Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 16.02.2011

  Rozpoczęły się eliminacje do VII edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki!

  17 stycznia 2011r. ruszyła VII edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, ogólnopolskiego festiwalu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Najlepsi z nich w czerwcu zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki, m.in. Moniki Kuszyńskiej i Ani Wyszkoni!

 • Ruszył projekt „Sztuka czyni człowieka"
  Data dodania: 13.02.2011

  Ruszył projekt „Sztuka czyni człowieka"

  Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych informuje, że z początkiem roku przystąpił do realizacji projektu „Art Made Man" - „Sztuka czyni człowieka - Terapia poprzez taniec, sztukę i rękodzieło". Program realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej ma na celu przetestowanie zintegrowanej metody rehabilitacji...

 • Data dodania: 01.02.2011

  Nieustające Warsztaty Teatralne

  W imieniu organizatorów Śląskiego Nieprzetartego Szlaku - cyklu imprez artystycznych dla osób niepełnosprawnych, zapraszamy terapeutów, pedagogów oraz opiekunów pracujących z tymi osobami na kolejne w tym roku Warsztaty Metodyczne realizowane w ramach Nieustających Warsztatów Teatralnych Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku.

 • Data dodania: 05.01.2011

  Nabór do Integracyjnego Teatru Tańca ,,Kierunek"

  Śląski Teatr Tańca w Bytomiu ogłasza nabór do Integracyjnego Teatru Tańca ,,Kierunek"- pierwszego w Polsce teatru tańca z udziałem tancerzy niepełnosprawnych fizycznie.

 • Data dodania: 04.01.2011

  Muzyka łagodzi nie tylko obyczaje

  Na Śląsku od 2006 roku działa Fundacja Iskierka. Jednym z jej głośniejszych i spektakularnych przedsięwzięć jest coroczny grudniowy koncert kilkudziesięcioosobowej Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej składającej się z małych pacjentów, ich rodziców oraz lekarzy i pielęgniarek, pod batutą prof. Piotra Sutta. Wszyscy grają na instrumentach perkusyjnych.

 • Wigilia z „Szalonym Wózkowiczem"
  Data dodania: 29.12.2010

  Wigilia z „Szalonym Wózkowiczem"

  „Szalony Wózkowicz", czyli Marek Sołtys, 24 grudnia zorganizował przy współpracy wolontariuszy, stowarzyszeń, restauracji kolejną akcję - Wigilię dla 40 samotnych osób z niepełnosprawnością.

 • Data dodania: 22.12.2010

  V edycja konkursu plastycznego „Świat NIKIFORÓW"

  Fundacja Wspólna Droga ogłasza V edycję konkursu plastycznego „Świat NIKIFORÓW" dla dorosłych uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

 • Data dodania: 20.12.2010

  17 konkurs literacki rozstrzygnięty

  Na spotkaniu wigilijnym krakowskiej Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych (FSON), 20 grudnia br. w Zamku Żupnym w Wieliczce - prócz okolicznościowej uroczystości i życzeń - zaprezentowano wyniki i wręczono nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu literackiego dla osób niepełnosprawnych, którego już 17 edycję zorganizowała ta Fundacja.

 • Data dodania: 15.12.2010

  „Radość Tworzenia" - za rok jubileusz

  Dobiegł końca IX Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia". Imprezy festiwalowe trwały od w tym roku od 18 października do 25 listopada. Ich uczestnicy spotkali się w kilku miastach Mazowsza prezentując swe dokonania w zakresie plastyki, muzyki, teatru i tańca. Uroczysta gala odbyła...

 • Data dodania: 09.12.2010

  828 prac, 402 autorów - kogo nagrodzić?

  XI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych odbyło się w tym roku 8 grudnia. Zorganizowała je -tradycyjnie, jak bez mała od 20 lat - Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Krakowa będąca, jako jedyna organizacja działająca w środowisku osób z niepełnosprawnością, laureatem nagrody PRO PUBLICO BONO w kategorii kultury i...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.