Kultura i Sztuka

 • Kolędowanie ze Stańczykiem
  Data dodania: 09.01.2018

  Kolędowanie ze Stańczykiem

  Łączy nas sztuka - to hasło wielokrotnie powtarzano 5 stycznia w Bibliotece Kraków Filii 21. Tam podopieczni Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych zaprezentowali swoje talenty. Publiczność miała okazję podziwiać wystawę prac, a także aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu „Hej kolęda, kolęda" w reżyserii i opracowaniu Renaty Nowickiej.

 • Wykluczeni stawiają na kino
  Data dodania: 30.12.2017

  Wykluczeni stawiają na kino

  Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego (ITAN) zawładnął sceną i wielkim ekranem - tak wyglądał wieczór 22 grudnia w kinie Kijów.Centrum w Krakowie. Tam odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Wykluczeni" w reżyserii Artura Dziurmana. Wcześniej aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności we fragmencie spektaklu „Legenda Starszych Panów" z udziałem Jacka...

 • „Niepełnosprawność jest siłą"
  Data dodania: 21.12.2017

  „Niepełnosprawność jest siłą"

  - II Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych był okazją do podsumowań i podziękowań osobom i instytucjom za rok współpracy przy tworzeniu systemu działań na rzecz osób niepełnosprawnych – powiedziała Marta Mordarska – dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON podczas uroczystości 18 grudnia. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania OPOKA w Starym Sączu.

 • „Malujemy muzykę" na wystawie Oscillate
  Data dodania: 18.12.2017

  „Malujemy muzykę” na wystawie Oscillate

  Z inicjatywy Fundacji Kocham Swoje Życie 16 grudnia powstała w Kędzierzynie-Koźlu wystawa mieszcząca się w nurcie przedsięwzięcia artystycznego pod roboczym tytułem „Malujemy muzykę".

 • Białystok: wystawa terapeutycznych prac pacjentek onkologii
  Data dodania: 13.12.2017

  Białystok: wystawa terapeutycznych prac pacjentek onkologii

  Kilkadziesiąt obrazów - głównie pejzaży w różnych porach roku - namalowały pacjentki, podopieczne Białostockiego Centrum Onkologii w ramach specjalnych zajęć z arteterapeutką Małgorzatą Wróbel-Kruczenkow.Efekty warsztatów pokazano we wtorek na wystawie w szpitalu, wydano także specjalny kalendarz.

 • Białystok: ponad 180 dzieł sztuki dostępnych dla osób niewidomych
  Data dodania: 11.12.2017

  Białystok: ponad 180 dzieł sztuki dostępnych dla osób niewidomych

  Obrazy Caravaggia, architektura Pałacu Krasińskich czy rzeźby Berniniego - zostały opisane za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu będą dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych. Dzieła sztuki do końca roku zostaną udostępnione w internecie, będzie ich w sumie ponad 180.

 • Miejska Orkiestra Dęta Dąbrowy Górniczej
  Data dodania: 09.12.2017

  Wygrali kolejny raz. Mimo wszystko

  Kolejna edycja projektu Wygrajmy Razem Mimo Wszystko realizowanego przez dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem"odbyła się 18 i 19 listopada w Dąbrowie Góniczej. Po raz drugi muzyczne spotkanie trwało dwa dni i składało się z dwóch niezależnych wydarzeń artystycznych. Pierwsze z nich to koncert pt. „Muzyczne przeboje filmowe" na scenie teatralnej Pałacu...

 • Certyfikaty dla obiektów kultury przystosowanych dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 05.12.2017

  Certyfikaty dla obiektów kultury przystosowanych dla niepełnosprawnych

  33 obiekty kultury w Małopolsce otrzymały 4 grudnia certyfikaty dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zaświadczenia instytucjom przyznał zarząd województwa małopolskiego, a obiekty testowali niepełnosprawni.

 • Koncertowe wsparcie, czyli, Dziecięca Orkiestra Onkologiczna
  Data dodania: 28.11.2017

  Śpiewające wsparcie, czyli, Dziecięca Orkiestra Onkologiczna

  11 koncert Fundacji Iskierka "Mój jest ten czas!" pod dyrekcją artystyczną Piotra Sutta, odbył się 26 listopada w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Dziecięca Orkiestra Onkologiczna jest autorskim projektem Fundacji Iskierka, w którym dzieci zmagające się z rakiem, grają na instrumentach perkusyjnych, wspomagane „śpiewająco" przez znanych artystów.

 • „Piękne spojrzenie" finałem projektu „5 zmysłów"
  Data dodania: 24.11.2017

  „Piękne spojrzenie" finałem projektu „5 zmysłów"

  Spektakl muzyczny „Piękne spojrzenie" w reż. Katarzyny Stoparczyk zwieńczy w Poznaniu tegoroczną edycję projektu „5 zmysłów. Imaginarium". W trakcie wydarzenia muzycy wykonają specjalnie napisane utwory inspirowane wypowiedziami niewidomych dzieci.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.