Edukacja

 • Absolwencie weź udział w projekcie!
  Data dodania: 05.02.2018

  Absolwencie weź udział w projekcie!

  TEKA ABSOLWENTA – Technologia –Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia

 • „Aktywny samorząd” w 2018 roku
  Data dodania: 02.02.2018

  „Aktywny samorząd” w 2018 roku

  Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe (docx 55 KB) obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd"...

 • Akademia Życia zamyka podwoje
  Data dodania: 29.01.2018

  Akademia Życia zamyka podwoje

  Początek roku, a my kończymy swoją przygodę z Akademią Życia. Celem tego projektu było usamodzielnienie w codziennych czynnościach życiowych i aktywizacja społeczno-zawodowa młodych osób, które na progu dorosłego życia straciły sprawność i poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 • O kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  Data dodania: 23.01.2018

  O kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

  Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, jeszcze w listopadzie ub.r. wystąpił do minister edukacji narodowej o doprecyzowanie terminu „najbliższa szkoła". Wiele samorządów bowiem uważa, że dotyczy on odległości w sensie geograficznym, a nie określa placówki, która zapewnia kształcenie dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a więc...

 • NIK krytycznie o kształceniu uczniów z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 22.01.2018

  NIK krytycznie o kształceniu uczniów z niepełnosprawnościami

  Nadmierna liczebność klas, niewłaściwie organizowane zajęcia dodatkowe i bariery architektoniczne – takie błędy w kształceniu uczniów z niepełnosprawnościami wskazuje NIK.

 • O dowozie do szkół uczniów z niepełnosprawnością
  Data dodania: 22.01.2018

  O dowozie do szkół uczniów z niepełnosprawnością

  Zgodnie z ustawą za dowóz uczniów z niepełnosprawnością do szkół płaci gmina. Tym, których nie dowożą rodzice gmina musi zapewnić transport.

 • Od 15 lat Dają Szansę
  Data dodania: 16.01.2018

  Od 15 lat Dają Szansę

  14 stycznia Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę" w Wadowicach obchodziło jubileusz 15-lecia działalności.Jego realizowana przez te lata misja to: twórcze dzieciństwo, przełamywanie barier i ograniczeń, łatwiejsza codzienność i lepsza przyszłość dla niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin.

 • Dyplom za I miejsce w rajdzie
  Data dodania: 11.01.2018

  Najtrudniejsza jest normalność

  Pani Agnieszka Maj wychowywała wraz z mężem niesłyszącą córkę w trudnych czasach, ale dzięki ogromnemu wysiłkowi, staraniom i codziennej pracy udało się osiągnąć to, że dzisiaj jej córka wspaniale sobie radzi i prowadzi normalne, szczęśliwe życie rodzinne i zawodowe.

 • Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"
  Data dodania: 09.01.2018

  Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"

  Śląski europoseł Marek Plura ogłasza trzecią edycję konkursu „Grasz o Staż". Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego.

 • Nowatorski model edukacji dla dzieci autystycznych
  Data dodania: 08.01.2018

  Nowatorski model edukacji dla dzieci autystycznych

  W Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku przy współpracy z Fundacją Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, prowadzony jest od początku roku szkolnego nowatorski model edukacji pn. „Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"; w którym bierze udział czterech chłopców z autyzmem.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.