Kultura i Sztuka

 • Uczniowska sztuka. Kolekcjonerzy nagród ze Skierniewic
  Data dodania: 04.12.2018

  Uczniowska sztuka. Kolekcjonerzy nagród ze Skierniewic

  „ONI" – to wystawa przedstawiająca prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach. 2 tygodnie po jej otwarciu zostało zorganizowane spotkanie z autorami dzieł, które znajdują się w kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się 27 listopada w Galerii Gil na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej.

 • Gliwickie Spotkania Tęczowe
  Data dodania: 28.11.2018

  Gliwickie Spotkania Tęczowe

  XII Gliwickie Spotkania Tęczowe już za nami! 22 listopada br. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź w Gliwicach-Łabędach spotkały się zespoły artystów z niepełnosprawnościami z Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych.

 • Niezwykły występ laureatów „Ślimakowych Rytmów" w Parlamencie Europejskim
  Data dodania: 28.11.2018

  Niezwykły występ laureatów „Ślimakowych Rytmów" w Parlamencie Europejskim

  Prof. Henryk Skarżyński, pionier implantów słuchowych w Polsce i na świecie, wraz z zespołem wszczepił blisko 8 000 różnego rodzaju implantów słuchowych, przywracając do aktywności rodzinnej, społecznej czy zawodowej kolejne pokolenia pacjentów.

 • Film „Przerwana misja" z główną nagrodą festiwalu NURT 2018
  Data dodania: 24.11.2018

  Film „Przerwana misja" z główną nagrodą festiwalu NURT 2018

  Film „Przerwana misja" Petra Aleksowskiego otrzymał nagrodę publiczności oraz został Wydarzeniem 24. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2018. Impreza zakończyła się w piątek w Kielcach.

 • „Urodziłeś się w Polsce, nie wstydź się tego, poznawaj i pamiętaj swoją historię, bo warto" -
  Data dodania: 20.11.2018

  „Urodziłeś się w Polsce, nie wstydź się tego, poznawaj i pamiętaj swoją historię, bo warto"

  to hasło projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, które z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości realizowała młodzież w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

 • Autorka na tle zamku w Kórniku
  Data dodania: 20.11.2018

  Ależ jesteś piękna, Polsko!

  Ukochany kraj,Umiłowany kraj,Ukochane i miasta, i wioski,Ukochany kraj,Umiłowany kraj,Ukochany, jedyny, nasz polski... Konstanty Ildefons Gałczyński

 • Niepowtarzalne inscenizacje w Lwówku
  Data dodania: 19.11.2018

  Niepowtarzalne inscenizacje w Lwówku

  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło Lwówek (wielkopolskie) zorganizowało osiemnastą edycję Wojewódzkiego Przeglądu Grup Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. 17 listopada w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Lwówku zdolności aktorskie, taneczne i improwizatorskie zaprezentowało osiem...

 • Festiwal Otwartych Serc
  Data dodania: 17.11.2018

  Festiwal Otwartych Serc

  23 października artyści-amatorzy z niepełnosprawnością spotkali się na XIV edycji Festiwalu Otwartych Serc, który tradycyjnie odbył się w Starochorzowskim Domu Kultury. Jego pełna nazwa to Wojewódzki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych.

 • O imionach - muzycznie
  Data dodania: 16.11.2018

  O imionach - muzycznie

  3 listopada już po raz dziewiąty artyści zaproszeni przez Fundację Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej „Wygrajmy Razem" zaprezentowali w Dąbrowie Górniczej swój talent muzyczny i wokalny. W sobotni wieczór od godziny 17.00 na scenie dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia (współorganizator imprezy) rozbrzmiały najbardziej znane piosenki do których...

 • Świat nie tylko aniołów, czyli Sonia na nowo
  Data dodania: 15.11.2018

  Świat nie tylko aniołów, czyli Sonia na nowo

  Jeszcze w listopadzie ub. roku w Klubie Sosnowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Ziemowit" miał miejsce wernisaż wystawy obrazów na szkle Soni Osieckiej-Babut, zatytułowanej „Sonia na nowo". I rzeczywiście. Znając twórczość tej artystki od ponad 30. lat pewne zaskoczenie budziły różnice stylistyczne, kolorystyczne i w samej technice tworzenia.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.