Edukacja

 • Lektury polecane
  Data dodania: 28.06.2010

  Lektury polecane

  Oficyna Wydawnicza IMPULS w Krakowie wydała kolejne dwie pozycje z zakresu pedagogiki specjalnej, a dotyczące osób z niepełnosprawnością intelektualną, których lekturę polecamy. Red.

 • Data dodania: 08.06.2010

  Dostępne projektowanie dla niewidomych i niedowidzących

  W dniach 5-6 maja 2010 r. na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych odbyło się międzynarodowe seminarium naukowe „Projektowanie dostępne dla niewidomych i niedowidzących. Potrzeby, problemy i rozwiązania". Zostało zorganizowane przez Wydawnictwo Naukowe ExMachina z Katowic. Współorganizatorem był Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego.

 • Data dodania: 06.06.2010

  Wesprzyjmy niewidomych uczniów z Krakowa!

  Woda zalała Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6. Jest to jedna z największych w Polsce szkół muzycznych dla dzieci z problemami wzroku. Powódź zniszczyła sale lekcyjne, pianina, specjalistyczny sprzęt komputerowy i wiele innych niezbędnych uczniom rzeczy.

 • Data dodania: 30.05.2010

  Konferencja na UŚ: Łączy nas troska o ucznia

  Polonistyczne Koło Naukowe „Bakałarz" przy Katedrze Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ze swoją opiekun mgr Anną Guzy, zaprosiło „Nasze Sprawy" na I Międzynarodową Konferencję „Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych", która odbyła się 27 maja br., w Sali Rady Wydziału Filologicznego UŚ.

 • Data dodania: 26.05.2010

  Mało zaskakujące efekty największych badań

  Zakończyły się największe w historii naszego kraju badania Polaków z niepełnosprawnością. 1200 ankieterów przez ponad półtora roku przepytywało grupę 100 tys. niepełnosprawnych. Wyniki są alarmujące ale przecież nie powinny być dla nikogo zaskakujące: zaledwie co czwarty z badanych ma pracę (24 proc.), blisko połowa (47 proc.) nie korzysta z komputera i...

 • Data dodania: 19.05.2010

  Seminarium PKPP Lewiatan dla osób niepełnosprawnych

  PKPP Lewiatan zaprasza osoby niepełnosprawne na seminarium poświęcone Lewiatan Business Angels.

 • Data dodania: 19.05.2010

  Nauka, rehabilitacja, sport

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej 17 maja br. był otwarty dla przyjaciół, wszystkich, którzy są zainteresowani jego działalnością, a szczególnie dla przyszłych uczniów.

 • Data dodania: 09.05.2010

  Dostępny Uniwersytet Śląski

  29 kwietnia br. w auli im. Kazimierza Lepszego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowano spotkanie informacyjne dla osób z niepełnosprawnością, które chciałyby rozpocząć studia na tej uczelni.

 • Data dodania: 26.04.2010

  Program ERASMUS szansą dla zdolnych studentów z niepełnosprawnością

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) 20 kwietnia 2010 r. zorganizowała konferencję dla środowisk akademickich, które realizują wymianę niepełnosprawnych studentów z zagranicznymi uczelniami w ramach programu ERASMUS. Biorący udział w konferencji przedstawiciele najważniejszych polskich uczelni mieli okazję poznać planowane propozycje zmian w...

 • Data dodania: 14.04.2010

  Rodzice uczniów z niepełnosprawnością mniej wydadzą na podręczniki

  Jak co roku budżet pokryje część wydatków na podręczniki dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Nowością jest natomiast możliwość ubiegania się o pomoc uczniów drugich klas gimnazjum w związku z nową podstawą programową. O pomoc nie będą mogli się starać pierwszoklasiści z gimnazjum, gdyż oni mogą nabyć książki na rynku wtórnym.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.