Sport i turystyka

 • Witold Skupień szósty na 10 km klasykiem
  Data dodania: 17.03.2018

  Witold Skupień szósty na 10 km klasykiem

  Był apetyt na medal, jednak go nie ma. Witold Skupień zajął szóste miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną. To miejsce, które zapewnia ministerialne stypendium, nie spełnia ambicji i oczekiwań zawodnika.

 • foto: Bartłomiej Zborowski/PKPar
  Data dodania: 17.03.2018

  Biegi narciarskie: Dwa dramaty i jedno rozstanie

  Znów pechowe 9. miejsce - jedno od zapewnienia stypendium – tym razem w biegu na 10 km stylem klasycznym zajął niedowidzący Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim. Łukasz Kubica z przewodnikiem Wojciechem Suchwałko przybiegli na 12. pozycji po czym ogłosili zakończenie współpracy.

 • Sikorski szósty w slalomie
  Data dodania: 17.03.2018

  Sikorski szósty w slalomie

  Igor Sikorski, który w minioną środę, 14 marca zdobył brązowy medal w superkombinacji ukończył dzisiejszą rywalizację w slalomie na szóstym miejscu.

 • foto: Bartłomiej Zborowski/PKPar
  Data dodania: 16.03.2018

  Biel i sylwetka Ani

  - Kiedy pędzimy z góry z prędkością od 70 do 100 km/h nie widzę żadnych szczegółów trasy. Ufam wskazówkom Ani, która jedzie przodem – opowieść niedowidzącego alpejczyka, Macieja Krężela.

 • Cracovia Maraton 2015. Wśród startujących
  Data dodania: 16.03.2018

  Marzeniami dosięga gwiazd. Kierunek Tokio

  15 kwietnia odbędzie się Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. To pierwsza z tegorocznych imprez w ramach cyklu „Biegaj’My z DEM’a”. Ambasadorem wydarzeń jest handbiker Piotr Małek. Jego życie odmienił wypadek na stacji kolejowej w rodzinnym Otwocku.

 • fot. Michał Pol
  Data dodania: 16.03.2018

  Rozmowa z Wojciechem Tarabą i jego trenerką Małorzatą Kelm

  Parasnowboardzista, Wojciech Taraba, największy pechowiec polskiej ekipy paraolimpijskiej w Pjongczang, który uległ wypadkowi podczas pierwszego treningu i nie wystąpił na igrzyskach, przeszedł operację rekonstrukcji oczodołu w szpitalu olimpijskim w Gangneung i wrócił do wioski olimpijskiej. Jak się czuje i...

 • Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol
  Data dodania: 16.03.2018

  Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol

  Niezwykły hart ducha i wytrwałość – oto cechy, które charakteryzują zawodników reprezentacji Polski Amp Futbol, medalistów ostatnich mistrzostw Europy i jedną z najlepszych drużyn na świecie. Kadra piłkarzy po amputacjach właśnie dołącza do sportowej rodziny Grupy Energa.

 • foto: Bartłomiej Zborowski/PKPar
  Data dodania: 16.03.2018

  Witajcie w krainie Fair Play

  Przez ponad dwadzieścia kilka lat pracy dziennikarza nasłuchałem się mnóstwa podziękowań sportowców po sukcesach. Czasem banalnych, częściej pięknych i szczerych. Pamiętacie jak ostatnio ujęły nas wszystkich słowa Kamila Stocha do żony „Ewuniu, kocham cię…” gdy odbierał tytuł Sportowca Roku „Przeglądu Sportowego”?

 • foto: Bartłomiej Zborowski/PKPar
  Data dodania: 15.03.2018

  Sikorski: - ceremonia nigdy mi się nie śniła…

  Cały dzień czekaliśmy na ten moment i gdy w końcu nadszedł, Medal Plazę przy stadionie olimpijskim w Pjongczangu zaczęła spowijać gęstniejąca mgła, rozhulał się wiatr, a deszcz padał coraz bardziej intensywnie. W Korei był wieczór, a wg czasu polskiego ceremonia rozpoczęła się 15 marca, o godz. 10,16.

 • foto: Bartłomiej Zborowski/PKPar
  Data dodania: 14.03.2018

  Skupień: bez finału w sprincie, ale z mocą na 10 km

  Witold Skupień odpadł w walce o wejście do finału sprintu na 1,5 km. Zawodnikowi KS Obidowiec Obidowa zabrakło 3 sekund! Był jednak zadowolony z mocy jaką pokazał na trasie przed swoim koronnym biegiem na 10 km techniką klasyczną.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.