Data dodania: 09.12.2016

„Mikołajki" w „Bądźcie z nami"

Piękny obyczaj obdarowywania dzieci w dzień Świętego Mikołaja przygotowuje wszystkich do nadchodzącego Bożego Narodzenia. Otwiera nas na niezwykły czas bardzo ważny dla chrześcijan na całym świecie.

Prawdziwa historia biskupa Mikołaja, który obdarowywał ubogich i liczne dzieci stała się początkiem wielowiekowej trwałej i dobrej tradycji niesienia radości innym, czynienia dobra.
Nie do przecenienia jest fakt, że od bardzo wielu lat przeróżne instytucje, firmy i organizacje działając wspólnie dla i na rzecz osób z niepełnosprawnościami w dzień św. Mikołaja szeroko otwierają swoje drzwi i ramiona przede wszystkim dla dzieciaków.

Jak co roku, od 23 lat z tej właśnie okazji, tym razem 4 grudnia, w salach bankietowych hotelu Novotel City West w Krakowie goszczono podopiecznych krakowskiego Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami". Pracownicy Novotelu z ogromnym zaangażowaniem przygotowali prawdziwie bajkowe wnętrza i królewski poczęstunek dla dzieciaków, ich gości i dla „najprawdziwszego" św. Mikołaja. Niezwykłą niespodzianką – przygotowaną przez dyrekcję hotelu – było pojawienie się wraz z nim – już po raz drugi! – piłkarzy „Wisły".
Dzieci były po prostu szczęśliwe! I zaczęło się radosne bajkowe spotkanie – tańce, wspólne zdjęcia i śpiewanie oraz autografy i oczywiście świąteczne paczki ze słodyczami i maskotkami. Ich transportem zajęło się – jak zawsze niezawodne – Radio Taxi Wawel.

Obecni również byli przyjaciele Stowarzyszenia z panią Moniką Nawarą, Jolantą Wiewiórą i Markiem Kupcem czyli ciocią Jolą i wujkiem Markiem – którzy poprowadzili zabawę – a także – jak podkreśla prezes Cecylia Chrząścik – absolutnie niezastąpieni harcerze Szczepu Kraków-Podgórze, którzy jak zawsze pomagali w przygotowaniu paczek i przeprowadzeniu tej przepysznej imprezy. „Mikołajki" odbyły się pod honorowym patronatem marszałka Województwa Małopolskiego – Jacka Krupy.

Imieniny Mikołaja to dzień w naszej tradycji bardzo radosny, bliski sercu i ważny dla każdego dziecka. Wszystkie bowiem zasługują na nagrody i wszystkie na nie czekają. Czasami są to wymyślne prezenty, częściej miłe drobiazgi mniej lub bardziej potrzebne, czy słodycze, a przede wszystkim dobre życzenia, uśmiech i radość z bycia razem.
Nawet tym nie zawsze grzecznym wiele się wybacza, bo „Mikołajki" są przecież zapowiedzią zbliżającego się niezwykłego bożonarodzeniowego klimatu. Już wkrótce zapłoną światełka na choinkach, pojawią się szopki betlejemskie, wspólnie z dziećmi będziemy śpiewać kolędy i pastorałki. A przede wszystkim będziemy razem...

Zobacz galerię....
Iwona Kucharska
fot. archiwum „Bądździe z nami"

PS. Warto wspomnieć, że pani Sabina Bartyzel, dyrektor generalna sieci Novotel – nagrodzona przez dzieci „Złotym Serduszkiem" – brała udział w berlińskim maratonie i wybiegała fundusze, które zasiliły budżet prezentowy św. Mikołaja. Przeznaczono je na maskotki do paczek mikołajkowych. Pani dyrektor „zaraziła" dwa kolejne hotele Grupy Hotelowej Orbis – Novotel Kraków Centrum i Mercure Kraków Stare Miasto, które dołączyły do grona pomocników św. Mikołaja.

Więcej na stronie Stowarzyszenia: www.spn.krakow.pl


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.