Kultura i Sztuka

 • Piosenka i twórczość osób z niepełnosprawnością wkrótce w Tychach
  Data dodania: 12.10.2018

  Piosenka i twórczość osób z niepełnosprawnością wkrótce w Tychach

  Podopieczni i pracownicy Ośrodka św. Faustyna serdecznie zapraszają na XVIII Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 25 października 2018r w Teatrze Małym w Tychach. Rozpoczęcie o godz. 9:30.

 • MUZYCZNA POCZTÓWKA - Z muzyką przez świat!
  Data dodania: 11.10.2018

  MUZYCZNA POCZTÓWKA - Z muzyką przez świat!

  10 października miał miejsce Integracyjny Przegląd Twórczości MUZYCZNA POCZTÓWKA - Z muzyką przez świat. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ we współpracy z Konińskim Domem Kultury.

 • Kaliski teatr dla niewidomych i niesłyszących
  Data dodania: 08.10.2018

  Kaliski teatr dla niewidomych i niesłyszących

  W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w ramach drugiej edycji projektu „Zobacz, usłysz, poczuj teatr" można zobaczyć i posłuchać trzy spektakle przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

 • Kultura głuchych i PJM w Muzeum Śląskim
  Data dodania: 04.10.2018

  Kultura głuchych i PJM w Muzeum Śląskim

  Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego został ustanowiony w 1958 r. przez Światową Federację Głuchych i jest obchodzony corocznie w ostatnią niedzielę września. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób niesłyszących, ich prawa i osiągnięcia.

 • Bestiariusz pogranicza
  Data dodania: 24.09.2018

  Bestiariusz pogranicza

  Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się inicjatywa trzech współpracujących organizacji z Górnego Śląska. Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom" Pokochaj mnie" z Gorzyczek, Fundacji „ Kocham Swoje Życie" z Piekar Śląskich, i Śląskiego Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Mysłowic.

 • To był wielki blues!
  Data dodania: 21.09.2018

  To był wielki blues!

  Za nami już XIII edycja koncertu Blues dla Niepełnosprawnych, wydarzenia organizowanego przez Starostwo powiatowe w Wodzisławiu Śl. Impreza odbyła się 14 września w Ośrodku Wypoczynkowym „Olza" w Olzie. Przed sceną zebrała się publiczność złożona z osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów z 36 ośrodków i placówek terapeutycznych z całego woj....

 • Festyn integracyjny
  Data dodania: 21.09.2018

  „Patrzę dalej-za horyzont..."

  ... to hasło tegorocznych XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych - Łazy 2018, które odbyły się w dniach 12-14 września 2018 r. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego, starosty koszalińskiego oraz prezydenta Koszalina.

 • Nowa kampania River Island
  Data dodania: 20.09.2018

  Nowa kampania River Island

  „Etykiety są dla ubrań, ale nie dla ludzi" - to hasło przyświeca River Island już od jakiegoś czasu. Wcześniej do kampanii zaproszono między innymi chłopca z zespołem Downa, a teraz można zobaczyć dorosłych modeli, którym daleko od „ideałów" z wybiegów.

 • Możesz! Każdy może!
  Data dodania: 19.09.2018

  Możesz! Każdy może!

  Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! włączyć się w 6. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier. Festiwal odbędzie się w dniach 28 września – 7 października oraz w weekend 12 – 14 października 2018 roku. Hasło tegorocznej edycji to tylko jedno, nie pozostawiające wątpliwości słowo: Możesz!

 • Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących
  Data dodania: 18.09.2018

  Projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących

  Teatr Ludowy w Krakowie realizuje projekt „Przewodnicy zmysłów". Na codwutygodniowych warsztatach osoby z dysfunkcjami wzroku wraz z artystami i naukowcami z Katedry Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego poznają tajniki teatru.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.