Edukacja

 • Data dodania: 15.10.2009

  Ojciec do bicia?

  Przez lata utrwalił się następujący obraz rodziców niepełnosprawnego dziecka: zatroskana matka, opiekująca się nim 24 godziny na dobę, rezygnująca z własnej kariery i znajdujący się niejako na drugim planie ojciec - w najlepszym razie zapewniający w miarę spokojny byt.

 • Data dodania: 18.09.2009

  Wszechnica Wiedzy Spółdzielczości Inwalidów

  Do prezesów Zarządów i przewodniczących Rad Nadzorczych Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych

 • Data dodania: 10.08.2009

  Przedsiębiorcza uczelnia

  Jak donoszą media, kryzys podobno minął półmetek. Pojawiły się już nawet pierwsze oznaki tego, że zdołamy się z nim niedługo uporać. Co więcej są firmy, które teraz właśnie zaczynają osiągać wysokie zyski. Niestety, nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia przede wszystkim osób tradycyjnie już marginalizowanych na rynku pracy, czyli kobiet i...

 • Studia podyplomowa "Doradztwo rehabilitacyjne"
  Data dodania: 15.07.2009

  Studia podyplomowa "Doradztwo rehabilitacyjne"

  Studia adresowane są do osób zainteresowanych doradzaniem osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom, instytucjom publicznym, w tym lokalnym władzom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnością, instytucjom niepublicznym, organizacjom pozarządowym działającym lub planującym podjąć działania na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 • Data dodania: 10.07.2009

  ŚWIADCZENIA Z UE Pomoc dla firm i pracowników

  Firmy mogą szkolić zamiast zwalniać pracownikówPół miliona euro pomocy na szkolenia będzie mogła otrzymać firma zagrożona z powodu kryzysu.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Osoby niepełnosprawne zaczynają uczyć się języków obcych

  Podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" będą uczyć się języków obcych. 21 osób niepełnosprawnych z całej Polski weźmie udział w programie Akademia Językowa ESKK.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Internetowe szkolenie w Wielkopolsce

  Od stycznia tego roku, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, każdy niesłyszący może wziąć udział w projekcie o nazwie „Internetowe szkolenia dla osób z niepełnosprawnością słuchową", realizowanym przez firmę iFusion.

 • Data dodania: 27.02.2009

  POLECAMY LEKTURĘ: Hanna Pasterny „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”

  Dla ludzi żyjących z pisania, nie ma chyba nic łatwiejszego a też przyjemniejszego, niż napisanie recenzji z cudzej książki. Jeśli się podoba - bezinteresownie pochwalić, choć z lekką zazdrością, jeśli nie urzekła a przeciwnie, zdenerwowała głupotą - zrugać z radością, nie szczędząc złośliwości. Gorzej, gdy trzeba ulec politycznej poprawności, której się...

 • Data dodania: 15.10.2008

  Radź sobie sam

   Według szacunków Polskiego Związku Niewidomych ok. 2 tys. osób niewidomych i niedowidzących uczy się w liceach, technikach i szkołach zawodowych.

 • Data dodania: 01.09.2008

  Pracownik otrzyma prawie 9 tys. zł na studia podyplomowe

  Fundusz Pracy zapłaci za studia bezrobotnych, zwalnianych pracowników i osób po 45 roku życia. We wrześniu okaże się, które uczelnie otrzymują środki unijne na prowadzenie studiów podyplomowych. Eksperci uważają, że ze względu na sytuację na rynku pracy najbardziej potrzebne byłoby kształcenie zawodowe.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.