Sport i turystyka

 • Olimpiada, której wszyscy są zwycięzcami
  Data dodania: 08.06.2018

  Olimpiada, której wszyscy są zwycięzcami

  Setki uczestników, mnóstwo emocji i niesamowitych przeżyć – tak pokrótce można opisać to, co działo się 7 czerwca na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śląskim. Odbyła się tam XVI Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.

 • forBET Oficjalnym Partnerem
  Data dodania: 06.06.2018

  Amp Futbol: forBET Oficjalnym Partnerem reprezentacji Polski!

  Szykująca się do walki o medale Mistrzostw Świata Reprezentacja Polski Amp Futbol zyskała nowego partnera. W drodze do zwycięstw na mundialu piłkarzy po amputacjach wesprze znana z zaangażowania w sport firma forBET Zakłady Bukmacherskie. Zawodnicy Amp Futbol mieli już okazję poznać się z ambasadorem forBet – Arturem Borucem, a ich mecze na...

 • Denali na „jednym oddechu”
  Data dodania: 06.06.2018

  Denali na „jednym oddechu”

  To brzmi jak hollywoodzki scenariusz. Bez płuca i z niezwykle ciężkim plecakiem nowotworowych doświadczeń – Piotr Pogon zdobył Denali! Na szczycie zameldował się wraz z Pawłem Ząbkiem, kierownikiem wyprawy. Dla Piotra to czwarte „wejście” na szlaku do Korony Ziemi.

 • Letnia ofensywa Niepełnosprawnika
  Data dodania: 01.06.2018

  Letnia ofensywa Niepełnosprawnika

  Pogoda jest wakacyjna, jednak zespół Niepełnosprawnika jest w natarciu. Audytorzy i audytorki, osoby wprowadzające dane do bazy, ci którzy dbają o jakość wprowadzanych danych i stabilność informatyczną tej wyszukiwarki, osoby koordynujące audyty – wszyscy oni pracują by osoby z niepełnosprawnością miały informacje o dostępnych obiektach...

 • Gloria Varsovia wciąż niepokonana w Amp Futbol Ekstraklasie!
  Data dodania: 29.05.2018

  Gloria Varsovia wciąż niepokonana w Amp Futbol Ekstraklasie!

  Zakończył się drugi turniej sezonu 2018 Amp Futbol Ekstraklasy, który został rozegrany 26-27 maja pod Płockiem, na boisku najstarszego ampfutbolowego klubu w Polsce - GKS Góra. Mimo przełamania gospodarzy oraz aktualnych mistrzów z Krakowa, kolejny raz niepokonani okazali się piłkarze warszawskiej Glorii, którzy umocnili się na...

 • Żeglarze z niepełnosprawnością zwycięzcami regat „Na 100 lat Niepodległej”!
  Data dodania: 28.05.2018

  Żeglarze z niepełnosprawnością zwycięzcami regat „Na 100 lat Niepodległej”!

  XIX Giżyckie Regaty Żeglarskie Rząd - Samorząd pod hasłem „Na 100 lat Niepodległej” zostały rozegrane 26 maja na jeziorze Niegocin. W imprezie tradycyjnie wzięli udział przedstawiciele ministerstw i instytucji rządowych, samorządowcy z Warmii i Mazur oraz innych regionów Polski, przedstawiciele gmin partnerskich i zaprzyjaźnionych.

 • Dobry występ polskich parabadmintonistów na turnieju w Czechach
  Data dodania: 26.05.2018

  Dobry występ polskich parabadmintonistów na turnieju w Czechach

  Julia Bolibrzuch (MOSiR Kędzierzyn-Koźle) zdobyła dwa złote medale w kategorii juniorów na Czech Para-Badminton Open: w singlu oraz w deblu w parze z Magdaleną Kozerą z Imielina. Natomiast wśród dorosłych zawodników najlepszy był zawodnik MMKS Kędzierzyn-Koźle Jakub Sikorski, który do złota w singlu dorzucił brąz w deblu.

 • Zaproszenie dla żeglarzy i adeptów
  Data dodania: 22.05.2018

  Zaproszenie dla żeglarzy i adeptów

  Mazurska Szkoła Żeglarstwa zaprasza na TYDZIEŃ ŻEGLARSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 • Juniorzy z rekordami, medalami i Otylią
  Data dodania: 19.05.2018

  Juniorzy z rekordami, medalami i Otylią

  122 zawodników z 23 klubów wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych. Kciuki za rywalizujących trzymała Otylia Jędrzejczak, która objęła patronat sportowy nad zawodami.

 • Puchar dla Polski. Wcześniej komplet zwycięstw
  Data dodania: 16.05.2018

  Puchar dla Polski. Wcześniej komplet zwycięstw

  Polska wygrała trzecią edycję IBSA Blind Football Euro Challenge Cup. W finale gospodarze turnieju pokonali Irlandię 1:0. Dwa dni wcześniej ekipy te spotkały się w meczu otwarcia. W Krakowie swoje umiejętności zademonstrowało 6 reprezentacji.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.