Kultura i Sztuka

 • Mazowieckie Centrum Kultury otwarte i przystosowane
  Data dodania: 19.09.2010

  Mazowieckie Centrum Kultury otwarte i przystosowane

  16 września br. w Sali Widowiskowej Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczystość otwarcia budynku po remoncie połączona z konferencją prasową. Renowacja zabytkowej siedziby była możliwa dzięki środkom unijnym i z budżetu województwa mazowieckiego.

 • Design Silesia dla wszystkich
  Data dodania: 19.09.2010

  Design Silesia dla wszystkich

  13 września br. w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Jeszcze lepsze Śląskie. Design Silesia".

 • Data dodania: 15.09.2010

  „Ale to już było..."

  W dniach od 8-10 września 2010 r. odbył się XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Ale to już było ..". Imprezę zorganizował Zarząd Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

 • Integracja w teatrze
  Data dodania: 15.09.2010

  Integracja w teatrze

  10 września br. zakończyły się 10. Łaziskie Spotkania Teatralne. Oprócz grup miejscowych (Mikstura) udział wzięły zespoły z Katowic (Creatorium) i Orzesza (Alter Ego). W niewielkich Łaziskach Górnych od dziesięciu lat w Miejskim Domu Kultury spotykają się raz w roku amatorskie grupy teatralne wymieniając doświadczenia i prezentując nowe spektakle....

 • „Kosmiczny" spektakl
  Data dodania: 12.09.2010

  „Kosmiczny" spektakl

  Jeśli ktoś stale ma wrażenie, że w teatrze dla dzieci bajki zaczynają się od słów: za siedmioma górami, za siedmioma lasami..., to na spektaklu „Kosmita" będzie musiał zrewidować swoje wyobrażenia. Bo chociaż przedstawienie można obejrzeć w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, to „Kosmita" z pewnością typową bajką nie jest.

 • Data dodania: 02.09.2010

  Usłyszeć teatr

  Teatr Konsekwentny z Warszawy wraz z Fundacją „Zdążyć z pomocą" 27 września 2010 r. organizuje konferencję „Usłyszeć teatr... Kultura dla wszystkich?", na której zostanie zaprezentowany portal kulturalny www.uslyszecteatr.waw.pl.

 • Laury „Impresji Artystycznych 2010" zostały rozdane
  Data dodania: 15.08.2010

  Laury „Impresji Artystycznych 2010" zostały rozdane

  Impresje Artystyczne, czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, organizowany przez fundację PRO OMNIBUS po raz 14 odbywał się w Ciechocinku w dniach 16 lipca - 2 sierpnia, a składał się z warsztatów wokalnych i serii koncertów. Brało w nim udział 50 utalentowanych młodych osób z niepełnosprawnością.

 • Data dodania: 18.07.2010

  Muzyka Chopina dostępna dla niedosłyszących

  Po raz pierwszy muzyka Fryderyka Chopina cieszyć będzie mogła osoby niedosłyszące. Będzie to możliwe dzięki systemowi komunikacji bezprzewodowej (FM).

 • IX Spotkania Teatralne w Łodzi
  Data dodania: 29.06.2010

  IX Spotkania Teatralne w Łodzi

  Międzynarodowe Biennale, IX Spotkania Teatralne Terapia i Teatr zostały zorganizowane w terminie 7-9 czerwca 2010 roku przez Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, we współpracy z wieloma instytucjami z obszarów nauki, kultury i edukacji oraz z organizacjami pozarządowymi. Honorowy patronat nad festiwalem przyjął minister kultury i dziedzictwa narodowego...

 • Data dodania: 23.06.2010

  Warsztaty teatralne w Koszalinie

  Kilkadziesiąt osób z różnymi niepełnosprawnościami bierze udział w integracyjnych warsztatach teatralnych, odbywających się w Teatrze Propozycji ,,Dialog" oraz w Bibliotece Publicznej w Koszalinie. Są one jedną z imprez towarzyszących VII Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu ,,Integracja Ty i Ja", który odbędzie się w Koszalinie w terminie 7-11 września...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.