Sport i turystyka

 • Rajd Nawigacyjny „Ślązaczek 2011"
  Data dodania: 09.06.2011

  Rajd Nawigacyjny „Ślązaczek 2011"

  Automobilklub Śląski zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym „Ślązaczek 2011", który odbędzie się w dniu 09.07.2011 r. w Mysłowicach. Jest on VI Rundą Turystycznego Pucharu Polski II Eliminacją Mistrzostw Okręgu Osób Niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 07.06.2011

  XIII Bieg Sztafetowy Osób Niepełnosprawnych po Europie

  Po raz szósty z kolei, niepełnosprawni sportowcy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu, działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie", mieli okazję wziąć udział w międzynarodowej imprezie integracyjno-sportowej - Biegu Sztafetowym Niepełnosprawnych po Europie.

 • Podróże bez granic
  Data dodania: 07.06.2011

  Podróże bez granic

  1 czerwca br. ruszył Portal Turystyczny dla Osób z Niepełnosprawnością i Nie Tylko... o nazwie „Podróże bez Granic": www.podrozebezgranic.pl!

 • Bezpłatne, szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 01.06.2011

  Bezpłatne, szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko (www.sail-mazury.pl) odbędą się - jak co roku - szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 19.05.2011

  Turniej rugby na wózkach w Katowicach

  12 maja 2011 r. w Ośrodku Sportowym „Szopienice" w Katowicach odbył się Pierwszy Katowicki Turniej Rugby na Wózkach organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywne Życie" we współpracy ze Stowarzyszeniem FAON, objęty mecenatem Urzędu Miasta Katowice.

 • Fiordy, renifery i białe noce w Norwegii
  Data dodania: 04.05.2011

  Fiordy, renifery i białe noce w Norwegii

  Podróże to nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale również poznawanie nowych ludzi. Do Tromsø zaprosili nas nasi znajomi, których poznaliśmy na wycieczce do Izraela. W Norwegii pracuje dużo Polaków, bo tamtejszy rynek pracy przyciąga wielu przedsiębiorczych ludzi.

 • Data dodania: 04.05.2011

  Młodzi goalballiści zabłysnęli w Turcji

  W dniach 22-30 kwietnia br. ekipa młodych polskich goalballistów wzięła udział w Światowych Igrzyskach Dzieci, które gościła turecka stolica - Ankara. Imprezę śmiało można nazwać dziecięcą olimpiadą. Wzięło w niej udział 3000 młodych sportowców z 90 państw świata, rywalizujących w 13 dyscyplinach, wśród których goalball był jedynym sportem...

 • Data dodania: 26.04.2011

  Szeroka oferta poznańskiego Startu

  Sportowe Stowarzyszenie START w Poznaniu zaprasza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Wielspin" w Wągrowcu na Warsztaty Motywacyjno-Doradcze z zakresu doradztwa zawodowego, oddziaływania psychologicznego i poradnictwa prawnego w ramach jesiennej edycji projektu „Aktywny Start - Aktywne Życie". Uczestnicy warsztatów będą mogli po ich zakończeniu...

 • Data dodania: 25.04.2011

  Pechowe (?) srebro Skrzypińskiego

  We francuskim Rosenau, 23 kwietnia br. odbył się wyścig kolarski osób niepełnosprawnych o Puchar Europy. Arkadiusz Skrzypiński, zawodnik Team Sopur Start Szczecin spośród 211 startujących zawodników z 24 krajów zajął drugie miejsce.

 • Data dodania: 25.04.2011

  Sukcesy zawodnika z Wisły

  Mirosław Madzia, zawodnik Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start" Wisła zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą i brązowy w rzucie dyskiem na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata IBSA Osób Niewidomych i Niedowidzących w Antalyi w Turcji.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.