Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 10.07.2009

  Konkurs literacki dla każdego

  Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Niewidomych, Klub Twórczości ŻAR wraz z Kwartalnikiem Kulturalnym „Sekrety ŻARu" ogłaszają IX edycję Konkursu Małej Formy Literackiej w kategoriach poezji i prozy. Patronat honorowy sprawuje Maria Kaczyńska, małżonka prezydenta RP.

 • Data dodania: 10.07.2009

  Lato, ach to Ty!

  4 lipca w studiu S-5 Radia Kraków wystąpili finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Pod hasłem „Lato, ach to Ty!" odbył się drugi, z zaplanowanych w rytm pór roku, czterech koncertów.

 • Data dodania: 30.06.2009

  Malarstwo nie takie naiwne

  26 czerwca odbył się wernisaż II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Naiwnej w Polsce czyli „Nikisz-For". Niespotykanie wysoka frekwencja na wernisażu w galerii Szyb Wilson w Katowicach-Nikiszowcu, tłumy ciekawych i zadowolonych gości, niekoniecznie znawców malarstwa, rokują wydarzeniu jak najlepiej.

 • Film o niewidomej artystce
  Data dodania: 19.06.2009

  Film o niewidomej artystce

  W Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, 16 czerwca odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Podróż do zielonych cieni" w reżyserii Alicji Schatton, będącej również autorką scenariusza. Film zrealizowano dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Śląskiego Funduszu Filmowego.

 • Data dodania: 15.06.2009

  VII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

    Od 2 do 5 czerwca w Tczewie gościły zespoły sceniczne osób niepełnosprawnych z Białorusi, Hiszpanii, Litwy, Macedonii, Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Rosji, Ukrainy i oczywiście Polski, które brały udział w VII edycji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych.

 • Konkurs Plastyczny "Uroki Wielkopolski"
  Data dodania: 10.06.2009

  Konkurs Plastyczny "Uroki Wielkopolski"

  Tradycyjnie już podczas obchodów Dni Kalisza, w dniu 9 czerwca w holu OSRiR w Kaliszu, Fundacja „Miłosierdzie", zorganizowała imprezę promującą dorobek osób niepełnosprawnych p.n. „Uroki Wielkopolski".

 • Radość z dżwięku w ramach „Strefy Otwartej"
  Data dodania: 10.06.2009

  Radość z dżwięku w ramach „Strefy Otwartej"

  Inspiracją do powołania w 2000 r. Stowarzyszenia Joy of Sound (Radość dźwięku) przez angielskiego muzyka i plastyka Williama Longdena było jego spotkanie z Derekiem, młodym niepełnosprawnym mężczyzną, pragnącym grać na gitarze.

 • VIII Przegląd Integracyjny
  Data dodania: 05.06.2009

  VIII Przegląd Integracyjny

  Katowicki Przegląd Integracyjny Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych jest organizowany od ośmiu lat. Tegoroczny odbył się jak zwykle w Teatrze Korez, który życzliwie udostępnia swoje pomieszczenia i obsługę, ale w niezwykłym dniu - 26 maja. Stąd też myśl przewodnia Przeglądu: „Szczęśliwi - Zintegrowani - Kochamy Nasze Mamy".

 • Data dodania: 20.05.2009

  Lubelskie SANS

  „Bajkowy świat" to nie tylko hasło przewodnie tegorocznego finałowego 19. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS), które odbyło się w Lublinie w dniach 15-18 maja. To emocjonalny powrót do bajek i świata dziecięcej wyobraźni, w którym zawsze zwycięża wrażliwość i dobro, i królują prawdziwe i czyste uczucia. SANS to także znak najwyższej...

 • Półfinały V Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty
  Data dodania: 15.05.2009

  Półfinały V Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

  W słoneczną i ciepłą sobotę 2 maja w Amfiteatrze Łazienek Królewskich w Warszawie w zmaganiach wokalnych stanęło 32 uzdolnionych wokalnie uczestników, którzy zgłosili się do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.