Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 12.10.2009

  Finał Festiwalu Otwartych Serc

  Koncert pod powyższym tytułem zamknął tegoroczny cykl imprez zorganizowanych w ramach Festiwalu Otwartych Serc - V Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych.

 • Data dodania: 12.10.2009

  Integracyjno-kulturalny plener w Osiekach

  Na VI spotkanie artystów niepełnosprawnych zaproszenie przyjęli podopieczni 19 zaprzyjaźnionych placówek z województwa zachodniopomorskiego: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kołobrzegu, Karlina, Białogardu, Sławna; Domy Pomocy Społecznej z Nowych Bielic i Żydowa; Środowiskowe Domy Samopomocy z Sianowa, Biesiekierza, Koszalina oraz Ośrodek...

 • Data dodania: 08.10.2009

  Warsztaty ekspresji artystycznej na Kaszubach

  Po raz kolejny w gospodarstwie agroturystycznym „U Chłopa" w Chmielnie, w dniach 13-18 września, spotkała się młodzież z Polski i Litwy.

 • Data dodania: 08.10.2009

  Światowy Konkurs Rysunkowy dla Dzieci Specjalnej Troski

  3 grudnia będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka Niepełnosprawnego. Uatrakcyjni go Pierwszy Światowy Konkurs Rysunkowy dla Dzieci Specjalnej Troski, który organizuje Libijski Związek Opieki nad Dzieckiem Niepełnosprawnym, w dniach 2-3 grudnia 2009 r.

 • Data dodania: 14.09.2009

  Filmowy Koszalin: Jak po maśle

  Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja", którego organizatorami są Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Koszalińska Biblioteka Publiczna już po raz szósty, w dniach 8-12 września, zgromadził w Koszalinie twórców filmowych.

 • Zamoyskie uroki
  Data dodania: 10.09.2009

  Zamoyskie uroki

  „Wieliczka i Zamość w twórczości artystów niepełnosprawnych" tak nazywał się X Międzynarodowy Plener Malarski Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie i Urząd Miasta Zamość w dniach 3-5 września.

 • Data dodania: 01.09.2009

  Nike organizuje konkurs plastyczny

  Stowarzyszenie na rzecz Twórców Niepełnosprawnych NIKE przy współudziale Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Człowiek - Przyroda" 2009.

 • Data dodania: 20.07.2009

  Zaproszenie na warsztaty

  Centrum Arteterapii w Lublinie wraz z Fundacją Nieprzetartego Szlaku i Rekreacyjnym Klubem Nieprzetartego Szlaku organizują i zapraszają na:   - Warsztaty teatralne dla instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi - Warsztaty integracyjno-artystyczne „Bezludna wyspa” - Skrzyneckie Spotkania Teatralne.

 • Data dodania: 20.07.2009

  Konferencja i Festiwal Sztuki Tanecznej

  Za nami już 16., trwająca przez dwa tygodnie impreza-wizytówka Bytomia. Spotkali się tancerze i sympatycy tańca współczesnego z całego świata, miasto na ten czas staje się, bez najmniejszej przesady, stolicą tej trudnej sztuki. Wykłady, zajęcia, projekty artystyczne i spektakle były prezentowane na scenie Śląskiego Teatru Tańca, na bytomskim Rynku oraz...

 • Data dodania: 10.07.2009

  Konkurs literacki dla każdego

  Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Niewidomych, Klub Twórczości ŻAR wraz z Kwartalnikiem Kulturalnym „Sekrety ŻARu" ogłaszają IX edycję Konkursu Małej Formy Literackiej w kategoriach poezji i prozy. Patronat honorowy sprawuje Maria Kaczyńska, małżonka prezydenta RP.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.