Kultura i Sztuka

 • Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne
  Data dodania: 20.09.2017

  Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne

  XV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, do którego zaproszenie przyjęło 35 zespołów z 8 europejskich krajów, przeszedł już do historii. Uroczyste otwarcie oraz prezentacje sceniczne, tradycyjnie odbyły się na deskach sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

 • Światowa premiera filmu fabularnego o Andrei Bocellim
  Data dodania: 20.09.2017

  Światowa premiera filmu fabularnego o Andrei Bocellim

  We Florencji odbyła się światowa premiera filmu fabularnego o tenorze Andrei Bocellim. „Muzyka ciszy" w reżyserii Michaela Radforda to adaptacja książki śpiewaka pod tym samym tytułem. Jej bohaterem jest jego alter ego, Amos Bardi.

 • Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne
  Data dodania: 19.09.2017

  Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne

  Fundacja Kultury bez Barier zaprasza niewidomych i słabowidzących na warsztaty teatralne w ramach projektu Conradoteka dla wszystkich!, w trakcie których wspólnie przygotujemy niezapomniane przedstawienie pod czujnym okiem prowadzącej Grażyny Kopeć, aktorki i performerki.

 • Jubileusz multiartystycznego wydarzenia
  Data dodania: 18.09.2017

  Jubileusz multiartystycznego wydarzenia

  Po raz 20. artyści z niepełnosprawnością zaprezentowali w dniach 7-10 września swoją twórczość w Grudziądzu na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2017. Organizatorem przedsięwzięcia – jak zawsze – było Centrum Rehabilitacji im. biskupa Jana Chrapka i osobiście jego prezes Krystyna Grabowska.

 • Adam Pochopień „Zamek Żupny w Wieliczce"
  Data dodania: 15.09.2017

  „Wieliczka i Bańska Szczawnica – zabytki na Liście UNESCO"

  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie zapraszają na wystawę „Wieliczka i Bańska Szczawnica – zabytki na Liście UNESCO", która prezentuje prace powstałe w czasie 19. Pleneru Malarskiego Artystów Niepełnosprawnych. Można ją zobaczyć od 22 września do 21 października 2017 r. w Muzeum na III poziomie...

 • Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"
  Data dodania: 15.09.2017

  Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"

  „5 zmysłów.DYSTANS" to piąta odsłona cyklu artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom z niepełnosprawnością. Projekt włącza osoby z różnymi typami niepełnosprawności w wiele aspektów życia kulturalnego i społecznego. 

 • „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - niewidomi a sztuka"
  Data dodania: 14.09.2017

  „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - niewidomi a sztuka"

  Cytat z „Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" stał się tytułem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych „Razem do Celu" w Dąbrowie Górniczej i stał się jego hasłem przewodnim.

 • Muzeum Schoena w Sosnowcu dostępne dla osób niewidomych i słabo widzących
  Data dodania: 14.09.2017

  Muzeum Schoena w Sosnowcu dostępne dla osób niewidomych i słabo widzących

  Uczestniczenie w kulturze wizualnej osób niewidomych i słabo widzących było jeszcze nie tak dawno niemożliwe.

 • Seniorzy zdobyli puchar starosty
  Data dodania: 14.09.2017

  Seniorzy zdobyli puchar starosty

  Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami spotkało się 13 września w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach na XV już Festynie Integracyjnym "Barierom Stop" o Puchar Starosty Poznańskiego.

 • Blues dla niepełnosprawnych po raz 12!
  Data dodania: 13.09.2017

  Blues dla niepełnosprawnych po raz 12!

  Szczególny powód do zadowolenia mieli miłośnicy bluesa 8 września. Wtedy to bowiem miała miejsce 12. edycja koncertu „Blues dla niepełnosprawnych" organizowanego przez Powiat Wodzisławski.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON