Sport i turystyka

• Rekordowy VIII Mityng Pływacki w Tarnowie
    Data dodania: 12.11.2018

Rekordowy VIII Mityng Pływacki w Tarnowie

Ogromne emocje zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców można było zobaczyć w czasie VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny niecodzienne zawody pływackie.

• XI Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika
    Data dodania: 10.11.2018

XI Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika

Już jedenasty raz na basenie MOSiR w Tychach odbył się Miting Pływacki poświęcony upamiętnieniu wybitnego tyskiego pływaka Maćka Maika, medalisty Igrzysk Paraolimpijskich Sydney 2000 (zdobył tam złoty medal i dwa srebrne), a także multimedalisty mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

• Ryszard Szurkowski prosi o wsparcie
    Data dodania: 08.11.2018

Ryszard Szurkowski prosi o wsparcie

W Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer" legendarny polski kolarz, dwukrotny wicemistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju – Ryszard Szurkowski, leży od ponad 13 tygodni. Walczy o powrót do zdrowia.

• Zawodnicy na hadbike'ach na trasie
    Data dodania: 07.11.2018

Parakolarze dominowali na Majorce

W dniach od 1 do 4 listopada na Majorce odbyły się zawody Hand Bike Tour 2018. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji drużynowej, w której polscy zawodnicy nie startowali. Natomiast świetnie wypadli w rywalizacji indywidualnej. Polskę reprezentowało trzech parakolarzy.

• Maciej Lepiato paralekkoatletą roku
    Data dodania: 06.11.2018

Maciej Lepiato paralekkoatletą roku

Maciej Lepiato został utytułowany paralekkoatletą roku w rankingu Złote Kolce 2018. Nagrody te od blisko 50 lat przyznawane są najlepszym polskim lekkoatletom.

• Rajd „Karolinka" - łatwy czy trudny?

Rajd „Karolinka" - łatwy czy trudny?

Koło Osób Niepełnosprawnych przy Automobilklubie Śląskim, jedyne takie w całym kraju, zakończyło w słoneczną sobotę 6 października swój tegoroczny sezon rajdowy. Jak zawsze, organizatorzy i autor trasy zapewniali, że rajd jest łatwy i jak zwykle uczestnicy mieli dokładnie inny osąd.

• Polscy parabadmintoniści z 9. medalami ME!

Polscy parabadmintoniści z 9. medalami ME!

W Rodez we Francji, w pierwszych dniach listopada, tj. od 1 do 4 odbyły się Mistrzostwa Europy w parabadmintonie. VYV BWF European Para-Badminton Championships 2018.

• Autorka na Stadionie Panatenajskim
    Data dodania: 05.11.2018

Ateny i Peloponez, czyli podróż śladami bogów, demokracji i sztuki

„Ateny i okolice" to moja kolejna wycieczka objazdowa z biurem podróży Accessible Poland Tours prowadzonym przez Małgorzatę Tokarską. Nie jest łatwo zorganizować wyjazd dla grupy osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale Małgosia od dziesięciu lat próbuje (i to z powodzeniem!) spełniać marzenia ludzi, którzy mimo fizycznych ograniczeń, są ciekawi...

• Polska - Anglia

Polacy na 7. miejscu, triumf Angoli na MŚ w ampfutbolu

Piłkarska reprezentacja Polski w ampfutbolu 4 listopada pokonała Hiszpanię 1:0 (1:0) i zajęła siódmą pozycję w mistrzostwach świata w meksykańskim San Juan de los Lagos. Bramkę strzelił Bartosz Łastowski w 8. minucie. W finale Angola wygrała karnymi z Turcją 5:4.

• Ćwierćfinałowa porażka Polaków w ampfutbolowych MŚ
    Data dodania: 03.11.2018

Ćwierćfinałowa porażka Polaków w ampfutbolowych MŚ

Piłkarska reprezentacja Polski w ampfutbolu przegrała rzutami karnymi 2:3 z Angolą w ćwierćfinale mistrzostw świata w meksykańskim San Juan de los Lagos. Po dogrywce był wynik 3:3.

Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.