Edukacja

 • Data dodania: 06.03.2011

  Komunikacja wspomagająca i alternatywna

  VIII Regionalna Konferencja Let's Talk Together - AAC (Augmentative and Alternative Communication - Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna) Krajów Europy Środkowej i Wschodniej odbędzie się po raz drugi, w dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2011 r., tym razem w Polsce. Pierwszą konferencję we wschodniej części Europy zorganizowali Węgrzy w 1997 r. Cykl tych...

 • Data dodania: 06.03.2011

  Wyszukiwarka dla niewidomych turystów

  Serwis Qtravel.pl - polska wyszukiwarka ofert turystycznych uzyskała certyfikat „Strona Przyjazna Niewidomym" przyznawany przez Fundację Widzialni.

 • Data dodania: 06.03.2011

  Od 10 lat w walce z mukowiscydozą

  Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO z Krakowa po raz X zorganizowała od 28 lutego do 6 marca br. Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. W tym roku kampania ta przeprowadzana jest pod hasłem „Od 10 lat w walce z mukowiscydozą".

 • Data dodania: 03.03.2011

  „Rzadcy, ale równi"

  Tegoroczne obchody Dnia Chorób Rzadkich odbyły się 28 lutego pod hasłem „Rzadcy, ale równi", mający na celu zwrócenie uwagi na sytuację osób z chorobami rzadkimi. Zorganizowała je szeroka koalicja organizacji pacjenckich.

 • Szkoła Odkrywców Talentów
  Data dodania: 01.03.2011

  Szkoła Odkrywców Talentów

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej otrzymał w styczniu 2011 r. zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów" biorąc udział w projekcie ogłoszonym przez MEN, a współfinansowanym przez Unię Europejską. Uczniowie ośrodka działają w wielu dziedzinach, ale najwięcej laurów zdobywają śpiewając,...

 • Data dodania: 01.03.2011

  Niewidomi biznesmeni - czas na własną firmę

  Osoby niewidome i słabowidzące, które stawiają sobie za cel znalezienie pracy i nie boją się wyzwania, jakim jest podjęcie własnej działalności gospodarczej mogą skorzystać z kompleksowych szkoleń, warsztatów i konsultacji.

 • Data dodania: 28.02.2011

  Rozstrzygnięcie konkursu dla szkół i wyniki projektu Stowarzyszenia EKON

  11 lutego 2011 r. zostali wybrani zwycięzcy konkursu edukacyjnego dla szkół podstawowych, przeprowadzonego w ramach projektu „Promocja selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w wybranych dzielnicach Warszawy", który został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON" przy wsparciu Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych...

 • Data dodania: 27.02.2011

  Kolejna edycja "Życia bez bólu"

  Organizatorzy - w tym Centrum Rehabilitacji w Zgorzelcu i Polskie Towarzystwo Fizjoterapii - zapraszają w dniach od 24 do 27 marca br. do Zgorzelca na XVII edycję Międzynarodowego Dnia Inwalidy pod hasłem "Życie bez bólu".

 • Data dodania: 27.02.2011

  Konkurs "Strona internetowa bez barier"

  Fundacja Widzialni, Uniwersytet Śląski oraz europoseł Rafał Trzaskowski organizują trzecią edycję konkursu „Strona Internetowa bez barier".

 • Data dodania: 27.02.2011

  Projekt "Dzieło Ręki - praca bez barier"

  Fundacja Artes z Krakowa rozpoczęła realizację projektu „Dzieło Ręki - praca bez barier".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.