Kultura i Sztuka

 • Szkoła Odkrywców Talentów
  Data dodania: 01.03.2011

  Szkoła Odkrywców Talentów

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej otrzymał w styczniu 2011 r. zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów" biorąc udział w projekcie ogłoszonym przez MEN, a współfinansowanym przez Unię Europejską. Uczniowie ośrodka działają w wielu dziedzinach, ale najwięcej laurów zdobywają śpiewając,...

 • Data dodania: 28.02.2011

  Bal Ducha w Dworze Artusa

  Po „Kolędach dla Ducha" odśpiewanych 19 grudnia 2010 r. w Kościele Garnizonowym w Toruniu, z serdecznym wspomnieniem profesora Stanisława Duszyńskiego - założyciela Fundacji Ducha na rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych - przyszła kolej na Doroczny Bal Charytatywny Przyjaciół Fundacji Ducha. Jak zwykle udał się wyśmienicie.

 • Data dodania: 24.02.2011

  Rekordowa aukcja w Krakowie

  16 lutego 2011 r. ogodz.18.00 w hotelu NOVOTEL-BRONOWICE, przy al. Armii Krajowej 11 odbyła się czternasta wystawa i aukcja prac plastycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej BĄDŹCIE Z NAMI.

 • Lektury (nie) obowiązkowe
  Data dodania: 24.02.2011

  Lektury (nie) obowiązkowe

  „Białą laską po kinowym ekranie” W Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie 18 stycznia 2011 r. odbyła się konferencja, będąca inauguracją wydawnictwa "Białą laską po kinowym ekranie".

 • Data dodania: 17.02.2011

  PZN zaprasza muzyków na warsztaty

  Polski Związek Niewidomych organizuje pięciodniowe warsztaty poświęcone brajlowskiej notacji muzycznej. Do udziału w szkoleniu zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zajmować się adaptacją czarnodrukowego zapisu nutowego do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

 • Data dodania: 16.02.2011

  Rozpoczęły się eliminacje do VII edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki!

  17 stycznia 2011r. ruszyła VII edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, ogólnopolskiego festiwalu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Najlepsi z nich w czerwcu zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki, m.in. Moniki Kuszyńskiej i Ani Wyszkoni!

 • Ruszył projekt „Sztuka czyni człowieka"
  Data dodania: 13.02.2011

  Ruszył projekt „Sztuka czyni człowieka"

  Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych informuje, że z początkiem roku przystąpił do realizacji projektu „Art Made Man" - „Sztuka czyni człowieka - Terapia poprzez taniec, sztukę i rękodzieło". Program realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej ma na celu przetestowanie zintegrowanej metody rehabilitacji...

 • Data dodania: 01.02.2011

  Nieustające Warsztaty Teatralne

  W imieniu organizatorów Śląskiego Nieprzetartego Szlaku - cyklu imprez artystycznych dla osób niepełnosprawnych, zapraszamy terapeutów, pedagogów oraz opiekunów pracujących z tymi osobami na kolejne w tym roku Warsztaty Metodyczne realizowane w ramach Nieustających Warsztatów Teatralnych Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku.

 • Data dodania: 05.01.2011

  Nabór do Integracyjnego Teatru Tańca ,,Kierunek"

  Śląski Teatr Tańca w Bytomiu ogłasza nabór do Integracyjnego Teatru Tańca ,,Kierunek"- pierwszego w Polsce teatru tańca z udziałem tancerzy niepełnosprawnych fizycznie.

 • Data dodania: 04.01.2011

  Muzyka łagodzi nie tylko obyczaje

  Na Śląsku od 2006 roku działa Fundacja Iskierka. Jednym z jej głośniejszych i spektakularnych przedsięwzięć jest coroczny grudniowy koncert kilkudziesięcioosobowej Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej składającej się z małych pacjentów, ich rodziców oraz lekarzy i pielęgniarek, pod batutą prof. Piotra Sutta. Wszyscy grają na instrumentach perkusyjnych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.