Sport i turystyka

 • Zaproszenie na BoniRUN - I Integracyjny Bieg Przełajowy
  Data dodania: 13.08.2018

  Zaproszenie na BoniRUN - I Integracyjny Bieg Przełajowy

  Serdecznie zapraszamy do Konar pod Krakowem na BoniRUN - I Integracyjny Bieg Przełajowy o Puchar św. Józefa, 9 września (niedziela). Trasa prowadzić będzie wyłącznie po malowniczych, zielonych terenach będących pod opieką Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej.

 • Onko-Olimpiada 2018 startuje już 24 sierpnia!
  Data dodania: 13.08.2018

  Onko-Olimpiada 2018 startuje już 24 sierpnia!

  24 sierpnia o godzinie 10.00 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie rozpocznie się VII edycja Międzynarodowych Igrzysk Sportowych „Onko-Olimpiada". Dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz młodzi pacjenci onkologiczni z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Rumunii i Turcji wezmą udział w...

 • 9. lokata polskich rugbistów na MŚ
  Data dodania: 10.08.2018

  9. lokata polskich rugbistów na MŚ

  Polska reprezentacja w rugby na wózkach 10 sierpnia zwycięstwem nad Kolumbią 44:39 zakończyła swój udział w Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie, które od 5 sierpnia odbywały się w Sydney, w Australii. Był to rewanż za przegraną, którą Polacy zaliczyli z Kolumbią w fazie grupowej.

 • Każdy wyczyn powstaje z marzenia
  Data dodania: 10.08.2018

  Każdy wyczyn powstaje z marzenia

  69-letni chiński himalaista Xia Boyu marzył o zdobyciu „dachu świata" od 1975 roku, tj. od pierwszej bardzo nieszczęśliwej, nieudanej próby wejścia na Mount Everest.

 • Najlepsze ampfutbolowe reprezentacje zagrają w Warszawie na Amp Futbol Cup 2018!
  Data dodania: 08.08.2018

  Najlepsze ampfutbolowe reprezentacje zagrają w Warszawie na Amp Futbol Cup 2018!

  Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach już 8 i 9 września zmierzy się z najlepszymi europejskimi drużynami. Do Warszawy na ten prestiżowy turniej przylecą mistrzowie świata Rosjanie, wicemistrzowie Europy Anglicy oraz Włosi, Ukraińcy i Holendrzy. Amp Futbol Cup będzie ostatnim sprawdzianem Polaków przed październikowymi Mistrzostwami Świata,...

 • Zawodnicy na hanbike'ach na trasie
  Data dodania: 06.08.2018

  8 medali MŚ dla polskich parakolarzy!

  We włoskim Maniago, w terminie 02-05 sierpnia odbywały się Mistrzostwa Świata w parakolarstwie szosowym, na których Polacy zdobyli aż 3 tytuły wicemistrzów świata. Na drugim stopniu podium stanęli Krystian Giera (Veloaktiv) w „czasówce", Rafał Wilk (Stal Rzeszów) w wyścigu ze startu wspólnego oraz tandem Marcin Polak i Michał Ładosz (KKT Hetman Lublin)...

 • I Międzynarodowa Debata Organizacji Wspierających Dzieci Chore Onkologicznie
  Data dodania: 06.08.2018

  I Międzynarodowa Debata Organizacji Wspierających Dzieci Chore Onkologicznie

  23 sierpnia 2018 roku o godz. 17.30 w Hali Lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się I Międzynarodowa Debata Organizacji Wspierających Dzieci Chore Onkologicznie.

 • Kielce widziane dotykiem
  Data dodania: 05.08.2018

  Kielce widziane dotykiem

  W ramach budżetu obywatelskiego z inicjatywy Fundacji „Szansa dla niewidomych" powstał w Kielcach projekt pt. „Zamknij oczy: zobacz Kielce". W kilku charakterystycznych miejscach: na Rynku, placu Artystów, ulicy Sienkiewicza przed dworcem PKP, obok stadionu miejskiego, na Kadzielni oraz przy Geoparku ustawiono mapy, mające ułatwić poruszanie się osobom...

 • Igor Sikorski mistrzem Polski w kategorii wakeboard seated!
  Data dodania: 31.07.2018

  Igor Sikorski mistrzem Polski w kategorii wakeboard seated!

  W ostatni weekend po raz pierwszy zawodnicy Avalon Extreme stanęli do walki w kategorii sitwake podczas wake’owych Mistrzostw Polski! Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego sportowcy z niepełnosprawnością mogli zawalczyć o oficjalny tytuł mistrza kraju.

 • Rekord dedykowany najsłabszym
  Data dodania: 31.07.2018

  Rekord dedykowany najsłabszym

  Robert Karaś. Ten człowiek właśnie został mistrzem świata w triathlonie na potrójnym (!) dystansie Ironmana. Podczas zawodów w niemieckim Lensahn zawodnicy musieli przepłynąć 11,4 km, rowerem przejechać trasę 540 km i przebiec aż 126,6 km.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.