Edukacja

 • Przełom w terapii dzieci z zaburzeniami funkcji wykonawczych
  Data dodania: 21.12.2017

  Przełom w terapii dzieci z zaburzeniami funkcji wykonawczych

  Coraz więcej dzieci ma kłopoty z koncentracją, kontrolą własnych zachowań i reakcji. Problemy te dotyczą także dzieci ze zdiagnozowanymi m.in. ADHD czy autyzmem. To przekłada się na trudności w nauce i problemy w relacjach społecznych. Pomocna może okazać się innowacyjna terapia pedagogiczna, wykorzystująca podłogę interaktywną. Na czym polega?

 • „Eros" wyjeżdża z pustki
  Data dodania: 19.12.2017

  „Eros" wyjeżdża z pustki

  Po rodzicach prawie alkoholik, dzięki kolegom ćpun. Sierota, bez wykształcenia i pieniędzy, przygarnięty do przytułku. Ile jestem wart? Tyle co nic - podsumowałem swoje 21 lat. A potem wstałem z gorącej od lipcowego słońca ławki, wszedłem do najbliższego domu, wspiąłem się na trzecie piętro, stanąłem we framudze okna i skoczyłem.

 • 4,2 mln zł na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 14.12.2017

  4,2 mln zł na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami

  Ponad 4,2 mln złotych – takie dofinansowanie trafiło do 24 gmin w ramach resortowego programu „Maluch Plus" edycja specjalna „Za życiem". 14 grudnia otwarto nową salę dla dzieci z niepełnosprawnościami w placówce w Legionowie.

 • Rozdano nagrody w konkursie "Każdy jest komuś potrzebny"
  Data dodania: 11.12.2017

  Rozdano nagrody w konkursie "Każdy jest komuś potrzebny"

  Młodzi wolontariusze - uczniowie szkół powiatu krakowskiego, realizujący projekty w ramach konkursu "Każdy jest komuś potrzebny", otrzymali 11 grudnia statuetki SuperWolo. Konkurs organizuje Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", mająca swą siedzibę w podkrakowskich Radwanowicach.

 • Udostępniono słownik astronomiczny dla języka migowego
  Data dodania: 08.12.2017

  Udostępniono słownik astronomiczny dla języka migowego

  Opublikowano międzynarodową listę astronomicznych słów w językach migowych różnych krajów - poinformowała Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU). Lista obejmuje także polski język migowy.

 • Wystartowała pilotażowa platforma lektury.gov.pl
  Data dodania: 05.12.2017

  Wystartowała pilotażowa platforma lektury.gov.pl

  Ponad 700 utworów z kanonu lektur szkolnych uczniowie znajdą w sieci w jednym miejscu. Ruszyła platforma lektury.gov.pl – poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

 • 20 lat pokonywania barier i przywracania nadziei
  Data dodania: 29.11.2017

  20 lat pokonywania barier i przywracania nadziei

  Stowarzyszenie „Ostoja" po swojemu – czyli pracowicie – świętowało 20-lecie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego we Wrocławiu przy ulicy Górnickiego.

 • Jubileusz Ośrodka Braille'a w Bydgoszcy
  Data dodania: 24.11.2017

  Jubileusz Ośrodka Braille'a w Bydgoszczy

  Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy obchodzi jubileusz 145 lat pracy. Ona tę okoliczność zrganizowano konferencję „Od białej laski do audiodeskrypcji", która odbyła się 23 listopada w auli ośrodka przy ulicy Krasińskiego.

 • UWAGA DODATKOWA REKRUTACJA na TWÓRCZE WARSZTATY ARTETERAPII
  Data dodania: 22.11.2017

  UWAGA DODATKOWA REKRUTACJA na TWÓRCZE WARSZTATY ARTETERAPII

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ pragnie zaprosić grupę łącznie 84 osób z całej Polski do uczestnictwa w projekcie ARTETARAPIA DROGĄ DO TWÓRCZEJ INTEGRACJI 2017.

 • Perspektywy na pełno(s)prawne studiowania
  Data dodania: 20.11.2017

  Perspektywy na pełno(s)prawne studiowania

  14 listopada Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zorganizowała jedenastą edycję konferencji „Pełno(s)prawny Student". Jej tematem był projekt ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. W spotkaniu w Krakowie uczestniczył jeden z autorów planowanych zmian. „Nasze Sprawy" objęły patronat medialny nad tym wydarzeniem.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.