Kultura i Sztuka

 • Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie
  Data dodania: 24.01.2018

  Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie

  Stowarzyszenie NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej oraz Stowarzyszenie LEPSZE JUTRO z Włodawy wspólnie z kierownictwem bibliotek w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie serdecznie zapraszają na spotkania promocyjne książki Patryka Osieleńca pt."Gra".

 • Wielkopolska na świątecznie
  Data dodania: 22.01.2018

  Wielkopolska na świątecznie

  W świątecznej atmosferze 18 grudnia podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, którzy biorą udział w zajęciach w WTZ w Pisarzowicach spotkali się w restauracji „Maciejanka" w Kobylej Górze na tradycyjnej Wigilii.

 • Rusza nabór do14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
  Data dodania: 19.01.2018

  Rusza nabór do14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

  W tym konkursie liczy się tylko Twój talent. Twój głos oraz osobowość sceniczną oceni profesjonalne jury. Jeśli lubisz śpiewać, a muzyka jest Twoją pasją, miej odwagę sięgnąć po marzenia o występie na wielkiej scenie, w towarzystwie gwiazd i przed wielotysięczną publicznością.

 • Caritas wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną
  Data dodania: 18.01.2018

  Caritas wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną

  Pięć diecezjalnych Caritas w Polsce realizuje projekt stworzenia wspólnoty Arka, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością intelektualną powyżej 40 roku życia będą mogły przebywać w obiektach wspólonty i uczyć się prostych zawodów, które dadzą im szansę na podjęcie pracy.

 • Sztuką przełamują stereotypy
  Data dodania: 15.01.2018

  Sztuką przełamują stereotypy

  W Centrum Handlowym „Avenida" w Poznaniu 9 stycznia odbył się wernisaż wystawy zwycięskich prac XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych", która przebiegała pod hasłem: „Gdy w sercu kwitnie muzyka".

 • Zwycięzca Eurowizji z nowym sercem
  Data dodania: 15.01.2018

  Zwycięzca Eurowizji z nowym sercem

  Portugalczyk Salvador Sobral, zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie przeszedł w grudniu ub.r. przeszczep serca.

 • Kolędowanie ze Stańczykiem
  Data dodania: 09.01.2018

  Kolędowanie ze Stańczykiem

  Łączy nas sztuka - to hasło wielokrotnie powtarzano 5 stycznia w Bibliotece Kraków Filii 21. Tam podopieczni Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych zaprezentowali swoje talenty. Publiczność miała okazję podziwiać wystawę prac, a także aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu „Hej kolęda, kolęda" w reżyserii i opracowaniu Renaty Nowickiej.

 • Wykluczeni stawiają na kino
  Data dodania: 30.12.2017

  Wykluczeni stawiają na kino

  Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego (ITAN) zawładnął sceną i wielkim ekranem - tak wyglądał wieczór 22 grudnia w kinie Kijów.Centrum w Krakowie. Tam odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Wykluczeni" w reżyserii Artura Dziurmana. Wcześniej aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności we fragmencie spektaklu „Legenda Starszych Panów" z udziałem Jacka...

 • „Niepełnosprawność jest siłą"
  Data dodania: 21.12.2017

  „Niepełnosprawność jest siłą"

  - II Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych był okazją do podsumowań i podziękowań osobom i instytucjom za rok współpracy przy tworzeniu systemu działań na rzecz osób niepełnosprawnych – powiedziała Marta Mordarska – dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON podczas uroczystości 18 grudnia. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania OPOKA w Starym Sączu.

 • „Malujemy muzykę" na wystawie Oscillate
  Data dodania: 18.12.2017

  „Malujemy muzykę” na wystawie Oscillate

  Z inicjatywy Fundacji Kocham Swoje Życie 16 grudnia powstała w Kędzierzynie-Koźlu wystawa mieszcząca się w nurcie przedsięwzięcia artystycznego pod roboczym tytułem „Malujemy muzykę".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.