Kultura i Sztuka

 • Te prace pokazują moc i siłę
  Data dodania: 21.03.2019

  Te prace pokazują moc i siłę

  Minister rodziny Elżbieta Rafalska, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz prezes zarządu PFRON Marlena Maląg uczestniczyli 21 marca w otwarciu wystawy pokonkursowej "Sztuka osób niepełnosprawnych 2018". Wystawę zorganizowano w siedzibie PFRON z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

 • Od debaty jurorów do uroczystego wernisażu
  Data dodania: 18.03.2019

  Od debaty jurorów do uroczystego wernisażu

  Fotoreportaż ilustruje przygotowania i przebieg wystawy pokonkursowej „Baśnie i legendy" organizowanej w ramach cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Prace oceniało profesjonalne jury, którego członkowie mają znaczne doświadczenie w zakresie sztuk plastycznych i arteterapii.

 • Sztuka jest jedna – wernisaż wystawy „Wielcy Malarze"
  Data dodania: 14.03.2019

  Sztuka jest jedna – wernisaż wystawy „Wielcy Malarze"

  „Galeria Otwarta" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich zaprosiła 11 marca na wernisaż i do zwiedzenia wystawy prac plastycznych pod hasłem: Wielcy Malarze. Obrazy znanych malarzy w twórczości osób niepełnosprawnych i ich terapeutów.

 • 9. edycja konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście"
  Data dodania: 13.03.2019

  9. edycja konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście"

  Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" zaprasza do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Poezji dla Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście". Jest to edycja wyjątkowa, bowiem przypadająca na 15-lecie działalności.

 • Do „hymnu": „Góry, lasy i gitary", czyli singiel wbrew stereotypom
  Data dodania: 13.03.2019

  Do „hymnu": „Góry, lasy i gitary", czyli singiel wbrew stereotypom

  Sami, Pilár i 032 – reprezentanci tych zespołów połączyli siły, by nagrać „hymn" koncertu „Góry, lasy i gitary". Będzie go można odśpiewać już w najbliższy piątek, 15 marca w Katowicach. – Nasz singiel jest mieszkanką poezji śpiewanej, folk rocka i dobrej zabawy. I taki właśnie będzie cały koncert – zapowiada Anita Sajnóg, wokalistka.

 • Plakat dla darczyńcy - pełnosprawne
  Data dodania: 13.03.2019

  Wybieg charytatywnie - Cracow Fashion Week dla Oliwiera

  Dwadzieścia wspaniałych kobiet, cztery projektantki mody i jeden charytatywny cel. Pokaz „przePROJEKTowani" w Radisson Blu Hotel Kraków, realizowany w ramach Cracow Fashion Week 2019 i połączony z wernisażem "Pełno-sprawne", pomoże Oliwierowi – podopiecznemu Fundacji Poland Business Run.

 • Kolejna wizyta EFF Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim
  Data dodania: 11.03.2019

  Kolejna wizyta EFF Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim

  Po raz pierwszy Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja pojawił się w Parlamencie Europejskim w 2014 roku. Od tej pory co roku powraca do Brukseli, by opowiadać o pracy na rzecz integracji oraz o festiwalu. Po raz piąty – na zaproszenie europosła Marka Plury, który w Brukseli działa między innymi na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 • Baśnie i legendy w gliwickim FORUM
  Data dodania: 09.03.2019

  Baśnie i legendy w gliwickim FORUM

  Organizatorzy konkursu plastycznego o tematyce „Baśnie i legendy" zapraszają na jego uroczyste zakończenie oraz wernisaż najciekawszych prac, 15 marca o godzinie 11.00 w Galerii Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach.

 • Na wiosennej aukcji „Bądźcie z nami"
  Data dodania: 08.03.2019

  Na wiosennej aukcji „Bądźcie z nami"

  Gościnny hotel Novotel City West w Krakowie, jak zawsze od wielu już lat, 4 marca oddał swoją reprezentacyjną salę we władanie artystom z niepełnosprawnością, podopiecznym Stowarzyszenia „Bądźcie z nami" i wspierających ich przyjaciołom.

 • „Góry, lasy i gitary" – koncert wbrew stereotypom w Katowicach
  Data dodania: 07.03.2019

  „Góry, lasy i gitary" – koncert wbrew stereotypom w Katowicach

  Wolna Grupa Bukowina, Beltaine, Pilár, 032, Sami oraz kabaret Drzewo a Gada – to oni już 15.03 wystąpią na scenie Katowic Miasta Ogrodów. – Będziemy śpiewać poezję, mieszać folk z rockiem i po prostu dobrze się bawić – zapowiada Anita Sajnóg. Co łączy tak różnych na pozór artystów i jaka jest idea koncertu?


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.