Aktualności

 • „Człowiek bez barier” 2007 wybrany
  Data dodania: 13.08.2008

  „Człowiek bez barier” 2007 wybrany

  Już po raz piąty przyznano tytuł "Człowieka bez barier" - nagrodę w konkursie magazynu "Integracja" wydawanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została prof. Ewa Nowicka-Rusek.

 • Pamięci Edwarda Niemczyka
  Data dodania: 13.08.2008

  Pamięci Edwarda Niemczyka

  27 czerwca br., odszedł od nas Edward Niemczyk. Nad trumną pożegnaliśmy go jego ulubioną, radosną piosenką „Dalej wesoło niech popłynie gromki śpiew... " Nie często zdarza się aby cmentarną ciszę przerwały słowa piosenki kończące się wersem „W sercu radość się rozpala... chcemy słońca, chcemy żyć."

 • Data dodania: 12.08.2008

  Jubileusz WTZ w Poznaniu

  Okrągłą rocznicę 10-lecia istnienia świętował Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie Kulturalne im. Praksedy Lemańskiej w Poznaniu. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 15 lutego w Polskiej Akademii Nauk - Pałacu Działyńskich, tamże.

 • LADY D. Za dobro niesione światu z odwagą i urodą serca
  Data dodania: 12.08.2008

  LADY D. Za dobro niesione światu z odwagą i urodą serca

  Po raz szósty 7 marca 2008 r. przyznano w Katowicach tytuły Lady D.

 • Data dodania: 11.08.2008

  15 lat Centrum Rehabilitacji w Grudziądzu

  Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu obchodzi w bieżącym roku jubileusz 15-lecia. Koncert Galowy z tej okazji z udziałem Krzysztofa Cwynara, Stanisława Jaskułki, Bogusława Meca i „Grudziądzkich Dinozaurów", odbył się tamże 18 kwietnia, w Centrum Kultury „Teatr".

 • Data dodania: 11.08.2008

  KOMUNIKAT KIG-R – Prezes Izby w składzie Rady Działalności Pożytku Publicznego

  Z dniem 29 lutego 2008 r. prezes Krajowej Izby Gospodarczo-Rehabilitacyjnej, Włodzimierz Sobczak, został powołany przez ministra pracy i polityki społecznej, Jolantę Fedak, na członka Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wręczenia nominacji dokonał w dniu 3 kwietnia 2008 r. Jarosław Duda, sekretarz stanu w ministerstwie pracy i polityki społecznej,...

 • Parlament bez granic – Kogo można spotkać na Wiejskiej?
  Data dodania: 22.07.2008

  Parlament bez granic – Kogo można spotkać na Wiejskiej?

  Kiedy niepełnosprawny, poruszający się na wózku poseł Marek Plura długo nie mógł znaleźć odpowiedniego lokalu na swoje biuro, z propozycją udostępnienia pomieszczenia na filię biura poselskiego wyszło siemianowickie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Imperium Słońca". I tak - trochę kuriozalnie - nad wejściem do „Imperium Słońca" zawisła...

 • „Nadmorski” w Mrzeżynie
  Data dodania: 22.07.2008

  „Nadmorski” w Mrzeżynie

  „Jeśli chcesz iść do przodu nie możesz widzieć tylko tego, co jest dzisiaj. Za każdym razem, gdy patrzysz na swoją firmę staraj się ją zobaczyć taką, jaką będzie za 20 lat. Nowy Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy „Nadmorski" Spółdzielni „Resurs" jest najlepszym przykładem tego, że powyższa zasada jest jednym z najważniejszych kluczy do ekonomicznego...

 • 5 EURO-MAJA – Nadchodzi kres dyskryminacji?
  Data dodania: 22.07.2008

  5 EURO-MAJA – Nadchodzi kres dyskryminacji?

  5 maja - to dzień, który od początku lat dziewięćdziesiątych jest w całej Europie obchodzony jako Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.