Aktualności

 • O obliczach seksualności
  Data dodania: 13.05.2019

  O obliczach seksualności

  Przez dwa dni czołowi specjaliści rozmawiali we Wrocławiu o seksualności osób z niepełnosprawnościami. to pierwsza z cyklu konferencji i warsztatów, które walczą ze stereotypami, odczarowują mity i przekazują rzetelną wiedzę.

 • Na Gali Paraolimpijskiej za rozdano nagrody za 21 lat pracy
  Data dodania: 11.05.2019

  Na Gali Paraolimpijskiej rozdano nagrody za 21 lat pracy

  Polski Komitet Paraolimpijski, który powstał w 1998 roku, obchodzi w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia w strukturach międzynarodowych. Z tej okazji podczas zorganizowanej 10 maja w Warszawie Gali Paraolimpijskiej zostały wręczone nagrody dla najbardziej zasłużonych sportowców, trenerów, działaczy i partnerów Komitetu.

 • Od lewej: Minister Zdrowia Witold Bańka i Łukasz Szeliga prezes PKPar
  Data dodania: 10.05.2019

  Sportowcy paraolimpijscy z coraz większym wsparciem

  Polski Komitet Paraolimpijski obchodzi 20-lecie włączenia do struktur międzynarodowych. Była to znakomita okazja do podsumowania działalności PKPar. 10 maja na briefingu prasowym Minister Zdrowia Witold Bańka powiedział, że Polska ma jeden z najlepszych na świecie systemów wsparcia sportu osób z niepełnosprawnościami.

 • Podpisanie umowy
  Data dodania: 10.05.2019

  Rekordowy rok w Małopolsce. Umowy z NGO's na ponad 25 mln zł

  Rozwija się współpraca PFRON-u z organizacjami pozarządowymi działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Przekonywali o tym uczestnicy briefingu prasowego zorganizowanego 8 maja w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Tego typu spotkania odbywają się we wszystkich województwach.

 • Sejm wprowadza nowe rozwiązania dla osób niedosłyszących
  Data dodania: 09.05.2019

  Sejm wprowadza nowe rozwiązania dla osób niedosłyszących

  Z myślą o osobach niedosłyszących, chcących uczestniczyć w pracach Izby, Kancelaria Sejmu wprowadza ułatwienia i udogodnienia. Z końcem maja w jednej z sal sejmowych, w nowym budynku U, zostanie uruchomionych kilka nowych rozwiązań technologicznych, pozwalających takim osobom brać aktywny udział w debacie i posiedzeniach komisji czy zespołów.

 • Zmarł założyciel wspólnoty Arka - Kanadyjczyk Jean Vanier
  Data dodania: 09.05.2019

  Zmarł założyciel wspólnoty Arka - Kanadyjczyk Jean Vanier

  7 maja br. w wieku 90 lat zmarł Jean Vanier, filozof, pisarz, przyjaciel osób niepełnosprawnych, i jak o nim napisano, jeden z najbardziej znanych współczesnych świadków Chrystusa. Założyciel ruchów "L'Arche" (Arka) oraz "Wiara i Światło".

 • Białystok: 17. Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 09.05.2019

  Białystok: 17. Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

  5 maja w Europie jest obchodzony Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni" w Białymstoku ulicami miasta 9 maja przeszedł Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych.

 • Prezydent Andrzej Duda uhonorował Liderów Dostępności 2019
  Data dodania: 09.05.2019

  Prezydent Andrzej Duda uhonorował Liderów Dostępności 2019

  Grand Prix dla Uniwersytetu Warszawskiego, nagrody główne dla pracowni JEMS Architekci, Centrum Edukacji Ekologicznej w Łazienkach Królewskich, przedszkola „Żółty Słonik" w Suwałkach, KÄRCHER Hali Cracovii Centrum Sportu Niepełnosprawnych, Domu Studenckiego „Hanka" w Poznaniu, Muzeum Warszawy oraz sieci placówek BNP Paribas Bank Polska.

 • Daj się zauważyć. „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami"
  Data dodania: 08.05.2019

  Daj się zauważyć. „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami"

  W wielkopolskich społecznościach lokalnych realizowanych jest wiele inicjatyw na rzecz środowisk osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza promowania ich aktywnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym.

 • Podkarpackie: blisko 9,6 mln dla organizacji pozarządowych
  Data dodania: 07.05.2019

  Podkarpackie: blisko 9,6 mln dla organizacji pozarządowych

  Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z PFRON zorganizował 6 maja w Rzeszowie ogólnopolską konferencję na której dyskutowano o dobrych praktykach i efektach wsparcia inicjatyw trzeciego sektora na rzecz osób z niepełnosprawnościami.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.