Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 30.09.2010

  Czym jest obraz?

  Wielu ma problem z odpowiedzią na to pozornie łatwe pytanie, które staje się trudne, gdy stawiają je dzieci słabowidzące i niewidome. Nauczyciele, dysponujący często tylko różnej jakości reprodukcjami, mają świadomość, że wiedza uczniów z dysfunkcją wzroku na temat rozumienia i przeżywania dzieł malarskich jest bardzo pobieżna i niewystarczająca.

 • Data dodania: 29.09.2010

  Plener Osieki 2010

  W dniach 15-17 września 2010 roku, pod hasłem „Czasami brakuje mi słów - więc wszystko namaluję", Koszalińskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zorganizowało kolejny, już VIII Integracyjny Plener Artystyczny - Osieki 2010, w pięknej i malowniczej nadmorskiej miejscowości.

 • Data dodania: 29.09.2010

  Promocja sztuki ONI

  Muzeum Śląskie w Katowicach 17 września br. gościło uczestników ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną pn. „ONI - rola oraz aspekt artystyczny twórczości osób niepełnosprawnych intelektualnie". Była ona zwieńczeniem projektu „ONI - promocja sztuki osób niepełnosprawnych...

 • Data dodania: 23.09.2010

  Konkurs „Żyć z pasją"

  Pomorska Fundacja Sportu i Turystyki Osób Niepełnosprawnych „Keja" ogłasza pierwszą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Żyć z pasją", który rozpocznie się 1 października i potrwa do 30 listopada 2010 r.

 • VII EFFI TY I JA w Koszalinie
  Data dodania: 19.09.2010

  VII EFFI TY I JA w Koszalinie

  Już po raz siódmy, w dniach 7-11 września 2010 r., w Koszalinie odbył się Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Organizatorami tego bezprecedensowego wydarzenia są Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna. Jego dyrektorem - jak zawsze - niezastąpiona Barbara Jaroszyk,...

 • Mazowieckie Centrum Kultury otwarte i przystosowane
  Data dodania: 19.09.2010

  Mazowieckie Centrum Kultury otwarte i przystosowane

  16 września br. w Sali Widowiskowej Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczystość otwarcia budynku po remoncie połączona z konferencją prasową. Renowacja zabytkowej siedziby była możliwa dzięki środkom unijnym i z budżetu województwa mazowieckiego.

 • Design Silesia dla wszystkich
  Data dodania: 19.09.2010

  Design Silesia dla wszystkich

  13 września br. w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Jeszcze lepsze Śląskie. Design Silesia".

 • Data dodania: 15.09.2010

  „Ale to już było..."

  W dniach od 8-10 września 2010 r. odbył się XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Ale to już było ..". Imprezę zorganizował Zarząd Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

 • Integracja w teatrze
  Data dodania: 15.09.2010

  Integracja w teatrze

  10 września br. zakończyły się 10. Łaziskie Spotkania Teatralne. Oprócz grup miejscowych (Mikstura) udział wzięły zespoły z Katowic (Creatorium) i Orzesza (Alter Ego). W niewielkich Łaziskach Górnych od dziesięciu lat w Miejskim Domu Kultury spotykają się raz w roku amatorskie grupy teatralne wymieniając doświadczenia i prezentując nowe spektakle....

 • „Kosmiczny" spektakl
  Data dodania: 12.09.2010

  „Kosmiczny" spektakl

  Jeśli ktoś stale ma wrażenie, że w teatrze dla dzieci bajki zaczynają się od słów: za siedmioma górami, za siedmioma lasami..., to na spektaklu „Kosmita" będzie musiał zrewidować swoje wyobrażenia. Bo chociaż przedstawienie można obejrzeć w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, to „Kosmita" z pewnością typową bajką nie jest.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.