Edukacja

 • Data dodania: 19.05.2010

  Nauka, rehabilitacja, sport

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej 17 maja br. był otwarty dla przyjaciół, wszystkich, którzy są zainteresowani jego działalnością, a szczególnie dla przyszłych uczniów.

 • Data dodania: 09.05.2010

  Dostępny Uniwersytet Śląski

  29 kwietnia br. w auli im. Kazimierza Lepszego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowano spotkanie informacyjne dla osób z niepełnosprawnością, które chciałyby rozpocząć studia na tej uczelni.

 • Data dodania: 26.04.2010

  Program ERASMUS szansą dla zdolnych studentów z niepełnosprawnością

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) 20 kwietnia 2010 r. zorganizowała konferencję dla środowisk akademickich, które realizują wymianę niepełnosprawnych studentów z zagranicznymi uczelniami w ramach programu ERASMUS. Biorący udział w konferencji przedstawiciele najważniejszych polskich uczelni mieli okazję poznać planowane propozycje zmian w...

 • Data dodania: 14.04.2010

  Rodzice uczniów z niepełnosprawnością mniej wydadzą na podręczniki

  Jak co roku budżet pokryje część wydatków na podręczniki dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Nowością jest natomiast możliwość ubiegania się o pomoc uczniów drugich klas gimnazjum w związku z nową podstawą programową. O pomoc nie będą mogli się starać pierwszoklasiści z gimnazjum, gdyż oni mogą nabyć książki na rynku wtórnym.

 • Data dodania: 14.04.2010

  Nabór do Krakowskiej Szkoły Masażu

  Krakowska Szkoła Masażu ogłasza nabór do Szkoły Policealnej Integracyjnej Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie.

 • Data dodania: 30.03.2010

  Politechnika w Łodzi lepiej przystosowana

  Kolejna uczelnia otworzyłą siedzibę Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. Otwarte 1 kwietnia na Politechnice Łódzkiej jest pierwszym w Polsce, które mieści się w specjalnie dla niego wybudowanym obiekcie przystosowanym do osób z różnymi niepełnosprawościami.

 • Data dodania: 24.03.2010

  Tańsze dla firm szkolenia niepełnosprawnych

  Wbrew powszechnej opinii warto inwestować w szkolenia pracowników starszych i niepełnosprawnych. Dla tej m.in. grupy osób Polska Agencja Rozwoju Regionalnego obniżyła próg wkładu własnego do ich szkoleń, który przedsiębiorca winien wnieść.

 • Data dodania: 22.03.2010

  Pracownia komputerowa dla wszystkich

  Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki 22 marca 2010 r. uruchomiła pracownię komputerową przystosowaną do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych, z której będą mogli korzystać nie tylko studenci uczelni, ale wszyscy zainteresowani.

 • Data dodania: 05.03.2010

  20 lat SOSW w Dąbrowie Górniczej

  Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w bieżącym roku przypada 20-lecie działalności dydaktyczno-wychowawczej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Uroczystość zaplanowana w dniach 07-08 października 2010 r. połączona będzie z nadaniem imienia i przekazaniem...

 • Data dodania: 16.02.2010

  Konkurs czytelniczy dla "brajlowskich moli książkowych"

  Biblioteka Centralna zaprasza czytających brajlem, niewidomych i słabowidzących uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie czytelniczym. Będzie on miał charakter quizu, zatem każdy, kto zamierza wziąć w nim udział, powinien przeczytać jedną z trzech wybranych przez organizatorów książek brajlowskich.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.