Sport i turystyka

 • Michał Woroch opowiada o wyprawie
  Data dodania: 15.05.2019

  Takie piękne lekarstwo – fascynująca podróż do...

  „Krok po kroku – z Ziemi Ognistej na Alaskę", to tytuł książki, której autorem jest Michał Woroch, grafik, podróżnik, designer, fotograf. Poza tym świetny prelegent i rozmówca. Ze swadą i dużą dozą humoru potrafi przenieść słuchaczy w świat bardzo egzotyczny dla zwykłego zjadacza chleba. Świat, który stał się dla niego ogromnym wyzwaniem.

 • Z ziemi włoskiej do Polski. Ampfutboliści zaczęli reprezentacyjny sezon od dwóch zwycięstw
  Data dodania: 13.05.2019

  Z ziemi włoskiej do Polski. Ampfutboliści zaczęli reprezentacyjny sezon od dwóch zwycięstw

  Po sześciu miesiącach od pamiętnych mistrzostw Świata w Meksyku reprezentacja Polski Amp Futbol wróciła na murawę. Drużyna Marka Dragosza poleciała do Crotone, gdzie przy palącym słońcu, po świetnej grze pokonała reprezentację Włoch 4:1 i 6:1. Kolejnym przystankiem w drodze do EURO 2020 będzie dla Polaków mecz z reprezentacją Irlandii, który rozegrany...

 • Na Gali Paraolimpijskiej za rozdano nagrody za 21 lat pracy
  Data dodania: 11.05.2019

  Na Gali Paraolimpijskiej rozdano nagrody za 21 lat pracy

  Polski Komitet Paraolimpijski, który powstał w 1998 roku, obchodzi w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia w strukturach międzynarodowych. Z tej okazji podczas zorganizowanej 10 maja w Warszawie Gali Paraolimpijskiej zostały wręczone nagrody dla najbardziej zasłużonych sportowców, trenerów, działaczy i partnerów Komitetu.

 • Zaproszenie na BoniFEST
  Data dodania: 10.05.2019

  Zaproszenie na BoniFEST

  Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i Uczniowski Klub Sportowy Feniks przy Zespole Szkół w Świątnikach Górnych serdecznie zapraszają na wyjątkową rodzinną imprezę sportową pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne – Małgorzaty Duży i Wójta Gminy Mogilany – Piotra Piotrowskiego.

 • Maratońskie wyzwanie dla wszystkich. Deszcz i rekordy w Krakowie
  Data dodania: 06.05.2019

  Maratońskie wyzwanie dla wszystkich. Deszcz i rekordy w Krakowie

  Rafał Wilk wygrał 18. PZU Cracovia Maraton dla Osób Niepełnosprawnych na Wózkach. W stawce kobiet najszybsza okazała się Słowaczka Anna Oroszova. Uczestnicy imprezy mieli do pokonania królewski dystans w trudnych warunkach atmosferycznych.

 • Bury przed Woźniakiem w regatach żeglarskich
  Data dodania: 06.05.2019

  Bury przed Woźniakiem w regatach żeglarskich

  W pierwszy majowy weekend w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano XI Integracyjne Regaty Żeglarskie Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa. Zorganizowała je Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych i Klubem Sportowym „Razem Mazury". Regaty były dofinansowane przez Gminę Giżycko.

 • Gala Paraolimpilska już 10 maja!
  Data dodania: 30.04.2019

  Gala Paraolimpilska już 10 maja!

  W imieniu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i całej rodziny paraolimpijskiej informujemy, że w dniu 10 maja 2019 roku o godz. 20.00 w Airport Hotel Okęcie przy ul. 17 stycznia 24 w Warszawie odbędzie się Gala Paraolimpijska.

 • Udana inauguracja Amp Futbol Ekstraklasy!
  Data dodania: 29.04.2019

  Udana inauguracja Amp Futbol Ekstraklasy!

  Kuloodporni Bielsko-Biała zostali pierwszym liderem rozgrywek nowego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy. W Płońsku, mimo bardzo silnej obsady turnieju, bielszczanie wygrali wszystkie mecze bez straty gola i zwyciężyli w turnieju inaugurującym tegoroczne zmagania.

 • Pływający po mazurskich jeziorach domek wesprze potrzebujących
  Data dodania: 26.04.2019

  Pływający po mazurskich jeziorach domek wesprze potrzebujących

  Wypożyczenie komfortowo wyposażonego pływającego po mazurskich jeziorach domku dla 8 osób – oto pomysł na aktywny wypoczynek nie tylko w zbliżającą się majówkę, ale każdą wolną chwilę do końca sierpnia.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.