Aktualności

 • Farma Życia umiera
  Data dodania: 15.09.2009

  Farma Życia umiera

  Tytułowa Farma Życia powstała w Więckowicach w gminie Zabierzów z inicjatywy i pod auspicjami krakowskiej Fundacji Wspólnota Nadziei.

 • Rok rocznicowy 2009
  Data dodania: 15.09.2009

  Rok rocznicowy 2009

  Tytułowy pleonazm, czyli „masło maślane" związany ze szczególną obfitością najrozmaitszych rocznic i jubileuszy w tym roku, dotyczy nie tylko Narodu i Państwa. Zaznacza się także w mniejszej skali: życiu i aktywności grup społecznych, prasy (pro domo sua - dwudziestolecie naszego pisma!), a także środowiska twórców związanych z Fundacją Sztuki Osób...

 • Jesienna SyMfonia Serc
  Data dodania: 07.09.2009

  Jesienna SyMfonia Serc

  Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) ogłosiło wrzesień miesiącem SM. Z tej okazji 2 września zainaugurowano na Zamku Ujazdowskim w Warszawie kampanię społeczną Jesienna SyMfonia Serc pod hasłem „Zobacz w nich ludzi - nie chorobę". Jest to akcja edukacyjna skierowana nie dla osób chorych lecz zdrowych, które nie wiedzą czym jest SM i jakie...

 • Data dodania: 03.09.2009

  Razem żegnamy lato

  Konwent Bonifratrów pw. św. Elżbiety Węgierskiej zaprosił do Iwonicza 29 sierpnia przyjaciół i sympatyków na obchody jubileuszu 400 lat obecności Zgromadzenia na ziemiach polskich, połączone ze spotkaniem integracyjnym osób niepełnosprawnych pod nazwą IV Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - Pożegnanie Lata.

 • Data dodania: 16.07.2009

  Interwencja w sprawie zwiększenia limitu kwoty de minimis do 500 tys. euro

  Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna i Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych 14 lipca br. przekazały Jolancie Fedak – minister pracy i polityki społecznej pismo wnoszące o pilne spowodowanie wdrożenia w krajowym systemie prawnym programu umożliwiającego skorzystanie z pomocy de minimis do wysokości 500 tys. euro.

 • Data dodania: 15.07.2009

  III Edycja Konkursu 'Województwo kujawsko-pomorskie bez barier"

    Cele konkursu:- wskazanie obiektów użyteczności publicznej oraz mieszkalnych wielorodzinnych w pełni dostępnych dla osób niepełnosprawnych;- promowanie obiektów użyteczności publicznej w pełni dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, związaną z dysfunkcją ruchu, wzroku i słuchu;- pobudzenie świadomości zarządców,...

 • Data dodania: 15.07.2009

  Walne Zgromadzenie KIG-R

  W Warszawie 16 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków Krajowej Izby Gospodarczo-Rehabilitacyjnej, które przyjęło zmiany w statucie tej organizacji. Podjęto też szereg innych uchwał m.in. zatwierdzając kluczowe obszary działań Izby w roku bieżącym, zaprezentowane przez Włodzimierza Sobczaka, prezesa KIG-R.

 • Data dodania: 10.07.2009

  Wystąpienie KIG-R do ministra Jarosława Dudy w sprawie dodatkowych kosztów administracyjnych

    Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna wystąpiła w do pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych - Jarosława Dudy w sprawie dodatkowych kosztów administracyjnych.

 • Dostępna dla niewidomych miniatura wrocławskiej katedry
  Data dodania: 10.07.2009

  Dostępna dla niewidomych miniatura wrocławskiej katedry

  Tradycyjnie już w czerwcu przypada święto Wrocławia. To także doskonały czas, aby jeszcze mocniej akcentować potrzebę przełamywania barier. Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (WSON), w ramach kampanii „Wrocław bez barier", przygotował odsłonięcie miniaturki wrocławskiej katedry. Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące będą mogą oglądać swoimi...

 • Data dodania: 15.06.2009

  Wizyta parlamentarno-rządowa w kujawsko-pomorskiem

  4 czerwca w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu" odbyła się konferencja na temat nowych rozwiązań prawnych, dotyczących wsparcia dla osób niepełnosprawnych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.