Aktualności

 • Parlament Europejski przyjął Europejski Akt o Dostępności
  Data dodania: 14.03.2019

  Parlament Europejski przyjął Europejski Akt o Dostępności

  Celem europejskiego aktu w sprawie dostępności jest zapewnienie osobom starszym i osobom z niepełnosprawnością szerszego dostępu do produktów i usług.

 • Chcemy, by nowe programy wsparcia osób niepełnosprawnych ruszyły w tym półroczu
  Data dodania: 13.03.2019

  Chcemy, by nowe programy wsparcia osób niepełnosprawnych ruszyły w tym półroczu

  ...zapewnił w rozmowie z PAP wiceminister resortu rodziny, pełnomocnik rządu ds. osb niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. Programy zakładają m.in. dostosowanie mieszkań do potrzeb osób niepełnosprawnych, tworzenie dodatkowych, przeznaczonych dla nich usług czy zapewnienie opiekunom tzw. opieki wytchnieniowej.

 • Kolejna wizyta EFF Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim
  Data dodania: 11.03.2019

  Kolejna wizyta EFF Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim

  Po raz pierwszy Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja pojawił się w Parlamencie Europejskim w 2014 roku. Od tej pory co roku powraca do Brukseli, by opowiadać o pracy na rzecz integracji oraz o festiwalu. Po raz piąty – na zaproszenie europosła Marka Plury, który w Brukseli działa między innymi na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 • Bartek nie ma rąk – wózek nie przysługuje
  Data dodania: 11.03.2019

  Bartek nie ma rąk – wózek nie przysługuje

  Niestety po raz kolejny sztywne przepisy wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem i odrobiną empatii. Na szczęście chwilowo.

 • Stopniowy wzrost zatrudnienia niepełnosprawnych ogółem, spadek wśród niewidomych
  Data dodania: 08.03.2019

  Stopniowy wzrost zatrudnienia niepełnosprawnych ogółem, spadek wśród niewidomych

  28 proc. osób niepełnosprawnych jest aktywnych zawodowo – powiedziała 7 marca szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zwróciła uwagę na potrzebę zwiększenia zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością wzroku, bo tylko 17 proc. z nich pracuje.

 • Julia Torla
  Data dodania: 08.03.2019

  Niepełnosprawność nie odbiera kobiecości

  Jestem paraolimpijką, modelką, narzeczoną, przyjaciółką, kobietą. Łatwo powiedzieć, że musimy być silne? Nie, to wymaga pracy każdego dnia, ale warto – mówią kobiety z niepełnosprawnością, które są aktywne zawodowo, odnoszą sukcesu w życiu zawodowym i znajdują szczęście w sferze prywatności. Opowiedziały nam swoje historie w Dzień Kobiet, aby dać siłę...

 • Polska Rada Języka Migowego o certyfikacji tłumaczy
  Data dodania: 07.03.2019

  Polska Rada Języka Migowego o certyfikacji tłumaczy

  Problemy, z jakimi borykają się z codziennym życiu zarówno osoby niesłyszące, jak i tłumacze polskiego językowego migowego, a także projekt rozwiązań dotyczących certyfikacji tłumaczy – to główne punkty posiedzenia Polskiej Rady Języka Migowego w MRPiPS, które odbyło się 7 marca.

 • System opieki długoterminowej w Polsce wymaga poprawy
  Data dodania: 07.03.2019

  System opieki długoterminowej w Polsce wymaga poprawy

  System opieki długoterminowej w Polsce wymaga zdecydowanie poprawy, szczególnie wobec postępującego starzenia się społeczeństwa – powiedział 7 marca w Katowicach minister zdrowia Łukasz Szumowski, inaugurując IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC) – największą wielosektorową debatę w ochronie zdrowia w Europie...

 • Tydzień Mózgu 2019 rusza w poniedziałek 11 marca w wielu miastach Polski
  Data dodania: 06.03.2019

  Tydzień Mózgu 2019 rusza w poniedziałek 11 marca w wielu miastach Polski

  Jak dokarmiać mózg? Co otyłość ma wspólnego z mózgiem? Na te i inne pytania odpowiedzą w czasie licznych wykładów eksperci Tygodnia Mózgu 2019. Wydarzenia popularyzujące wiedzę o mózgu odbędą się od 11 do 16 marca, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Gdańsku.

 • Składanie sprawozdań finansowych za 2018 rok
  Data dodania: 06.03.2019

  Składanie sprawozdań finansowych za 2018 rok

  Sprawozdanie finansowe za 2018 r. lub „oświadczenie o braku obowiązku sporządzania sprawozdania finansowego za 2018 r." należy dostarczyć, jak w latach ubiegłych, do właściwego terytorialnie Oddziału PFRON do dnia 30 kwietnia 2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.