Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 26.02.2009

  V edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

  Ruszyła V edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki - ogólnopolskiego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Jeśli kochasz śpiewać, muzyka jest Twoim życiem i chcesz zmierzyć się z najlepszymi, w równej walce o statuetkę Zaczarowanego Ptaszka, zgłoś się do konkursu!

 • Data dodania: 26.02.2009

  Inspirujący wpływ sztuki ludowej

  W dniach 14-19 września w gospodarstwie agroturystycznym „U Chłopa" w Chmielnie spotkała się młodzież ze Szkoły Specjalnej w Skaudvile na Litwie oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tczewie. Spotkanie to było finansowane przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Jego tematem było...

 • Data dodania: 26.02.2009

  ATAN 08: Rozsiewaj swój zapał...

  ...swą wiarę, swą miłość. Rozsiewaj sprawy mało ważne I rzeczy bez znaczenia... Rozsiewaj i miej ufność każde ziarnko wzbogaci maleńki skrawek ziemi.  

 • Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka i konferencja
  Data dodania: 26.02.2009

  Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka i konferencja

  „...Celem mojego życia jest tylko muzyka, o tym wiesz. Jeśli komukolwiek jeden takt, jedna sekunda mojej muzyki sprawi przyjemność, to już jest dla mnie wielkie szczęście." Michał Spisak (1914 - 1965), z listu do Seweryna Różyckiego

 • Rozśpiewany Ciechocinek
  Data dodania: 09.09.2008

  Rozśpiewany Ciechocinek

  Fundacja Inicjatyw na rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS oficjalnie działa od września 2000 r. jednak jej fundatorzy Barbara Matwiej i Mirosław Satora znacznie wcześniej w rożnych formach i zakresie pomagali potrzebującym.

 • Najważniejsza jest miłość
  Data dodania: 13.08.2008

  Najważniejsza jest miłość

  Wybitny aktor potrafi ożywić słowa i myśli, które stworzył mu inny człowiek; autor granej sztuki. Bo aktor gra, a to oznacza, że w gruncie rzeczy ma dla widza tylko to, co chce pokazać. Resztę całej prawdy o sobie, skrywa za teatralną maską, nawet gdy jest nią tylko cieniutka warstewka szminki.

 • Świadkowie historii
  Data dodania: 13.08.2008

  Świadkowie historii

  „Konspiratorki", to film niemieckiego reżysera Paula Meyera o polskich dziewczętach walczących z niemieckim okupantem. Wojenne życiorysy, niezwykłe opowieści, losy bohaterskich młodych Polek stanowią kanwę tego filmu, który powstawał w mozole przez siedem lat.

 • Data dodania: 13.08.2008

  Prorok dnia powszedniego, czyli sekrety płci i mitologii

  Motto: "Niewytrącalny współudział, jaki ma energia mitologiczna we wszystkim, co się składa na praxis swoiście ludzką - technologiczną, społeczną, intelektualną, artystyczną, seksualną - rodzi odżywające stale pragnienie, by samą treść świadomości mitycznej zakląć w słowa, którymi można by z równą swobodą manipulować jak zwykłym zasobem...

 • BĄDŹCIE Z NAMI Cykliczna wystawa i aukcja
  Data dodania: 12.08.2008

  BĄDŹCIE Z NAMI Cykliczna wystawa i aukcja

  XI Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bądźcie z nami" miała miejsce 18 lutego w hotelu NOVOTEL-BRONOWICE w Krakowie.

 • ALBERTIANA 2008: Zachwyt i wzruszenie, czyli... teatr
  Data dodania: 12.08.2008

  ALBERTIANA 2008: Zachwyt i wzruszenie, czyli... teatr

  ALBERTIANA 2008 Zachwyt i wzruszenie, czyli... teatr „Albertiana" - mimo że dotycząca przecież tylko kilku procent społeczeństwa (teoretycznie), staje się powoli znakiem, doskonale rozpoznawalną marką, jak wiele innych, dużych wydarzeń.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.