Sport i turystyka

 • GKS Góra zwycięzcą Pucharu Amp Futbol Polska
  Data dodania: 28.01.2019

  Przetarcie przed Ekstraklasą i Ligą Mistrzów – GKS Góra zwycięzcą Pucharu Amp Futbol Polska

  GKS Góra wygrał pierwszy w historii turniej o Puchar Amp Futbol Polska, zakończony 27 stycznia. Czwarty zespół poprzedniego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy w pierwszych zawodach 2019 roku nie dał rywalom żadnych szans. W turnieju, który jest elementem przygotowaniem do nowego sezonu ligowego obok kadrowiczów i doświadczonych zawodników pojawili się...

 • Igor Sikorski z brązowym medalem mistrzostw świata: zawsze walczę do końca!
  Data dodania: 25.01.2019

  Igor Sikorski z brązowym medalem mistrzostw świata: zawsze walczę do końca!

  Startujący na monoski Igor Sikorski (Start Bielsko- Biała) 23 stycznia zdobył brązowy medal w slalomie podczas trwających w Kranjskiej Gorze (Słowenia) paraalpejskich mistrzostw świata. Najlepszy wśród zawodników ścigających się na siedząco był Holender Jeroen Kampschreur, drugi Norweg Jesper Saltvik Pedersen.

 • Paratenisiści stołowi wyróżnieni na Diamentowej Gali
  Data dodania: 24.01.2019

  Paratenisiści stołowi wyróżnieni na Diamentowej Gali

  W warszawskim Sound Garden Hotel 23 stycznia odbyła się Diamentowa Gala Tenisa Stołowego podsumowująca rok 2018 w tej dyscyplinie sportu.

 • Autorka na promenadzie w Puerto del Carmen
  Data dodania: 23.01.2019

  Lanzarote, czyli piękno pod ochroną

  Wizje artystów często budzą niedowierzanie, sceptycyzm lub co najmniej zaskoczenie. Ich pomysły mogą wydawać się nierealne, niewykonalne, dziwne. Ale bywa, że jak już przekonają do siebie otoczenie, a jeszcze lepiej – możnych tego świata, to może powstać dzieło niezwykłe swoim pięknem i trwałością.

 • Ampfutbolowe kluby rosną w siłę. Mistrz Polski zagra w Lidze Mistrzów!
  Data dodania: 22.01.2019

  Ampfutbolowe kluby rosną w siłę. Mistrz Polski zagra w Lidze Mistrzów!

  Już w maju w Tbilisi, stolicy Gruzji odbędzie się pierwsza edycja ampfutbolowej Ligi Mistrzów. Wśród najlepszych drużyn Europy znajdzie się Gloria Varsovia. Mistrz Polski powalczy więc o historyczny triumf.

 • Witold Skupień utrzymał pozycję lidera PŚ
  Data dodania: 21.01.2019

  Witold Skupień utrzymał pozycję lidera PŚ

  16 stycznia Witold Skupień odniósł pucharowe zwycięstwo w sprincie techniką klasyczną i ponownie stanął na podium Pucharu Świata w biegach narciarskich, rozgrywanych w Östersund w Szwecji. We wcześniejszym biegu średnim techniką klasyczną zajął drugie miejsce.

 • Min. Kwieciński: 100 szlaków turystycznych i 10 schronisk dostosujemy dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 21.01.2019

  Min. Kwieciński: 100 szlaków turystycznych i 10 schronisk dostosujemy dla niepełnosprawnych

  Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w rozmowie z PAP, że w ramach programu rządowego Dostępność Plus zostanie dostosowanych sto szlaków turystycznych i 10 górskich schronisk do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 • Prezydent Duda w Zakopanem: nie zrezygnujemy ze świadczenia dobra
  Data dodania: 21.01.2019

  Prezydent Duda w Zakopanem: nie zrezygnujemy ze świadczenia dobra

  Prezydent Andrzej Duda, który w niedzielę, 20 stycznia w Zakopanem wziął udział w charytatywnym maratonie narciarskim, powiedział, że nie możemy zrezygnować ze świadczenia dobra i dawania siebie innym, a zło i przemoc nie może zwyciężyć. Prezydent wspomniał zamordowanego przed tygodniem Pawła Adamowicza.

 • Warszawskie ZOO przygotowało przewodnik w alfabecie Braille'a
  Data dodania: 18.01.2019

  Warszawskie ZOO przygotowało przewodnik w alfabecie Braille'a

  Najprawdopodobniej jest pierwszy ogród zoologiczny w Polsce, a nawet w Europie, które przygotował taki przewodnik.Wydanie liczy 164 strony, formatu A4 i zawiera tę samą treść, która znalazła się w tradycyjnym, drukowanym przewodniku po ZOO. 

 • Brąz na wagę zwycięstwa. Ciężka praca przynosi efekty
  Data dodania: 16.01.2019

  Brąz na wagę zwycięstwa. Ciężka praca przynosi efekty

  5 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Mistrzów Sportu „Przeglądu Sportowego". W jej trakcie nastąpiło ogłoszenie wyników 84. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku, którym został Bartosz Kurek. Z tytułu Niepełnosprawnego Sportowca Roku 2018 cieszył się Igor Sikorski.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.