Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 20.06.2010

  Projekty społeczne ŚTT

  Od 27 czerwca 2010 roku Bytom stanie się - chyba nie tylko krajową - stolicą tańca, a to za sprawą Śląskiego Teatru Tańca.

 • Data dodania: 17.06.2010

  Zwycięstwo mimo wszystko po raz siódmy

  Po raz siódmy, w weekend 12-13 czerwca 2010 r., odbyły się w Krakowie Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko", które rozpoczęła konferencja i dyskusja panelowa poświęcona Olimpiadom Specjalnym, zorganizowane przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko".

 • Data dodania: 23.05.2010

  Z wizytą u najpiękniejszej berlinianki

  Berlin znajduje się zaledwie 70 km od granicy z Polską. Dzięki autostradzie z Wrocławia do stolicy Niemiec można dojechać zdecydowanie szybciej niż do Warszawy. Postanowiliśmy któregoś dnia wybrać się na jednodniową wycieczkę do tego fascynującego miasta.

 • Data dodania: 16.05.2010

  Kruszwickie Echa

  Od 5 do 7 maja br. trwały „Kruszwickie Echa", czyli II Regionalny Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit" w Kruszwicy.W trakcje spotkania odbyły się trzy przeglądy: „Mini Playback Show", przegląd plastyczny oraz przegląd wokalny.

 • Data dodania: 14.05.2010

  Pozytywne emocje w Bagateli

  Do Teatru Bagatela w Krakowie Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" zaprosiło 12 maja br. swoich członków, podopiecznych, ich rodziny i przyjaciół na XVII Widowisko Artystyczne „Bądźcie z nami", prezentujące przedstawienia teatralne w wykonaniu zespołów dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz integracyjnych ze szkół i ośrodków w...

 • Data dodania: 05.05.2010

  Majówka z kulturą i sztuką

  Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony w dniach 5 i 6 maja w województwie kujawsko-pomorskim zyskał dodatkowy walor. Samorząd województwa podjął nowatorską inicjatywę dającą w ramach obchodów możliwość nieodpłatnego zwiedzania placówek działających w obszarze kultury i sztuki w całym regionie.

 • Data dodania: 26.04.2010

  Szósty Festiwal Otwartych Serc

  Chorzowski Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych pod nazwą „Festiwal otwartych serc" odbywa się co roku wiosną, w kwietniu. Tym razem już po raz szósty.

 • Data dodania: 19.04.2010

  Męka Pańska i inne...

  Twórcownia FORMA-T - Integracyjna Terapeutyczna Pracownia Twórcza zawiązała się jako grupa artystyczna podczas wernisażu Barbary Bełdowicz-Kościelny czyli, „Mantykory", w Galerii „Pod Sufitem" Miejskiej Biblioteki Publicznej, w Katowicach 27 stycznia 2005 r.

 • Konkursy FSON - literacki i plastyczny
  Data dodania: 31.03.2010

  Konkursy FSON - literacki i plastyczny

  Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych ogłasza XVII Ogólnopolski konkurs literacki prozy i poezji dla osób niepełnosprawnych oraz XI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 31.03.2010

  Konkurs plastyczny „Cztery pory roku"

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza VIII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz mieszkańców domów pomocy społecznej SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH pt. „Cztery pory roku".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.