Kultura i Sztuka

 • Nostalgia, wzruszenie, radość i barwne spektakle
  Data dodania: 29.05.2018

  Nostalgia, wzruszenie, radość i barwne spektakle

  Jubileusz to zwykle podniosła i wzruszająca uroczystość, często zabarwiona lekkim smuteczkiem z nutką nostalgii za czasem minionym. Bo zawsze idealizujemy przeszłość, „ten szczęsny czas”, nawet jeśli były problemy, bo przecież zostały pokonane! I to już jest powód do radości, do tego, by śmiech dźwięczał od początku takiego spotkania....

 • Nagroda PAU dla Anny Dymnej
  Data dodania: 24.05.2018

  Nagroda PAU dla Anny Dymnej

  W Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu 21 maja odbyła się piękna i bardzo wzruszająca uroczystość, której bohaterką była Anna Dymna, aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Została laureatką nagrody Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) Erazma i Anny Jerzmanowskich.

 • Konkurs Sztuka Osób Niepełnosprawnych – nowa edycja
  Data dodania: 21.05.2018

  Konkurs Sztuka Osób Niepełnosprawnych – nowa edycja

  PFRON ogłosił XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

 • Tym razem big-beatowy zawrót głowy!
  Data dodania: 15.05.2018

  Tym razem big-beatowy zawrót głowy!

  Już 27 maja w ramach „Dni Dąbrowy Górniczej” odbędzie się 11. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Niewidomych „Dotyk Dźwięku”. Tegoroczny koncert pod hasłem „Big beatowy zawrót głowy” zabrzmi największymi przebojami szalonych lat 60.

 • Poezja, czyli odsłanianie twarzy
  Data dodania: 11.05.2018

  Poezja, czyli odsłanianie twarzy

  Jury wyłoniło laureatów tegorocznej, już ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”, zorganizowanego przez Fundację Anny Dymnej Mimoo Wszystko.

 • Festiwal talentów „Pod Kluczem”
  Data dodania: 30.04.2018

  Festiwal talentów „Pod Kluczem”

  Po raz kolejny młodzi artyści z niepełnosprawnością zachwycili nie tylko liczną publiczność, ale i profesjonalne jury. Tym razem w Mysłowicach, ponad 75-tysięcznym mieście na Śląsku, w granicach pięknej ziemi pszczyńskiej. Mieście nie za dużym, ale znanym, a nawet sławnym, a to za sprawą przede wszystkim kultowego dzisiaj zespołu Myslowtz, no i...

 • Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika
  Data dodania: 28.04.2018

  Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika

  Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczył XVI Przegląd Teatralno-Muzyczny „O Buławę Lajkonika”, który odbył się w terminie 17-20 kwietnia w Krakowie. Występy artystów z niepełnosprawnościami stały na wysokim poziomie. Na ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród trzeba poczekać do 9 czerwca. 

 • Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III
  Data dodania: 13.04.2018

  Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie ogłasza rekrutację na twórcze warsztaty arteterapii w ramach projektu „Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III”.

 • Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie
  Data dodania: 05.04.2018

  Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie

  Urząd Miejski w Chorzowie oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają do składania do końca kwietnia zgłoszeń do konkursu na inicjatywy „Kultura na Wolności” Projekt adresowany jest do animatorów kultury, pomysłowych mieszkańców Chorzowa i miast okolicznych oraz organizacji pozarządowych.

 • Kochają podróże
  Data dodania: 05.04.2018

  Kochają podróże

  W czwartkowe przedpołudnie 5 kwietnia Salę Wielką Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wypełniły okrzyki dzieci i dorosłych. Były to emocje spowodowane występami artystycznymi podczas XIX Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.