Edukacja

 • Na pomoc ośrodkowi
  Data dodania: 12.11.2018

  Na pomoc ośrodkowi

  W niedzielę 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Giszowcu odbędzie się impreza charytatywna pod nazwą Kulinarne Serce dla OREW, w trakcie której zbierane będą pieniądze na odbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, który w lipcu został podpalony i w znacznym stopniu zniszczony.

 • Nowe Ważne Miejsce w Katowicach
  Data dodania: 10.11.2018

  Nowe Ważne Miejsce w Katowicach

  W Katowicach przy ulicy Mikołowskiej 44 otwarto Ważne Miejsce. Tworzą je Tajemnica Ciemności na piętrze i Kawiarnia Społeczna na parterze kamienicy.

 • Sytuacja studentów z niepełnosprawnością na uczelniach poprawiła się, uważa NIK
  Data dodania: 26.10.2018

  Sytuacja studentów z niepełnosprawnością na uczelniach poprawiła się, uważa NIK

  Sytuacja niepełnosprawnych studentów na polskich uczelniach w ostatnich latach poprawiła się, ale nadal nie jest idealna. W wielu miejscach wciąż występują bariery, które uniemożliwiają im funkcjonowanie na równi z osobami sprawnymi - wynika z opublikowanego 26 października raportu NIK.

 • Edukacja w Krakowie. Sport dla każdego
  Data dodania: 24.10.2018

  Edukacja w Krakowie. Sport dla każdego

  Sporo atrakcji przygotowano w ramach Otwartego Dnia Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Uczniowie krakowskich szkół podstawowych mieli szansę m.in. pojeździć na handbike'ach, poczuć się jak koszykarze na wózkach, a także poznać słowa w języku migowym. Wydarzenie zostało zorganizowane 18 października przez Fundację Poland Business Run.

 • Rząd przyjął projekt ws. zniesienia przeszkód niewidomym w dostępie do utworów drukowanych
  Data dodania: 23.10.2018

  Rząd przyjął projekt ws. zniesienia przeszkód niewidomym w dostępie do utworów drukowanych

  Zniesienie przeszkód uniemożliwiających osobom niewidomym, słabowidzącym i z innymi niepełnosprawnościami dostępu do utworów drukowanych - to główny cel projektu ustawy, który 23 października przyjął rząd.

 • Kwieciński: miliard złotych na poprawę dostępności dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 02.10.2018

  Kwieciński: miliard złotych na poprawę dostępności dla niepełnosprawnych

  W ciągu pół roku ruszą programy m.in. dla szkół, uczelni i placówek służby zdrowia, które mają poprawić ich dostępność dla niepełnosprawnych; wartość budżetu na te inicjatywy to miliard złotych - mówił 2 października na konferencji szef MIiR Jerzy Kwieciński.

 • RPD apeluje do premiera o większe wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 02.10.2018

  RPD apeluje do premiera o większe wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami

  Prawa człowieka nie mogą być traktowane jako przywilej osób zdrowych; także osobom z niepełnosprawnościami należy umożliwić uczestniczenie w życiu społecznym i dopomóc w wykorzystaniu całego swojego potencjału - napisał rzecznik praw dziecka Marek Michalak w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego.

 • XIV Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ
  Data dodania: 19.09.2018

  XIV Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ

  17 września w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku już czternasty raz rozegrano integracyjne regaty młodych żeglarzy w klasie DZ. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

 • Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących
  Data dodania: 18.09.2018

  Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących

  Teatr Ludowy w Krakowie realizuje projekt „Przewodnicy zmysłów". Na codwutygodniowych warsztatach osoby z dysfunkcjami wzroku wraz z artystami i naukowcami z Katedry Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego poznają tajniki teatru.

 • Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych
  Data dodania: 18.09.2018

  Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych

  Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza 29 września do wspólnej zabawy z igłą i nitką, podczas której wyczarujemy pełne opowieści książki dotykowe, idealnie odpowiadające indywidualnym potrzebom dzieci!


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.