Edukacja

 • O obliczach seksualności
  Data dodania: 13.05.2019

  O obliczach seksualności

  Przez dwa dni czołowi specjaliści rozmawiali we Wrocławiu o seksualności osób z niepełnosprawnościami. to pierwsza z cyklu konferencji i warsztatów, które walczą ze stereotypami, odczarowują mity i przekazują rzetelną wiedzę.

 • Integracja po krakowsku. Miasto i uczelnie dla studentów
  Data dodania: 15.04.2019

  Integracja po krakowsku. Miasto i uczelnie dla studentów

  W Krakowie zostaną zintensyfikowane działania na rzecz studentów z niepełnosprawnościami. Władze miasta i ośmiu uczelni podpisały porozumienie w tej sprawie. Nastąpiło to podczas inauguracji XII Krakowskich Dni Integracji. W trakcie spotkania odbyło się też wręczenie nagród INTEGRALIA.

 • Bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób z niepełnosprawnością w 2019 roku
  Data dodania: 10.04.2019

  Bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób z niepełnosprawnością w 2019 roku

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko (www.sail-mazury.pl) odbędą się kolejne edycje warsztatów żeglarskich dla osób niepełnosprawnych.

 • Ludzie sukcesu
  Data dodania: 05.04.2019

  Ludzie sukcesu

  Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w spełnianiu marzeń i sięganiu po więcej! Jest na to mnóstwo przykładów a, najlepszą egzemplifikacją są losy ośmiorga bohaterów, których łączy Fundacja PODAJ DALEJ i coś jeszcze - pomimo niepełnosprawności żyją pełnią życia i pomagają innym.

 • RoboSfera baz Barier dla dzieci z niepełnosprawnością
  Data dodania: 03.04.2019

  RoboSfera baz Barier dla dzieci z niepełnosprawnością

  W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu, 2 kwietnia, grupa dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Wyjątkowych Dzieci oraz czterech innych placówek we Wrocławiu uczyła się podstaw konstruowania i programowanie robotów! W taki sposób, w prowadzonym przez Fundację „Potrafię Pomóc" ośrodku, rozpoczął się cykl warsztatów dla kilkuset dzieci z...

 • MOON odczarowuje świat niewidomych
  Data dodania: 02.04.2019

  MOON odczarowuje świat niewidomych

  W marcu br. rozpoczęła się trzecia edycja Integracyjnego Programu Edukacyjnego „Miej Obraz Osoby Niewidomej" (MOON). W trakcie dwóch poprzednich i aktualnej edycji MOON, Łukasz Baruch i jego współpracownicy z dąbrowskiej Fundacji „Wygrajmy Razem" odwiedzili już około 30 placówek oświatowych na terenie Dąbrowy Górniczej i dotarli ze swoim szkoleniem do...

 • „Gorąco" w oświacie
  Data dodania: 01.04.2019

  „Gorąco" w oświacie

  Po raz pierwszy w historii wolnej Polski nauczyciele tak zdecydowaną i przytłaczającą większością wyrazili wolę strajku - który zapowiedziano na 8 kwietnia - w imię walki o poprawę zarobków, o godność ich zawodu. Zyskali poparcie rodziców działających w wielu formalnych i nieformalnych ruchach przeciwnych aktualnej reformie edukacji.

 • Kraków zapewni transport dla przedszkolaków z niepełnosprawnością
  Data dodania: 01.04.2019

  Kraków zapewni transport dla przedszkolaków z niepełnosprawnością

  Kraków rozszerzył uprawnienie do darmowego transportu do przedszkola oraz opieki podczas przewozu na trzy- i czterolatki posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Projekt uchwały w tej sprawie przygotował prezydent miasta. Krakowscy radni przyjęli go jednogłośnie podczas sesji, która odbyła się 27 marca.

 • SOSW Owińska - drzwi otwarte
  Data dodania: 29.03.2019

  Ośrodek z doświadczeniem i tradycją

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach w powiecie poznańskim po raz kolejny otworzył szeroko swoje drzwi. W sobotę 23 marca dzieci i młodzież z rodzicami oraz opiekunami mogły poznać ofertę edukacyjną tej placówki w ramach tak zwanego „Dnia Otwartego".

 • Konferencja Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych - już w maju
  Data dodania: 29.03.2019

  Konferencja Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych - już w maju

  Ruszyły zapisy na konferencję i warsztaty „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości", które odbędą się w dn. 10-11 maja br. we Wrocławiu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.