Sport i turystyka

 • Na aktywny wyjazd „Rowerowe Greenvelo” zaprasza zespół Fundacji Podróże bez Granic
  Data dodania: 18.04.2018

  Na aktywny wyjazd „Rowerowe Greenvelo” zaprasza zespół Fundacji Podróże bez Granic

  Bezkres drogi, przyroda, przepiękne obszary Polski wschodniej, lasy, pola, łąki, przystanki nad jeziorem, noclegi w agroturystykach, powietrze, słońce, wiatr we włosach, wolność... czego więcej potrzeba do szczęścia? Jedynie odrobiny wysiłku fizycznego i super ekipy Podróży bez Granic!

 • Od lewej Michał Woroch i Maciej Kamiński
  Data dodania: 12.04.2018

  Wheelchairtrip. Odkrywanie Ameryki, ciąg dalszy nastąpi

  To jest niemożliwe dla dwóch chłopaków na wózkach – takie były częste reakcje na projekt Wheelchairtrip. Michał Woroch i Maciej Kamiński, korzystając z Land Rovera Defendera, zamierzali przejechać całą Amerykę Południową. W trakcie podróży wydłużyli trasę do Alaski. Wyprawę musieli jednak przerwać w okolicach Los Angeles,...

 • Pod wieloma względami jest sprawniejszy od swoich rówieśników!
  Data dodania: 10.04.2018

  Pod wieloma względami jest sprawniejszy od swoich rówieśników!

  Mariusz Urbanek z Jankowic k Rybnika na Śląsku urodził się z głębokim porażeniem mózgowym. Lekarze dawali mu kilka lat życia i nie dawali większych nadziei. Mówili, że będzie „roślinką”, że umrze w ciągu pięciu lat na zapalenie płuc. Rodzice jednak zawzięli się.

 • Robert Lewandowski wraz z marką OSHEE wspierają reprezentację Polski Amp Futbol
  Data dodania: 04.04.2018

  Robert Lewandowski wraz z marką OSHEE wspierają reprezentację Polski Amp Futbol

  Robert Lewandowski oraz marka OSHEE zostali sponsorami reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach Amp Futbol. Ze wsparciem Roberta i OSHEE polscy ampfutboliści planują w tym roku sięgnąć po medale mistrzostw świata tej dyscypliny. Z tej okazji OSHEE wprowadza na rynek specjalny wariant swojego napoju izotonicznego.

 • Podróż to spotkanie
  Data dodania: 03.04.2018

  Podróż to spotkanie

  Podróżujemy dla odkrywania nowych miejsc, by wrócić do tych już wcześniej poznanych, by odpocząć pośród ulubionych krajobrazów, by skonfrontować swoje wyobrażenie z rzeczywistością, by doświadczyć nowego, nieznanego.

 • Spotkanie kibiców z niepełnosprawnością na Stadionie Śląskim
  Data dodania: 30.03.2018

  Spotkanie kibiców z niepełnosprawnością na Stadionie Śląskim

  W poniedziałek, 26 marca, przed meczem towarzyskim Polska – Korea Południowa na Stadionie Śląskim odbyły się III warsztaty DSLO, czyli klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych. Sala konferencyjna stadionu, który po dziewięciu latach przerwy ponownie gościł reprezentację Polski, była szczelnie wypełniona.

 • Reprezentacja Amp Futbol oko w oko z kadrą Nawałki!
  Data dodania: 29.03.2018

  Reprezentacja Amp Futbol oko w oko z kadrą Nawałki!

  Robert Lewandowski i Arek Milik w szoku po zagraniach niepełnosprawnych piłkarzy. Pojedynek strzelecki zawodników grających o kulach z Wojciechem Szczęsnym i bramkarza bez jednej ręki z Lewym. Dyskusje o drugiej nodze, która utrudnia grę niektórym zawodnikom reprezentacji.

 • fot. Bartłomiej Zborowski / PKPar
  Data dodania: 28.03.2018

  Pjongczang. Plan minimum wykonany

  XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu (9-18 marca) były słodko-gorzkie dla reprezentacji Polski. Cieszyć musi powrót biało-czerwonych na medalowy szlak. Brąz wywalczony przez Igora Sikorskiego już jest określany momentem przełomowym dla narciarstwa alpejskiego na monoski. Jednak część zawodników liczyła na lepsze występy, nie...

 • Amp Futbol Polska i PZPN fot. Paula Duda
  Data dodania: 23.03.2018

  Piłkarze po amputacjach trenowali z kadrą Nawałki!

  TurboGrosik spotkał TurboKubę, Robert Lewandowski nie wykorzystał czterech rzutów karnych, mimo że bramkarz miał tylko jedną rękę, a Wojtek Szczęsny dwa razy wyciągał piłkę z siatki po pięknych strzałach piłkarzy grających o kulach.

 • Avalon Extreme Race Day Cup - nowy cykl zawodów motoryzacyjnych
  Data dodania: 23.03.2018

  Avalon Extreme Race Day Cup - nowy cykl zawodów motoryzacyjnych

  Sześć rund pucharowych, cztery tory wyścigowe, podział na klasy markowe oraz dodatkowa klasyfikacja dla kierowców z niepełnosprawnością. Avalon Extreme oraz Race Day inaugurują nowy cykl zawodów motoryzacyjnych – Avalon Extreme Race Day Cup. Pierwsze zawody odbędą się w sobotę, 14 kwietnia, na Torze Modlin.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.