Edukacja

 • Data dodania: 13.05.2009

  Osoby niepełnosprawne zaczynają uczyć się języków obcych

  Podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" będą uczyć się języków obcych. 21 osób niepełnosprawnych z całej Polski weźmie udział w programie Akademia Językowa ESKK.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Internetowe szkolenie w Wielkopolsce

  Od stycznia tego roku, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, każdy niesłyszący może wziąć udział w projekcie o nazwie „Internetowe szkolenia dla osób z niepełnosprawnością słuchową", realizowanym przez firmę iFusion.

 • Data dodania: 27.02.2009

  POLECAMY LEKTURĘ: Hanna Pasterny „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”

  Dla ludzi żyjących z pisania, nie ma chyba nic łatwiejszego a też przyjemniejszego, niż napisanie recenzji z cudzej książki. Jeśli się podoba - bezinteresownie pochwalić, choć z lekką zazdrością, jeśli nie urzekła a przeciwnie, zdenerwowała głupotą - zrugać z radością, nie szczędząc złośliwości. Gorzej, gdy trzeba ulec politycznej poprawności, której się...

 • Data dodania: 15.10.2008

  Radź sobie sam

   Według szacunków Polskiego Związku Niewidomych ok. 2 tys. osób niewidomych i niedowidzących uczy się w liceach, technikach i szkołach zawodowych.

 • Data dodania: 01.09.2008

  Pracownik otrzyma prawie 9 tys. zł na studia podyplomowe

  Fundusz Pracy zapłaci za studia bezrobotnych, zwalnianych pracowników i osób po 45 roku życia. We wrześniu okaże się, które uczelnie otrzymują środki unijne na prowadzenie studiów podyplomowych. Eksperci uważają, że ze względu na sytuację na rynku pracy najbardziej potrzebne byłoby kształcenie zawodowe.

 • Data dodania: 13.08.2008

  Książkowa oferta z Kluczem

  Osoby niewidome i słabowidzące są wiernymi czytelnikami książek mówionych wydawanych tradycyjnie na kasetach i płytach CD. Fundacja Klucz, zajmująca się promowaniem edukacji i czytelnictwa osób niepełnosprawnych wzrokowo, wydaje książki w nowym formacie multimedialnym Daisy.

 • Data dodania: 13.08.2008

  W EdukON-ie bez zmian

  Rok temu napisałem bardzo krytyczny artykuł o projekcie EdukON-on line. Zarzucałem realizatorom brak działania i jasno określonych kryteriów dla uczestników przygotowywanych szkoleń. Niedawno odbyło się spotkanie, na którym okazało się iż niewiele zostało zrobione. A kursanci czekają.

 • Wyzwolić radość i postawy twórcze
  Data dodania: 23.07.2008

  Wyzwolić radość i postawy twórcze

  „Mamy prawo do szczęścia - szczęście to jest brać i dawać" - słowami Jana Pawła II rozpoczęto konferencję metodyczno-naukową, skierowaną do nauczycieli, pedagogów, terapeutów i psychologów pod hasłem: „Każdy może osiągnąć sukces".

 • Data dodania: 22.07.2008

  Zobacz czego nie widzisz

  Na zaproszenie Polskiego Związku Niewidomych gościł w Warszawie prezes Światowej Unii Niewidomych dr William Rowland, który 28 kwietnia, podczas konferencji „Zobacz czego nie widzisz" w siedzibie PZN zapoznał się z działaniami podejmowanymi na rzecz osób niewidomych.

 • Data dodania: 18.04.2008

  Nabór do szkoły policealnej w CKiR w Konstancinie

  Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Sp. z o.o. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konstancinie-Jeziornie 05-510, ul. Gąsiorowskiego 12/14


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.