Kultura i Sztuka

 • 12. Karnawałowy Bal Integracyjny Fundacji Iskierka
  Data dodania: 08.02.2018

  12. Karnawałowy Bal Integracyjny Fundacji Iskierka

  Karnawałowa zabawa na oddziałach szpitalnych to już tradycja Fundacji Iskierka, działającej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. We wtorek 6 lutego odbył się bal w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu.

 • Świat mody na dłoni
  Data dodania: 08.02.2018

  Świat mody na dłoni

  Długo żył w przekonaniu, że fryzjerstwo dla jednorękiej osoby jest niemożliwe. Dziś zna swoją wartość, ma wyrobioną markę w tej branży, a z jego usług skorzystał m.in. Andrea Bocelli. Tomasz Karcz jest też ceniony jako projektant mody.

 • Ostatnie Herody, czyli kolędowanie przemija
  Data dodania: 08.02.2018

  Ostatnie Herody, czyli kolędowanie przemija

  Herody - obyczaj kolędowy, który w zależności od regionu Polski rozpoczynał się drugiego dnia świąt albo tuż po nowym roku. W niektórych regionach Herody trwają od początku nowego roku do Trzech Króli, w innych do 1 lutego.

 • Pełnia życia, czyli życie mimo wszystko
  Data dodania: 05.02.2018

  Pełnia życia, czyli życie mimo wszystko

  "Pełnia życia" ("Breathe"): melodramat w reżyserii Andy'ego Serkisa z Andrew Garfieldem, Claire Foy i Hugh Bonneville w głównych rolach. Film z nominowanym do Oscara Andrew Garfieldem wejdzie na ekrany kin 16 lutego.

 • Promocja aktywności, integracji i historii miasta
  Data dodania: 02.02.2018

  Promocja aktywności, integracji i historii miasta

  Na początku lutego w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych (CETA) we Wrocławiu odbyła się premiera słuchowisk multimedialnych, które powstały w ramach projektu „Zasłyszajki Wrocławskie".

 • teatrwizbie@gmail.com, czyli jedność przeciwieństw
  Data dodania: 29.01.2018

  teatrwizbie@gmail.com, czyli jedność przeciwieństw

  Powyższy adres nie jest wirtualny – istnieje naprawdę. 25 stycznia ten „najmniejszy teatr na Górnym Śląsku" – jak mówią jego założyciele – zaprosił swoich sympatyków na pierwszy spektakl, pt. „Dom. Drzewo, dziecko" w swojej nowej siedzibie.

 • Uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oscara Kolberga w Czasławiu filia w Krzczonowie
  Data dodania: 29.01.2018

  Anielskie kolędowanie

  Oddział Małopolski PFRON i Radio Kraków rozpoczęły współpracę. W jej ramach został zorganizowany koncert kolęd i pastorałek pt. „Kolędujmy z Aniołami". Swoje talenty zaprezentowali m.in. niewidomi i niedowidzący uczniowie. Dodatkową atrakcję stanowiła wystawa obrazów Stanisława Kmiecika.

 • Pjus. Pasja, muzyka i cyfrowy słuch
  Data dodania: 26.01.2018

  Pjus. Pasja, muzyka i cyfrowy słuch

  Wycięcie guzów z nerwów słuchowych brzmi jak wyrok dla wokalisty. Jednak Karol Nowakowski, czyli Pjus, nie zrezygnował z realizacji muzycznej pasji. Pomaga mu w tym całkowicie sztuczny, cyfrowy zmysł słuchu. 35-latek wydał w listopadzie ub.r. płytę „Słowowtóry".

 • Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie
  Data dodania: 24.01.2018

  Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie

  Stowarzyszenie NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej oraz Stowarzyszenie LEPSZE JUTRO z Włodawy wspólnie z kierownictwem bibliotek w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie serdecznie zapraszają na spotkania promocyjne książki Patryka Osieleńca pt."Gra".

 • Wielkopolska na świątecznie
  Data dodania: 22.01.2018

  Wielkopolska na świątecznie

  W świątecznej atmosferze 18 grudnia podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, którzy biorą udział w zajęciach w WTZ w Pisarzowicach spotkali się w restauracji „Maciejanka" w Kobylej Górze na tradycyjnej Wigilii.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.