Sport i turystyka

 • Data dodania: 26.06.2011

  EKUZ z brajlem

  Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest wydawana osobom ubezpieczonym w ZUS lub KRUS, które wyjeżdżają za granicę do krajów Unii Europejskiej.

 • Data dodania: 21.06.2011

  Elbląscy judocy z medalami

  W czerwcu br. w Bitburgu w Niemczech odbyła się Regionalna Letnia Olimpiada Specjalna. Wśród 2500 uczestników z Niemiec, Holandii i Japonii udział wzięli zawodnicy Integracyjnego Klubu Judo „Sakura" z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Elblągu.

 • Pocztówki z Francji
  Data dodania: 16.06.2011

  Pocztówki z Francji

  Autor: Lilla Latus Francja to kraj, do którego mam ogromny sentyment, bo łączą mnie z nią więzi rodzinne, a swoją pierwszą podróż zagraniczną odbyłam właśnie do ojczyzny szampana, sera roquefort, Coco Chanel, impresjonizmu, trubadurów, artystów na wygnaniu... Każdy z nas na pewno ma swoje skojarzenia, bo na liście tego, co rdzennie francuskie...

 • Data dodania: 16.06.2011

  Kaliscy pływacy na zawodach w Odessie

  Już po raz drugi pływacy z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie", wzięli udział w XII Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Odessie na Ukrainie.

 • Rajd Nawigacyjny „Ślązaczek 2011"
  Data dodania: 09.06.2011

  Rajd Nawigacyjny „Ślązaczek 2011"

  Automobilklub Śląski zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym „Ślązaczek 2011", który odbędzie się w dniu 09.07.2011 r. w Mysłowicach. Jest on VI Rundą Turystycznego Pucharu Polski II Eliminacją Mistrzostw Okręgu Osób Niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 07.06.2011

  XIII Bieg Sztafetowy Osób Niepełnosprawnych po Europie

  Po raz szósty z kolei, niepełnosprawni sportowcy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu, działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie", mieli okazję wziąć udział w międzynarodowej imprezie integracyjno-sportowej - Biegu Sztafetowym Niepełnosprawnych po Europie.

 • Podróże bez granic
  Data dodania: 07.06.2011

  Podróże bez granic

  1 czerwca br. ruszył Portal Turystyczny dla Osób z Niepełnosprawnością i Nie Tylko... o nazwie „Podróże bez Granic": www.podrozebezgranic.pl!

 • Bezpłatne, szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 01.06.2011

  Bezpłatne, szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko (www.sail-mazury.pl) odbędą się - jak co roku - szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 19.05.2011

  Turniej rugby na wózkach w Katowicach

  12 maja 2011 r. w Ośrodku Sportowym „Szopienice" w Katowicach odbył się Pierwszy Katowicki Turniej Rugby na Wózkach organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywne Życie" we współpracy ze Stowarzyszeniem FAON, objęty mecenatem Urzędu Miasta Katowice.

 • Fiordy, renifery i białe noce w Norwegii
  Data dodania: 04.05.2011

  Fiordy, renifery i białe noce w Norwegii

  Podróże to nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale również poznawanie nowych ludzi. Do Tromsø zaprosili nas nasi znajomi, których poznaliśmy na wycieczce do Izraela. W Norwegii pracuje dużo Polaków, bo tamtejszy rynek pracy przyciąga wielu przedsiębiorczych ludzi.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.