Sport i turystyka

 • Rekordowy VIII Mityng Pływacki w Tarnowie
  Data dodania: 12.11.2018

  Rekordowy VIII Mityng Pływacki w Tarnowie

  Ogromne emocje zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców można było zobaczyć w czasie VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny niecodzienne zawody pływackie.

 • XI Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika
  Data dodania: 10.11.2018

  XI Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika

  Już jedenasty raz na basenie MOSiR w Tychach odbył się Miting Pływacki poświęcony upamiętnieniu wybitnego tyskiego pływaka Maćka Maika, medalisty Igrzysk Paraolimpijskich Sydney 2000 (zdobył tam złoty medal i dwa srebrne), a także multimedalisty mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

 • Ryszard Szurkowski prosi o wsparcie
  Data dodania: 08.11.2018

  Ryszard Szurkowski prosi o wsparcie

  W Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer" legendarny polski kolarz, dwukrotny wicemistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju – Ryszard Szurkowski, leży od ponad 13 tygodni. Walczy o powrót do zdrowia.

 • Zawodnicy na hadbike'ach na trasie
  Data dodania: 07.11.2018

  Parakolarze dominowali na Majorce

  W dniach od 1 do 4 listopada na Majorce odbyły się zawody Hand Bike Tour 2018. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji drużynowej, w której polscy zawodnicy nie startowali. Natomiast świetnie wypadli w rywalizacji indywidualnej. Polskę reprezentowało trzech parakolarzy.

 • Maciej Lepiato paralekkoatletą roku
  Data dodania: 06.11.2018

  Maciej Lepiato paralekkoatletą roku

  Maciej Lepiato został utytułowany paralekkoatletą roku w rankingu Złote Kolce 2018. Nagrody te od blisko 50 lat przyznawane są najlepszym polskim lekkoatletom.

 • Rajd „Karolinka" - łatwy czy trudny?
  Data dodania: 06.11.2018

  Rajd „Karolinka" - łatwy czy trudny?

  Koło Osób Niepełnosprawnych przy Automobilklubie Śląskim, jedyne takie w całym kraju, zakończyło w słoneczną sobotę 6 października swój tegoroczny sezon rajdowy. Jak zawsze, organizatorzy i autor trasy zapewniali, że rajd jest łatwy i jak zwykle uczestnicy mieli dokładnie inny osąd.

 • Polscy parabadmintoniści z 9. medalami ME!
  Data dodania: 06.11.2018

  Polscy parabadmintoniści z 9. medalami ME!

  W Rodez we Francji, w pierwszych dniach listopada, tj. od 1 do 4 odbyły się Mistrzostwa Europy w parabadmintonie. VYV BWF European Para-Badminton Championships 2018.

 • Autorka na Stadionie Panatenajskim
  Data dodania: 05.11.2018

  Ateny i Peloponez, czyli podróż śladami bogów, demokracji i sztuki

  „Ateny i okolice" to moja kolejna wycieczka objazdowa z biurem podróży Accessible Poland Tours prowadzonym przez Małgorzatę Tokarską. Nie jest łatwo zorganizować wyjazd dla grupy osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale Małgosia od dziesięciu lat próbuje (i to z powodzeniem!) spełniać marzenia ludzi, którzy mimo fizycznych ograniczeń, są ciekawi...

 • Polska - Anglia
  Data dodania: 05.11.2018

  Polacy na 7. miejscu, triumf Angoli na MŚ w ampfutbolu

  Piłkarska reprezentacja Polski w ampfutbolu 4 listopada pokonała Hiszpanię 1:0 (1:0) i zajęła siódmą pozycję w mistrzostwach świata w meksykańskim San Juan de los Lagos. Bramkę strzelił Bartosz Łastowski w 8. minucie. W finale Angola wygrała karnymi z Turcją 5:4.

 • Ćwierćfinałowa porażka Polaków w ampfutbolowych MŚ
  Data dodania: 03.11.2018

  Ćwierćfinałowa porażka Polaków w ampfutbolowych MŚ

  Piłkarska reprezentacja Polski w ampfutbolu przegrała rzutami karnymi 2:3 z Angolą w ćwierćfinale mistrzostw świata w meksykańskim San Juan de los Lagos. Po dogrywce był wynik 3:3.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.