Sport i turystyka

 • Data dodania: 30.08.2011

  Regaty w Pionkach

  Tegoroczne XI Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych - Pionki 2011 r. zrealizowane zostały 20-21 sierpnia br. przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu tamże, jako zadanie publiczne z zakresu organizowania regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych, wspierających...

 • Data dodania: 29.08.2011

  Niepełnosprawni prowadzą hostel w Barcelonie

  Na terenie parku Collserola w Barcelonie powstał pierwszy w Europie hostel INOUT zarządzany i prowadzony przez osoby z różnymi dysfunkcjami. Wśród 42 pracowników znajdują się osoby z zespołem Downa, z dysfunkcją narządu wzroku, słuchu i poruszający się na wózkach inwalidzkich.

 • Niepełnosprawni jadą na Matterhorn
  Data dodania: 21.08.2011

  Niepełnosprawni jadą na Matterhorn

  Stowarzyszenie Aktywne Życie z Katowic organizuje kolejną wyprawę osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, z cyklu „Łam bariery - sięgaj dalej". Tym razem będzie to próba dotarcia jak najbliżej szczytu Matterhorn.

 • Wzór godny naśladowania
  Data dodania: 21.08.2011

  Wzór godny naśladowania

  17 sierpnia br. zmarł druh Bolesław Zajiczek.Historia jego życia jest przykładem hartu ducha, odwagi, niezłomności i wytrwałości. Traktował je jako wielki dar i z szacunkiem podchodził do wszelkich jego przejawów.

 • Data dodania: 21.08.2011

  Ekstremalnie Sprawni - Niepełnosprawni

  12 sierpnia 2011 r. w Cieszynie miała miejsce konferencja „Ekstremalnie Sprawni - Niepełnosprawni", która zainaugurowała II Edycję Freestyle City Festival.

 • Data dodania: 16.08.2011

  Olimpiada w konkurencjach przeróżnych

  16 i 17 września 2011 roku Pomorska Jednostka Wojewódzka TPG oraz Makroregion Północno - Zachodni projektu „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce." organizują III Olimpiadę Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych.

 • Data dodania: 16.08.2011

  Nie tylko regaty w Pionkach

  W Pionkach po raz jedenasty odbędzie się plenerowa impreza dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu województwa mazowieckiego. W tym roku w dniach 20-21 sierpnia organizatorzy na Stawie Górnym będą gościć ponad 250 osób, w tym przeszło 150 z niepełnosprawnością intelektualną i chorobą psychiczną - uczestników terapii prowadzonej przez mazowieckie...

 • Data dodania: 11.08.2011

  Na wodzie jesteśmy sobie równi

  Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku to jeden z największych ośrodków sportów i turystyki wodnej na Mazurach. Z osłoniętym portem wodnym, doskonale wyposażony w sprzęt wodny, zaplecze rekreacyjno-hotelowe i w sąsiedztwie licznych rezerwatów przyrody, to prawdziwy raj dla lubiących wypoczynek na wodzie. Mają tutaj swoje siedziby,...

 • Data dodania: 11.08.2011

  Rywalizacja niewidomych kajakarzy w Ostródzie

  W Ostródzie w dniach 5-7.08.2011 r. po raz dziesiąty odbyły się Ogólnopolskie Zawody Niewidomych i Słabowidzących w Kajakarstwie.

 • Data dodania: 07.08.2011

  Dotykalny Wrocław również po angielsku

  Wielokrotnie na portalu „Nasze Sprawy" prezentowano projekt „Zobaczyć przez dotyk - Wrocław w miniaturze" i jego poszczególne elementy, który jest realizowany przez Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych wraz z ING Real Estate Development i miastem Wrocławiem. Ma on na celu przybliżenie miasta wszystkim mieszkańcom, a szczególnie prawie 4 tys. osobom...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.