Kultura i Sztuka

 • fot.: archiwum fundacji
  Data dodania: 15.03.2018

  Do 25 marca przedłużono eliminacje do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki!

  Na prośbę bardzo wielu osób z niepełnosprawnością, które kochają śpiew, przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń do 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki do 25 marca.

 • Oscary dla filmów z bohaterami z niepełnosprawnością
  Data dodania: 08.03.2018

  Oscary dla filmów z bohaterami z niepełnosprawnością

  Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu.

 • 21 aukcja „Bądźcie z nami"
  Data dodania: 01.03.2018

  21 wystawa i aukcja „Bądźcie z nami"

  Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowana – jak co roku – przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" w Krakowie, odbyła się 26 lutego. Już po raz 21. Niemal od początku uczestników i gości wystawy i aukcji podejmuje hotel Novotel City West w Krakowie.

 • Nie widzieć, to nie znaczy – nie być!
  Data dodania: 01.03.2018

  Nie widzieć, to nie znaczy – nie być!

  Na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach 23 lutego miała miejsce prapremiera niezwykłego spektaklu – reportaż teatralny „Spójrz na mnie". Jego uczestnikami obok aktorów Teatru Śląskiego byli niewidomi, traktujący swój w nim udział jako swego rodzaju terapię.

 • Poplenerowy przystanek. Teraz Politechnika
  Data dodania: 28.02.2018

  Poplenerowy przystanek. Teraz Politechnika

  W ramach 68. spotkań artystycznych osób niepełnosprawnych odbyło się otwarcie dwóch wystaw. Wydarzenie zostało zorganizowane 26 lutego na terenie Politechniki Krakowskiej. Miłośnicy sztuki mogą do 15 marca podziwiać nie tylko prace Jerzego Galosa. Atrakcję stanowią też dzieła dokumentujące 19. Plener Artystów Niepełnosprawnych „Wieliczka i Bańska...

 • Recepta na uśmiechnięte życie
  Data dodania: 26.02.2018

  Recepta na uśmiechnięte życie

  Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 1, ul. Ligonia w Katowicach, wczesny wieczór 20 lutego. Wchodzących wita sympatyczny, uśmiechnięty młody człowiek na wózku elektrycznym. Uśmiechają się więc wszyscy do niego, i do siebie. I już jest dobrze, nastrój przyjemny, w końcu obecni już są po pracy, wyluzowani. No właśnie – luz, to słowo klucz tego...

 • Ogłoszenie o naborze do XVI Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych 2018
  Data dodania: 22.02.2018

  Ogłoszenie o naborze do XVI Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych 2018

  Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie rozpoczyna nabór do XVI edycji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, która realizowana będzie w dniach 10-14 września 2018 r.

 • 15.Miedzynarodowe Biennale – skromny(?) jubileusz
  Data dodania: 16.02.2018

  15.Miedzynarodowe Biennale – skromny(?) jubileusz

  15 jest liczbą niewielką w wymiarze rocznicowym, ale gdy uświadomimy sobie, że w przypadku biennale oznacza ona trzydzieści lat aktywności inicjatorów i organizatorów tego przedsięwzięcia, sprawa nabiera innego wymiaru.

 • FSON ogłasza 25. Ogólnopolski Konkurs Literacki Prozy i Poezji
  Data dodania: 16.02.2018

  FSON ogłasza 25. Ogólnopolski Konkurs Literacki Prozy i Poezji

  25 lat historii, setki uczestników obojga płci, od nastoletnich debiutantów po zasłużonych, wytrawnych autorów, tysiące nadesłanych utworów pisanych wierszem i prozą, kilkanaście tomików, ponad sześćdziesiąt numerów kwartalnika "Słowem i Kształtem", spotkania autorskie, liczne cytowania w periodykach, książki edytowane przez innych wydawców.

 • Konkurs „Słowa, dobrze, że jesteście" - ruszyła 8. edycja
  Data dodania: 15.02.2018

  Konkurs „Słowa, dobrze, że jesteście" - ruszyła 8. edycja

  Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" zaprasza Czytelników oraz Redakcję Magazynu „Nasze Sprawy" do wzięcia udziału w kolejnej, już 8. edycji Ogólnopolskiego Konkurs Poezji dla Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.