Edukacja

 • Data dodania: 23.09.2010

  Konkurs „Żyć z pasją"

  Pomorska Fundacja Sportu i Turystyki Osób Niepełnosprawnych „Keja" ogłasza pierwszą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Żyć z pasją", który rozpocznie się 1 października i potrwa do 30 listopada 2010 r.

 • Design Silesia dla wszystkich
  Data dodania: 19.09.2010

  Design Silesia dla wszystkich

  13 września br. w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Jeszcze lepsze Śląskie. Design Silesia".

 • Data dodania: 13.09.2010

  Nauczyciele do nauki

  Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego organizuje bezpłatne kursy skierowane do nauczycieli szkół ogólnodostępnych i integracyjnych z całej Polski, w których uczy się przynajmniej jeden uczeń z niepełnosprawnością.

 • Data dodania: 09.09.2010

  Tyflobus - widzieć więcej

  Wzrost wiedzy na temat problemów osób z dysfunkcją wzroku i sposobów ich rozwiązywania to podstawowy cel projektu „Tyflobus" zainaugurowanego 4 sierpnia br. przez Fundację Szansa dla Niewidomych.

 • Data dodania: 02.09.2010

  Nie tylko dla niewidomych

  Filmowa historia Instytut Pamięci Narodowej w ramach projektu „Historia w filmie" opublikował filmową lekcję historii dla osób niesłyszących i niewidomych na płytach DVD.

 • Data dodania: 31.08.2010

  Język migowy na komórce?

  Telefony komórkowe już dawno przestały spełniać tylko funkcję komunikacyjną.

 • Najnowsza publikacja TPG
  Data dodania: 08.08.2010

  Najnowsza publikacja TPG

  Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym jest wydawcą pracy zbiorowej, pt. „Małymi krokami do wielkich celów. W świecie osób głuchoniewidomych". Książka adresowana jest do wszystkich ludzi mających kontakt - choćby tylko zawodowy - z ludźmi głuchoniewidomymi i jest przejrzystym, bardzo interesującym kompedium wiedzy o ludziach z tą dysfunkcją, technikach...

 • Data dodania: 15.07.2010

  Potrzeba nie tylko sprawnych dłoni, ale i serca

  - Umiejętność „migania" to dobro publiczne, niestety rzadkie, również w świecie polityki. Dlatego oferujemy bezpłatnie pomoc naszego biura wszystkim posłom, senatorom i radnym z okręgu katowickiego, zawsze gdy zechcą spotkać się z osobami niesłyszącymi - zadeklarował w czwartek (15 lipca) poseł Marek Plura.

 • Data dodania: 11.07.2010

  Trójkąt pożytku publicznego

  Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni niewidomych jest realizatorem interesującego projektu z zakresu wspierania ekonomii społecznej, do uczestnictwa w którym zaprasza powiatowe urzędy pracy. Jest to zadanie publiczne zlecone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw...

 • Klucz do nadzwyczajnego umysłu
  Data dodania: 02.07.2010

  Klucz do nadzwyczajnego umysłu

  Już 19 lipca 2010 r. nakładem Wydawnictwa Czarne ukaże się niezwykła książka Daniela Tammeta „Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętniki nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera" (przekład Małgorzata Mysiorska).


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.