Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 13.08.2008

  Prorok dnia powszedniego, czyli sekrety płci i mitologii

  Motto: "Niewytrącalny współudział, jaki ma energia mitologiczna we wszystkim, co się składa na praxis swoiście ludzką - technologiczną, społeczną, intelektualną, artystyczną, seksualną - rodzi odżywające stale pragnienie, by samą treść świadomości mitycznej zakląć w słowa, którymi można by z równą swobodą manipulować jak zwykłym zasobem...

 • BĄDŹCIE Z NAMI Cykliczna wystawa i aukcja
  Data dodania: 12.08.2008

  BĄDŹCIE Z NAMI Cykliczna wystawa i aukcja

  XI Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bądźcie z nami" miała miejsce 18 lutego w hotelu NOVOTEL-BRONOWICE w Krakowie.

 • ALBERTIANA 2008: Zachwyt i wzruszenie, czyli... teatr
  Data dodania: 12.08.2008

  ALBERTIANA 2008: Zachwyt i wzruszenie, czyli... teatr

  ALBERTIANA 2008 Zachwyt i wzruszenie, czyli... teatr „Albertiana" - mimo że dotycząca przecież tylko kilku procent społeczeństwa (teoretycznie), staje się powoli znakiem, doskonale rozpoznawalną marką, jak wiele innych, dużych wydarzeń.

 • Wszyscy odnieśli sukces
  Data dodania: 23.07.2008

  Wszyscy odnieśli sukces

  Prezentacja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, promocja ich talentów i dokonań, popularyzacja wszelkich przejawów ich aktywności oraz propagowanie terapii przez sztukę jako formy pracy z osobami niepełnosprawnymi - to główne cele jakie postawili sobie organizatorzy IV Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk...

 • XV jubileuszowe widowisko „Bądźcie z Nami”
  Data dodania: 22.07.2008

  XV jubileuszowe widowisko „Bądźcie z Nami”

  Kolorowe krasnoludki, różowe świnki, latające motylki, trele leśnych ptaków oraz radosne śpiewanie i tańce przeniosły widzów Teatru Bagatela w Krakowie w krainę baśni 6 maja 2008 roku.

 • GŁOS I RYTM – Warsztat pieśni antycznych
  Data dodania: 22.07.2008

  GŁOS I RYTM – Warsztat pieśni antycznych

  Warsztat pieśni antycznych to trzeci etap projektu integracyjnych warsztatów artystycznych Strefy Otwartej (po warsztatach plastycznych oraz teatralnych). Otwieramy przestrzeń do współpracy z osobami niepełnosprawnymi oraz dla wszystkich, którzy pragną wraz z nimi podjąć próbę poszukiwań nowych rejonów artystycznych.

 • XIV Festiwal Artystyczny DPS w Dąbrowie Górniczej
  Data dodania: 21.07.2008

  XIV Festiwal Artystyczny DPS w Dąbrowie Górniczej

  Po raz czternasty DPS w Dąbrowie Górniczej wraz z Urzędem Miejskim zorganizował w dniach 14 i 15 maja Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej.

 • Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”
  Data dodania: 21.07.2008

  Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”

  Jego organizatorami były Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, OSRiR, oraz Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza".

 • VI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych
  Data dodania: 21.07.2008

  VI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

  Koncertem Justyny Steczkowskiej zainaugurowano 2 czerwca, w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki, tegoroczną, VI edycję Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych. W dniach 2-6 czerwca w Tczewie i Gołuniu zespoły teatralne z Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Azerbejdżanu, Portugalii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii oraz Niemiec...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.