Sport i turystyka

 • Data dodania: 23.07.2008

  Bezpłatne obozy żeglarskie dla osób niepełnosprawnych

  Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Almatur Giżycko zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w różnorodnych obozach żeglarskich.

 • Turystyka osób (nie)pełnosprawnych
  Data dodania: 22.07.2008

  Turystyka osób (nie)pełnosprawnych

  Życie ludzkie jest wędrowaniem. Każdy z nas idzie jakąś drogą. Kieruje się jakimiś znakami, światłami. Czasem błądzi, zbacza z drogi, znowu ją odnajduje, powraca. Czasem jest bardzo zmęczony, szuka schronienia, odpoczywa, nabiera sił, znowu idzie. Dźwiga nieraz na tej drodze ciężary, trudzi się, męczy. Równocześnie uczy się wielu rzeczy, poznaje świat....

 • CIĘŻAROWCY NA START! – Łuczniczka na otwarcie sezonu
  Data dodania: 22.07.2008

  CIĘŻAROWCY NA START! – Łuczniczka na otwarcie sezonu

  Pierwszym „przetarciem" ciężarowców w tym sezonie były IX Integracyjne Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc „Łuczniczka" zorganizowane przez Stowarzyszenie „Triumf - Start Bydgoszcz", 11-13 kwietnia 2008 r. Najliczniejsze ekipy wystawiły Start Wrocław i gospodarze.

 • VI Spotkania Integracyjne w Łasinie
  Data dodania: 21.07.2008

  VI Spotkania Integracyjne w Łasinie

  Po raz szósty, z inicjatywy Fundacji „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych" oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łasinie, 16-17 maja spotkali się uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Celem imprezy, pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, było zarówno...

 • X Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie
  Data dodania: 21.07.2008

  X Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie

  Ekipy z Kalisza i Przygodzic podczas biegu Dzięki dofinansowaniu z PFRON oraz z Ministerstwa Sportu, w tegorocznym, X Biegu sztafetowym osób niepełnosprawnych po Europie mogły wziąć aż dwie ekipy z Wielkopolski - było to 14 osób niepełnosprawnych z placówek rehabilitacyjnych działających przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w...

 • Jubileuszowe regaty
  Data dodania: 21.07.2008

  Jubileuszowe regaty

  X Regaty o Puchar Prezesa Spółdzielni DOMENA w Bielsku-Białej, które odbyły się 7 czerwca 2008 r. tradycyjnie na Jeziorze Żywieckim przebiegały według niestandardowego scenariusza, częściowo napisanego przez naturę.

 • DNI INTEGRACJI W KRAKOWIE – Show nie tylko sportowy
  Data dodania: 18.07.2008

  DNI INTEGRACJI W KRAKOWIE – Show nie tylko sportowy

  Kolejnym dniem Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko", zorganizowanych w Krakowie przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko był dzień sportu. W niedzielę, 15 czerwca Rynek został zaanektowany przez niepełnosprawnych sportowców, którzy zaprezentowali największy w kraju show - dyscyplin, umiejętności i hartu ducha.

 • SILESIA CUP 2008, czyli basket na wózkach
  Data dodania: 18.07.2008

  SILESIA CUP 2008, czyli basket na wózkach

  W Katowicach, w przedostatni weekend czerwca, rozegrany został III Międzynarodowy Turniej Koszykówki na Wózkach SILESIA CUP.

 • Szabla Kilińskiego po raz ósmy
  Data dodania: 18.07.2008

  Szabla Kilińskiego po raz ósmy

  Zakończyły się trwające od 4 do 6 lipca w Warszawie zmagania zorganizowanego przez Integracyjny Klub Sportowy już po raz ósmy Pucharu Świata w szermierce niepełnosprawnych „Szabla Kilińskiego". Był to ostatni i najważniejszy turniej przed zbliżającymi się Igrzyskami Paraolimpijskimi w Pekinie.

 • Data dodania: 19.04.2008

  Kolejny test daty


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.