Sport i turystyka

 • Morska przygoda uczniów SOSW z Dąbrowy Górniczej
  Data dodania: 12.09.2011

  Morska przygoda uczniów SOSW z Dąbrowy Górniczej

  Wyjątkowe tegoroczne wakacje spędziło pięcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych im. Z. Książek-Bregułowej w Dąbrowie Górniczej.

 • Małopolska dostępna dla wszystkich turystów
  Data dodania: 08.09.2011

  Małopolska dostępna dla wszystkich turystów

  Już wkrótce za sprawą Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, poprzez dotyk będzie można poznać wybrane atrakcje turystyczne Małopolski.

 • Data dodania: 06.09.2011

  Atrakcje Pomorza dla niesłyszących

  Stowarzyszenie „Cała Polska Miga" na zlecenie i przy współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) zrealizowało serię filmów dla osób niesłyszących, przedstawiających najważniejsze atrakcje województwa pomorskiego: Malbork, pas nadmorski oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Jeżeli projekt się spodoba będą koleje filmy...

 • Data dodania: 05.09.2011

  Kierowcy na... start

  Ogólnopolski Samochodowy Rajd KAROLINKA 2011 odbył się w Katowicach, w dniach 2-4 września już po raz osiemnasty. W jego ramach rozegrano V i VI rundę Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Polski, V i VI rundę Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz III rundę Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych.

 • Mazurski rajd rowerowy
  Data dodania: 01.09.2011

  Mazurski rajd rowerowy

  Już po raz trzeci, w dniach 20-28 sierpnia br., został zorganizowany przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" - Warsztat Terapii Zajęciowej w Kaliszu III Rajd Rowerowy dla uczestników WTZ.

 • Data dodania: 30.08.2011

  Regaty w Pionkach

  Tegoroczne XI Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych - Pionki 2011 r. zrealizowane zostały 20-21 sierpnia br. przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu tamże, jako zadanie publiczne z zakresu organizowania regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych, wspierających...

 • Data dodania: 29.08.2011

  Niepełnosprawni prowadzą hostel w Barcelonie

  Na terenie parku Collserola w Barcelonie powstał pierwszy w Europie hostel INOUT zarządzany i prowadzony przez osoby z różnymi dysfunkcjami. Wśród 42 pracowników znajdują się osoby z zespołem Downa, z dysfunkcją narządu wzroku, słuchu i poruszający się na wózkach inwalidzkich.

 • Niepełnosprawni jadą na Matterhorn
  Data dodania: 21.08.2011

  Niepełnosprawni jadą na Matterhorn

  Stowarzyszenie Aktywne Życie z Katowic organizuje kolejną wyprawę osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, z cyklu „Łam bariery - sięgaj dalej". Tym razem będzie to próba dotarcia jak najbliżej szczytu Matterhorn.

 • Wzór godny naśladowania
  Data dodania: 21.08.2011

  Wzór godny naśladowania

  17 sierpnia br. zmarł druh Bolesław Zajiczek.Historia jego życia jest przykładem hartu ducha, odwagi, niezłomności i wytrwałości. Traktował je jako wielki dar i z szacunkiem podchodził do wszelkich jego przejawów.

 • Data dodania: 21.08.2011

  Ekstremalnie Sprawni - Niepełnosprawni

  12 sierpnia 2011 r. w Cieszynie miała miejsce konferencja „Ekstremalnie Sprawni - Niepełnosprawni", która zainaugurowała II Edycję Freestyle City Festival.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.