Kultura i Sztuka

 • Jubileusz przeglądu „Dotyk Dźwięku"
  Data dodania: 23.05.2017

  Jubileusz przeglądu „Dotyk Dźwięku"

  W niedzielę,28 maja na dużej scenie w parku Hallera w Centrum Dąbrowy Górniczej będzie miała miejsce dziesiąta, jubileuszowa odsłona Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych „Dotyk Dźwięku".

 • Pomnik na 50. urodziny misia Colargola
  Data dodania: 22.05.2017

  Pomnik na 50. urodziny misia Colargola

  Miś Colargol kończy 50 lat! Z tej okazji pierwsze w kraju Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy z okazji jubileuszu tego słynnego misia i odsłonięcie jego rzeźby-pomnika.

 • Przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością w Białymstoku
  Data dodania: 22.05.2017

  Przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością w Białymstoku

  Osoby z niepełnosprawnością z różnych części kraju prezentują swoje umiejętności teatralne, wokalne i taneczne podczas 23. Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który rozpoczął się 22 maja w Białymstoku.

 • SANS – pozytywna energia
  Data dodania: 19.05.2017

  SANS – pozytywna energia

  Tegoroczne 27. Międzynarodowe Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) odbyły się 12-14 maja 2017 r. – jak co roku – w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka" w Lublinie. Wzięło w nich udział ponad 20 grup teatralnych z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Tematem przewodnim przeglądu były „Spotkania Cygańskie", który dotyczył wszystkich...

 • Agata Kornhauser-Duda na gali 10. Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem"
  Data dodania: 19.05.2017

  Agata Kornhauser-Duda na gali 10. Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem"

  Małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda wzięła w czwartek udział w gali 10. Festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem" w Bochni, nad którym sprawowała honorowy patronat. Podczas festiwalu na scenie występują artyści pełnosprawni i niepełnosprawni.

 • Warsztaty w SDK
  Data dodania: 19.05.2017

  Prezentacje sceniczne i warsztaty w Chorzowie

  Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych – święto obchodzone 5 maja w całej Europie, a w Polsce już chyba we wszystkich miastach. Również od wielu lat w Chorzowie, w Starochorzowskim Domu Kultury. W tym roku parę dni później, bo 9 maja - zorganizowano tam wydarzenie, wpisujące się w obchody.

 • „By na ziemi było niebo!"
  Data dodania: 18.05.2017

  „By na ziemi było niebo!”

  W Bagateli „Bądźcie z nami" – z radością i nadzieją „Młodość, mistrzu, jest rzeźbiarkąCo wykuwa żywot cały;Choć przeminie sama szparko,Cios jej dłuta wiecznotrwały."(Zygmunt Krasiński: Do Kajetana Koźmiana)

 • Dzień Dziecka w Muzeum Polin 2017: szafa grająca! 28 maja, 11:00-16:00
  Data dodania: 17.05.2017

  Dzień Dziecka w Muzeum Polin 2017: szafa grająca! 28 maja, 11:00-16:00

  Obchody Dnia Dziecka w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zbiegają się w tym roku z zakończeniem wystawy czasowej „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu".

 • Audiodeskrypcja jako innowacja pedagogiczna
  Data dodania: 04.05.2017

  Audiodeskrypcja jako innowacja pedagogiczna

  Fundacja Katarynka realizuje projekt „ADAPTER w szkole". Opiera się on na trzech elementach:- audiodeskrypcji, czyli narzędziu, które opisuje treści wizualne na potrzeby osób niewidomych;- materiale filmowym, głównie są to adaptacje filmowe lektur szkolnych;- na internecie, czyli jednym z głównych narzędzi komunikacji młodzieży.

 • 27. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku już wkrótce!
  Data dodania: 25.04.2017

  27. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku już wkrótce!

  W dniach 12-14 maja 2017 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS odbędzie się wyjątkowy przegląd teatralny - Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS), podczas którego na scenie zaprezentują się artyści z niepełnosprawnością z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON