Kultura i Sztuka

 • VIII Przegląd Integracyjny
  Data dodania: 05.06.2009

  VIII Przegląd Integracyjny

  Katowicki Przegląd Integracyjny Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych jest organizowany od ośmiu lat. Tegoroczny odbył się jak zwykle w Teatrze Korez, który życzliwie udostępnia swoje pomieszczenia i obsługę, ale w niezwykłym dniu - 26 maja. Stąd też myśl przewodnia Przeglądu: „Szczęśliwi - Zintegrowani - Kochamy Nasze Mamy".

 • Data dodania: 20.05.2009

  Lubelskie SANS

  „Bajkowy świat" to nie tylko hasło przewodnie tegorocznego finałowego 19. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS), które odbyło się w Lublinie w dniach 15-18 maja. To emocjonalny powrót do bajek i świata dziecięcej wyobraźni, w którym zawsze zwycięża wrażliwość i dobro, i królują prawdziwe i czyste uczucia. SANS to także znak najwyższej...

 • Półfinały V Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty
  Data dodania: 15.05.2009

  Półfinały V Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

  W słoneczną i ciepłą sobotę 2 maja w Amfiteatrze Łazienek Królewskich w Warszawie w zmaganiach wokalnych stanęło 32 uzdolnionych wokalnie uczestników, którzy zgłosili się do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

 • Data dodania: 14.05.2009

  Brat Albert z góry spoglądał...

  Już po raz 9. odbył się Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana".

 • Data dodania: 13.05.2009

  Barwnie w Bagateli

  Nic nie ujmując krakowskiemu Teatrowi Bagatela, przyznać trzeba, że tak rojno, gwarno, kolorowo i tanecznie często w nim nie bywa. Jednak od 14 lat m.in. dzięki pracownikom sceny tego teatru, może się odbywać w pełnej gali barwne widowisko przygotowywane przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami".

 • Data dodania: 13.05.2009

  „Bajkowy świat” na Nieprzetartym Szlaku

  Rekreacyjny Klub Nieprzetartego Szlaku oraz Centrum Arteterapii mają zaszczyt poinformować i zaprosić do wzięcia udziału w nadchodzącym milowymi krokami finale całorocznego cyklu działań Nieprzetartego Szlaku - Przeglądzie Teatralnym Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku 2009 „Bajkowy świat".

 • Data dodania: 02.04.2009

  Aukcja i wystawa ze słoneczkiem w tle

  16 marca po raz kolejny Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" zorganizowało aukcję i wystawę prac plastycznych niepełnosprawnych z edukacyjnych ośrodków krakowskich i Skawiny.

 • Data dodania: 27.02.2009

  Pod egidą dzwonu Zbawiciela

  Jarosław Kozłowski jest laureatem dorocznej nagrody im. Hieronima Baranowskiego przyznawanej przez PZN za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości muzycznej. Otrzymał ją w Busku Zdroju podczas ubiegłorocznych prezentacji „Widzieć muzyką".

 • Data dodania: 27.02.2009

  Ścieżka edukacyjna dla osób niewidomych w Muzeum Narodowym w Warszawie

  3 grudnia 2008 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie ogłoszono Dniem Otwartym dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 • Data dodania: 27.02.2009

  PROGRAM NIKIFORY: Nowy wymiar arteterapii

  Czy sztukę osób niepełnosprawnych należy wyodrębniać? Czy w ogóle sztukę można dzielić? Owszem, mając na myśli warsztat, możemy mówić o pewnych dysproporcjach, ale jeśli chodzi o jej wyraz, to o tych podziałach należy zapomnieć.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.