Edukacja

 • Integracja po krakowsku. Wsparcie i rozwój pod lupą
  Data dodania: 19.04.2018

  Integracja po krakowsku. Wsparcie i rozwój pod lupą

  Niepełnosprawność to nie problem, a nieodkryty potencjał w rozwoju cywilizacyjnym i gospodarczym Polski. Przekonywali o tym prelegenci konferencji „Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój”. Odbyła się ona 16 kwietnia na rozpoczęcie XI Krakowskich Dni Integracji. W trakcie spotkania zostały też wręczone nagrody...

 • Jak żyć w zgodzie z przyrodą?
  Data dodania: 18.04.2018

  Jak żyć w zgodzie z przyrodą?

  Już po raz 17. odbył się konkurs ekologiczno- przyrodniczy, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 61 Specjalna w Katowicach oraz  Pracownia Profilaktyki Społecznej i Współpracy ze Środowiskiem Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 • Co dalej absolwencie?
  Data dodania: 29.03.2018

  Co dalej absolwencie?

  Śląski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 27 marca przy współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej przeprowadził konferencję nt. „Współpraca w zakresie aktywizacji uczniów i absolwentów niepełnosprawnych”.

 • Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce
  Data dodania: 23.03.2018

  Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce

  Do 30 marca 2018 r. Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” z Konina zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do aplikowania do projektu „Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce”.

 • Dla kogo nauczanie indywidualne?
  Data dodania: 23.03.2018

  Dla kogo nauczanie indywidualne?

  Uczniowie z niepełnosprawnościami kształceni są w oparciu o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Na podstawie tego orzeczenia zespół nauczycieli i specjalistów opracowuje indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny (IPET).

 • Do jakiej szkoły z białą laską?
  Data dodania: 19.03.2018

  Do jakiej szkoły z białą laską?

  Wyplatanie z wikliny, strzelectwo laserowe dla niewidomych, zajęcia z robotyki, uczestnictwo w spotkaniach oraz rajdach turystycznych 89 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Dreptacze”, zajęcia muzyczne i w pracowni garncarskiej, dyskusyjny klub filmowy, szeroka oferta zajęć rewalidacyjnych.

 • MEN udostępniło materiały ćwiczeniowe dla uczniów z niepełnosprawnoscią
  Data dodania: 02.03.2018

  MEN udostępniło materiały ćwiczeniowe dla uczniów z niepełnosprawnoscią

  Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło materiały ćwiczeniowe do podstawy programowej kształcenia ogólnego dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów z niepełnosprawnoscią mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną,...

 • Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta
  Data dodania: 27.02.2018

  Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta

  Pierwsze spotkania w przedszkolach realizowane w ramach akcji MOON (Miej Obraz Osoby Niewidomej) już za nami! Łukasz Baruch (pomysłodawca akcji, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem") wraz z Anną Gorgoń i Karoliną Żelichowską odwiedził w ubiegłym tygodniu przedszkola numer 12 i 4 w Dąbrowie Górniczej.

 • W MEN zaprezentowano kurs polskiego języka migowego
  Data dodania: 23.02.2018

  W MEN zaprezentowano kurs polskiego języka migowego

  23 lutego w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się konferencja dotycząca prezentacji kursu do nauki polskiego języka migowego dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. W konferencji uczestniczyli: minister Anna Zalewska oraz dr Paweł Rutkowski – kierownik Pracowni Lingwistyki Migowej Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Niewidomi mają atlas świata
  Data dodania: 20.02.2018

  Niewidomi mają atlas świata

  Z inicjatywy Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii (GUGiK) przygotowano „Atlas świata dla niewidomych i niedowidzących". Został on opracowany przy ścisłej współpracy z PZN oraz pedagogami.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.