Kultura i Sztuka

 • Wszyscy odnieśli sukces
  Data dodania: 23.07.2008

  Wszyscy odnieśli sukces

  Prezentacja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, promocja ich talentów i dokonań, popularyzacja wszelkich przejawów ich aktywności oraz propagowanie terapii przez sztukę jako formy pracy z osobami niepełnosprawnymi - to główne cele jakie postawili sobie organizatorzy IV Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk...

 • XV jubileuszowe widowisko „Bądźcie z Nami”
  Data dodania: 22.07.2008

  XV jubileuszowe widowisko „Bądźcie z Nami”

  Kolorowe krasnoludki, różowe świnki, latające motylki, trele leśnych ptaków oraz radosne śpiewanie i tańce przeniosły widzów Teatru Bagatela w Krakowie w krainę baśni 6 maja 2008 roku.

 • GŁOS I RYTM – Warsztat pieśni antycznych
  Data dodania: 22.07.2008

  GŁOS I RYTM – Warsztat pieśni antycznych

  Warsztat pieśni antycznych to trzeci etap projektu integracyjnych warsztatów artystycznych Strefy Otwartej (po warsztatach plastycznych oraz teatralnych). Otwieramy przestrzeń do współpracy z osobami niepełnosprawnymi oraz dla wszystkich, którzy pragną wraz z nimi podjąć próbę poszukiwań nowych rejonów artystycznych.

 • XIV Festiwal Artystyczny DPS w Dąbrowie Górniczej
  Data dodania: 21.07.2008

  XIV Festiwal Artystyczny DPS w Dąbrowie Górniczej

  Po raz czternasty DPS w Dąbrowie Górniczej wraz z Urzędem Miejskim zorganizował w dniach 14 i 15 maja Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej.

 • Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”
  Data dodania: 21.07.2008

  Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”

  Jego organizatorami były Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, OSRiR, oraz Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza".

 • VI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych
  Data dodania: 21.07.2008

  VI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

  Koncertem Justyny Steczkowskiej zainaugurowano 2 czerwca, w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki, tegoroczną, VI edycję Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych. W dniach 2-6 czerwca w Tczewie i Gołuniu zespoły teatralne z Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Azerbejdżanu, Portugalii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii oraz Niemiec...

 • II Przegląd TON w Ciechocinku
  Data dodania: 21.07.2008

  II Przegląd TON w Ciechocinku

  W sobotę, 7 czerwca w Ciechocinku odbył się drugi Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych TON 2008. W Sanatorium Uzdrowiskowym „Polex-Ruch" zagościły malarstwo, muzyka i poezja.

 • ZACZAROWANY KRAKÓW – Zwyciężają mimo wszystko
  Data dodania: 18.07.2008

  ZACZAROWANY KRAKÓW – Zwyciężają mimo wszystko

  Pod patronatem honorowym prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego odbyły się w dniach 14-15 czerwca w Krakowie V Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko", których organizatorem - jak zwykle - była Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko.

 • FESTIWAL „NIKISZ-FOR”
  Data dodania: 18.07.2008

  FESTIWAL „NIKISZ-FOR”

  I Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej „NIKISZ-FOR" prezentujący malarstwo, rzeźbę, ceramikę, tapiserię i rękodzieło wykonane przez artystów z 26 krajów rozpoczął się 24 czerwca w Katowicach.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON