Sport i turystyka

 • Tenis stołowy: Polacy na drugim miejscu drużynowo z 16. medalami
  Data dodania: 20.03.2019

  Tenis stołowy: Polacy na drugim miejscu drużynowo z 16. medalami

  W dniach 12-17 marca w Lignano we Włoszech odbyła się rywalizacja tenisistów stołowych. Zawody te są zaliczane do kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020.

 • Znane postacie wesprą ideę transplantacji podczas Biegu po Nowe Życie
  Data dodania: 19.03.2019

  Znane postacie wesprą ideę transplantacji podczas Biegu po Nowe Życie

  Osoby po przeszczepach organów, a wraz z nimi popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i sportowcy, będą promowali ideę transplantacji podczas Biegu po Nowe Życie, który 13 kwietnia odbędzie się w Wiśle – poinformował rzecznik imprezy Tomasz Furtak.

 • Witold Skupień drugim biegaczem w Pucharze Świata
  Data dodania: 18.03.2019

  Witold Skupień drugim biegaczem w Pucharze Świata

  Zakończyła się w sezonie 2018/2019 rywalizacja w biegach narciarskich oraz biathlonie. Witold Skupień, do zawodów w kanadyjskich Prince George był liderem klasyfikacji Pucharu Świata w konkurencjach biegowych.

 • Sukcesy polskich kolarzy na welodromie
  Data dodania: 18.03.2019

  Sukcesy polskich kolarzy na welodromie

  W Holandii w Apeldoorn odbywała się rywalizacja (mistrzostw świata) na welodromie. Polska reprezentacja wraca z trzema medalami po jednym z każdego kruszcu.

 • W Tokio zaprezentowano roboty, które pomogą uczestnikom igrzysk
  Data dodania: 15.03.2019

  W Tokio zaprezentowano roboty, które pomogą uczestnikom igrzysk

  W Tokio zaprezentowano roboty, które będą pomagać osobom z niepełnosprawnością, jak również sportowcom i kibicom w czasie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w stolicy Japonii.

 • Polski Komitet Paraolimpijski najlepszą sportową organizacją w Polsce!
  Data dodania: 14.03.2019

  Polski Komitet Paraolimpijski najlepszą sportową organizacją w Polsce!

  Polski Komitet Paraolimpijski został Zdobywcą Nagrody Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018 w kategorii organizacja sportowa. Statuetki zostały wręczone 13 marca podczas uroczystej Gali w Centrum Olimpijskim PKOl. Nagrody Biznesu Sportowego wręczono już po raz 15.

 • Weekend pod znakiem łucznictwa. Strzał w dziesiątkę
  Data dodania: 14.03.2019

  Weekend pod znakiem łucznictwa. Strzał w dziesiątkę

  Halowe Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnością w Łucznictwie stanowiły udane zakończenie sezonu zimowego. Rywalizacja o medale odbyła się 9-10 marca w Krakowie. Sportową klasę zademonstrowali urzędujący mistrzowie Europy. Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza tegoroczna impreza. Jej stawką będą m.in. kwalifikacje paraolimpijskie.

 • Święto sportów siłowych w Żywcu
  Data dodania: 12.03.2019

  Święto sportów siłowych w Żywcu

  Zawodniczki i zawodnicy z 16. polskich klubów sportowych spotkali się dniach 8-9 marca w hali sportowej ZMGE w Żywcu, gdzie odbyły się XVI Ogólnopolskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i V Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Po południu 8 marca powitano uczestników, którzy po odprawie technicznej zasiedli do...

 • Wystąpienie ministra Witolda Bańki
  Data dodania: 08.03.2019

  64 Polaków wystąpi w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi

  Reprezentacja Polski, która wystąpi w rozpoczynających się 14 marca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych liczy 64 osoby i walczyć będzie o medale w 17 dyscyplinach sportu.

 • Julia Torla
  Data dodania: 08.03.2019

  Niepełnosprawność nie odbiera kobiecości

  Jestem paraolimpijką, modelką, narzeczoną, przyjaciółką, kobietą. Łatwo powiedzieć, że musimy być silne? Nie, to wymaga pracy każdego dnia, ale warto – mówią kobiety z niepełnosprawnością, które są aktywne zawodowo, odnoszą sukcesu w życiu zawodowym i znajdują szczęście w sferze prywatności. Opowiedziały nam swoje historie w Dzień Kobiet, aby dać siłę...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.