Sport i turystyka

 • Wycieczka do Rewy
  Data dodania: 13.09.2018

  Wycieczka do Rewy

  W okresie od 27 do 31 sierpnia uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, wzięli udział w wycieczce nad morze. Koszt wycieczki pokryto ze środków ze sprzedaży prac uczestników warsztatu oraz ze ze środków własnych uczestników otrzymywanych w...

 • Zawodnicy z WTZ Przygodzice z medalami Igrzysk LZS
  Data dodania: 13.09.2018

  Zawodnicy z WTZ Przygodzice z medalami Igrzysk LZS

  W dniach od 23 do 25 sierpnia uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej Przygodzice z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, brali udział w Finale Centralnym XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS pod nazwą „Siła Niepodległej".

 • Panel dyskusyjny
  Data dodania: 12.09.2018

  Znaczenie sportu w rehabilitacji niepełnosprawnych

  W Centrum Kultury Zamek w Toszku na Górnym Śląsku 8 września odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Praktyczna „Między rehabilitacją a sportem". Została ona zorganizowana w ramach Memoriału im. dr. Ludwiga Guttmanna, który urodził się w Toszku.

 • Cała Oleśnica biega... i pomaga!
  Data dodania: 12.09.2018

  Cała Oleśnica biega... i pomaga!

  Już w najbliższą sobotę, 15 września, w Oleśnicy spotka się około 300 dorosłych miłośników ruchu na świeżym powietrzu i 200 dzieci wraz z rodzinami. Wezmą udział w Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka. Wciąż można do nich dołączyć – przyjść pokibicować lub pobiec – zapisy do biegu będą trwały do wyczerpania...

 • Zaproszenie na VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe
  Data dodania: 10.09.2018

  Zaproszenie na VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe

  towarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy organizuje 6 października VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe, które rozegrane zostaną w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach, ul. Okrężna 1. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Żywiecki i Wójt Gminy Łodygowice.

 • Amp Futbol Cup 2018 – wielkie emocje i dobra forma Polaków przed Mistrzostwami Świata!
  Data dodania: 10.09.2018

  Amp Futbol Cup 2018 – wielkie emocje i dobra forma Polaków przed Mistrzostwami Świata!

  Najlepsze ampfutbolowe drużyny świata zagrały w Warszawie w VII edycji prestiżowego turnieju Amp Futbol Cup. Niesiona gorącym dopingiem kibiców reprezentacja Polski wygrała z Holandią (6:1) i Ukrainą (2:1), zremisowała z aktualnymi mistrzami świata Rosją (1:1) oraz minimalnie uległa późniejszym zwycięzcom imprezy Anglikom (0:1). Te wyniki dały...

 • Maciej Lepiato i Łukasz Mamczarz poprowadzą lekcję WF-u
  Data dodania: 10.09.2018

  Maciej Lepiato i Łukasz Mamczarz poprowadzą lekcję WF-u

  15 września zostaną rozegrane w Tersinie k. Sochaczewa zawody lekkoatletyczne „Skacz jak mistrz paraolimpijski", w konkurencjach biegowych oraz skoku wzwyż. Rozpoczną się one o godz. 9.00 od wspólnej lekcji WF-u dla blisko setki dzieci z zachodniego Mazowsza, wyjątkowej, bo będzie to WF z paraolipmijczykami.

 • „Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży
  Data dodania: 10.09.2018

  „Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży

  Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region zachodniopomorski, organizuje II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędą się 15 września 2018 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II, ul. Świętoborzyców 40 w Szczecinie, w godzinach 12:00-17:00.

 • Rekordowa pomoc dla cennych zabytków
  Data dodania: 07.09.2018

  Rekordowa pomoc dla cennych zabytków

  Statystyki NIK pokazują, że tylko w latach 2014-2016 z powodu zniszczeń w województwie małopolskim wykreślono z rejestru zabytków aż 10 drewnianych obiektów. Największym wyzwaniem dla zarządców drewnianych obiektów są niewystarczające zabezpieczenia przed pożarem oraz brak przeglądów technicznych, a to wynika z braku funduszy.

 • Zwiastun zawodów sportowych w Zawierciu
  Data dodania: 07.09.2018

  Zwiastun zawodów sportowych w Zawierciu

  Już po raz ósmy Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego jest organizatorem „Śląskich Zawodów Sportowo-Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych. Współorganizatorem tegorocznej edycji sportowych zmagań jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w partnerstwie z Miastem Zawiercie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.