Sport i turystyka

 • Szable, florety, szpady - biała broń
  Data dodania: 30.07.2018

  Szable, florety, szpady - biała broń

  Biała broń – kojarzy się powszechnie ze wspaniałymi czasami rycerzy, bohaterów bitew i wspaniałych królow: Stefan Batory, Jan III Sobieski, Tadeusz Kościuszko, Jan Kiliński, a także bohaterów literackich: Wołodyjowski, Kmicic, Basia Wołodyjowska, Zagłoba, trzej muszkieterowie, rycerze Okrągłego Stołu - to wzorce dzielności, nieco już archaiczne...

 • Siódma edycja projektu „440 km po zmianę” zakończona
  Data dodania: 28.07.2018

  Siódma edycja projektu „440 km po zmianę” zakończona

  Już 3 lipca kobieca ekipa projektu „440 km po zmianę” wyruszyła w trasę. Po raz siódmy uczestniczki akcji łączą podróżowanie ze spełnianiem marzeń i wsparciem dla kobiety z niepełnosprawnością ruchową. Jak co roku, tak i tym razem, jeszcze więcej osób dołączyło do nich na trasie, a nocowali u zaprzyjaźnionych z projektem mieszkanek i...

 • „Nigdy się nie mówi: nigdy"
  Data dodania: 26.07.2018

  „Nigdy się nie mówi: nigdy"

  Materiał powstał podczas tegorocznych, 15. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko" w Krakowie. Film „Nigdy się nie mówi: nigdy" to ogromna dawka motywacji, pokazuje że w sporcie nie ma barier.

 • Sukces na Alasce. Przez piekło na Denali
  Data dodania: 26.07.2018

  Sukces na Alasce. Przez piekło na Denali

  Piotr Pogon dopisał do listy swoich sportowych osiągnięć zdobycie Denali (6190 m n.p.m.). Krakowianin zmaga się od 34 lat z chorobą nowotworową, musi sobie radzić bez jednego płuca i tarczycy. Za realizację kolejnego wyzwania zapłacił wysoką cenę. Lekarze amputowali mu końcówki dwóch odmrożonych palców prawej ręki. Analizując przebieg wydarzeń...

 • Maciej Lepiato z brązowym medalem Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce
  Data dodania: 26.07.2018

  Pierwszy parasportowiec na podium Mistrzostw Polski na stadionie

  Maciej Lepiato jest pierwszym sportowcem z niepełnosprawnością fizyczną w historii polskiej lekkiej atletyki, który zdobył medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce na otwartym stadionie.

 • Licytuj z gwiazdami dla małych pacjentów onkologicznych!
  Data dodania: 20.07.2018

  Licytuj z gwiazdami dla małych pacjentów onkologicznych!

  Dzień na planie filmowym z Magdaleną Różczką, drifting z Karoliną Pilarczyk, ciacho z Tomaszem Ciachorowskim i spotkanie z Mateuszem Damięckim – to tylko niektóre z licytacji Fundacji Spełnionych Marzeń na Allegro Charytatywni na rzecz „Onko-Olimpiady” 2018.

 • 212 km rowerami po Wielkopolsce
  Data dodania: 19.07.2018

  212 km rowerami po Wielkopolsce

  W kolejnym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, w dniach 13-16 lipca, udział wzięło 8 podopiecznych oraz 3 opiekunów.

 • Pracowite wakacje wolontariuszy Niepelnosprawnik.pl
  Data dodania: 19.07.2018

  Pracowite wakacje wolontariuszy Niepelnosprawnik.pl

  Wyszukiwarkę internetową Niepełnosprawnik od zawsze współtworzyli wolontariusze. Bez ochotniczego wsparcia trudno byłoby przeprowadzać audyty, wprowadzać dane, tworzyć nowe funkcje wyszukiwarki. Już nie wyobrażamy sobie by Niepełnosprawnik powstawał bez wolontarystycznego wsparcia. 

 • Wycieczka na Kujawy
  Data dodania: 19.07.2018

  Wycieczka na Kujawy

  Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie, działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' w Kaliszu udali...

 • Pomaganie jest super!
  Data dodania: 19.07.2018

  Pomaganie jest super!

  - Pomaganie innym jest super i każdy chętnie to robi, ale dodatkowa zachęta jest taka, że możemy coś zrobić dla siebie – tak powiedziała o akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami opowiedziała jej ambasadorka - Monika Kuszyńska.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.