Sport i turystyka

 • Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce
  Data dodania: 05.07.2011

  Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce

  W Mistrzostwach, które odbyły się w Bydgoszczy, w terminie 1-3 lipca br., uczestniczyło 188 zawodników z 27 klubów z całej Polski. Startowały osoby niepełnosprawne z dysfunkcją wzroku oraz narządu ruchu (amputacje, porażenia układu nerwowego, po urazie kręgosłupa). Organizatorem Mistrzostw Polski na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych w...

 • Data dodania: 04.07.2011

  Magiczna Europa po raz drugi

  Rozpoczynamy II edycję konkursu dla młodzieży z dysfunkcjami wzroku lub słuchu „Magiczna Europa 2011". Tak jak w ubiegłym roku zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zdjęcia lub napisanie czy nagranie krótkiego reportażu z wakacji spędzonych w Unii Europejskiej. Zwycięzcy pojadą na niezapomnianą wycieczkę do Brukseli. W pierwszym etapie konkursu...

 • Bezpłatne, szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 04.07.2011

  Bezpłatne, szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko (www.sail-mazury.pl) odbędą się szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 03.07.2011

  Ogólnopolski Portal Sportu Niepełnosprawnych

  Już ruszył Ogólnopolski Portal Sportu Osób Niepełnosprawnych - Sport-ON.

 • Data dodania: 29.06.2011

  Polscy parakajakarze dobrze zadebiutowali na ME

  Od 17 do 19 czerwca br. w Belgradzie odbywały się Mistrzostwa Europy Seniorów w Kajakarstwie. Polską reprezentację pod egidą Polskiego Związku Kajakowego tworzyli zawodnicy sportu olimpijskiego i paraolimpijskiego.

 • Data dodania: 26.06.2011

  EKUZ z brajlem

  Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest wydawana osobom ubezpieczonym w ZUS lub KRUS, które wyjeżdżają za granicę do krajów Unii Europejskiej.

 • Data dodania: 21.06.2011

  Elbląscy judocy z medalami

  W czerwcu br. w Bitburgu w Niemczech odbyła się Regionalna Letnia Olimpiada Specjalna. Wśród 2500 uczestników z Niemiec, Holandii i Japonii udział wzięli zawodnicy Integracyjnego Klubu Judo „Sakura" z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Elblągu.

 • Pocztówki z Francji
  Data dodania: 16.06.2011

  Pocztówki z Francji

  Autor: Lilla Latus Francja to kraj, do którego mam ogromny sentyment, bo łączą mnie z nią więzi rodzinne, a swoją pierwszą podróż zagraniczną odbyłam właśnie do ojczyzny szampana, sera roquefort, Coco Chanel, impresjonizmu, trubadurów, artystów na wygnaniu... Każdy z nas na pewno ma swoje skojarzenia, bo na liście tego, co rdzennie francuskie...

 • Data dodania: 16.06.2011

  Kaliscy pływacy na zawodach w Odessie

  Już po raz drugi pływacy z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie", wzięli udział w XII Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Odessie na Ukrainie.

 • Rajd Nawigacyjny „Ślązaczek 2011"
  Data dodania: 09.06.2011

  Rajd Nawigacyjny „Ślązaczek 2011"

  Automobilklub Śląski zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym „Ślązaczek 2011", który odbędzie się w dniu 09.07.2011 r. w Mysłowicach. Jest on VI Rundą Turystycznego Pucharu Polski II Eliminacją Mistrzostw Okręgu Osób Niepełnosprawnych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.