Sport i turystyka

 • Data dodania: 31.08.2009

  Fascynujący Półwysep Synaj, czyli wspomnienia z Izraela i Egiptu

  Podróże są moją pasją oraz sposobem na skonfrontowanie wyobrażeń z rzeczywistością. Marzenie o kolejnej wyprawie motywuje mnie do pracy, wspomnienia ubarwiają codzienność, są również inspiracją dla mojej twórczości. To mój napęd (i to na cztery koła!).

 • Data dodania: 27.08.2009

  Sportowy flesz III

  Bonn. Światową Osobowością z Niepełnosprawnością Roku 2009 został brazylijski pływak, paraolimpijczyk Daniel Dias. Wyboru tytułu 2009 Laureus Sportperson of the Year with Disability Award dokonali na początku czerwca członkowie brytyjskiej Laureus World Sports Academy, znani lekkoatleci Sebastian Coe i Edwin Moses.

 • Data dodania: 26.08.2009

  Mistrzowie kolarstwa

  Dopiero po raz drugi w historii odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2009, tym razem w okolicy Bielska-Białej. 22 sierpnia, na placu przed pięknym ratuszem w Białej nastąpił honorowy start imprezy, której patronował prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult. Nieco później kolarze przesiedli się do samochodów i udali...

 • Data dodania: 20.07.2009

  Mistrzostwa Europy w szermierce na wózkach

  Tradycyjnie już, na początku lipca warszawski hotel Marriott gościł szermierzy na wózkach, którzy dzięki prężnym działaniom Integracyjnego Klubu Sportowego przy AWF w Warszawie stają w szranki walcząc o miano najlepszych w szabli, szpadzie i florecie.

 • Data dodania: 10.07.2009

  Sportowy flesz II

  Bonn. Światową Osobowością z Niepełnosprawnością Roku 2009 został brazylijski pływak, paraolimpijczyk Daniel Dias.

 • Data dodania: 08.07.2009

  Zwyciężać mimo wszystko

  Najpierw Anna Dymna wypowiedziała oficjalną formułkę - „VI pokazy «Zwyciężać mimo wszystko» uważam za otwarte". Zaraz potem rozległa się piosenka towarzysząca kibicom na ważnych zawodach - „Polska, biało-czerwoni", a dalej wszystko potoczyło się zgodnie ze scenariuszem - krakowski Rynek opanowali sportowcy niepełnosprawni. Tylko czy ten przymiotnik miał...

 • Data dodania: 30.06.2009

  VI Europejska Spartakiada w Wielkopolsce

  Kolejna, już szósta Europejska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Wągrowcu i w Poznaniu w dniach 17 i 18 czerwca 2009 r. stanowiła kolejne wydarzenie o znaczącej randze.

 • Data dodania: 29.06.2009

  Dzień Sportu Paraolimpijskiego

  W niedzielę, 21 czerwca, Polski Komitet Paraolimpijski zorganizował Dzień Sportu Paraolimpijskiego. W 7 miastach Polski odbyły się imprezy sportowe i kulturalne, promujące ideę sportu paraolimpijskiego i prezentujące tych polskich zawodników z niepełnosprawnością, którzy odnieśli sukcesy na igrzyskach w Pekinie i Turynie.

 • Wojewódzkie Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 22.06.2009

  Wojewódzkie Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych

  Do centrum Katowic najwyżej 8 km. Świetne położenie, przy lesie, w którym wyznaczono ścieżkę konną, blisko do sąsiednich dzielnic. Częstymi gośćmi są osoby niepełnosprawne.

 • Data dodania: 10.06.2009

  XI Bieg Sztafetowy osób niepełnosprawnych po Europie

  Start sztafety, w której po raz czwarty udział wzięli niepełnosprawni sportowcy z Kalisza, nastąpił 13 maja 2009 r. w Brukseli w Belgii, zakończenie 28 maja w stolicy Księstwa Andorry.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.