Edukacja

 • Data dodania: 15.02.2010

  Szkolenia komputerowe dla osób niepełnosprawnych

  Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza osoby niepełnosprawne z całej Polski, a w szczególności kandydatów na studia na UW oraz osoby po 45 roku życia, na bezpłatne szkolenia komputerowe:

 • Data dodania: 24.01.2010

  Europejskie stypendium Google dla studentów z niepełnosprawnością w dziedzinie nauk informatycznych

  Do 15 marca 2010 r. niepełnosprawni studenci nauk informatycznych mogą ubiegać się o stypendium europejskie ufundowane przez Google.

 • Lektury polecane
  Data dodania: 21.01.2010

  Lektury polecane

  Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS wydała kolejne dwie pozycje książkowe, których lekturę polecamy.

 • Data dodania: 19.01.2010

  Oferta katowickiej ASP dla studentów z niesprawnością

  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach informuje o możliwości podjęcia studiów przez osoby niepełnosprawne (według specjalnych zasad rekrutacji) na kierunkach: Projektowanie Graficzne oraz Grafika Warsztatowa.

 • Data dodania: 15.10.2009

  Ojciec do bicia?

  Przez lata utrwalił się następujący obraz rodziców niepełnosprawnego dziecka: zatroskana matka, opiekująca się nim 24 godziny na dobę, rezygnująca z własnej kariery i znajdujący się niejako na drugim planie ojciec - w najlepszym razie zapewniający w miarę spokojny byt.

 • Data dodania: 18.09.2009

  Wszechnica Wiedzy Spółdzielczości Inwalidów

  Do prezesów Zarządów i przewodniczących Rad Nadzorczych Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych

 • Data dodania: 10.08.2009

  Przedsiębiorcza uczelnia

  Jak donoszą media, kryzys podobno minął półmetek. Pojawiły się już nawet pierwsze oznaki tego, że zdołamy się z nim niedługo uporać. Co więcej są firmy, które teraz właśnie zaczynają osiągać wysokie zyski. Niestety, nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia przede wszystkim osób tradycyjnie już marginalizowanych na rynku pracy, czyli kobiet i...

 • Studia podyplomowa "Doradztwo rehabilitacyjne"
  Data dodania: 15.07.2009

  Studia podyplomowa "Doradztwo rehabilitacyjne"

  Studia adresowane są do osób zainteresowanych doradzaniem osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom, instytucjom publicznym, w tym lokalnym władzom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnością, instytucjom niepublicznym, organizacjom pozarządowym działającym lub planującym podjąć działania na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 • Data dodania: 10.07.2009

  ŚWIADCZENIA Z UE Pomoc dla firm i pracowników

  Firmy mogą szkolić zamiast zwalniać pracownikówPół miliona euro pomocy na szkolenia będzie mogła otrzymać firma zagrożona z powodu kryzysu.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Osoby niepełnosprawne zaczynają uczyć się języków obcych

  Podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" będą uczyć się języków obcych. 21 osób niepełnosprawnych z całej Polski weźmie udział w programie Akademia Językowa ESKK.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.