Sport i turystyka

 • fot. Bartłomiej Zborowski / PKPar
  Data dodania: 28.03.2018

  Pjongczang. Plan minimum wykonany

  XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu (9-18 marca) były słodko-gorzkie dla reprezentacji Polski. Cieszyć musi powrót biało-czerwonych na medalowy szlak. Brąz wywalczony przez Igora Sikorskiego już jest określany momentem przełomowym dla narciarstwa alpejskiego na monoski. Jednak część zawodników liczyła na lepsze występy, nie...

 • Amp Futbol Polska i PZPN fot. Paula Duda
  Data dodania: 23.03.2018

  Piłkarze po amputacjach trenowali z kadrą Nawałki!

  TurboGrosik spotkał TurboKubę, Robert Lewandowski nie wykorzystał czterech rzutów karnych, mimo że bramkarz miał tylko jedną rękę, a Wojtek Szczęsny dwa razy wyciągał piłkę z siatki po pięknych strzałach piłkarzy grających o kulach.

 • Avalon Extreme Race Day Cup - nowy cykl zawodów motoryzacyjnych
  Data dodania: 23.03.2018

  Avalon Extreme Race Day Cup - nowy cykl zawodów motoryzacyjnych

  Sześć rund pucharowych, cztery tory wyścigowe, podział na klasy markowe oraz dodatkowa klasyfikacja dla kierowców z niepełnosprawnością. Avalon Extreme oraz Race Day inaugurują nowy cykl zawodów motoryzacyjnych – Avalon Extreme Race Day Cup. Pierwsze zawody odbędą się w sobotę, 14 kwietnia, na Torze Modlin.

 • Jak wspierać sportowców z niepełnosprawnością?
  Data dodania: 23.03.2018

  Jak wspierać sportowców z niepełnosprawnością?

  Co utrudnia parasportowcom osiąganie sukcesów? Choć ogromną rolę odgrywają ograniczenia związane z niepełnosprawnością, to istotną barierą bywa często brak odpowiedniego sprzętu. 

 • X Integracyjne Regaty Bojerowe PZŻN
  Data dodania: 22.03.2018

  X Integracyjne Regaty Bojerowe PZŻN

  W dniach 17-18 marca w Międzynarodowym  Centrum Żeglarstwa  i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano kolejne w tym sezonie zimowym integracyjne regaty bojerowe. Organizatorami byli Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

 • Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu
  Data dodania: 21.03.2018

  Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu

  Na Pływalni  „Perła” przy Zespole Szkół nr.19 im. Synów Pułku w Bydgoszczy, w terminie 16-18 marca odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych.

 • fot. PFRON
  Data dodania: 21.03.2018

  Powitanie paraolimpijczyków

  Paraolimpijczycy powrócili do kraju z Korei, gdzie zakończyły się XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie PyeongChang 2018. Polskę reprezentowało ośmioro zawodników wraz z przewodnikami w trzech dyscyplinachsportu.

 • Każdy karabin ma inny głos
  Data dodania: 19.03.2018

  Każdy karabin ma inny głos

  Niedowidzący Piotr Garbowski mógłby być ojcem wszystkich swoich rywali w Pjongczangu. Marzenie o igrzyskach paraolimpijskich spełnił w wieku 45 lat.

 • Dziewiąte miejsce sztafety biegowej
  Data dodania: 19.03.2018

  Dziewiąte miejsce sztafety biegowej

  Polscy biegacze narciarscy zajęli feralne dziewiąte miejsce w sztafecie 4 x 2,5 km open – ostatniej dyscyplinie z udziałem „biało-czerwonych” na igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu. - Była walka od startu do mety, każdy dał z siebie wszystko. Cóż, takie są realia, na tyle zasługujemy – komentowali zawodnicy. 

 • Ciężarowcy zintegrowali się w Żywcu
  Data dodania: 19.03.2018

  Ciężarowcy zintegrowali się w Żywcu

  W Hali Sportowej ZMGE w Żywcu w terminie16-17 marca odbyły się XV Ogólnopolskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Piątek był dniem zakwaterowania i ważenia zawodników. Po odprawie technicznej uczestnicy zasiedli do uroczystej, integracyjnej kolacji.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.