Kultura i Sztuka

 • Data dodania: 22.11.2010

  Śląski Nieprzetarty Szlak

  Tegoroczne czwarte już Gliwickie Spotkania Tęczowe - przegląd teatralny w ramach Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbyły się 4 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach - filia w Bojkowie. Imprezę zorganizowały WTZ „Tęcza", działające przy Spółdzielni Twórczość, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Centrum Integracji Niepełnosprawnych w...

 • Zaproszenie na spektakl muzyczny
  Data dodania: 09.11.2010

  Zaproszenie na spektakl muzyczny

  Jak zgłębić tajemnicę opadających płatków Róży? Może to tylko naturalny bieg zdarzeń,ślad mijającego czasu, początek końca...A może coś więcej,Może w każdym z tych aksamitnych kwiatów tkwi magiczna historia, kryjąca w sobie skutek złaa zarazem walkę o ocalenie. Na szczęście są ciche szepty,...

 • Data dodania: 02.11.2010

  „Radość Tworzenia" po raz dziewiąty

  Rozpoczął się IX Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia". Ta trwająca dwa miesiące impreza jest wielkim świętem dla niepełnosprawnych mieszkańców Mazowsza, którzy realizują swe pasje poprzez różne dziedziny sztuki: muzykę, taniec, teatr i plastykę.

 • Data dodania: 24.10.2010

  Konkursy, twórcy, kulisy

  Kolejna edycja konkursów PFRON - „Sztuka Osób Niepełnosprawnych" i „Otwarte Drzwi", zakończyła się w tym roku 20 października uroczystością wręczenia nagród w zabytkowych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie.

 • Data dodania: 21.10.2010

  W cieniu Sukiennic, czyli Małopolski Notatnik Kulturalny - jesień 2010

  Początek września w Krakowie stał pod znakiem niezwykle spektakularnej kulminacji czteroletniego kompleksowego remontu unikalnej budowli - Sukiennic, czyli ponownego otwarcia Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, zajmującej pierwsze piętro.

 • Finał konkursów PFRON
  Data dodania: 20.10.2010

  Finał konkursów PFRON

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił wyniki VII już edycji ogólnopolskiego konkursu „Otwarte Drzwi" na najlepszą pracę magisterską i doktorską dotyczącą zjawiska niepełnosprawności. Nagrody konkursowe wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

 • VII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych
  Data dodania: 15.10.2010

  VII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

  W dniach 7-11 czerwca 2010 r. w Tczewie po raz ósmy gościły zespoły sceniczne osób niepełnosprawnych z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny.

 • Ja odmawiam
  Data dodania: 04.10.2010

  Ja odmawiam

  Rozmowa z Ewą Błaszczyk

 • Data dodania: 04.10.2010

  Radość Tworzenia po raz dziewiąty

  Za dwa tygodnie, 18 października, rusza kolejny Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia". To już dziewiąta edycja imprezy organizowanej przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki z myślą o artystach z niepełnosprawnością z terenu całego województwa. 

 • Data dodania: 03.10.2010

  Odwołano festiwal w Łęcznej

  Festiwal Piosenki, Teatru i Plastyki w Łęcznej ma prawie 18-letnią tradycję i zawsze gromadził wielu uczestników ze środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.