Sport i turystyka

 • Platforma pomagajrzeczowo niepełnosprawnym sportowcom
  Data dodania: 25.05.2017

  Platforma pomagajrzeczowo niepełnosprawnym sportowcom

  Na stronie programu stypendialnego renaulthandisport.pl powstała platforma pod nazwą #pomagajrzeczowo. Umożliwia ona kontakt pomiędzy niepełnosprawnymi sportowcami, którzy potrzebują wsparcia rzeczowego, a firmami czy osobami, które chcą im pomóc. Ambasadorem projektu jest Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż. Akcję wspiera Polski...

 • Siłacze dali z siebie wszystko
  Data dodania: 24.05.2017

  Siłacze dali z siebie wszystko

  W maju miłośnicy sportów walki mieli okazję zobaczyć w Katowicach emocjonujące pojedynki z udziałem najlepszych zawodników z całej Europy. W zawodach startowali kobiety i mężczyźni, podzieleni są na kategorie wagowe. Walki w siłowaniu się na lewą i prawą rękę odbywają się odrębnie, tak więc można być mistrzem na obie ręce.

 • Zapraszamy do Wodzisławia Śl. na Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 24.05.2017

  Zapraszamy do Wodzisławia Śl. na Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych

  Już 8 czerwca na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a (obok "Budowlanki") odbędzie się jubileuszowa edycja największej cyklicznej imprezy sportowo-rekreacyjnej dla osób niepełnosprawnych nie tylko w powiecie wodzisławskim, ale w całym w subregionie zachodnim województwa śląskiego.

 • Gollob poddawany jest m.in. fizykoterapii i hydroterapii
  Data dodania: 23.05.2017

  Gollob poddawany jest m.in. fizykoterapii i hydroterapii

  Tomasz Gollob poddawany jest w klinice rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy zabiegom fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii - powiedział PAP lekarz dr Cezary Rybacki, który jest przyjacielem sportowca.

 • Kraków Business Run 2017 zapełnił listę startową
  Data dodania: 19.05.2017

  Kraków Business Run 2017 zapełnił listę startową

  Tylko 4 minuty i 50 sekund potrwała rejestracja uczestników do Kraków Business Run 2017. W szóstej edycji biegu wystartuje 5000 osób, które pomogą osobom niepełnosprawnym ruchowo.

 • Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych - w Europie zagra 45 tysięcy osób
  Data dodania: 18.05.2017

  Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych - w Europie zagra 45 tysięcy osób

  W XVII Europejskim Tygodniu Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w 50 krajach wystąpi ponad 45 tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną, z czego w Polsce odbędą się 22 wydarzenia z udziałem 1500 zawodników. W opinii organizatorów "wygranym będzie każdy".

 • Szósty Bieg na Tak w Poznaniu
  Data dodania: 18.05.2017

  Szósty Bieg na Tak w Poznaniu

  13 maja 2017 r. nad jeziorem Maltańskim odbyła się szósta edycja Biegu Na Tak, w którym udział może wziąć każdy. Startują w nim dzieci, dorośli, amatorzy, sportowcy, osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami. W tym roku w ośmiu konkurencjach biegowych wystartowało ponad 1100 biegaczy a wśród nich 266 dzieci.

 • Podróże do granic – dla każdego
  Data dodania: 12.05.2017

  Lektura (prawie) obowiązkowa

  „Byliście dla mnie jak ptaki ze starej meksykańskiej opowieści. Każdy podarował mi co najmniej jedno pióro, bym mógł utkać sobie z nich skrzydła, wzbić się wysoko i szybować ze swoimi marzeniami."(Joachim Czerniak w: Podróże do granic, Wydawnictwo „Bernardinum", Pelpin 2017, s. 372)

 • NIK: sport powszechny niepełnosprawnych w l. 2013-2015 - niewystarczająco wspierany
  Data dodania: 12.05.2017

  NIK: sport powszechny niepełnosprawnych w l. 2013-2015 - niewystarczająco wspierany

  Rozwój sportu powszechnego osób niepełnosprawnych w latach 2013-2015 nie był wspierany wystarczająco; prawidłowo wspierano sport wyczynowy, czego efektem były sukcesy polskich zawodników na zawodach międzynarodowych - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

 • Polacy z medalami w finale Mistrzostw Świata Blind Tennis w Hiszpanii
  Data dodania: 12.05.2017

  Polacy z medalami w finale Mistrzostw Świata Blind Tennis w Hiszpanii

  W finale Mistrzostw Świata Blind Tennis w Hiszpanii znalazło się dwóch Polaków - w kat. B2 trzecie miejsce zajął Marcin Król, w kat. B3 drugie miejsce zajął Grzegorz Kurpiński. "Emocje były ogromne" - mówi towarzyszący zawodnikom fotograf PAP Jacek Turczyk.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON