Kultura i Sztuka

 • XIV Festiwal Artystyczny DPS w Dąbrowie Górniczej
  Data dodania: 21.07.2008

  XIV Festiwal Artystyczny DPS w Dąbrowie Górniczej

  Po raz czternasty DPS w Dąbrowie Górniczej wraz z Urzędem Miejskim zorganizował w dniach 14 i 15 maja Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej.

 • Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”
  Data dodania: 21.07.2008

  Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”

  Jego organizatorami były Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, OSRiR, oraz Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza".

 • VI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych
  Data dodania: 21.07.2008

  VI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

  Koncertem Justyny Steczkowskiej zainaugurowano 2 czerwca, w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki, tegoroczną, VI edycję Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych. W dniach 2-6 czerwca w Tczewie i Gołuniu zespoły teatralne z Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Azerbejdżanu, Portugalii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii oraz Niemiec...

 • II Przegląd TON w Ciechocinku
  Data dodania: 21.07.2008

  II Przegląd TON w Ciechocinku

  W sobotę, 7 czerwca w Ciechocinku odbył się drugi Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych TON 2008. W Sanatorium Uzdrowiskowym „Polex-Ruch" zagościły malarstwo, muzyka i poezja.

 • ZACZAROWANY KRAKÓW – Zwyciężają mimo wszystko
  Data dodania: 18.07.2008

  ZACZAROWANY KRAKÓW – Zwyciężają mimo wszystko

  Pod patronatem honorowym prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego odbyły się w dniach 14-15 czerwca w Krakowie V Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko", których organizatorem - jak zwykle - była Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko.

 • FESTIWAL „NIKISZ-FOR”
  Data dodania: 18.07.2008

  FESTIWAL „NIKISZ-FOR”

  I Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej „NIKISZ-FOR" prezentujący malarstwo, rzeźbę, ceramikę, tapiserię i rękodzieło wykonane przez artystów z 26 krajów rozpoczął się 24 czerwca w Katowicach.

 • Sztuka patrzenia we Fromborku czyli wystawa rzeźby Waldemara Cichonia
  Data dodania: 18.07.2008

  Sztuka patrzenia we Fromborku czyli wystawa rzeźby Waldemara Cichonia

  Średniowieczny zespół poszpitalny zwany Szpitalem św. Ducha we Fromborku to miejsce niezwykłe. I w tym szczególnym miejscu zorganizowana została magiczna wystawa. W odnowionych wnętrzach obiektu należącego do Muzeum Mikołaja Kopernika zobaczyć można 26 prac elbląskiego rzeźbiarza Waldemara Cichonia.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.