Aktualności

 • Data dodania: 03.10.2010

  Rehabilitacja po wielokroć

  Jak co roku Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA w Łodzi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. -W tym roku Łódź stała się naprawdę Europejskim Centrum Rehabilitacji - mówi Barbara Urban-Kraśniuk, dyrektor Spółki „Interservis" organizatora Targów - ponieważ na trzy dni targowe, od 23 do 25 września, przyjechali...

 • XVII turniej strzelecki o puchar PB
  Data dodania: 03.10.2010

  XVII turniej strzelecki o puchar PB

  Koszalin w dniach 23-25 września br. już po raz czwarty gościł uczestników ogólnopolskiego turnieju strzeleckiego o Puchar Porozumienia Branżowego Związku Pracodawców. Łącznie była to już 18 edycja tego największego w kraju przedsięwzięcia sportowo-integracyjnego organizowanego w środowisku pracodawców osób z niepełnosprawnością.

 • 22 kroki do planowania polityki społecznej
  Data dodania: 30.09.2010

  22 kroki do planowania polityki społecznej

  - Mimo starań Regionalnych Ośrodków Pomocy Społecznej, samorządy mają ciągle za małe wsparcie w zakresie planowania lokalnej polityki społecznej. Dokumenty zazwyczaj są pisane na szybko, bez wcześniejszego przygotowania, przez co zupełnie nie dają się realizować w praktyce - powiedział Piotr Todys, prezes Fundacji TUS, podczas konferencji „22 kroki do...

 • Data dodania: 29.09.2010

  Metro nadal nie dla niewidomych

  Paweł Wdówik, kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Warszawskim wraz z kilkunastoma niewidomymi osobami, zorganizował 17 września na stacji Metro Centrum konferencję prasową.

 • Data dodania: 29.09.2010

  Sukces, czyli samozagłada systemu

  27 września br. w siedzibie firmy 4EverNet w Katowicach odbyło się kolejne z cyklu ośmiu spotkań organizowanych przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, w ramach kampanii konsultacyjnej dotyczącej zmian w systemie wsparcia zatrudniania osób niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 27.09.2010

  Konkursy - „Równe szanse, równy dostęp", „Otwarte drzwi" rozstrzygnięte

  Zarząd PFRON na posiedzeniu w dniu 23 września 2010 roku zaakceptował listę laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy projekt jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminy i powiatu na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych „Równe szanse, równy dostęp"

 • Data dodania: 26.09.2010

  Jednoznacznie negatywne stanowiska organizacji i BAS

  We wrześniu br. organizacje działające w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością przedstawiły swoje stanowiska dotyczące poselskiego projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji (druk sejmowy nr 3292). Ponieważ zakłada on znaczne cięcia w systemie wspierania tej grupy osób w zatrudnianiu, najbardziej istotna wydaje się być...

 • VII EFFI TY I JA w Koszalinie
  Data dodania: 19.09.2010

  VII EFFI TY I JA w Koszalinie

  Już po raz siódmy, w dniach 7-11 września 2010 r., w Koszalinie odbył się Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Organizatorami tego bezprecedensowego wydarzenia są Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna. Jego dyrektorem - jak zawsze - niezastąpiona Barbara Jaroszyk, prawdziwy „człowiek-orkiestra"....

 • Dom rodzica
  Data dodania: 19.09.2010

  Dom rodzica

  16 września 2010 r. w całodobowym ośrodku wsparcia psychologiczno-socjalnego dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową i ich rodzin pn. DOM RODZICA odbyła się konferencja prasowa Fundacji Spełnionych Marzeń.

 • Data dodania: 19.09.2010

  Nie bomba, lecz wysychające źródełko

  16 września w siedzibie organizacji Pracodawcy RP odbyła się debata zatytułowana „PFRON - tykająca bomba zegarowa. Jak ją rozbroić bez strat dla pracodawców?" Dotyczyła ona propozycji zmian w projekcie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.