Kultura i Sztuka

 • Festiwal talentów „Pod Kluczem”
  Data dodania: 30.04.2018

  Festiwal talentów „Pod Kluczem”

  Po raz kolejny młodzi artyści z niepełnosprawnością zachwycili nie tylko liczną publiczność, ale i profesjonalne jury. Tym razem w Mysłowicach, ponad 75-tysięcznym mieście na Śląsku, w granicach pięknej ziemi pszczyńskiej. Mieście nie za dużym, ale znanym, a nawet sławnym, a to za sprawą przede wszystkim kultowego dzisiaj zespołu Myslowtz, no i...

 • Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika
  Data dodania: 28.04.2018

  Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika

  Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczył XVI Przegląd Teatralno-Muzyczny „O Buławę Lajkonika”, który odbył się w terminie 17-20 kwietnia w Krakowie. Występy artystów z niepełnosprawnościami stały na wysokim poziomie. Na ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród trzeba poczekać do 9 czerwca. 

 • Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III
  Data dodania: 13.04.2018

  Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie ogłasza rekrutację na twórcze warsztaty arteterapii w ramach projektu „Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III”.

 • Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie
  Data dodania: 05.04.2018

  Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie

  Urząd Miejski w Chorzowie oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają do składania do końca kwietnia zgłoszeń do konkursu na inicjatywy „Kultura na Wolności” Projekt adresowany jest do animatorów kultury, pomysłowych mieszkańców Chorzowa i miast okolicznych oraz organizacji pozarządowych.

 • Kochają podróże
  Data dodania: 05.04.2018

  Kochają podróże

  W czwartkowe przedpołudnie 5 kwietnia Salę Wielką Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wypełniły okrzyki dzieci i dorosłych. Były to emocje spowodowane występami artystycznymi podczas XIX Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych...

 • Julia Torla na Fashion Week w Mediolanie!
  Data dodania: 03.04.2018

  Julia Torla na Fashion Week w Mediolanie!

  Julia w 2014 roku zdobyła tytuł Mis Polski na wózku, zdobywając również tytuł Miss Publiczności. Jej fotografie spodobały się założycielowi włoskiej agencji modelek Iulia Barton. Fabrizio zaprosił ją oraz Katarzynę Kozioł – Miss Polski na wózku 2015 – do Mediolanu. Po raz pierwszy pojechały obie latem 2016 roku. Na Fashion Week spędziły trzy...

 • Debata w Światowym Centrum Słuchu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy
  Data dodania: 26.03.2018

  Debata w Światowym Centrum Słuchu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy

  Pierwsza Dama 26 marca złożyła wizytę w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu, gdzie uczestniczyła w debacie z udziałem pacjentów. W trakcie spotkania Agata Kornhauser-Duda otrzymała statuetkę Przyjaciela Festiwalu "Ślimakowe Rytmy".

 • Bratanki z WTZ Bratanki w Toruniu (przedstawienie „Brzózka”)
  Data dodania: 22.03.2018

  Albertiana, czyli teatr wzruszeń

  19 marca w Krakowie odbyła się gala podsumowująca 18. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana. Zaproszenia od organizatorów otrzymali m.in. kolejni laureaci Medalu świętego Brata Alberta, w tym Agata Kornhauser-Duda. Na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego...

 • „Film dla Stasia” pokonał kolejne granice
  Data dodania: 15.03.2018

  „Film dla Stasia” pokonał kolejne granice

  Dokument zrealizowany przez Monikę Meleń został zaprezentowany 12 marca na nowojorskim Festiwalu Filmowym ReelAbilities obok produkcji, m.in z Australii, Chin, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch. Szerzej przedstawiliśmy ten obraz i jego bohaterów na łamach NS i na naszym portalu w okresie wakacyjnym ub. roku.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.