Kultura i Sztuka

 • Integracja przez sztukę w Muzeum Śląskim w Katowicach, fot. Aleksandra Buczek
  Data dodania: 19.07.2017

  Integracja przez sztukę w Muzeum Śląskim w Katowicach

  Niezwykły eksperyment ruchowo-sensoryczny miał miejsce 11 lipca w Muzeum Śląskim. Uczestnikami warsztatów teatralno-ruchowych "Poza granicami ciemności" były osoby niewidome, słabowidzące, niesłyszące, głuchoniewidome, ich opiekunowie, wolontariusze oraz tłumacz języka migowego.

 • Warsztaty Conradoteka dla wszystkich
  Data dodania: 06.07.2017

  Warsztaty Conradoteka dla wszystkich

  Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na warsztaty dramowo-teatralne i warsztaty fotograficzne inspirowane twórczością Josepha Conrada.

 • Sława pożegnała się ze Stańczykiem premierą
  Data dodania: 06.07.2017

  Sława pożegnała się ze Stańczykiem premierą

  Najpierw zabawa, śpiewy i dowcipy, a później szok, niedowierzanie i łzy. Huśtawka nastrojów towarzyszyła premierze spektaklu „Plotki, ploteczki na krakowskim Rynku czyli »bajczymy po krakosku«". Wyreżyserowała go Sława Bednarczyk, ale najwięcej emocji wzbudził scenariusz napisany przez życie.

 • Rozstrzygnięcie konkursu „Jestem lepszy od ..." - Fundacji Szansa dla Niewidomych
  Data dodania: 04.07.2017

  Rozstrzygnięcie konkursu „Jestem lepszy od ..." - Fundacji Szansa dla Niewidomych

  3 lipca, w Salonie Prezentacyjnym Fundacji Szansa dla Niewidomych, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w drugiej edycji konkursu „Jestem lepszy od...". Jego ideą jest zgłaszanie pomysłów, które mają na celu pomoc osobom z dysfunkcją wzroku.

 • Damian Kędzia, Katarzyna Zawodnik, Daniel Zawodnik, Dorota Gorczowska, Mariusz Zaborowski, Monika Zaborowska i Łukasz Zastępski
  Data dodania: 30.06.2017

  Namuzowani idą przez życie

  Daniel Zawodnik i jego przyjaciele z zespołu Namuzowani traktują śpiewanie jako hobby. Dysfunkcja wzroku nie przeszkadza im w przekazywaniu dobrej nowiny, pozytywnej energii i osiąganiu sukcesów na scenie. Przekonują, że nie robią nic nadzwyczajnego. Z pewnością mogą stanowić inspirację nie tylko dla osób niewidomych i niedowidzących.

 • Kolorowa łąka w Bibliotece Śląskiej
  Data dodania: 22.06.2017

  Kolorowa łąka w Bibliotece Śląskiej

  We wtorek, 20 czerwca odbył się wernisaż XXIV wystawy prac plastycznych i ceramicznych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach. Tym razem tematem przewodnim była łąka – w centrum miasta, w filii Biblioteki Śląskiej przy ulicy Ligonia, rozkwitły przepiękne, barwne kwiaty, pojawiły się bociany i żaby.

 • Najpiękniejsze miejsca w moim mieście
  Data dodania: 22.06.2017

  Najpiękniejsze miejsca w moim mieście

  W holu OSRiR w Kaliszu 14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie XI Regionalnego Konkursu Plastycznego dla Osób Niepełnosprawnych oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Impreza ta była wkładem środowiska osób z niepełnosprawnością w obchody święta Miasta Kalisza, a jej celem było podkreślenie aktywnej obecności w społeczeństwie, tej, wcale niemałej...

 • Śladami św. Brata Alberta
  Data dodania: 16.06.2017

  Śladami św. Brata Alberta

  12 czerwca ulicami Krakowa przeszedł Marsz św. Brata Alberta. Z danych szacunkowych wynika, że wzięło w nim udział ok. 500 osób. W programie znalazły się m.in. scenki teatralne.

 • Lajkoniku, laj – poprzez cały kraj!
  Data dodania: 16.06.2017

  Lajkoniku, laj – poprzez cały kraj!

  Stowarzyszenie, to organizacja pozarządowa tworzona przez grupę osób, przyjaciół, bliższych, dalszych znajomych, członków rodziny, które mają wspólne zainteresowania lub wspólne dążenia. Razem chcą te zainteresowania rozwijać lub osiągnąć wyznaczony sobie cel.

 • Artystyczne święto radości w Łazach
  Data dodania: 13.06.2017

  Artystyczne święto radości w Łazach

  Centrum niewielkiej miejscowości Łazy położonej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nieopodal Zawiercia, zostało w słoneczny dzień 7 czerwca opanowane przez grupy teatralne osób z niepełnosprawnością. Było kolorowo i radośnie - na placu przy fontannie odbywały się XIII Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON