Sport i turystyka

 • Kolarskie święto na szosie
  Data dodania: 20.09.2017

  Kolarskie święto na szosie

  15-17 września odbyły się IX Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2017. Nie zabrakło nowych rozwiązań, ale też emocjonujących pojedynków z czasem, konkurentami i własnymi słabościami. Impreza została zorganizowana przez Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start oraz Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych...

 • IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+
  Data dodania: 18.09.2017

  IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

  W dniach 15-17 września w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano kolejne regaty o randze mistrzostw krajowych. Organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Zainteresowanie regatami było duże – zgłosiło się 25 załóg.

 • Parabadmintoniści z trzema medalami z Japonii
  Data dodania: 16.09.2017

  Parabadmintoniści z trzema medalami z Japonii

  Z trzema medalami z Hulic Daihatsu Japan Para-Badminton International wróciła ekipa polskich parabadmintonistów. Wywalczyli złoto w deblu kobiet SS6 (zawodnicy niskiego wzrostu), srebro w singlu SS6 za sprawą Marii Bartusz oraz brąz w singlu SU5 dzięki Bartłomiejowi Mrozowi.

 • Seniorzy zdobyli puchar starosty
  Data dodania: 14.09.2017

  Seniorzy zdobyli puchar starosty

  Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami spotkało się 13 września w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach na XV już Festynie Integracyjnym "Barierom Stop" o Puchar Starosty Poznańskiego.

 • Maciej Lepiato – nowy cel to złoto w Tokio
  Data dodania: 13.09.2017

  Maciej Lepiato – nowy cel to złoto w Tokio

  Maciej Lepiato zakończył udany sezon – udało mu się obronić tytuł mistrza świata w skoku wzwyż osób niepełnosprawnych. Jakie ma cele na przyszłość? Nowy rekord życiowy i złoto na Paraolimpiadzie w Tokio.

 • 11. Bieg po Nowe Życie w Warszawie
  Data dodania: 13.09.2017

  11. Bieg po Nowe Życie w Warszawie

  24 września w Warszawie po raz kolejny spotkają się wszyscy, którzy aktywnie włączają się we wsparcie transplantologii, świadomego dawstwa i przeszczepów rodzinnych.

 • III edycja XIV Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych
  Data dodania: 12.09.2017

  III edycja XIV Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

  W dniach 8-10 września w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano trzecią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa.

 • Polscy kolarze na MŚ w RPA wywalczyli 10 medali
  Data dodania: 08.09.2017

  Polscy kolarze na MŚ w RPA wywalczyli 10 medali

  Na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym rozegranych w dniach 31 sierpnia do 3 września br. w Pietermaritzburgu w Republice Południowej Afryki polska reprezentacja zdobyła aż 10 medali!

 • VII Olimpiada Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych Gdańsk 2017
  Data dodania: 07.09.2017

  VII Olimpiada Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych Gdańsk 2017

  Pomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym otacza opieką osoby z jednoczesną dysfunkcją wzroku i słuchu. Pomagamy zarówno w codziennym funkcjonowaniu, ale także w osobistej i zawodowej samorealizacji. Wspólnie z osobami głuchoniewidomymi realizujemy te cele organizując różnego typu imprezy kulturalne, społeczne, integracyjne.

 • Sukces Łodygowic w tenisie stołowym
  Data dodania: 06.09.2017

  Sukces Łodygowic w tenisie stołowym

  W Milówce k. Żywca w pierwszy weekend września rozegrano XVII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyło w nim 52. zawodników z klubów sportowych z całego kraju, reprezentujących 12 drużyn.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON