Aktualności

 • Zwyciężać Mimo Wszystko
  Data dodania: 09.06.2017

  Możemy wszystko – a więc róbmy swoje!

  A w Krakowie... nawet na Brackiej nie padał deszcz! W sobotę 3 czerwca Rynek Główny zaanektowali sportowcy z niepełnosprawnością.

 • Powołano nową Radę Konsultacyjną przy pełnomocniku
  Data dodania: 08.06.2017

  Powołano nową Radę Konsultacyjną przy pełnomocniku

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska 7 czerwca wręczyła powołania członkom Krajowej Rady Konsultacyjnej ds Osób Niepełnosprawnych nowej kadencji. W porównaniu do poprzedniego składu znacznie, bo z 7 do 20 osób, wzrósł w niej udział przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy uzyskali w niej głos dominujący.

 • Upomnienie to kara uczelni za kontrowersyjne wypowiedzi prof. Nowaka
  Data dodania: 07.06.2017

  Upomnienie to kara uczelni za kontrowersyjne wypowiedzi prof. Nowaka

  Profesor Piotr Nowak został ukarany upomnieniem przez rektora Uniwersytetu w Białymstoku Roberta Ciborowskiego za to, że „bez uzasadnionego powodu" przerwał jedne z zajęć i wyprosił z innych zajęć jednego ze studentów mimo, iż student ten wyraźnie przeprosił za zachowanie i chciał na tych zajęciach zostać.

 • Kolejne wyłudzenie pieniędzy z PFRON
  Data dodania: 06.06.2017

  Kolejne wyłudzenie pieniędzy z PFRON

  Tym razem spółka z Będzina w latach 2011-2014 fałszowała dokumentację, na podstawie której dopuściła się oszustwa i przywłaszczyła świadczenia pracownicze na szkodę PFRON w wysokości 1,2 mln. Ukrywano też pieniądze aby nie spłacać wierzycieli i uniemożliwić przeprowadzenie egzekucji komorniczych.

 • Czy prawo jazdy kat. B wystarczy by prowadzić motocykl trójkołowy?
  Data dodania: 06.06.2017

  Czy prawo jazdy kat. B wystarczy by prowadzić motocykl trójkołowy?

  W ramach akcji „Poniedziałek Wolności" prowadzonej przez klub Kukiz'15, która ma poszerzyć sferę wolności obywateli lub ograniczać biurokrację, złożono 5 czerwca projekt ustawy umożliwiający poruszanie się motocyklem trójkołowym także osobom, które od co najmniej trzech lat mają prawo jazdy kat. B. Obecnie, by prowadzić taki pojazd wymagane jest prawo...

 • 25 lat dla dobra dzieci z dysfunkcją słuchu
  Data dodania: 05.06.2017

  25 lat dla dobra dzieci z dysfunkcją słuchu

  2 maja 1992 roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu ORaToR z siedzibą we Wrocławiu. Powstanie ORaToRa poprzedzały spotkania, wzajemna pomoc, współdziałanie, wielkie emocjonalne wsparcie i silna potrzeba znalezienia drogi do rozwoju i dobrego życia dla rodziców dzieci z dysfunkcją słuchu i samych dzieci.

 • Raport dot. systemu orzecznictwa jeszcze w czerwcu
  Data dodania: 02.06.2017

  Raport dot. systemu orzecznictwa jeszcze w czerwcu

  Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, w którym zasiadają przedstawiciele m.in. PFRON, Ministerstwa Zdrowia, resortu obrony narodowej, KRUS, do końca czerwca ma zakończyć przegląd polskiego systemu orzecznictwa.

 • Szanowni Czytelnicy, Drodzy Przyjaciele
  Data dodania: 02.06.2017

  Szanowni Czytelnicy, Drodzy Przyjaciele

  Serdecznie przepraszamy za opóźnienie w wydawaniu „Naszych Spraw". Oczekujemy na decyzję Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotyczącą dofinansowania wydawnictw.

 • Nadawcy sami chcą zadbać o niepełnosprawnych
  Data dodania: 02.06.2017

  Nadawcy sami chcą zadbać o niepełnosprawnych

  Zmiana ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie udogodnień dla osób niepełnosprawnych wydaje się przedwczesna. Osoby niepełnosprawne z powodu dysfunkcji wzroku lub słuchu powinny mieć ułatwiony dostęp do dóbr kultury, w tym programów telewizyjnych.

 • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start!
  Data dodania: 02.06.2017

  Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start!

  11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „Lodołamacza" i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze". W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z...


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON