Sport i turystyka

 • Data dodania: 23.08.2012

  Wyjątkowa wyprawa do Rzymu!

  W dniach 12-17 listopada br. 12 osób z niepełnosprawnością w towarzystwie 7 opiekunów leci odkrywać Rzym! Naszym celem jest nie tylko zobaczenie wiecznego miasta, dobra zabawa czy nawiązanie przyjaźni, ale przede wszystkim zweryfikowanie rzymskich zabytków pod kątem dostępności dla osób o różnym rodzaju i stopniu niepełnosprawności i stworzenie swoistego...

 • Data dodania: 19.08.2012

  Żeglarstwo dostępne

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku od wielu lat odbywa się szereg dużych przedsięwzięć żeglarskich adresowanych m. in. do osób z niepełnosprawnością, o których często informujemy na naszych łamach Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie tu mają swoje siedziby Stowarzyszenie Mazurska Szkoła Żeglarska i Polski Związek Żeglarzy...

 • Data dodania: 12.08.2012

  VI Integracyjny Piknik Lotniczy

  W niedzielę 8 lipca br. na krakowskich Błoniach odbył się VI Integracyjny Studencki Piknik Lotniczy. To jedna z bardziej udanych imprez, mająca na celu zmianę świadomości społecznej i przekraczanie barier mentalnych dotyczących osób niepełnosprawnych, jakie w ostatnim czasie odbyły się w Krakowie.

 • Data dodania: 07.08.2012

  Niesłyszący pływali burta w burtę

  „Burta w burtę" to nazwa regat żeglarzy niesłyszących, które odbyły się w terminie 4-5 sierpnia br. w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. I rzeczywiście - wobec sporej liczby uczestników (16 trzyosobowych załóg) i stosunkowo niewielkiego akwenu wyznaczonego do regat były momenty gdy jachty niemalże ocierały się o siebie....

 • Międzynarodowy decathlon w Krakowie
  Data dodania: 18.07.2012

  Międzynarodowy decathlon w Krakowie

  W dniach od 10 do 14 lipca 2012 roku dwie ekipy niepełnosprawnych sportowców z WTZ działających przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu wzięły udział w Jubileuszowym Decathlonie w Krakowie.

 • Data dodania: 18.07.2012

  XII Turniej o Szablę Kilińskiego

  Kto lubi brąz? Po raz 12. w warszawskim Hotelu Marriott odbył się turniej w szermierce na wózkach o randze Pucharu Świata - Szabla Kilińskiego. Jeśli nie liczyć Mistrzostw Świata, jest to największa tego typu impreza na świecie.Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa, autor tego wydarzenia, tym razem gościł 158...

 • Damy z siebie wszystko
  Data dodania: 18.07.2012

  Damy z siebie wszystko

  Rozmowa z dr. Tadeuszem Nowickim, trenerem paraolimpijskiej kadry szermierzy

 • Niesamowita Bebe
  Data dodania: 18.07.2012

  Niesamowita Bebe

  Beatrice Vio, pseudonim Bebe. To młodziutka Włoszka z amputowanymi nogami i rękami. Ma dopiero 15 lat a wygrywa już z seniorami. Jest ulubienicą włoskich mediów, doskonale zaprezentowała się na tegorocznym turnieju o Szablę Kilińskiego, gdzie zdobyła srebrny medal.

 • Data dodania: 17.07.2012

  EDF TOUR 2012 - Trzeba walczyć do końca

  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2012 rozegrano w dniach 13 do 15 lipca. Indywidualna jazda na czas odbyła się w Rzykach, kryterium uliczne, w sobotę, w Andrychowie, a w niedzielę, 15 lipca, wyścig ze startu wspólnego, w miejscowości Wieprz.

 • Data dodania: 15.07.2012

  Z wizytą u Rumcajsa i nie tylko

  W dniach 02-08 lipca br. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie prowadzonego przez kaliską Fundację „Miłosierdzie" zwiedzali najpiękniejsze zakątki Republiki Czeskiej.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.