Sport i turystyka

 • VII Tournament Goalball Silesia Cup
  Data dodania: 14.06.2018

  VII Tournament Goalball Silesia Cup

  Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych Start w Katowicach po raz pierwszy organizuje zawody goalballa Silesia Cup jako turniej międzynarodowy, pod nazwą VII Tournament Goalball Silesia Cup.

 • Rynek na sportowo. Droga do zwycięstwa
  Data dodania: 14.06.2018

  Rynek na sportowo. Droga do zwycięstwa

  Mecz siatkówki z udziałem drużyny gwiazd oraz wyjątkowe pokazy sportowe - to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach 15. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”. Wydarzenie odbyło się zgodnie z tradycją na Rynku Głównym w Krakowie, a zostało zorganizowane przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko oraz TVP....

 • Na Śląsku odbyły się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych
  Data dodania: 14.06.2018

  Na Śląsku odbyły się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

  Tysiąc zawodników wraz z trenerami i opiekunami przybyło na Śląsk aby przez 4 dni (9-12 czerwca) wystartować w 11 dyscyplinach (m.in. lekkoatletyka, trójbój siłowy, tenis, pływanie, piłka nożna, kolarstwo). Główną areną igrzysk był Stadion Śląski w Chorzowie na którym zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach. 

 • Maciej Lepiato po raz ósmy mistrzem Polski
  Data dodania: 13.06.2018

  Maciej Lepiato po raz ósmy mistrzem Polski

  Maciej Lepiato już po raz ósmy z rzędu zdobył mistrzostwo Polski w skoku wzwyż osób niepełnosprawnych. Podczas Mistrzostw Polski w LA w Bydgoszczy osiągnął 215 cm, czyli swój najlepszy wynik w tym sezonie i zarazem najlepszy wynik na świecie w tym roku wśród skoczków wzwyż z niepełnosprawnością*.

 • Rekordy świata i Europy na MP w LA
  Data dodania: 13.06.2018

  Rekordy świata i Europy na MP w LA

  W dniach 8-10.06.2018 r. na stadionie Zawiszy Bydgoszcz odbyły się 46 Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”.

 • Wyjątkowy tydzień, czyli integracja po krakowsku
  Data dodania: 13.06.2018

  Wyjątkowy tydzień, czyli integracja po krakowsku

  Trwa XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”. Jego inauguracja odbyła się 8 czerwca na Rynku Głównym. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa.

 • Ruszył projekt Junior Amp Futbol!
  Data dodania: 12.06.2018

  Ruszył projekt Junior Amp Futbol!

  Stowarzyszenie Amp Futbol po stworzeniu reprezentacji Polski, uruchomieniu rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy i nawiązaniu współpracy z Kamilem Grosickim, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Fabiańskim rozpoczyna działania skierowane do młodych zawodników. 

 • Rywalizacja sportowa w Wielkopolsce
  Data dodania: 12.06.2018

  Rywalizacja sportowa w Wielkopolsce

  24 maja miały miejsce zmagania sportowe osób z niepełnosprawności a z Wielkopolski, bowiem na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach odbyły się XIX Impreza Sportowo-Integracyjna oraz XVI Wojewódzka Spartakiad Osób Niepełnosprawnych o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego....

 • Sport jest dla każdego – dowiedziono w strefie PKPar Pikniku Olimpijskiego
  Data dodania: 11.06.2018

  Sport jest dla każdego – dowiedziono w strefie PKPar Pikniku Olimpijskiego

  Mógł się o tym przekonać każdy, kto odwiedził strefę Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego podczas 20. Pikniku Olimpijskiego. Blisko 20 paraolimpijczyków, 8 dyscyplin sportowych i setki warszawiaków. Paraolimpijczycy stworzyli niezapomnianą atmosferę zabawy, której towarzyszyła edukacja.

 • Rowerem z Tajlandii, czyli pokonać słabości
  Data dodania: 08.06.2018

  Rowerem z Tajlandii, czyli pokonać słabości

  Wyprawa „Rowerem z Tajlandii” zakończyła się sukcesem. Aneta Trzaska potrzebowała ponad trzech miesięcy na dotarcie z wyspy Phuket do Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie). W tym czasie pokonała ok. 8 tys. km na dwóch kółkach i 8 tys. km korzystając z innych środków transportu. W trakcie podróży i po jej zakończeniu trwała...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.