Edukacja

 • Uczniowska sztuka. Kolekcjonerzy nagród ze Skierniewic
  Data dodania: 04.12.2018

  Uczniowska sztuka. Kolekcjonerzy nagród ze Skierniewic

  „ONI" – to wystawa przedstawiająca prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach. 2 tygodnie po jej otwarciu zostało zorganizowane spotkanie z autorami dzieł, które znajdują się w kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się 27 listopada w Galerii Gil na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej.

 • Lekcja tolerancji i empatii
  Data dodania: 30.11.2018

  Lekcja tolerancji i empatii

  ... dla 1250 uczniów i przedszkolaków z Dolnego Śląska oraz cegiełka do budowy we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc! Wrocławska Fundacja „Potrafię pomóc" 29 listopada otrzymała grant na 5 tysięcy euro od międzynarodowej Fundacji C&A!

 • Konferencja „Pełno(s)prawny Student" wkrótce w Krakowie
  Data dodania: 28.11.2018

  Konferencja „Pełno(s)prawny Student" wkrótce w Krakowie

  10 grudnia w Pałacu Krzysztofory w Krakowie (budynek Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Rynek Główny 35) odbędzie się XII edycja Konferencji „Pełno(s)prawny Student".

 • 5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc
  Data dodania: 28.11.2018

  5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc

  5000 euro na warsztaty dla dolnośląskich uczniów i oraz na budowę we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc. 29 listopada, wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc" odbierze symboliczny czek od międzynarodowej Fundacji C&A i zorganizuje pierwsze warsztaty „Wchodzę w rolę".

 • Kultura dostępna dla wszystkich.....?
  Data dodania: 26.11.2018

  Kultura dostępna dla wszystkich.....?

  Niepełnosprawność często wiąże sie z innym postrzeganiem rzeczywistości. Według psychologii i pedagogiki humanistycznej, człowiek jest jednością psychofizyczną, zatem nie można jego zachowań interpretować tylko w odniesieniu do poszczególnych sfer jego funkcjonowania.

 • Parlament przyjął nowelę znoszącą przeszkody w dostępie niewidomych do utworów drukowanych
  Data dodania: 24.11.2018

  Parlament przyjął nowelę znoszącą przeszkody w dostępie niewidomych do utworów drukowanych

  Zniesienie przeszkód uniemożliwiających osobom niewidomym, słabowidzącym i z innymi niepełnosprawnościami dostępu do utworów drukowanych przewiduje nowela ustawy o prawach autorskich, którą 22 listopada przyjął Sejm.

 • Eksperci o aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 21.11.2018

  Eksperci o aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych

  Na polskich uczelniach studiuje ponad 20 tys. osób niepełnosprawnych. Mimo że współczynnik aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnością rośnie, jednak 70 proc. tej grupy społecznej pozostaje bez pracy. O ich sytuacji rozmawiano na konferencji w Łodzi.

 • „Urodziłeś się w Polsce, nie wstydź się tego, poznawaj i pamiętaj swoją historię, bo warto" -
  Data dodania: 20.11.2018

  „Urodziłeś się w Polsce, nie wstydź się tego, poznawaj i pamiętaj swoją historię, bo warto"

  to hasło projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, które z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości realizowała młodzież w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

 • Brak zajęć sensorycznych i nauczycieli wspomagających
  Data dodania: 16.11.2018

  Brak zajęć sensorycznych i nauczycieli wspomagających

  Niektóre z zapisów z orzeczeń wydawanych dzieciom z niektórymi niepełnosprawnościami przez poradnie psychologiczno-pedagogicznie nie są realizowane przez szkoły.

 • Na pomoc ośrodkowi
  Data dodania: 12.11.2018

  Na pomoc ośrodkowi

  W niedzielę 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Giszowcu odbędzie się impreza charytatywna pod nazwą Kulinarne Serce dla OREW, w trakcie której zbierane będą pieniądze na odbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, który w lipcu został podpalony i w znacznym stopniu zniszczony.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.