Edukacja

 • Sytuacja studentów z niepełnosprawnością na uczelniach poprawiła się, uważa NIK
  Data dodania: 26.10.2018

  Sytuacja studentów z niepełnosprawnością na uczelniach poprawiła się, uważa NIK

  Sytuacja niepełnosprawnych studentów na polskich uczelniach w ostatnich latach poprawiła się, ale nadal nie jest idealna. W wielu miejscach wciąż występują bariery, które uniemożliwiają im funkcjonowanie na równi z osobami sprawnymi - wynika z opublikowanego 26 października raportu NIK.

 • Edukacja w Krakowie. Sport dla każdego
  Data dodania: 24.10.2018

  Edukacja w Krakowie. Sport dla każdego

  Sporo atrakcji przygotowano w ramach Otwartego Dnia Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Uczniowie krakowskich szkół podstawowych mieli szansę m.in. pojeździć na handbike'ach, poczuć się jak koszykarze na wózkach, a także poznać słowa w języku migowym. Wydarzenie zostało zorganizowane 18 października przez Fundację Poland Business Run.

 • Rząd przyjął projekt ws. zniesienia przeszkód niewidomym w dostępie do utworów drukowanych
  Data dodania: 23.10.2018

  Rząd przyjął projekt ws. zniesienia przeszkód niewidomym w dostępie do utworów drukowanych

  Zniesienie przeszkód uniemożliwiających osobom niewidomym, słabowidzącym i z innymi niepełnosprawnościami dostępu do utworów drukowanych - to główny cel projektu ustawy, który 23 października przyjął rząd.

 • Kwieciński: miliard złotych na poprawę dostępności dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 02.10.2018

  Kwieciński: miliard złotych na poprawę dostępności dla niepełnosprawnych

  W ciągu pół roku ruszą programy m.in. dla szkół, uczelni i placówek służby zdrowia, które mają poprawić ich dostępność dla niepełnosprawnych; wartość budżetu na te inicjatywy to miliard złotych - mówił 2 października na konferencji szef MIiR Jerzy Kwieciński.

 • RPD apeluje do premiera o większe wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 02.10.2018

  RPD apeluje do premiera o większe wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami

  Prawa człowieka nie mogą być traktowane jako przywilej osób zdrowych; także osobom z niepełnosprawnościami należy umożliwić uczestniczenie w życiu społecznym i dopomóc w wykorzystaniu całego swojego potencjału - napisał rzecznik praw dziecka Marek Michalak w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego.

 • XIV Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ
  Data dodania: 19.09.2018

  XIV Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ

  17 września w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku już czternasty raz rozegrano integracyjne regaty młodych żeglarzy w klasie DZ. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

 • Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących
  Data dodania: 18.09.2018

  Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących

  Teatr Ludowy w Krakowie realizuje projekt „Przewodnicy zmysłów". Na codwutygodniowych warsztatach osoby z dysfunkcjami wzroku wraz z artystami i naukowcami z Katedry Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego poznają tajniki teatru.

 • Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych
  Data dodania: 18.09.2018

  Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych

  Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza 29 września do wspólnej zabawy z igłą i nitką, podczas której wyczarujemy pełne opowieści książki dotykowe, idealnie odpowiadające indywidualnym potrzebom dzieci!

 • Można aplikować o „Indeks Marzeń"
  Data dodania: 17.09.2018

  Można aplikować o „Indeks Marzeń"

  Rusza siódma edycja „Indeksu Marzeń" konkursu adresowanego do osób, które zdały maturę lub zaliczyły rok studiów z dobrym wynikiem, posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, napiszą list motywacyjny (1 strona A4) odpowiadający na pytanie: „Dlaczego to ja powinienem otrzymać stypendium „Akademii Odnalezionych Nadziei?" i dostarczą zaświadczenie o...

 • Muzeum bez Wyjątku po raz czwarty
  Data dodania: 14.09.2018

  Muzeum bez Wyjątku po raz czwarty

  Do 30 listopada osoby z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, osoby głuchoniewidome i z niepełnosprawnością intelektualną mogą skorzystać z oferty dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb w ramach projektu „Muzeum bez Wyjątku 2018" realizowanego przez Muzeum Emigracji w Gdyni.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.