Kultura i Sztuka

 • Pierwsze: Nie odrzucaj"
  Data dodania: 18.05.2019

  Pierwsze: Nie odrzucaj"

  Nieudawane relacje, szczerość, prawdę i wzruszenie ukazują fotografie Tomasza Nessinga powstałe podczas projektu „Kochaj – nie odrzucaj", który był inicjatywą wychowawców Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju i terapeutów Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Żorach.

 • Klasyka polskiego rocka zabrzmi w Dąbrowie
  Data dodania: 16.05.2019

  Klasyka polskiego rocka zabrzmi w Dąbrowie

  W ramach „Dni Dąbrowy Górniczej" 26 maja odbędzie się 12 edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Niewidomych „Dotyk Dźwięku". Tegoroczny koncert pod hasłem „Klasyka polskiego rocka" zabrzmi największymi przebojami lat 70, 80 i 90.

 • Twórcownia to łódź pod pełnymi żaglami...
  Data dodania: 15.05.2019

  Twórcownia to łódź pod pełnymi żaglami...

  Biblioteka Śląska i Fundacja Forma-T zaprosiły 30 kwietnia na finisaż wystawy: Twórcownia pierwszy raz 2019. Dołączono do niej także prace powstałe w 2018 roku oraz kilka debiutujących. „Wystawa ma charakter eksperymentalny, warsztatowy, dynamiczny. Ostateczny kształt osiągnie na finisażu" – napisano w zaproszeniu.

 • Audiodeskrypcja i napisy dla osób głuchych to już standard!
  Data dodania: 10.05.2019

  Audiodeskrypcja i napisy dla osób głuchych to już standard!

  Podczas trwającego od 10-19 maja 16. Edycji Festiwalu Millennium Docs Against Gravity – największego święta kina dokumentalnego w Polsce, po raz pierwszy wybrane filmy będą dostępne z audiodeskypcją w wersji lektorskiej i AudioMovie (aplikacja na smartfony).

 • Ruszyła rekrutacja na twórcze warsztaty arteterapii
  Data dodania: 07.05.2019

  Ruszyła rekrutacja na twórcze warsztaty arteterapii

  Do tegorocznej edycji projektu „Arteterapia drogą do twórczej integracji IV" Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina zaprasza 150 uczestników z całej Polski.

 • W Poznaniu wystawa "Choroba jako źródło sztuki"
  Data dodania: 29.04.2019

  W Poznaniu wystawa "Choroba jako źródło sztuki"

  W Muzeum Narodowym w Poznaniu do 11 sierpnia br. można oglądać wystawę pt. "Choroba jako źródło sztuki".

 • Integracja z Lajkonikiem. Oczekiwanie na Buławy
  Data dodania: 26.04.2019

  Integracja z Lajkonikiem. Oczekiwanie na Buławy

  Ok. 250 uczestników, część występów na bardzo wysokim poziomie oraz mnóstwo pozytywnych emocji. Tak można scharakteryzować XVII Przegląd Teatralno-Muzyczny „O Buławę Lajkonika". Cykliczna impreza została zorganizowana 2-5 kwietnia w Krakowie. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 25 maja.

 • Nowatorski konkurs wokalny
  Data dodania: 24.04.2019

  Nowatorski konkurs wokalny

  1 maja 2019 roku rusza nabór zgłoszeń do pierwszej edycji Przeglądu Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność". Jest to najnowszy projekt kulturalny Fundacji „Wygrajmy Razem", który będzie realizowany wspólnie z Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a do rywalizacji o atrakcyjne nagrody finansowe mogą...

 • SANS to fenomen wysokiej rangi
  Data dodania: 18.04.2019

  SANS to fenomen wysokiej rangi

  Spotkanie Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) – Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych w Lublinie, w dniach 12-14 kwietnia br., to największa impreza kulturalna i artystyczna dla osób z niepełnosprawnością na terenie środkowo-wschodniej Polski organizowana od 1989 roku!

 • Organizatorzy i uczestnicy konferencji
  Data dodania: 15.04.2019

  Sztuka i niepełnosprawność. Polskie i brytyjskie dokonania w zakresie udostępniania kultury i sztuki

  „Sztuka i Niepełnosprawność: Przekraczanie granic"- konferencja poświęcona zwiększeniu dostępności oraz aktywności osób z niepełnosprawnościami w dziedzinie sztuki odbyła się 4 i 5 kwietnia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.