Sport i turystyka

 • Gollob walczy z bólem Chinach
  Data dodania: 23.01.2018

  Gollob walczy z bólem Chinach

  Znany żużlowiec, Tomasz Gollob 22 stycznia wyruszył do Chin z Lotniska Chopina. Możliwy jest nawet kilkumiesięczny pobyt w chińskiej klinice w Nanning. Leczenie medycyną naturalną i zabiegi akupunktury mają pomóc w walce z bólami spastycznymi i usprawnić czynności fizjologiczne.

 • Świetne starty Igora Sikorskiego
  Data dodania: 20.01.2018

  Świetne starty Igora Sikorskiego

  W zwodach Pucharu Świata, które odbywały się 8-9 stycznia br. W Zagrzebiu Igor Sikorski w kategorii zawodników siedzących w pierwszym dniu zawodów zajął pierwsze miejsce z łącznym czasem 1.51,18 wyprzedzając Chorwata Dina Sokolovica i Amerykanina Tylera Walkera.

 • PJONGCZANG - czy w zasięgu medali olimpijskich?
  Data dodania: 20.01.2018

  PJONGCZANG - czy w zasięgu medali olimpijskich?

  18 stycznia do Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczang zostało 50 dni. Odbędą się one w miesiąc po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich, na tych samych obiektach. Jako że biorą w niej udział osoby z niepełnosprawnością, dyscypliny, które będzie można obserwować różnią się nieco od olimpijskich.

 • Wizja na wagę złota, fot. Marcin Gazda
  Data dodania: 15.01.2018

  Wizja na wagę złota

  6 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Mistrzów Sportu „Przeglądu Sportowego". W jej trakcie został rozstrzygnięty 83. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku. Tytuł Niepełnosprawnego Sportowca Roku 2017 przypadł biegaczce Joannie Mazur oraz jej przewodnikowi Michałowi Stawickiemu. W tej kategorii nominowani byli też skoczek wzwyż Maciej...

 • II Bieg Otwartych Serc już wkrótce!
  Data dodania: 15.01.2018

  II Bieg Otwartych Serc już wkrótce!

  Stowarzyszenie „Otwarte Serca" z Rudy Śląskiej działa nieprzerwanie od 16 lat na rzecz niepełnosprawnych dzieci , młodzieży oraz ich rodzin.

 • Akcja Agnieszka do pionu!
  Data dodania: 08.01.2018

  Akcja Agnieszka do pionu!

  Przy okazji kolejnego Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku jest kontynuowana akcję zainicjowana przez Piotra Małachowskiego. Na Balu Mistrzów Sportu 6 stycznia były licytowane cenne pamiątki jego i kolegów, na rzecz jakiegoś sportowca w potrzebie. Przed rokiem oddał na licytację statuetkę z diamentami za wygranie Diamentowej Ligi.

 • Joanna Mazur z przewodnikiem Michałem Stawickim z tytułem Niepełnosprawnego Sportowca 2017 roku!
  Data dodania: 08.01.2018

  Joanna Mazur z przewodnikiem Michałem Stawickim z tytułem Niepełnosprawnego Sportowca 2017 roku!

  83. plebiscyt „Przeglądu Sportowego" rozstrzygnięty. W tym roku na podium sportu paraolipmijskiego stanęła "królowa sportu", lekkoatletyka.

 • Odszedł Andrzej Karbowski
  Data dodania: 02.01.2018

  Odszedł Andrzej Karbowski

  Z ogromnym żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Andrzeja Karbowskiego - wspaniałego trenera podnoszenia ciężarów, pracującego w Wojewódzkiem Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE od wielu lat.

 • Nepal zabronił samotnych wspinaczek na Everest
  Data dodania: 30.12.2017

  Nepal zabronił samotnych wspinaczek na Everest

  Władze Nepalu zabroniły samotnych wspinaczek na himalajskie szczyty, włączając na listę m.in. Mount Everest (8848 m). Decyzję uzasadniono względami bezpieczeństwa. Rozporządzenie rządowe wyklucza także możliwość udziału w górskich wyprawach osobom z podwójną amputacją i niewidomym.

 • Startuje akcja charytatywna „Prawnik w biegu"
  Data dodania: 27.12.2017

  Startuje akcja charytatywna „Prawnik w biegu"

  Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z grona ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie Maratonu w Tokio (42,195 km)! Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą - dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji im. Doktora Piotra...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.