Sport i turystyka

 • I Turniej MP w goalballu
  Data dodania: 08.03.2019

  I Turniej MP w goalballu

  Organizatorzy Goalball Polska i Goalball Katowice zapraszają 15-17 marca na I Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Goalballu 2019, który odbędzie się w SP 37 przy ul. Ratuszowej 20 w Chorzowie.

 • Culani
  Data dodania: 07.03.2019

  Stolica polskiego curlingu. Szansa dla każdego

  W Łodzi panują świetne warunki do rozwoju curlingu. Od pół roku działa tam profesjonalna hala dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy ulicy Śnieżnej trenują m.in. wózkowicze. Jednak sytuacja dyscypliny pozostaje specyficzna, głównie ze względu na nieprawidłowości w Polskim Związku Curlingu.

 • Już 9 marca siłacze spotykają się w Żywcu
  Data dodania: 07.03.2019

  Już 9 marca siłacze spotykają się w Żywcu

  9 marca odbędą się XVI Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i V Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

 • Brazylijska paraolimpijka mimo czterech operacji nie rezygnuje
  Data dodania: 07.03.2019

  Brazylijska paraolimpijka mimo czterech operacji nie rezygnuje

  Brazylijka Veronica Hipolito, która na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro zdobyła dwa medale w biegach, mimo czterech operacji usunięcia ponad 200 guzów nowotworowych, nie traci nadziei i trenuje z myślą o kolejnych zmaganiach paraolimpijskich w Tokio.

 • Aktywnie na snowboardzie - relacja z Adaptive Snow Camp 2019
  Data dodania: 06.03.2019

  Aktywnie na snowboardzie - relacja z Adaptive Snow Camp 2019

  Na początku marca zakończyła się druga edycja Adaptive Snow Campu, czyli obozu snowboardowego dla osób z niepełnosprawnością i po amputacjach. Za największe walory zimowego wyjazdu uczestnicy uznali różnorodność zajęć, indywidualne podejście instruktorów oraz możliwość integracji i poznania osób z podobnymi problemami.

 • Mistrzostwa Europy 2020 w amp futbolu odbędą się w Krakowie!
  Data dodania: 04.03.2019

  Mistrzostwa Europy 2020 w amp futbolu odbędą się w Krakowie!

  W Warszawie 2 marca odbył się Kongres Europejskiej Federacji Amp Futbolu (EAFF).Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że Mateusz Widłak, prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska, został ponownie wybrany na prezesa tej Federacji.

 • Dwukrotna mistrzyni igrzysk w kolarstwie torowym Vogel startuje w wyborach
  Data dodania: 04.03.2019

  Dwukrotna mistrzyni igrzysk w kolarstwie torowym Vogel startuje w wyborach

  Dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym Kristina Vogel, która jest sparaliżowana po wypadku na torze, wystartuje w wyborach samorządowych do rady miasta jej rodzinnego Erfurtu w Turyngii. 28-letnia Niemka reprezentować będzie partię CDU kanclerz Angeli Merkel.

 • Legia Warszawa z sekcją Amp Futbol!
  Data dodania: 01.03.2019

  Legia Warszawa z sekcją Amp Futbol!

  Legia Warszawa utworzyła sekcję Amp Futbol i nawiązała współpracę z Glorią Varsovia. Dzięki temu zwycięzcy Amp Futbol Ekstraklasy będą reprezentowali Polskę w Lidze Mistrzów EAFF jako Legia Warszawa. Utworzenie ampfutbolowej sekcji przez tak duży klub, to wyjątkowe wydarzenie i kolejny bardzo ważny krok w rozwoju ampfutbolu w Polsce.

 • Biegacze PBR
  Data dodania: 27.02.2019

  Pomoc dla osób po amputacji. Fundacja Poland Business Run czeka na wnioski beneficjentów

  Dobre wiadomości dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacji! Właśnie rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej edycji charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Do końca kwietnia do Fundacji organizującej bieg mogą zgłaszać się ci, którzy potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub...

 • 2 marca poznamy gospodarza EURO2020 i grupy ampfutbolowej Ligi Mistrzów
  Data dodania: 27.02.2019

  2 marca poznamy gospodarza EURO2020 i grupy ampfutbolowej Ligi Mistrzów

  Już w najbliższy piątek i sobotę w Warszawie odbędzie się kongres Europejskiej Federacji Ampfutbolu (European Amputee Football Federation) podczas którego ogłoszony zostanie gospodarz mistrzostw Europy 2020 oraz nowy prezes organizacji, a także odbędzie się losowanie pierwszej edycji ampfutbolowej Ligi Mistrzów.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.