Sport i turystyka

 • Centrum Sportu Niepełnosprawnych już otwarte
  Data dodania: 15.05.2018

  Centrum Sportu Niepełnosprawnych już otwarte

  10 maja w Krakowie nastąpiło uroczyste otwarcie Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany przy Alei Focha, jest własnością Gminy Miejskiej Kraków. W tym miejscu mają przygotowywać się polscy paraolimpijczycy.

 • W biegu bez barier wszyscy równi
  Data dodania: 14.05.2018

  W biegu bez barier wszyscy równi

  12 maja na Malcie w Poznaniu odbyła się siódma edycja charytatywnego Biegu Na Tak, który zorganizowało Stowarzyszenie Na Tak. Wydarzenie było objęte patronatami pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych i prezydenta Poznania. Celem biegu było pozyskanie środków na letni wypoczynek dla 200 dzieci, młodzieży i dorosłych osób z...

 • Cztery medale Polaków podczas 12 regat Gavirate International Para-Rowing
  Data dodania: 14.05.2018

  Cztery medale Polaków podczas 12 regat Gavirate International Para-Rowing

  W zakończonych 13 maja we włoskim Gavirate regatach wioślarskich dwukrotnie na podium stanęli Jolanta Majka i Michał Gadowski. W sobotę, 12 maja zdobyli srebrne medale, w niedzielę, 13 maja dwa brązy.

 • Polski rekord świata juniorów na Mistrzostwach Świata w strzelectwie sportowym w Korei Płd.!
  Data dodania: 10.05.2018

  Polski rekord świata juniorów na Mistrzostwach Świata w strzelectwie sportowym w Korei Płd.!

  Kacper Pierzyński, osiemnastolatek reprezentujący klub Start Gorzów ustanowił 10 maja rekord świata juniorów w konkurencji P5 10 m pistolet. Wynikiem 346pkt. pobił swój własny rekord ustanowiony podczas tegorocznego Grand Prix w Szczecinie. Rywalizację w Cheongju ukończył w tej konkurencji na 9 miejscu.

 • Ampfutbolowa kadra rozpoczęła w Dublinie drogę na Mundial
  Data dodania: 07.05.2018

  Ampfutbolowa kadra rozpoczęła w Dublinie drogę na Mundial

  Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach rozegrała pierwsze mecze od pamiętnych Mistrzostw Europy, na których biało-czerwoni zdobyli brązowe medale. Rozgrywane przy gorącym dopingu miejscowej Polonii mecze z Irlandią (4:2) i Anglią (0:2) były dla naszej kadry świetną okazją do sprawdzenia nowych zawodników i nowego ustawienia, w ramach...

 • Otworcie sezonu letniego 2018 żeglarzy z niepełnosprawnością
  Data dodania: 07.05.2018

  Otwarcie sezonu letniego 2018 żeglarzy z niepełnosprawnością

  Organizatorami cyklu imprez, które odbyły się w Giżycku w terminie 29 kwietnia do 3 maja była Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Gościny i sprzętu udzieliło jak zwykle Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. Przedsięwzięcia odbyły się bez jakiegokolwiek dofinansowania ze...

 • Pucharem Świata w Ostendzie rozpoczął się sezon kolarski
  Data dodania: 07.05.2018

  Pucharem Świata w Ostendzie rozpoczął się sezon kolarski

  W pierwszych dniach maja w Ostendzie (Belgia) odbyły się zawody Pucharu Świata niepełnosprawnych w kolarstwie szosowym (UCI Para-Cycling Road World Cup), w których wystartowali reprezentanci naszego kraju na rowerach z napędem ręcznym, normalnych i tandemach.

 • Denis Grzesiuk z brązowym medalem z Ugandy
  Data dodania: 06.05.2018

  Denis Grzesiuk z brązowym medalem z Ugandy

  W Kampali, w terminie 23-29 kwietnia odbywał się Uganda Para-Badminton International z udziałem Denisa Grzesiuka z MMKS Kędzierzyn-Koźle. Polak startował w klasie SL4. Losowanie sprawiło, że trafił do grupy 4-osobowej. Rywalami byli Ugandyjczycy. Wszystkie trzy mecze Denis rozstrzygnął na swoją korzyść, tracąc w sumie 21 punktów w 6 rozegranych...

 • Trzech szermierzy z trzema medalami i drużynowym złotem!
  Data dodania: 30.04.2018

  Trzech szermierzy z trzema medalami i drużynowym złotem!

  Wspaniale zaprezentowali się polscy szermierze na wózkach na Pucharze Świata w Montrealu. Złoto i trzy razy brąz to imponujący dorobek!

 • Sezon wycieczkowy rozpoczęty
  Data dodania: 27.04.2018

  Sezon wycieczkowy rozpoczęty

  Uczestnicy Warsztatu  Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” z Kalisza, wybrali się na jednodniową wycieczkę na Jasną Górę do Częstochowy.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.