Edukacja

 • Dyplom za I miejsce w rajdzie
  Data dodania: 11.01.2018

  Najtrudniejsza jest normalność

  Pani Agnieszka Maj wychowywała wraz z mężem niesłyszącą córkę w trudnych czasach, ale dzięki ogromnemu wysiłkowi, staraniom i codziennej pracy udało się osiągnąć to, że dzisiaj jej córka wspaniale sobie radzi i prowadzi normalne, szczęśliwe życie rodzinne i zawodowe.

 • Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"
  Data dodania: 09.01.2018

  Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"

  Śląski europoseł Marek Plura ogłasza trzecią edycję konkursu „Grasz o Staż". Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego.

 • Nowatorski model edukacji dla dzieci autystycznych
  Data dodania: 08.01.2018

  Nowatorski model edukacji dla dzieci autystycznych

  W Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku przy współpracy z Fundacją Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, prowadzony jest od początku roku szkolnego nowatorski model edukacji pn. „Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"; w którym bierze udział czterech chłopców z autyzmem.

 • Startuje akcja charytatywna „Prawnik w biegu"
  Data dodania: 27.12.2017

  Startuje akcja charytatywna „Prawnik w biegu"

  Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z grona ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie Maratonu w Tokio (42,195 km)! Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą - dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji im. Doktora Piotra...

 • Białystok: niepełnosprawność widziana oczami dziecka
  Data dodania: 22.12.2017

  Białystok: niepełnosprawność widziana oczami dziecka

  Bajka o niepełnosprawnościach pt. "Załoga naprzód" trafi do wszystkich białostockich przedszkoli. Bohaterami bajki są niepełnosprawne dzieci oraz ich zdrowi rówieśnicy. Projekt ma pomagać w rozmowie z przedszkolakami o niepełnosprawnościach.

 • Przełom w terapii dzieci z zaburzeniami funkcji wykonawczych
  Data dodania: 21.12.2017

  Przełom w terapii dzieci z zaburzeniami funkcji wykonawczych

  Coraz więcej dzieci ma kłopoty z koncentracją, kontrolą własnych zachowań i reakcji. Problemy te dotyczą także dzieci ze zdiagnozowanymi m.in. ADHD czy autyzmem. To przekłada się na trudności w nauce i problemy w relacjach społecznych. Pomocna może okazać się innowacyjna terapia pedagogiczna, wykorzystująca podłogę interaktywną. Na czym polega?

 • „Eros" wyjeżdża z pustki
  Data dodania: 19.12.2017

  „Eros" wyjeżdża z pustki

  Po rodzicach prawie alkoholik, dzięki kolegom ćpun. Sierota, bez wykształcenia i pieniędzy, przygarnięty do przytułku. Ile jestem wart? Tyle co nic - podsumowałem swoje 21 lat. A potem wstałem z gorącej od lipcowego słońca ławki, wszedłem do najbliższego domu, wspiąłem się na trzecie piętro, stanąłem we framudze okna i skoczyłem.

 • 4,2 mln zł na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 14.12.2017

  4,2 mln zł na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami

  Ponad 4,2 mln złotych – takie dofinansowanie trafiło do 24 gmin w ramach resortowego programu „Maluch Plus" edycja specjalna „Za życiem". 14 grudnia otwarto nową salę dla dzieci z niepełnosprawnościami w placówce w Legionowie.

 • Rozdano nagrody w konkursie "Każdy jest komuś potrzebny"
  Data dodania: 11.12.2017

  Rozdano nagrody w konkursie "Każdy jest komuś potrzebny"

  Młodzi wolontariusze - uczniowie szkół powiatu krakowskiego, realizujący projekty w ramach konkursu "Każdy jest komuś potrzebny", otrzymali 11 grudnia statuetki SuperWolo. Konkurs organizuje Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", mająca swą siedzibę w podkrakowskich Radwanowicach.

 • Udostępniono słownik astronomiczny dla języka migowego
  Data dodania: 08.12.2017

  Udostępniono słownik astronomiczny dla języka migowego

  Opublikowano międzynarodową listę astronomicznych słów w językach migowych różnych krajów - poinformowała Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU). Lista obejmuje także polski język migowy.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.