Aktualności

 • Wyjątkowy tydzień, czyli integracja po krakowsku
  Data dodania: 13.06.2018

  Wyjątkowy tydzień, czyli integracja po krakowsku

  Trwa XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”. Jego inauguracja odbyła się 8 czerwca na Rynku Głównym. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa.

 • RPO o niewystarczającej pomocy osobom z niepełnosprawnościami we wchodzeniu na otwarty rynek pracy
  Data dodania: 09.06.2018

  RPO o niewystarczającej pomocy osobom z niepełnosprawnościami we wchodzeniu na otwarty rynek pracy

  Zastępca RPO Stanisław Trociuk napisał do wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda, że do Biura RPO wpływają skargi osób z niepełnosprawnościami w zakresie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. 

 • [NIE]PEŁNOSPRAWNOŚĆ - Gala wręczenia nagród i pokaz zwycięskich filmów
  Data dodania: 08.06.2018

  [NIE]PEŁNOSPRAWNOŚĆ - Gala wręczenia nagród i pokaz zwycięskich filmów

  Zakończył się konkurs na krótki film dokumentalny [Nie]pełnosprawność, który miał opowiadać historię osoby pracującej z niepełnosprawnością W Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym (FINA) 7 czerwca odbyła się gala wręczenia nagród tego konkursu, podczas której zaprezentowane zostały wyróżnione tytuły.

 • Ruszyła rekrutacja na Miss i Mistera Polski na wózku 2018!
  Data dodania: 08.06.2018

  Ruszyła rekrutacja na Miss i Mistera Polski na wózku 2018!

  Fundacja Jedyna Taka, organizator konkurs wraz z gospodarzem miastem stołecznym Warszawa zaprasza do zgłoszeń do konkursu. Już od dziś rusza rekrutacja do konkursu Miss i Mister Polski na wózku.

 • Znamy laureatów XXI edycji Konkursu „Dobroczyńca Roku”
  Data dodania: 07.06.2018

  Znamy laureatów XXI edycji Konkursu „Dobroczyńca Roku”

  6 czerwca, w warszawskim Teatrze Kamienica, odbyła się XXI gala Konkursu „Dobroczyńca Roku”, w czasie której do grona laureatów tytułu dołączyło dziewięć firm. To wyjątkowe święto odpowiedzialności społecznej.

 • O spotkanie z prezydentem Dudą zabiega Komitet Protestacyjny RON
  Data dodania: 06.06.2018

  O spotkanie z prezydentem Dudą zabiega Komitet Protestacyjny RON

  „Chciałybyśmy naświetlić faktyczną sytuację naszych rodzin i porozmawiać o możliwościach realnej poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych” – napisały w liście, skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy, Iwona Hartwich, Marzena Staniewicz, Aneta Rzepka i Maria Królikowska członkinie Komitetu Protestacyjnego RON.

 • „Dziennikarskie Koziołki” – wyróżnienie dla Karoliny Kasprzak!
  Data dodania: 01.06.2018

  „Dziennikarskie Koziołki” – wyróżnienie dla Karoliny Kasprzak!

  22 maja na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza rozstrzygnięto plebiscyt „Dziennikarskie Koziołki” na najlepszych dziennikarzy Poznania oraz województwa wielkopolskiego. Organizatorem plebiscytu jest Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. W tym konkursie nagrody przyznają dziennikarzom...

 • „Wykluczenie komunikacyjne” – największy problem niepełnosprawnych z terenów wiejskich
  Data dodania: 01.06.2018

  „Wykluczenie komunikacyjne” – największy problem niepełnosprawnych z terenów wiejskich

  Piszę tego maila w emocjach. Nie mam zwyczaju się żalić, ale skoro my niepełnosprawni jesteśmy „na tapecie” dołożę i ja swoje pięć groszy.

 • Letnia ofensywa Niepełnosprawnika
  Data dodania: 01.06.2018

  Letnia ofensywa Niepełnosprawnika

  Pogoda jest wakacyjna, jednak zespół Niepełnosprawnika jest w natarciu. Audytorzy i audytorki, osoby wprowadzające dane do bazy, ci którzy dbają o jakość wprowadzanych danych i stabilność informatyczną tej wyszukiwarki, osoby koordynujące audyty – wszyscy oni pracują by osoby z niepełnosprawnością miały informacje o dostępnych obiektach...

 • Apel RPO o kompleksowe wsparcie osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 30.05.2018

  Apel RPO o kompleksowe wsparcie osób z niepełnosprawnościami

  27 maja 2018 r. zawieszony został protest osób z niepełnosprawnościami i członków ich rodzin w Sejmie. Protest ten sprawił, że problem niewystarczającego wsparcia osób z niepełnosprawnościami stał się wreszcie jednym z priorytetów rządu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.