Edukacja

 • XIV Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ
  Data dodania: 19.09.2018

  XIV Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ

  17 września w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku już czternasty raz rozegrano integracyjne regaty młodych żeglarzy w klasie DZ. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

 • Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących
  Data dodania: 18.09.2018

  Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących

  Teatr Ludowy w Krakowie realizuje projekt „Przewodnicy zmysłów". Na codwutygodniowych warsztatach osoby z dysfunkcjami wzroku wraz z artystami i naukowcami z Katedry Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego poznają tajniki teatru.

 • Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych
  Data dodania: 18.09.2018

  Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych

  Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza 29 września do wspólnej zabawy z igłą i nitką, podczas której wyczarujemy pełne opowieści książki dotykowe, idealnie odpowiadające indywidualnym potrzebom dzieci!

 • Można aplikować o „Indeks Marzeń"
  Data dodania: 17.09.2018

  Można aplikować o „Indeks Marzeń"

  Rusza siódma edycja „Indeksu Marzeń" konkursu adresowanego do osób, które zdały maturę lub zaliczyły rok studiów z dobrym wynikiem, posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, napiszą list motywacyjny (1 strona A4) odpowiadający na pytanie: „Dlaczego to ja powinienem otrzymać stypendium „Akademii Odnalezionych Nadziei?" i dostarczą zaświadczenie o...

 • Rekordowa pomoc dla cennych zabytków
  Data dodania: 07.09.2018

  Rekordowa pomoc dla cennych zabytków

  Statystyki NIK pokazują, że tylko w latach 2014-2016 z powodu zniszczeń w województwie małopolskim wykreślono z rejestru zabytków aż 10 drewnianych obiektów. Największym wyzwaniem dla zarządców drewnianych obiektów są niewystarczające zabezpieczenia przed pożarem oraz brak przeglądów technicznych, a to wynika z braku funduszy.

 • XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi"
  Data dodania: 05.09.2018

  XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi"

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza XV edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznym „Otwarte Drzwi".

 • Rusza nowa edycja akcji edukacyjnej pt. „Miej Obraz Osoby Niewidomej"
  Data dodania: 30.08.2018

  Rusza nowa edycja akcji edukacyjnej pt. „Miej Obraz Osoby Niewidomej"

  Wakacje już prawie za nami. Pełni siły, energii i zmotywowani społecznicy z Fundacji „Wygrajmy Razem" ruszają do realizacji swych działań. Zaczynają od drugiej edycji akcji edukacyjno-kulturalnej „Miej Obraz Osoby Niewidomej" (MOON), która dzięki ludziom i mediom odbiła się szerokim echem w całym kraju. Rozpocznie się ona 7 września w przedszkolach i...

 • Zamieszanie w szkołach przed pierwszym dzwonkiem
  Data dodania: 30.08.2018

  Zamieszanie w szkołach przed pierwszym dzwonkiem

  Nowe przepisy Ministerstwa Edukacji dotyczące nauczania indywidualnego, wprowadzone w szkołach, są na tyle niejednoznaczne, że pozwalają na różną ich interpretację w różnych placówkach oświatowych.

 • Rekomendacje RPO dla ekspertów ONZ dot. praw osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 07.08.2018

  Rekomendacje RPO dla ekspertów ONZ dot. praw osób z niepełnosprawnościami

  Jednolity system orzekania o niepełnosprawności, skupiający się na potencjale osoby, a nie na jej dysfunkcjach; zniesienie instytucji ubezwłasnowolnienia; prawo osób z niepełnosprawnościami do niezależnego życia - to część rekomendacji RPO do pełnego wdrożenia przez Polskę Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami.

 • Isuzu Turquoise dla ośrodka w Owińskach
  Data dodania: 24.07.2018

  Isuzu Turquoise dla ośrodka w Owińskach

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach funkcjonuje w zabytkowych murach dawnego zakonu cystersów. Od 2012 roku jego niewidomi wychowankowie uczą się samodzielnego poruszania w terenie dzięki stworzonemu tam unikatowemu parkowi orientacji przestrzennej ze specjalistycznymi przyrządami dydaktycznymi.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.