Edukacja

 • Data dodania: 03.01.2011

  Kolejne założenia do projektu ustawy o języku migowym

  W ostatni dzień starego 2010 roku Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych opublikowało na swojej stronie internetowej kolejny projekt założeń z dnia 30 grudnia 2010 roku do projektu ustawy o języku migowym i innych środkach wspierania komunikowania się.

 • Data dodania: 23.12.2010

  Porozumienie dotyczące Centralnej Biblioteki PZN

  Z końcem 2010 r. kończy się realizacja Wieloletniego Programu Rządowego „Rozwój Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych na lata 2005-2010", w ramach którego finansowana była bieżąca działalność tej placówki.

 • Data dodania: 22.12.2010

  Portal pomaga dzieciom

  Pracownicy wrocławskiej Fundacji „Promyk Słońca" założyli nowy portal pomagamydzieciom.info.

 • Data dodania: 02.12.2010

  Niepełnosprawnych portret własny

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przeprowadziła na zlecenie PFRON badania dotyczące sytuacji osób z niepełnosprawnością w ramach badania Diagnoza Społeczna 2009. Raport z tych badań jest przedmiotem naszej rozmowy z prof. dr. hab. Piotrem Błędowskim z SGH.

 • Data dodania: 24.11.2010

  W integracji siła

  Tradycyjnie już 21 listopada obchodzony jest jako Dzień Pracownika Socjalnego. O tym, jak ważną rolę w życiu społecznym i rodzinnym osób niepełnosprawnych odgrywają ci, którzy ten zawód wykonują nikogo przekonywać nie trzeba. Tym bardziej, gdy działają wspólnie na rzecz osób, którym najtrudniej odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości.

 • Data dodania: 22.11.2010

  Śląski Nieprzetarty Szlak

  Tegoroczne czwarte już Gliwickie Spotkania Tęczowe - przegląd teatralny w ramach Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbyły się 4 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach - filia w Bojkowie. Imprezę zorganizowały WTZ „Tęcza", działające przy Spółdzielni Twórczość, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Centrum Integracji Niepełnosprawnych w...

 • Śląskie uczelnie niepełnosprawnym
  Data dodania: 14.11.2010

  Śląskie uczelnie niepełnosprawnym

  8 listopada br. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Przełamywanie barier związanych z niepełnosprawnością - prezentacja badań i prac studenckich z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach."

 • Data dodania: 24.10.2010

  Konkursy, twórcy, kulisy

  Kolejna edycja konkursów PFRON - „Sztuka Osób Niepełnosprawnych" i „Otwarte Drzwi", zakończyła się w tym roku 20 października uroczystością wręczenia nagród w zabytkowych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie.

 • Data dodania: 21.10.2010

  W cieniu Sukiennic, czyli Małopolski Notatnik Kulturalny - jesień 2010

  Początek września w Krakowie stał pod znakiem niezwykle spektakularnej kulminacji czteroletniego kompleksowego remontu unikalnej budowli - Sukiennic, czyli ponownego otwarcia Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, zajmującej pierwsze piętro.

 • Finał konkursów PFRON
  Data dodania: 20.10.2010

  Finał konkursów PFRON

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił wyniki VII już edycji ogólnopolskiego konkursu „Otwarte Drzwi" na najlepszą pracę magisterską i doktorską dotyczącą zjawiska niepełnosprawności. Nagrody konkursowe wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.