych dla osób niepełnosprawnych;- promowanie obiektów użyteczności publicznej w pełni dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, związaną z dysfunkcją ruchu, wzroku i słuchu;- pobudzenie świadomości zarządców,...

 • Data dodania: 15.07.2009

  Walne Zgromadzenie KIG-R

  W Warszawie 16 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków Krajowej Izby Gospodarczo-Rehabilitacyjnej, które przyjęło zmiany w statucie tej organizacji. Podjęto też szereg innych uchwał m.in. zatwierdzając kluczowe obszary działań Izby w roku bieżącym, zaprezentowane przez Włodzimierza Sobczaka, prezesa KIG-R.

 • Data dodania: 10.07.2009

  Wystąpienie KIG-R do ministra Jarosława Dudy w sprawie dodatkowych kosztów administracyjnych

    Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna wystąpiła w do pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych - Jarosława Dudy w sprawie dodatkowych kosztów administracyjnych.

 • Dostępna dla niewidomych miniatura wrocławskiej katedry
  Data dodania: 10.07.2009

  Dostępna dla niewidomych miniatura wrocławskiej katedry

  Tradycyjnie już w czerwcu przypada święto Wrocławia. To także doskonały czas, aby jeszcze mocniej akcentować potrzebę przełamywania barier. Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (WSON), w ramach kampanii „Wrocław bez barier", przygotował odsłonięcie miniaturki wrocławskiej katedry. Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące będą mogą oglądać swoimi...

 • Data dodania: 15.06.2009

  Wizyta parlamentarno-rządowa w kujawsko-pomorskiem

  4 czerwca w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu" odbyła się konferencja na temat nowych rozwiązań prawnych, dotyczących wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 01.06.2009

  Lodołamacze 2009 rozdane

  Ponad 250 gości - ludzi polityki, biznesu i mediów przybyło do warszawskich Łazienek Królewskich, gdzie 21 maja wręczono statuetki i medale laureatom Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze 2009".

 • Data dodania: 01.06.2009

  Konstantynowska „Zgoda" wśród laureatów

  18 maja w Warszawie odbyła się Gala Finałowa XII edycji konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku", nagradzającego firmy i fundacje angażujące się w działania społeczne. Statuetki „Dobroczyńcy Roku" uzyskało siedem firm, w pięciu kategoriach tematycznych: Ekologia, Edukacja, Kultura i sztuka, Zdrowie oraz Pomoc społeczna. W tym roku po raz pierwszy laureatów...

 • Data dodania: 01.06.2009

  Będzie bezpieczniej i dostępniej?

  W maju władze warszawskiego metra, niepełnosprawni podróżni oraz gromada dziennikarzy i fotoreporterów sprawdzali na stacji Kabaty propozycje zabezpieczeń dla niewidomych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.