Kultura i Sztuka

 • Z zapachem przez wieki
  Data dodania: 21.06.2018

  Z zapachem przez wieki

  Czy wiecie, jak pachnie Wilanów? Sprawdźcie to podczas warsztatów „Z zapachem przez wieki”, w trakcie których poznamy najbardziej charakterystyczne zapachy XVII, XVIII i XIX wieku oraz skomponujemy własne perfumy!

 • Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane
  Data dodania: 20.06.2018

  Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane

  Fundacja „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej, którą założyli 8 lat temu działacze społeczni i animatorzy życia kulturalnego, Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska przygotowuje nowy i ciekawy projekt. Będą to tygodniowe warsztaty, których uczestnicy zrealizują dwa filmy animowane.

 • „Piękno krajobrazów Ziemi Kaliskiej”
  Data dodania: 15.06.2018

  „Piękno krajobrazów Ziemi Kaliskiej”

  …to temat XII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego dla Osób Niepełnosprawnych po raz kolejny zorganizowanym przez Fundację „Miłosierdzie” podczas obchodów Święta Miasta Kalisza. Jego podsumowanie odbyło się 13 czerwca. w holu Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

 • Wyjątkowy tydzień, czyli integracja po krakowsku
  Data dodania: 13.06.2018

  Wyjątkowy tydzień, czyli integracja po krakowsku

  Trwa XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”. Jego inauguracja odbyła się 8 czerwca na Rynku Głównym. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa.

 • „Jeżeli kochasz, sercem patrz”
  Data dodania: 12.06.2018

  „Jeżeli kochasz, sercem patrz”

  Na pięknej polanie pod zabytkowym zamkiem w Korzkwi, 5 czerwca wszystko było biało-czerwone: proporce, stroje dzieci i nawet kwiaty… Przy wjeździe stała biała karetka pogotowia ratunkowego obok czerwonego wozu strażackiego. Uśmiechnięte dzieciaki – dowiezione na korzkiewską polanę przez zaprzyjaźnione firmy przewozowe - komentowały radośnie, że...

 • [NIE]PEŁNOSPRAWNOŚĆ - Gala wręczenia nagród i pokaz zwycięskich filmów
  Data dodania: 08.06.2018

  [NIE]PEŁNOSPRAWNOŚĆ - Gala wręczenia nagród i pokaz zwycięskich filmów

  Zakończył się konkurs na krótki film dokumentalny [Nie]pełnosprawność, który miał opowiadać historię osoby pracującej z niepełnosprawnością W Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym (FINA) 7 czerwca odbyła się gala wręczenia nagród tego konkursu, podczas której zaprezentowane zostały wyróżnione tytuły.

 • Bochnia daje przykład. Integracja malowana dźwiękiem
  Data dodania: 06.06.2018

  Bochnia daje przykład. Integracja malowana dźwiękiem

  Święto muzyki i nauka tolerancji – tak określany jest Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem". Jego jedenasta edycja odbyła się 21-24 maja w Bochni, gdzie swoje talenty zaprezentowały duety, zespoły oraz kabarety. Finałową Galę Laureatów uświetnili niezłomni Skaldowie. Nie zabrakło też innych atrakcji dla uczestników i...

 • Big-beatowy „Dotyk Dźwięku”
  Data dodania: 05.06.2018

  Big-beatowy „Dotyk Dźwięku”

  W piękne niedzielne popołudnie 27 maja, w ramach obchodów Dni Dąbrowy Górniczej, po raz 11. na estradzie w Parku Hallera wystąpili, zaproszeni przez Fundację „Wygrajmy Razem”, artyści z dysfunkcją wzroku z całej Polski. Koncert pod hasłem „Big-beatowy zawrót głowy” zapowiedzieli Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch, czyli zarząd...

 • 100-lecie niepodległości Polski w poezji
  Data dodania: 01.06.2018

  100-lecie niepodległości Polski w poezji

  Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się tematem VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 24 maja w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. Obok reprezentantów gospodarzy w Dąbrowie spotkali się recytatorzy ze szkół m.in. w Cieszynie, Częstochowie, Chorzowie,...

 • „Teatr w Obiektywie” - wernisaż wystawy pokonkursowej
  Data dodania: 30.05.2018

  „Teatr w Obiektywie” - wernisaż wystawy pokonkursowej

  Miejsce: Centrum Kultury/ Lublin, ul. Peowiaków 12 Czas: 9 czerwca 2018 / godzina 12 Wydarzenie: Otwarcie  wystawy pokonkursowej 9. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w  Obiektywie”


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.