Edukacja

 • Data dodania: 19.01.2011

  Barwy odmienności

  Ta książka składa się z paradoksów. W zasadzie jest reportażem, a napisana została przez niewidomą. Pozbawieni wzroku muzycy, piosenkarze, czy kompozytorzy nie wzbudzają sensacji. Przywykliśmy. Ale niewidomy reporter?

 • Data dodania: 05.01.2011

  Nabór do Integracyjnego Teatru Tańca ,,Kierunek"

  Śląski Teatr Tańca w Bytomiu ogłasza nabór do Integracyjnego Teatru Tańca ,,Kierunek"- pierwszego w Polsce teatru tańca z udziałem tancerzy niepełnosprawnych fizycznie.

 • Data dodania: 03.01.2011

  Projekt „Usłyszeć przyrodę"

  - To jest tak jakbym ponownie zaczęła widzieć, znów mogę doświadczać obrazów, które kiedyś widziałam, to tak jakbym odzyskała wzrok - ze wzruszeniem tłumaczy Barbara Szymańska po seansie filmu przyrodniczego „Moczary i uroczyska" opatrzonego audiodeskrypcją.

 • Data dodania: 03.01.2011

  Kolejne założenia do projektu ustawy o języku migowym

  W ostatni dzień starego 2010 roku Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych opublikowało na swojej stronie internetowej kolejny projekt założeń z dnia 30 grudnia 2010 roku do projektu ustawy o języku migowym i innych środkach wspierania komunikowania się.

 • Data dodania: 23.12.2010

  Porozumienie dotyczące Centralnej Biblioteki PZN

  Z końcem 2010 r. kończy się realizacja Wieloletniego Programu Rządowego „Rozwój Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych na lata 2005-2010", w ramach którego finansowana była bieżąca działalność tej placówki.

 • Data dodania: 22.12.2010

  Portal pomaga dzieciom

  Pracownicy wrocławskiej Fundacji „Promyk Słońca" założyli nowy portal pomagamydzieciom.info.

 • Data dodania: 02.12.2010

  Niepełnosprawnych portret własny

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przeprowadziła na zlecenie PFRON badania dotyczące sytuacji osób z niepełnosprawnością w ramach badania Diagnoza Społeczna 2009. Raport z tych badań jest przedmiotem naszej rozmowy z prof. dr. hab. Piotrem Błędowskim z SGH.

 • Data dodania: 24.11.2010

  W integracji siła

  Tradycyjnie już 21 listopada obchodzony jest jako Dzień Pracownika Socjalnego. O tym, jak ważną rolę w życiu społecznym i rodzinnym osób niepełnosprawnych odgrywają ci, którzy ten zawód wykonują nikogo przekonywać nie trzeba. Tym bardziej, gdy działają wspólnie na rzecz osób, którym najtrudniej odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości.

 • Data dodania: 22.11.2010

  Śląski Nieprzetarty Szlak

  Tegoroczne czwarte już Gliwickie Spotkania Tęczowe - przegląd teatralny w ramach Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbyły się 4 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach - filia w Bojkowie. Imprezę zorganizowały WTZ „Tęcza", działające przy Spółdzielni Twórczość, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Centrum Integracji Niepełnosprawnych w...

 • Śląskie uczelnie niepełnosprawnym
  Data dodania: 14.11.2010

  Śląskie uczelnie niepełnosprawnym

  8 listopada br. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Przełamywanie barier związanych z niepełnosprawnością - prezentacja badań i prac studenckich z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach."


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.