Kultura i Sztuka

 • Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagra w Chorzowie
  Data dodania: 22.11.2017

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagra w Chorzowie

  Dzieci, które zmagają się z rakiem, zagrają na instrumentach perkusyjnych ze znanymi artystami, a darczyńcy będą pomagali „śpiewająco". DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA w najbliższą niedzielę – 26 listopada - wystąpi w Chorzowie.

 • XX Jubileuszowe Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku
  Data dodania: 21.11.2017

  XX Jubileuszowe Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku

  Nieprzetarty Szlak zaprasza na XX Jubileuszowe Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku - coroczny międzynarodowy przegląd piosenki Artystów niepełnosprawnych, które odbędą się w dn. 1-2 grudnia 2017 r. w Lublinie.

 • Nieprzetarty Szlak w akcji!
  Data dodania: 17.11.2017

  Nieprzetarty Szlak w akcji!

  Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku na Śląsku.. odbędą się 23 listopada w Pyskowicach w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu (ul. Kard. S. Wyszyńskiego 49) w godz. 10,00 do 14,00.

 • Wyróżniono przyjaciół Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
  Data dodania: 15.11.2017

  Wyróżniono przyjaciół Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

  Katarzyna Żak, Maciej Zakościelny, Anna Popek i Anna Karwan - to część spośród partnerów i aktywistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, którzy zostali wyróżnieni Statuetkami Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka. Gala wręczenia nagród odbyła się 14 listopada w Warszawie.

 • Z sercem do śpiewania
  Data dodania: 09.11.2017

  Z sercem do śpiewania

  Przemysław Cackowski zdobył I Nagrodę w III Światowym Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca" (3rd Lions World Song Festival for the Blind „Sounds from the Heart"). Jury nie miało łatwego zadania, uczestnicy zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom. Muzyczne święto zostało zorganizowane 2-4 listopada w Krakowie, z finałem w Teatrze im....

 • Urodziny w towarzystwie van Gogha
  Data dodania: 07.11.2017

  Urodziny w towarzystwie van Gogha

  Ten wieczór, mamy nadzieję, będzie zupełnie inny i, co ważne, podwójnie warty zapamiętania. Podwójnie, bo są dwa spełnione marzenia, dwa powody, by się spotkać i początek naszego wieczoru też wybrzmi dwukrotnie...

 • Wykluczenie i pasja
  Data dodania: 06.11.2017

  Wykluczenie i pasja

  Już wkrótce aktorzy ze Stowarzyszenia Scena Moliere oraz z Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego (ITAN) powrócą na duży ekran. Trwają już końcowe prace nad filmem dokumentalnym w reżyserii Artura Dziurmana. Krakowianin przygotował też multimedialne przedstawienie „Śladami Brata Alberta", którego premiera odbędzie się w listopadzie w Słomnikach (woj....

 • Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej już wkrótce!
  Data dodania: 02.11.2017

  Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej już wkrótce!

  11. koncert Fundacji ISKIERKA "Mój jest ten czas!", odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Razem z Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną wystąpi NEXTBAND, czyli chór pracowników firmy Nexteer Automotive pod batutą Karoliny Sutt.

 • Autorka w drodze
  Data dodania: 26.10.2017

  Polska na weekend

  Od lat podróżuję po świecie, odnajdując radość w poznawaniu innych kultur, egzotycznych miejsc, o których kiedyś tylko marzyłam. Odkąd odkryłam, że każda podróż zaczyna się właśnie od marzeń, zaczęłam je spełniać, czyli realizować.Tym razem chciałabym jednak napisać o kilku miejscach w Polsce, które niedawno odwiedziłam.

 • „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko" – wkrótce kolejna edycja
  Data dodania: 25.10.2017

  „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko" – wkrótce kolejna edycja

  W dniach 18 -19 listopada w Dąbrowie Górniczej, wystartuje kolejna edycja artystycznego projektu pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko", realizowanego przez dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem" i Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej w kooperacji z wieloma partnerami.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON