Aktualności

 • Ponad 200 mln zł to kwota świadczeń zakwestionowanych przez ZUS
  Data dodania: 27.02.2018

  Ponad 200 mln zł to kwota świadczeń zakwestionowanych przez ZUS

  W 2017 roku w wyniku przeprowadzonych kontroli zwolnień lekarskich ZUS wstrzymał lub cofnął świadczenia na kwotę 200,7 mln zł. W 2016 r. kwota ta wynosiła 203,8 mln zł.

 • Recepta na uśmiechnięte życie
  Data dodania: 26.02.2018

  Recepta na uśmiechnięte życie

  Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 1, ul. Ligonia w Katowicach, wczesny wieczór 20 lutego. Wchodzących wita sympatyczny, uśmiechnięty młody człowiek na wózku elektrycznym. Uśmiechają się więc wszyscy do niego, i do siebie. I już jest dobrze, nastrój przyjemny, w końcu obecni już są po pracy, wyluzowani. No właśnie – luz, to słowo klucz tego...

 • Choroba duszy
  Data dodania: 26.02.2018

  Choroba duszy

  23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To choroba, która może dotknąć osoby w każdym wieku, jednak dwa razy częściej spotyka kobiety niż mężczyzn. Depresji nie należy lekceważyć, a odpowiednia pomoc może sprawić, że chory poczuje się znacznie lepiej.

 • Ile może dorobić rencista lub emeryt?
  Data dodania: 23.02.2018

  Ile może dorobić rencista lub emeryt?

  Limity dorabiania dla emerytów rencistów ustala się na podstawie wysokości przeciętnego wynagrodzenia, które ustala prezes GUS. Zmniejszenie emerytury lub renty następuje po przekroczeniu 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, a zawieszenie po przekroczeniu 130 proc.

 • Konin – dostępny dla wszystkich
  Data dodania: 23.02.2018

  Konin – dostępny dla wszystkich

  Konin jest trzecim miastem, które może pochwalić się przyjęciem Standardów Dostępności. To, by miasto było dostępne dla wszystkich osób z różnymi niepełnosprawnościami jest jednym z priorytetów działania Oficera Dostępności. Tę odpowiedzialną funkcję od kilku miesięcy sprawuje Tomasz Gilewski.

 • Nagroda Pielęgniarska Szwedzkiej Królowej Sylwii 2018
  Data dodania: 22.02.2018

  Nagroda Pielęgniarska Szwedzkiej Królowej Sylwii 2018

  21 lutego w ambasadzie Szwecji odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii laureatce II polskiej edycji Konkursu. Tegoroczną zwyciężczynią jest Aldona Reczek-Chachulska – studentka II roku pielęgniarstwa Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Otrzymała ona wyróżnienie za autorski pomysł – Pudełko Niezapominajkę.

 • Petycja o 100 proc dostępności telewizji w ciągu 10 lat!
  Data dodania: 22.02.2018

  Petycja o 100 proc dostępności telewizji w ciągu 10 lat!

  Od wielu lat osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu proszą o dostępną telewizję. Chcą one korzystać z jednego z podstawowych praw człowieka: dostępu do informacji i wiedzy. Uważają, że ch potrzeby nie są brane pod uwagę.

 • Światowy Dzień Chorób Rzadkich - ShowYourRare
  Data dodania: 21.02.2018

  Światowy Dzień Chorób Rzadkich - ShowYourRare

  28 lutego 2018 r. po raz ósmy odbędzie się Dzień Chorób Rzadkich. To święto prawie 3 milionów Polaków, którzy od dekady nie mogą doczekać się rozwiązań w zakresie braku leków, ośrodków referencyjnych, specjalistów i ciągnącej się latami diagnostyki.

 • Konwencja o prawach osób z niepełnosprawnościami monitorowana przez RPO
  Data dodania: 20.02.2018

  Konwencja o prawach osób z niepełnosprawnościami monitorowana przez RPO

  Polska w 2012 r. ratyfikowała Konwencję ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami. Zdaniem rzecznika praw obywatelskich, który w Polsce pełni rolę niezależnego organu monitorującego wykonanie konwencji konieczne jest wprowadzenie zmian systemowych, które umożliwią osobom niepełnosprawnym pełne i równe korzystanie ze wszystkich praw człowieka.

 • Startuje PluraPomoc
  Data dodania: 16.02.2018

  Startuje PluraPomoc

  Śląski europoseł Marek Plura uruchamia #PluraPomoc. Darmowe porady indywidualne i zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.