Kultura i Sztuka

 • Aktorzy z DPS Złota Jesień z Raciborza
  Data dodania: 03.10.2017

  Nieprzewidywalna i intrygująca PUMA

  W Pałacu Zagłębia w Dąbrowie Górniczej od 26 do 28 września, trwała VIII edycja przeglądu PUMA, czyli Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

 • Łączy ich Brat Albert
  Data dodania: 29.09.2017

  Łączy ich Brat Albert

  Ideały świętego Brata Alberta nie tracą na aktualności. Przekonuje o tym spotkanie zorganizowane 25 września w Kopalni Soli w Wieliczce. Tam też odbył się finał małopolskiej edycji 15. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych".

 • Podziemna promocja artystów
  Data dodania: 26.09.2017

  Podziemna promocja artystów

  22 września została otwarta wystawa dokumentująca 19. Plener Artystów Niepełnosprawnych „Wieliczka i Bańska Szczawnica - zabytki na Liście UNESCO". Liczne prace można podziwiać do 21 października br. w podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. „Nasze Sprawy".

 • Festiwal Kultury Bez Barier pod hasłem "Nie bój się chcieć" - od 29 września
  Data dodania: 21.09.2017

  Festiwal Kultury Bez Barier pod hasłem "Nie bój się chcieć" - od 29 września

  Ponad 265 wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami w 19 miastach zaplanowano podczas 5. edycji Festiwalu Kultury Bez Barier. Impreza, której ideą jest poprawa dostępności wydarzeń kulturalnych, rozpocznie się 29 września. Festiwal odbędzie się pod hasłem "Nie bój się chcieć".

 • "W pełnej gotowości do pełnoletności"
  Data dodania: 21.09.2017

  "W pełnej gotowości do pełnoletności"

  Kiedy w ubiegłym roku po siedemnastym koncercie finałowym w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu żegnaliśmy się z panią Elżbietą Cygnarowską, organizatorką Integracyjnych Spotkań Artystycznych Niepełnosprawnych, powiedziała nam, że wprawdzie co roku obiecuje sobie, że to już ostatni raz, chciałaby jednak "dociągnąć" do dwudziestki, bo to ładna, okrągła...

 • Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne
  Data dodania: 20.09.2017

  Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne

  XV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, do którego zaproszenie przyjęło 35 zespołów z 8 europejskich krajów, przeszedł już do historii. Uroczyste otwarcie oraz prezentacje sceniczne, tradycyjnie odbyły się na deskach sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

 • Światowa premiera filmu fabularnego o Andrei Bocellim
  Data dodania: 20.09.2017

  Światowa premiera filmu fabularnego o Andrei Bocellim

  We Florencji odbyła się światowa premiera filmu fabularnego o tenorze Andrei Bocellim. „Muzyka ciszy" w reżyserii Michaela Radforda to adaptacja książki śpiewaka pod tym samym tytułem. Jej bohaterem jest jego alter ego, Amos Bardi.

 • Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne
  Data dodania: 19.09.2017

  Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne

  Fundacja Kultury bez Barier zaprasza niewidomych i słabowidzących na warsztaty teatralne w ramach projektu Conradoteka dla wszystkich!, w trakcie których wspólnie przygotujemy niezapomniane przedstawienie pod czujnym okiem prowadzącej Grażyny Kopeć, aktorki i performerki.

 • Jubileusz multiartystycznego wydarzenia
  Data dodania: 18.09.2017

  Jubileusz multiartystycznego wydarzenia

  Po raz 20. artyści z niepełnosprawnością zaprezentowali w dniach 7-10 września swoją twórczość w Grudziądzu na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2017. Organizatorem przedsięwzięcia – jak zawsze – było Centrum Rehabilitacji im. biskupa Jana Chrapka i osobiście jego prezes Krystyna Grabowska.

 • Adam Pochopień „Zamek Żupny w Wieliczce"
  Data dodania: 15.09.2017

  „Wieliczka i Bańska Szczawnica – zabytki na Liście UNESCO"

  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie zapraszają na wystawę „Wieliczka i Bańska Szczawnica – zabytki na Liście UNESCO", która prezentuje prace powstałe w czasie 19. Pleneru Malarskiego Artystów Niepełnosprawnych. Można ją zobaczyć od 22 września do 21 października 2017 r. w Muzeum na III poziomie...


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON