Kultura i Sztuka

 • „Wojna w niebie”. Spełnienie marzeń bez słów
  Data dodania: 11.07.2018

  „Wojna w niebie”. Spełnienie marzeń bez słów

  Teatr nie powinien wykluczać osób niesłyszących i niedosłyszących. Ich miejsce jest zarówno na scenie, jak i na widowni. Udowodniła to Dominika Feiglewicz, która wyreżyserowała spektakl „Wojna w niebie”. Pierwsze dwa pokazy zostały zorganizowane w Krakowie, a w gronie gości znaleźli się m.in. Anna Dymna oraz Krzysztof Globisz....

 • Niezmiennie fascynująca Turcja
  Data dodania: 09.07.2018

  Niezmiennie fascynująca Turcja

  To będzie kolejna opowieść o kraju, który darzę szczególną sympatią. Nie będzie więc obiektywnie. Czwarty wyjazd do Turcji utwierdził mnie w przekonaniu, że wybór tego kierunku to pomysł na wakacje idealne.W ciagu ostatnich kilku lat byłam w Stambule, Bodrum, Alanii, Marmaris, Turgutreis, zwiedzałam Efez, zachwycałam się...

 • Spełnia swoje marzenia
  Data dodania: 02.07.2018

  Spełnia swoje marzenia

  Madeline Stuart urodziła się z zespołem Dawna, więc nikt się nie spodziewał po niej zbyt wiele. Ona jednak udowodniła, że może wszystko. Od samego początku Madeline miała pod górkę.

 • Łukasz Baruch (z prawej) demonstruje płytę zespołu Mezalians Art
  Data dodania: 30.06.2018

  Bardziej dostrzegam ludzi

  W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Ligonia 7, w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Nie-zwykli” odbyło się 26 czerwca kolejne spotkanie. Gościem był „nie-zwykły” Łukasz Baruch z Dąbrowy Górniczej, niewidzący od 2006 roku, wokalista, społecznik, animator życia kulturalnego, prezes Fundacji na Rzecz Promowania...

 • Tydzień dla wszystkich. Pasja i integracja
  Data dodania: 28.06.2018

  Tydzień dla wszystkich. Pasja i integracja

  Osoby z różnymi dysfunkcjami mogą realizować swoje pasje. Doskonale potwierdził to XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”. O atrakcyjny program zadbały Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy z organizacjami...

 • Przepis na American Dream. Sztuka cierpliwości
  Data dodania: 25.06.2018

  Przepis na American Dream. Sztuka cierpliwości

  Mieć wystawę w Nowym Jorku – to marzenie wielu artystów. Mariusz Kędzierski, który urodził się z wadą rozwojową przedramion, spełnił je 12 maja br. Wówczas zaprezentował 22 swoje prace w Caelum Gallery. Droga ze Świdnicy na Manhattan była długa, pełna wzlotów i upadków.

 • XX-lecie Plenerów Twórców Niepełnosprawnych
  Data dodania: 22.06.2018

  XX-lecie Plenerów Twórców Niepełnosprawnych

  Czy kopalnia może stanowić odpowiednie miejsce dla działań skierowanych do osób z niepełnosprawnością? To pytanie zadawali sobie organizatorzy pierwszego pleneru malarskiego nie przypuszczając, że pomysł się spodoba i powstanie tak długi cykl.

 • Łukasz Baruch kolejnym „nie-zwykłym” gościem
  Data dodania: 21.06.2018

  Łukasz Baruch kolejnym „nie-zwykłym” gościem

  Filia numer 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Ligonia 7 realizuje od ubiegłego roku cykl spotkań pod hasłem „Nie-zwykli”. Gośćmi biblioteki są ludzie, którzy mimo ciężkich chorób i niepełnosprawności czerpią z życia pełnymi garściami, wiele też dają innym.

 • Z zapachem przez wieki
  Data dodania: 21.06.2018

  Z zapachem przez wieki

  Czy wiecie, jak pachnie Wilanów? Sprawdźcie to podczas warsztatów „Z zapachem przez wieki”, w trakcie których poznamy najbardziej charakterystyczne zapachy XVII, XVIII i XIX wieku oraz skomponujemy własne perfumy!

 • Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane
  Data dodania: 20.06.2018

  Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane

  Fundacja „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej, którą założyli 8 lat temu działacze społeczni i animatorzy życia kulturalnego, Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska przygotowuje nowy i ciekawy projekt. Będą to tygodniowe warsztaty, których uczestnicy zrealizują dwa filmy animowane.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.