Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 02.02.2010

  Europejska Unia Niewidomych ogłasza Konkurs na esej!

  Europejski konkurs na esej o brajlu prowadzony przez Europejską Unię Niewidomych we współpracy z firmami Onkyo Co. Ltd oraz Braille Mainichi ma na celu promocję posługiwania się brajlem jako kluczowym narzędziem umożliwiającym osobom niewidomym dostęp do informacji i społecznej integracji.

 • Data dodania: 01.02.2010

  Markowska, Gawliński i Sojka wystąpią z Zaczarowanymi!

  11 stycznia 2010 r. ruszyła VI edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, ogólnopolskiego festiwalu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Najlepsi z nich w czerwcu zaśpiewają na krakowskim Rynku z m.in.: Patrycją Markowską, Robertem Gawlińskim i Stanisławem Sojką!

 • Data dodania: 01.02.2010

  Zaproszenie na Biennale Terapia i Teatr

  Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, Katedra Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego, Stowarzyszenie Terapia i Teatr oraz Stowarzyszenie Obszary Kultury - organizatorzy Międzynarodowego Biennale, IX Spotkań Teatralnych Terapia i Teatr - serdecznie zapraszają wszystkich obserwatorów i słuchaczy na przegląd spektakli, autorskie warsztaty arteterapeutyczne...

 • Data dodania: 01.02.2010

  Sztuka tworzona oczami

  Tony Quan, znany jako Tempt One artysta i publicysta z Los Angeles, zachorował w 2003 roku na stwardnienie zanikowe boczne (ALS), obecnie jest w stanie poruszać jedynie oczami. Przyjaciele i ludzie poruszeni jego historią stworzyli międzynarodową grupę, której działania dzięki kreatywnemu użyciu technologii zachęcają ludzi cierpiących na ALS do...

 • Data dodania: 28.01.2010

  Projekt „Chopin dla niewidomych"

  Polski Związek Niewidomych w okresie od 2 listopada 2009 r. do 31 października 2011 r. realizuje projekt „Chopin dla niewidomych".

 • Sekrety kompozytorskiej kuchni
  Data dodania: 24.01.2010

  Sekrety kompozytorskiej kuchni

  Cieszący się coraz większą popularnością, młody poznański artysta - Jarosław Kozłowski skomponował nowy utwór zatytułowany „Życzenia dla przyjaciół". Poświęcił go Michaelowi Jacksonowi. Z najnowszą piosenką wystąpił na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Wokalno-Instrumentalnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Środzie Wielkopolskiej.

 • Data dodania: 18.01.2010

  Konkurs "Pokaż przenikanie światów"

  Sprawni, niepełnosprawni - przenikanie światów, to temat kolejnego konkursu literackiego, który ogłasza Fundacja Arka z Bydgoszczy.

 • Festiwal "Integracja Ty i Ja" jedzie do Łodzi
  Data dodania: 08.01.2010

  Festiwal "Integracja Ty i Ja" jedzie do Łodzi

  Filmy z ubiegłorocznego Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" oraz instalacja multimedialna ,,Chcę ci powiedzieć coś ważnego" zostaną zaprezentowane w styczniu w łódzkiej ,,Naszej galerii".

 • Data dodania: 08.01.2010

  Warsztaty Terapii przez Ruch 16 - 17 stycznia 2010

  Śląski Teatr Tańca serdecznie zaprasza na zajęcia prezentujące techniki terapeutycznego oddziaływania przez sztukę na osoby niepełnosprawne fizycznie i umysłowo.

 • Data dodania: 20.12.2009

  Zgłoszenia na Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"

  Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" odbędzie się po raz siódmy w terminie 7-11 września 2010 w Koszalinie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.