Sport i turystyka

 • Na poznańskim Piątkowie powstał nowy Orlik Open
  Data dodania: 14.01.2019

  Na poznańskim Piątkowie powstał nowy Orlik Open

  Na poznańskim Piątkowie powstał nowy Orlik Open. Z boisk i sprzętu do rekreacji mogą korzystać nie tylko uczniowie pobliskiej podstawówki, ale wszyscy mieszkańcy osiedla, także osoby z niepełnosprawnościami.

 • Dwójka polskich parałuczników na liście kandydatów do tytułu najlepszych na świecie
  Data dodania: 11.01.2019

  Dwójka polskich parałuczników na liście kandydatów do tytułu najlepszych na świecie

  Dwójka polskich parałuczników Milena Olszewska i Bartosz Kapusta znalazła się wśród kandydatów do tytułu najlepszego zawodnika globu za 2018 rok w plebiscycie ogłoszonym przez Międzynarodową Federację Łuczniczą (World Archery). Głosowanie zakończy się 3 lutego.

 • 20 stycznia charytatywny maraton narciarski w Zakopanem
  Data dodania: 11.01.2019

  20 stycznia charytatywny maraton narciarski w Zakopanem

  20 stycznia na zakopiańskim stoku narciarskim odbędą się charytatywne zawody w slalomie. W ubiegłych latach w zawodach brał udział prezydent Andrzej Duda. W tym roku swój udział zapowiedzieli m.in. ministrowie z kancelarii prezydenta oraz z rządu, a także najlepsi polscy zawodnicy.

 • Rok Smoka. Apetyt na medale
  Data dodania: 09.01.2019

  Rok Smoka. Apetyt na medale

  To był najlepszy rok w historii Integracyjnego Klubu Sportowego Smok Orneta. Świadczy o tym 40 medali wywalczonych w imprezach rangi mistrzostw Polski. Zawodnicy pokazali też klasę poza granicami kraju. Kiedyś ekipa z Warmii i Mazur skupiała się tylko na rozwoju kolarstwa, dziś kojarzona jest z kolejnymi dyscyplinami i nie wyklucza jeszcze poszerzenia...

 • Igor Sikorski Sportowcem 2018 roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego
  Data dodania: 07.01.2019

  Igor Sikorski Sportowcem 2018 roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

  84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego rozstrzygnięty! Tytuł Niepełnosprawnego Sportowca 2018 otrzymał Igor Sikorski (Start Bielsko-Biała), brązowy medalista XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu. Wśród nominowanych do tytułu byli także lekkoatleci Lucyna Kornobys (Start Wrocław) i Michał Kotkowski (Start Poznań).

 • Adaptive Snow Camp 2019 już w lutym – trwają zapisy na obóz parasnowboardowy
  Data dodania: 04.01.2019

  Adaptive Snow Camp 2019 już w lutym – trwają zapisy na obóz parasnowboardowy

  Pod koniec lutego rozpocznie się w Szczyrku druga odsłona Adaptive Snow Campu – jedynego w Polsce obozu snowboardowego dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach. Organizator, czyli Fundacja Poland Business Run gwarantuje solidną dawkę aktywności fizycznej na stoku, integrację i zajęcia ze specjalistami.

 • TOP 10 2018 - czyli paraolimpijski sport w pigułce!
  Data dodania: 02.01.2019

  TOP 10 2018 - czyli paraolimpijski sport w pigułce!

  Na pierwszym miejscu znalazł się Igor Sikorski - zdobywca brązowego medalu w narciarstwie alpejskim w Pjongczangu. Ale rok 2018 to nie tylko igrzyska - dorobek sukcesów jest imponujący.

 • Grupa Nowolipie 2009 Złoty Lot Bruksela, fot. archiwum Grupy
  Data dodania: 24.12.2018

  Twórcze podróże, twórcze działania. Uskrzydleni - Grupa Nowolipie

  Dookoła morze – morze -Jak błękitu strop bez końca:O! przejasne - pełne słońca.Łodzi! Wioseł!.. Szczęść ci Boże...C.K. Norwid Italiam Italiam (śpiewał Cz. Niemen)

 • Skupień liderem Pucharu Świata w biegach narciarskich
  Data dodania: 21.12.2018

  Skupień liderem Pucharu Świata w biegach narciarskich

  Witold Skupień (KS Obidowiec Obidowa) jest liderem Pucharu Świata w narciarstwie biegowym. Iweta Faron (ten sam klub) po raz pierwszy była trzecia podczas zawodów Pucharu Świata w fińskim Vuokatti w biegu biathlonowym na 10 km. Pod okiem nowych trenerów Wiesława Cempy i jego asystentki Eweliny Marcisz zawodnicy nabierają apetytu na podium.

 • Trzy krążki polskich szermierzy na PŚ w Japonii
  Data dodania: 20.12.2018

  Trzy krążki polskich szermierzy na PŚ w Japonii

  W dniach 13-15 grudnia Polacy kilkakrotnie stanęli na podium Pucharu Świata w szermierce na wózkach w Kioto. Złoty medal w szabli wywalczył mistrz Igrzysk Paraolimpijskich w 2012 r. Grzegorz Pluta. Wcześniej, przed Kioto, pokazał klasę w Pizie, Warszawie i włoskim Terni, w którym zdobył dwa srebrne medale – indywidualnie i drużynowo.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.