Sport i turystyka

 • Data dodania: 15.10.2009

  Nie ustańcie w biegu

  Płockie Stowarzyszenie Integracyjne Klub Tenisa aktywnie działa dla osób niepełnosprawnych, stwarzając możliwości sportowego rozwoju. Dzięki niemu mogą uprawiać dyscypliny: tenis ziemny i handbike (jazda sprotowa na wózkach).

 • Data dodania: 21.09.2009

  Sportowy flesz IV

  Poznań. Jolanta Pawlak i Piotr Majka (oboje Start Szczecin) zdobyli brązowy medal na Wioślarskich Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych, które odbywały się pod koniec sierpnia na torze regatowym Malta.

 • Data dodania: 07.09.2009

  Byli na Górze Światła

  Elbrus - najwyższy szczyt Kaukazu i Rosji. Właściwie nie powinien być zaliczany do łańcucha górskiego Kaukazu - jest wygasłym wulkanem, którego ostatni okres aktywności miał miejsce w połowie I wieku.

 • Fundacja Miłosierdzie
  Data dodania: 04.09.2009

  Fundacja Miłosierdzie

  XLIX Decathlon Osób Niepełnosprawnych

 • Data dodania: 31.08.2009

  Fascynujący Półwysep Synaj, czyli wspomnienia z Izraela i Egiptu

  Podróże są moją pasją oraz sposobem na skonfrontowanie wyobrażeń z rzeczywistością. Marzenie o kolejnej wyprawie motywuje mnie do pracy, wspomnienia ubarwiają codzienność, są również inspiracją dla mojej twórczości. To mój napęd (i to na cztery koła!).

 • Data dodania: 27.08.2009

  Sportowy flesz III

  Bonn. Światową Osobowością z Niepełnosprawnością Roku 2009 został brazylijski pływak, paraolimpijczyk Daniel Dias. Wyboru tytułu 2009 Laureus Sportperson of the Year with Disability Award dokonali na początku czerwca członkowie brytyjskiej Laureus World Sports Academy, znani lekkoatleci Sebastian Coe i Edwin Moses.

 • Data dodania: 26.08.2009

  Mistrzowie kolarstwa

  Dopiero po raz drugi w historii odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2009, tym razem w okolicy Bielska-Białej. 22 sierpnia, na placu przed pięknym ratuszem w Białej nastąpił honorowy start imprezy, której patronował prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult. Nieco później kolarze przesiedli się do samochodów i udali...

 • Data dodania: 20.07.2009

  Mistrzostwa Europy w szermierce na wózkach

  Tradycyjnie już, na początku lipca warszawski hotel Marriott gościł szermierzy na wózkach, którzy dzięki prężnym działaniom Integracyjnego Klubu Sportowego przy AWF w Warszawie stają w szranki walcząc o miano najlepszych w szabli, szpadzie i florecie.

 • Data dodania: 10.07.2009

  Sportowy flesz II

  Bonn. Światową Osobowością z Niepełnosprawnością Roku 2009 został brazylijski pływak, paraolimpijczyk Daniel Dias.

 • Data dodania: 08.07.2009

  Zwyciężać mimo wszystko

  Najpierw Anna Dymna wypowiedziała oficjalną formułkę - „VI pokazy «Zwyciężać mimo wszystko» uważam za otwarte". Zaraz potem rozległa się piosenka towarzysząca kibicom na ważnych zawodach - „Polska, biało-czerwoni", a dalej wszystko potoczyło się zgodnie ze scenariuszem - krakowski Rynek opanowali sportowcy niepełnosprawni. Tylko czy ten przymiotnik miał...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.