Kultura i Sztuka

 • Możesz! Każdy może!
  Data dodania: 19.09.2018

  Możesz! Każdy może!

  Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! włączyć się w 6. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier. Festiwal odbędzie się w dniach 28 września – 7 października oraz w weekend 12 – 14 października 2018 roku. Hasło tegorocznej edycji to tylko jedno, nie pozostawiające wątpliwości słowo: Możesz!

 • Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących
  Data dodania: 18.09.2018

  Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących

  Teatr Ludowy w Krakowie realizuje projekt „Przewodnicy zmysłów". Na codwutygodniowych warsztatach osoby z dysfunkcjami wzroku wraz z artystami i naukowcami z Katedry Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego poznają tajniki teatru.

 • Gala otwarcia - Dariusz Pawlikowski i Andżelika Chrapkiewicz-Gądek
  Data dodania: 18.09.2018

  Integracja nie tylko od święta

  Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja" (4-8 września) odbył się po raz piętnasty i choć istniała pokusa, by nadać mu charakter jubileuszowy, był po prostu kolejnym wspaniałym świętem kina, przyjaźni i – jak powiedziała prowadząca galę wręczenia nagród, Andżelika Chrapkiewicz-Gądek – „miłości człowieka do człowieka".

 • Zerniatko z Żytomierskiej Specjalnej Szkoły w Żytomierzu na Ukrainie, spektakl "Alpejska ballada"
  Data dodania: 18.09.2018

  Pantomima i gra świateł teatrów wspaniałych

  XVI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych niepełnosprawnych przeszedł już do historii. Uczestniczyło w nim trzystu pięćdziesięciu artystów z z trzydziestu sześciu zespołów reprezentujących osiem europejskich państw oraz Republikę Południowej Afryki.

 • Muzeum bez Wyjątku po raz czwarty
  Data dodania: 14.09.2018

  Muzeum bez Wyjątku po raz czwarty

  Do 30 listopada osoby z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, osoby głuchoniewidome i z niepełnosprawnością intelektualną mogą skorzystać z oferty dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb w ramach projektu „Muzeum bez Wyjątku 2018" realizowanego przez Muzeum Emigracji w Gdyni.

 • Dorota Habich p.o. prezes Zarządu PFRON i Aleksandra Gierej dyr. kujawsko-pomorskiego oddziału PFRON
  Data dodania: 12.09.2018

  21 OPTAN w 25-lecie działalności

  XXI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2018 został zorganizowany przez Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu, które w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Honorowym patronatem wydarzenie objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

 • 15.Miedzynarodowe Biennale – skromny(?) jubileusz
  Data dodania: 07.09.2018

  15.Miedzynarodowe Biennale – skromny(?) jubileusz

  15 jest liczbą niewielką w wymiarze rocznicowym, ale gdy uświadomimy sobie, że w przypadku biennale oznacza ona trzydzieści lat aktywności inicjatorów i organizatorów tego przedsięwzięcia, sprawa nabiera innego wymiaru.

 • Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MOCArt"
  Data dodania: 07.09.2018

  Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MOCArt"

  Stowarzyszenie „Power Of Soul" już po raz piąty zorganizowało Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MOCArt" w Katowicach, który odbywał się w dniach od 22 do 31 sierpnia.

 • Rekordowa pomoc dla cennych zabytków
  Data dodania: 07.09.2018

  Rekordowa pomoc dla cennych zabytków

  Statystyki NIK pokazują, że tylko w latach 2014-2016 z powodu zniszczeń w województwie małopolskim wykreślono z rejestru zabytków aż 10 drewnianych obiektów. Największym wyzwaniem dla zarządców drewnianych obiektów są niewystarczające zabezpieczenia przed pożarem oraz brak przeglądów technicznych, a to wynika z braku funduszy.

 • Tczew będzie gościł Teatry Wspaniałe
  Data dodania: 06.09.2018

  Tczew będzie gościł Teatry Wspaniałe

  XVI edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, rozpocznie się w poniedziałek 10 września i realizowana będzie do 14 września. Gościć będzie artystów z 36 zespołów reprezentujących: Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Gruzję, Litwę Macedonię, Polskę, Rep. Południowej Afryki i Ukrainę.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.