Sport i turystyka

 • W 11 dni od Wenecji po Pompeje
  Data dodania: 13.08.2008

  W 11 dni od Wenecji po Pompeje

  Już po raz dziewiąty osoby niepełnosprawne zrzeszone w Jeleniogórskim Oddziale Towarzystwa Walki z Kalectwem, uczestniczyły w integracyjnej turystyczno-rekreacyjnej imprezie turystycznej, która odbyła się w październiku, tym razem była to wyprawa do Włoch.

 • Klub Niewidomych w Białymstoku
  Data dodania: 13.08.2008

  Klub Niewidomych w Białymstoku

  Wśród wielu organizacji Białegostoku Klub Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących zaznacza wyraźnie swój ślad. - Istniejemy od 13 lat - mówi prezes Wacław Morgiewicz.

 • Klub Sportowy JAĆWING w Suwałkach
  Data dodania: 13.08.2008

  Klub Sportowy JAĆWING w Suwałkach

  Klub Sportowy Jaćwing w Suwałkach powstał w maju 1999 roku. Jego głównym celem jest działanie na rzecz niewidomych i niedowidzących, promowanie sportu, rekreacji, turystyki, szkolenie członków oraz podnoszenie ich wiedzy ogólnej dotyczącej kultury fizycznej i zdrowego życia.

 • Stowarzyszenie CROSS: Pomysł na ciekawe życie
  Data dodania: 13.08.2008

  Stowarzyszenie CROSS: Pomysł na ciekawe życie

  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS powstało w 1991 r. Jego podstawowym celem jest rozwijanie i organizacja powszechnej kultury fizycznej, sportu, rehabilitacji, turystyki i czynnego wypoczynku w środowisku osób z dysfunkcją narządu wzroku.

 • Data dodania: 12.08.2008

  V EDF CUP Zimowe szaleństwo

  Bielskie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start" było organizatorem piątej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych EDF CUP, które odbyły się 7-9 lutego na trasie FIS-owskiej w Szczyrku.

 • Data dodania: 11.08.2008

  Najlepsi w 2007 r. sportowcy niepełnosprawni

  W warszawskim Centrum Olimpijskim 11 kwietnia odbyła się Gala Sportu Niepełnosprawnych. Przedstawiciele Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START wybrali dziesiątkę najlepszych sportowców niepełnosprawnych w 2007 roku.

 • Data dodania: 23.07.2008

  Bezpłatne obozy żeglarskie dla osób niepełnosprawnych

  Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Almatur Giżycko zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w różnorodnych obozach żeglarskich.

 • Turystyka osób (nie)pełnosprawnych
  Data dodania: 22.07.2008

  Turystyka osób (nie)pełnosprawnych

  Życie ludzkie jest wędrowaniem. Każdy z nas idzie jakąś drogą. Kieruje się jakimiś znakami, światłami. Czasem błądzi, zbacza z drogi, znowu ją odnajduje, powraca. Czasem jest bardzo zmęczony, szuka schronienia, odpoczywa, nabiera sił, znowu idzie. Dźwiga nieraz na tej drodze ciężary, trudzi się, męczy. Równocześnie uczy się wielu rzeczy, poznaje świat....

 • CIĘŻAROWCY NA START! – Łuczniczka na otwarcie sezonu
  Data dodania: 22.07.2008

  CIĘŻAROWCY NA START! – Łuczniczka na otwarcie sezonu

  Pierwszym „przetarciem" ciężarowców w tym sezonie były IX Integracyjne Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc „Łuczniczka" zorganizowane przez Stowarzyszenie „Triumf - Start Bydgoszcz", 11-13 kwietnia 2008 r. Najliczniejsze ekipy wystawiły Start Wrocław i gospodarze.

 • VI Spotkania Integracyjne w Łasinie
  Data dodania: 21.07.2008

  VI Spotkania Integracyjne w Łasinie

  Po raz szósty, z inicjatywy Fundacji „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych" oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łasinie, 16-17 maja spotkali się uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Celem imprezy, pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, było zarówno...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.