Kultura i Sztuka

 • 12 Gliwickie Spotkania Tęczowe
  Data dodania: 07.11.2018

  12 Gliwickie Spotkania Tęczowe

  22 listopada br. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź w Gliwicach-Łabędach odbędzie się po raz dwunasty festiwal twórczości osób niepełnosprawnych Gliwickie Spotkania Tęczowe.

 • Święto pod ziemią. Wieliczka dla artystów
  Data dodania: 06.11.2018

  Święto pod ziemią. Wieliczka dla artystów

  Czy kopalnia może stanowić odpowiednie miejsce dla działań skierowanych do specyficznej grupy artystów, bo osób z niepełnosprawnością? To pytanie zadawali sobie organizatorzy pierwszego pleneru malarskiego nie przypuszczając, że pomysł się spodoba i powstanie tak długi cykl.

 • Autorka na Stadionie Panatenajskim
  Data dodania: 05.11.2018

  Ateny i Peloponez, czyli podróż śladami bogów, demokracji i sztuki

  „Ateny i okolice" to moja kolejna wycieczka objazdowa z biurem podróży Accessible Poland Tours prowadzonym przez Małgorzatę Tokarską. Nie jest łatwo zorganizować wyjazd dla grupy osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale Małgosia od dziesięciu lat próbuje (i to z powodzeniem!) spełniać marzenia ludzi, którzy mimo fizycznych ograniczeń, są ciekawi...

 • Kierunek kino. Niewidomy muzyk oczami Pieprzycy
  Data dodania: 30.10.2018

  Kierunek kino. Niewidomy muzyk oczami Pieprzycy

  Trwają zdjęcia do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Powstająca produkcja jest oparta na biografii niewidomego pianisty, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. W roli tytułowego bohatera zobaczymy Dawida Ogrodnika. Wystąpią też m.in. Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jacek Koman oraz Jowita Budnik. Za muzykę odpowiada...

 • Zespół Mezalians Art
  Data dodania: 26.10.2018

  O imionach - muzycznie

  3 listopada 2018 roku już po raz dziewiąty artyści zaproszeni przez Fundację Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej „Wygrajmy Razem" zaprezentują w Dąbrowie Górniczej swój talent muzyczny i wokalny. W sobotni wieczór od godziny 17.00 na scenie dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia (współorganizator imprezy) rozbrzmiewać będą najbardziej znane piosenki...

 • Przegląd amatorskich teatrów osób z niepełnosprawnością w Przemyślu
  Data dodania: 25.10.2018

  Przegląd amatorskich teatrów osób z niepełnosprawnością w Przemyślu

  Niepełnosprawni artyści, amatorskie teatry osób niepełnosprawnych z Polski i Ukrainy oraz instruktorzy i wolontariusze wezmą udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, który odbędzie się w piątek, 27 października w Przemyślu.

 • „Wojna w niebie"
  Data dodania: 24.10.2018

  „Wojna w niebie"

  Poruszający spektakl tworzony przez osoby głuche i niedosłyszące. W ten weekend w Teatrze Słowackiego w Krakowie. - Kiedy Krzysztof Globisz usłyszał, że pracujemy nad takim projektem, od razu postanowił nas wesprzeć – mówi Dominika Feiglewicz, pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu.

 • Od prawej bohaterka wydarzenia Monika Spyra, prezydent Siemianowic Śl. Rafał Piech i dyrektor MBP Wiesława Szlachta
  Data dodania: 16.10.2018

  Sztuka lekiem na całe zło

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich 11 października odbył się wernisaż wystawy plastycznej Moniki Spyry pod hasłem: Późno odkryty prezent od Boga – Talent.

 • Wystawa prac
  Data dodania: 15.10.2018

  Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego PFRON na Śląsku

  We wszystkich regionach odbywają się uroczystości wyłaniania laureatów etapów wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych", którego organizatorem jest PFRON. Tematem tegorocznej edycji była „Niepodległa bez barier - od morza do Tatr". Są one połączone z wernisażem wystawy nagrodzonych prac oraz wręczaniem nagród i...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.