Kultura i Sztuka

 • Teatr, piosenka, radość I emocje w Tychach
  Data dodania: 14.11.2018

  Teatr, piosenka, radość i emocje w Tychach

  Wiele jest wydarzeń artystycznych z udziałem osób z niepełnosprawnościami, nie sposób we wszystkich uczestniczyć. W Tychach „NS" były po raz pierwszy. 25 października na scenie Teatru Małego tamże już od rana trwały przesłuchania w ramach XVIII Festiwalu Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, organizowanego przez Caritas Archidiecezji...

 • „Pasjonaci" odkrywają karty. Teatr stawia na serial
  Data dodania: 14.11.2018

  "Pasjonaci" odkrywają karty. Teatr stawia na serial

  Na jesień 2019 r. zaplanowana jest w TVP premiera serialu „Pasjonaci" w reżyserii Artura Dziurmana. W trzynastu odcinkach opowie on historie osób z dysfunkcją wzroku, które występują w Integracyjnym Teatrze Aktora Niewidomego (ITAN). W Krakowie został oficjalnie zaprezentowany zwiastun nowej produkcji.

 • Każda może być modelką
  Data dodania: 09.11.2018

  Każda może być modelką

  W trakcie realizacji jest projekt modowy specjalnie dla dziewczyn z niepełnosprawnościami. „Monomoda - żurnal internetowy" jest projektem współfinansowanym ze środków EFS (IV Oś Priorytetowa PO Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 4.1 Innowacje społeczne).

 • 12 Gliwickie Spotkania Tęczowe
  Data dodania: 07.11.2018

  12 Gliwickie Spotkania Tęczowe

  22 listopada br. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź w Gliwicach-Łabędach odbędzie się po raz dwunasty festiwal twórczości osób niepełnosprawnych Gliwickie Spotkania Tęczowe.

 • Święto pod ziemią. Wieliczka dla artystów
  Data dodania: 06.11.2018

  Święto pod ziemią. Wieliczka dla artystów

  Czy kopalnia może stanowić odpowiednie miejsce dla działań skierowanych do specyficznej grupy artystów, bo osób z niepełnosprawnością? To pytanie zadawali sobie organizatorzy pierwszego pleneru malarskiego nie przypuszczając, że pomysł się spodoba i powstanie tak długi cykl.

 • Autorka na Stadionie Panatenajskim
  Data dodania: 05.11.2018

  Ateny i Peloponez, czyli podróż śladami bogów, demokracji i sztuki

  „Ateny i okolice" to moja kolejna wycieczka objazdowa z biurem podróży Accessible Poland Tours prowadzonym przez Małgorzatę Tokarską. Nie jest łatwo zorganizować wyjazd dla grupy osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale Małgosia od dziesięciu lat próbuje (i to z powodzeniem!) spełniać marzenia ludzi, którzy mimo fizycznych ograniczeń, są ciekawi...

 • Kierunek kino. Niewidomy muzyk oczami Pieprzycy
  Data dodania: 30.10.2018

  Kierunek kino. Niewidomy muzyk oczami Pieprzycy

  Trwają zdjęcia do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Powstająca produkcja jest oparta na biografii niewidomego pianisty, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. W roli tytułowego bohatera zobaczymy Dawida Ogrodnika. Wystąpią też m.in. Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jacek Koman oraz Jowita Budnik. Za muzykę odpowiada...

 • Zespół Mezalians Art
  Data dodania: 26.10.2018

  O imionach - muzycznie

  3 listopada 2018 roku już po raz dziewiąty artyści zaproszeni przez Fundację Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej „Wygrajmy Razem" zaprezentują w Dąbrowie Górniczej swój talent muzyczny i wokalny. W sobotni wieczór od godziny 17.00 na scenie dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia (współorganizator imprezy) rozbrzmiewać będą najbardziej znane piosenki...

 • Przegląd amatorskich teatrów osób z niepełnosprawnością w Przemyślu
  Data dodania: 25.10.2018

  Przegląd amatorskich teatrów osób z niepełnosprawnością w Przemyślu

  Niepełnosprawni artyści, amatorskie teatry osób niepełnosprawnych z Polski i Ukrainy oraz instruktorzy i wolontariusze wezmą udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, który odbędzie się w piątek, 27 października w Przemyślu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.