Aktualności

 • Data dodania: 15.07.2009

  Walne Zgromadzenie KIG-R

  W Warszawie 16 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków Krajowej Izby Gospodarczo-Rehabilitacyjnej, które przyjęło zmiany w statucie tej organizacji. Podjęto też szereg innych uchwał m.in. zatwierdzając kluczowe obszary działań Izby w roku bieżącym, zaprezentowane przez Włodzimierza Sobczaka, prezesa KIG-R.

 • Data dodania: 10.07.2009

  Wystąpienie KIG-R do ministra Jarosława Dudy w sprawie dodatkowych kosztów administracyjnych

    Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna wystąpiła w do pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych - Jarosława Dudy w sprawie dodatkowych kosztów administracyjnych.

 • Dostępna dla niewidomych miniatura wrocławskiej katedry
  Data dodania: 10.07.2009

  Dostępna dla niewidomych miniatura wrocławskiej katedry

  Tradycyjnie już w czerwcu przypada święto Wrocławia. To także doskonały czas, aby jeszcze mocniej akcentować potrzebę przełamywania barier. Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (WSON), w ramach kampanii „Wrocław bez barier", przygotował odsłonięcie miniaturki wrocławskiej katedry. Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące będą mogą oglądać swoimi...

 • Data dodania: 15.06.2009

  Wizyta parlamentarno-rządowa w kujawsko-pomorskiem

  4 czerwca w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu" odbyła się konferencja na temat nowych rozwiązań prawnych, dotyczących wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 01.06.2009

  Lodołamacze 2009 rozdane

  Ponad 250 gości - ludzi polityki, biznesu i mediów przybyło do warszawskich Łazienek Królewskich, gdzie 21 maja wręczono statuetki i medale laureatom Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze 2009".

 • Data dodania: 01.06.2009

  Konstantynowska „Zgoda" wśród laureatów

  18 maja w Warszawie odbyła się Gala Finałowa XII edycji konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku", nagradzającego firmy i fundacje angażujące się w działania społeczne. Statuetki „Dobroczyńcy Roku" uzyskało siedem firm, w pięciu kategoriach tematycznych: Ekologia, Edukacja, Kultura i sztuka, Zdrowie oraz Pomoc społeczna. W tym roku po raz pierwszy laureatów...

 • Data dodania: 01.06.2009

  Będzie bezpieczniej i dostępniej?

  W maju władze warszawskiego metra, niepełnosprawni podróżni oraz gromada dziennikarzy i fotoreporterów sprawdzali na stacji Kabaty propozycje zabezpieczeń dla niewidomych.

 • Data dodania: 29.05.2009

  Równe szanse - równy start

    „Równe Szanse - Równy Start. Pracodawco Zatrudnij Niepełnosprawnego" - tak brzmiała nazwa konferencji na którą 12 maja zaprosił prezydent Rudy Śląskiej, Andrzej Stania. Przypomnijmy, że miasto niedawno zajęło pierwsze miejsce w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2009 i jest ewenementem nie tylko na Śląsku, bo w Urzędzie Miasta zatrudnia...

 • Data dodania: 29.05.2009

  Nowa strona

  Witamy Państwa na nowej stronie internetowej „Naszych Spraw". Przepraszamy, że jest ona jeszcze w wersji roboczej, bo jest w stanie tworzenia, jednak ze względu na kilkutygodniową infekcję wirusową serwera, na której znajdowała się stara strona zmuszeni byliśmy uruchomić nową, na nowym serwerze.Dołożymy wszelkich starań by jak najszybciej...

 • 80 LAT SI „PRZEMYSŁOWA"
  Data dodania: 29.05.2009

  80 LAT SI „PRZEMYSŁOWA"

  Najstarsza istniejąca w Polsce Spółdzielnia Inwalidów „Przemysłowa" w maju br. odnotowała swoją 80. rocznicę urodzin.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.