Edukacja

 • Data dodania: 18.10.2010

  Pokonać ciszę

  W Polsce uszkodzenia narządu słuchu dotyczą ok. 750 noworodków rocznie. Polscy i zagraniczni specjaliści zgromadzeni na II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Programu „Dźwięki Marzeń"15 i 16 października br. w Warszawie, podkreślali znaczenie wczesnej diagnozy, leczenia i rehabilitacji wad słuchu.

 • Przerwa w komunikacji
  Data dodania: 15.10.2010

  Przerwa w komunikacji

  Trudno wyobrazić sobie choćby dzień bez kontaktu z bliskimi czy znajomymi. Jak przeżyć jeden dzień gdy nikt nie może nam nic powiedzieć, napisać, wyjaśnić? Jeśli zrozumiemy takie problemy w komunikacji wtedy zrozumiemy istotę autyzmu. Największym wyzwaniem dla osób dotkniętym autyzmem są właśnie problemy w komunikacji z otoczeniem.

 • Data dodania: 14.10.2010

  Nie bój się dowiedzieć

  14 października to pierwszy w historii Światowy Dzień Spirometrii (z łac. pomiar oddychania). Lekarze namawiają do regularnych okresowych przeglądów płuc.

 • Data dodania: 14.10.2010

  Pierwsze w Warszawie mieszkanie treningowe

  W Warszawie uruchomiono pierwsze mieszkanie treningowe dla osób upośledzonych intelektualnie.

 • Data dodania: 13.10.2010

  Konkurs „Pokaż się"

  Organizacja Niesłyszących-Słabosłyszących Internautów (ONSI) ogłasza konkurs Stypendialny „Pokaż się". Jest on adresowany do uczniów z wadą słuchu szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.

 • Data dodania: 13.10.2010

  NVDA dla niewidomych

  James Teh - niewidomy absolwent Queensland University of Technology w Brisbane (Australia) wraz ze swoim partnerem biznesowym opracowali konkurencyjny dla „screen redaera" program, który odczytuje syntetycznym głosem słowa, po których przesuwa się kursor, a następnie przekłada je na alfabet Braille'a.

 • Kujawsko-Pomorskie samorządem równych szans
  Data dodania: 10.10.2010

  Kujawsko-Pomorskie samorządem równych szans

  Organizatorem konkursu „Samorząd równych szans" jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie. W tym roku Rada Nagrody nagrodziła 39 projektów jednostek samorządowych wszystkich szczebli. Uroczysta gala i wręczenie nagród miało miejsce 7 października w Zakopanem.

 • Data dodania: 10.10.2010

  Jubileusz Ośrodka w Dąbrowie Górniczej

  Coraz częściej słyszymy pozytywne opinie o regionie Zagłębia. A to za sprawą np. filmu o Powstaniu Styczniowym, które tutaj odniosło spektakularne sukcesy utrzymując przez dłuższy czas władzę w rękach Polaków, a to za sprawą twórczości uczestników Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla...

 • Ja odmawiam
  Data dodania: 04.10.2010

  Ja odmawiam

  Rozmowa z Ewą Błaszczyk

 • Data dodania: 29.09.2010

  Promocja sztuki ONI

  Muzeum Śląskie w Katowicach 17 września br. gościło uczestników ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną pn. „ONI - rola oraz aspekt artystyczny twórczości osób niepełnosprawnych intelektualnie". Była ona zwieńczeniem projektu „ONI - promocja sztuki osób niepełnosprawnych...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.